Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
MAG
|
aktualizacja

Będzie 15. emerytura? Prezydent: jeżeli będzie potrzebna, trzeba będzie ją rozważyć

192
Podziel się:

Trzeba pochylać się nad sytuacją tych, którzy mają najmniej i są w najtrudniejszej sytuacji. Jeżeli będzie potrzebna 15. emerytura, to również trzeba będzie ją rozważyć, także w kontekście możliwości budżetowych – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Będzie 15. emerytura? Prezydent: jeżeli będzie potrzebna, trzeba będzie ją rozważyć
Prezydent: jeżeli będzie potrzebna 15. emerytura, to trzeba będzie ją rozważyć (Photo credit should read Kaniuka Ruslan/ Ukrinform/Future Publishing via Getty Images) (GETTY, Future Publishing)

Prezydent był pytany w Radiu Zet o swoje wypowiedzi w czasie kampanii wyborczej sprzed dwóch lat, kiedy mówił o 15. emeryturze dla seniorów.

– Dzisiaj trzeba rzeczywiście pochylać się nad sytuacją tych, którzy mają najmniej i są w sytuacji najtrudniejszej. Bo to jest rzeczywiście dla nich ogromny znak zapytania, jak mają związać koniec z końcem w sytuacji wzrostu czynszów, które są opłacane za mieszkania, w sytuacji wzrostu kosztów utrzymania codziennego, a także właśnie kosztów utrzymania mieszkań, wynikających choćby ze wzrostu cen energii, ale także wzrostu ogólnego cen, bo mamy niestety także wysoką inflację również i u nas – powiedział Andrzej Duda.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: 15-sta i 16-sta emerytura "jak bóg da". "Myślałem, że to jakiś żart"

Dopytywany o to, czy wprowadzenie 15. emerytury jest możliwe, stwierdził, że "rząd na pewno powinien podejmować wszelkie działania".

Jeżeli będzie potrzebna 15. emerytura, to również trzeba będzie ją rozważyć, także w kontekście możliwości budżetowych. To są na pewno kwestie, nad którymi ja będę z rządem pracował i będę do tego rząd mobilizował. Cały szereg tych działań, o których mówimy, jest przeze mnie omawiany - podkreślił.

Będzie 15. emerytura?

25 sierpnia w Polsce ruszyła wypłata 14. emerytur. Na rękę w pełnej wysokości wynosi ona 1217,98 zł. Czternasta emerytura, czyli kolejne w 2022 r. dodatkowe roczne świadczenie pieniężne, trafi w sumie do 9 mln emerytów, rencistów i innych osób pobierających świadczenia długoterminowe, w tym 8,1 mln z ZUS.

Wcześniej, 1 kwietnia, pierwsi seniorzy otrzymali 13. emeryturę. Dodatkowe roczne świadczenie pieniężne wypłacane jest w wysokości minimalnej emerytury. Otrzymują je wszyscy emeryci i renciści – w sumie ok. 9,7 mln osób. Trzynasta emerytura jest świadczeniem wypłacanym z urzędu od 2019 r., a od dwóch lat gwarantowanym ustawowo dla wszystkich emerytów i rencistów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(192)
Halina
2 miesiące temu
Pracowałam 43 lata a teraz nie należy mi się 14 bo przekroczyłam 100 zł brutto. W Polsce najlepiej czekać na darowiznę od państwa. Halina
Genia M
2 miesiące temu
Wszystko to jedno wielkie oszustwo zenada wstyd I hanba ,ludzie mający się za wykrztalconych przewrotni ,dwulicowi wstydem obnażają swoje oblicza przed mediami gardząc Narodem Polskim bo podobno tak są wyszkoleni jak zdegradowana bezkarna była prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz- Waldz i jej podobni Polska powinna podziękować takim ludziom oby nigdy nieobsadzali wysokich stanowisk tworzących strategiczne projekty wobec Narodu .Od wielu lat piszą o Bezwarunkowym dochodzie podstawowym dla każdego Polaka 1300zloty i dla każdego dziecka 600zloty w ramach wypłat comiesięcznych bezwzgledu na dochody ale eksperci szybko zmieniają zdanie tak samo jak ze szczepionkami gdzie na Polakach zrobiono Testy a firmy farmaceutyczne zarobiły miliardy kosztem życia i śmierci wielu ludzi obecnie Pfejzer i Moderną się sądzą to nazwy firm za którymi kryją się ludzie oszusci mordercy wyzyskiwacze ich nieobchodzi ludzkie życie A Z Polski i Z Narodu Polskiego zrobili sobie pole wyciskania pieniędzy i doprowadzają do nędzy, wielu schorowanych emerytów, rencistów I ludzi pracy dzieci też Poto Narod wybiera rzondy by chronił ich pod każdym względem życia
Jaremi G
2 miesiące temu
Od Pokoleń emeryt ,rencista Polski jest oszukiwany, oszukany co to za władza rzondzacych co z Polski zrobiła Ukrainę Polacy do piachu Ukraina rządzi w Polsce
wm exocet
3 miesiące temu
Głosowaliście na niego to macie.
emeryt
3 miesiące temu
panie duda nie zabierajcie po raz drugi podatków dla rencistów i emerytów i nie potrzebują jałmuzny w postaci 13, 14, 15, dajcie to patologii polskiej i ukraińskiej 500 plus, którzy nie pracują i łapy do państwa wyciągają, a ukrów jest tyle w polsce i jeszcze tego przyjeżdża,że nie wiem , czy mieszkam w polsce, czy już na ukrainie, to jest dopiero straszne, to już nie pomoc dla ukrainy, tylko jakiś horror dla nas, dla polaków, tym bardziej ,że ukraińcy nigdy nie byli i nie będą polskimi przyjaciółmi, prędzej już niemcy
...
Następna strona