Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Emerytury minimalne. ZUS zaoszczędzi dzięki prywatnym pieniądzom Polaków

247
Podziel się:

Fundusze zgromadzone w IKE mogą zostać przeznaczone na wyrównanie emerytur minimalnych. Dzięki temu państwo nie będzie musiało dopłacać, sięgnie po prywatne pieniądze Polaków.

Emerytury minimalne. ZUS zaoszczędzi dzięki prywatnym pieniądzom Polaków
(East News, East News)

Premier Morawiecki ogłosił ostateczną likwidację OFE. Teraz każdy będzie musiał zdecydować, czy przekazać pieniądze do ZUS czy zostawić na indywidualnych kontach emerytalnych – tzw. IKE – przypomina "Gazeta Wyborcza".

Aby otrzymać minimalną kwotę 1100 zł emerytury kobiety muszą mieć 20-letni straż pracy mężczyźni pięć lat dłuższy. Zebrany przez te lata kapitał powinien wystarczyć na lata spoczynku zawodowego.

Zobacz także: Pełen etat dobija rynek pracy. "W Holandii jedna trzecia pracuje na inne umowy"

Co jednak kiedy w na naszym koncie ZUS kwota w stosunku do oczekiwanej średniej trwania życia będzie za niska? Wówczas państwo powinno dopłacić do minimalnej emerytury.

Jednak reforma emerytalna PiS zakłada, że nasze posłużyć temu mogą również prywatne pieniądze zgromadzone w IKE – pisze "GW". Wówczas ZUS zaoszczędzi, a emeryt sam sobie będzie wyrównywał kwotę minimalną.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

emerytury
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(247)
Dosia
10 miesięcy temu
Może państwo powinno się przestać bawić w prywatne emerytury? Co to niby jest? Bierz na siebie ryzyko w prywatnym systemie, a potem jak na minimalną emeryturę z ZUS nie starczy to i tak doliczą prywatne oszczędności?
52 LATA PRACY
5 lata temu
BARDZO WIELE JEST DO ZMIENIENIA W REMERYTURACH RENTACH TO JEST WYPŁACANE Z NASZYCH ODPROWADZANYCH SKŁADEK I OD TEGO NIE POWINNO SIĘ PŁACIĆ PO ZAKOŃCZENIU SWEJ PRACY PODATKU. DOBRZE KTOŚ ZAUWAŻYŁ ŻE NIE PRACOWAŁ A MÓGŁ W PELNI NIE POWINNO SIĘ WYPŁACAĆ EMERYTURY TYLKO TZW: ZASIŁEK OD 75 LAT ABY GODNIE DOŻYŁ. CHORZY LUDZIE NIE Z WŁASNEJ WINY PO-WINNI MIEĆ ZABEZPIECZENIE SOCJALNE 50% RENTY ZDROWOTNEJ LECZ PO TZW: WYPADKACH LUB PRACY W WARUNKACH SZKODLIWYCH UCIĄŻLIWYCH CAŁE 100% TEN TEMAT RENT I EMERYTÓW TO TEMAT ZANIEDBYWANY OD 45 LAT I WSZYSCY GO TOLEROWALI ROBIĄC KOLEJNYM POKOLENIOM KRZYWDĘ. WAŻNE CO Z OSOBAMI KTÓRZY Z RÓŻNYCH WZGLĘDÓW NIE DOŻYLI DO LAT ZAKŁADANYCH DLACZEGO TE PIENIĄDZE NIE TRAFIĄ NA SPECJALNY FUNDUSZ KTÓRY BY ZREKOMPENSOWAŁ TO CO TA OSOBA UTRACIŁA CZY RODZINA KTÓRA JEST POZBAWIONA DOCHODU /25-30 % WINNO BYĆ PRZEZ NAJBLIŻSZE LATA WYPŁACANA DOPÓTY SĄ NA UTRZYMANIU DZIECI DO 18-GO ROKU ŻYCIA.
Polak
5 lata temu
fak you.....czy jak się to pisze
FAKT
5 lata temu
TUSK okradł Polaków - a z większości komentarzy wynika że winien temu PIS. Ludzie zastanówcie się co piszecie.
polio
5 lata temu
czyli tyle o odkładaniu w IKE ...
...
Następna strona