Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Emerytury tylko na konto. Prezes ZUS tłumaczy decyzję

Rada Ministrów przyjęła nowelizację, która zakłada wprowadzenie od 1 stycznia 2022 r. bezgotówkowej formy wypłaty emerytur i rent. Skąd taki pomysł? - To zmiana uzasadniona, nie tylko z punktu widzenia optymalizacji kosztów. Z drugiej strony mamy szereg praktycznie bezpłatnych kont. A jednak całkiem sporo świadczeniobiorców korzysta nadal z formy gotówkowej. Absolutnie postulujemy, żeby świadczenia systemu publicznego przekazywać na konto - komentowała w programie "Newsroom WP" prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Jak tłumaczyła, przyjęto założenie, że takie zasady będą dotyczyć wszystkich nowych emerytów. - Trzeba też obalić mity, że seniorzy najmniej korzystają z ubankowienia. W naszych wszystkich pracach pokazujemy, że ubankowienie tych osób jest całkiem dobre - dodała.

13-05-2021
Tagi:
0
0
411
Podziel się
Komentarze (411)
zobacz więcej komentarzy (411)
KOMENTARZE
(411)
golem
rok temu
Nie ma to jak prezes który wrócił z marsa. Praktycznie bezpłatne konto to może pan prezes zapłaci praktycznie nic za konto?
Nikt
rok temu
a potem emeryci będą okradani z pieniędzy na koncie. a bank im powie "dałeś się przerobić jak dziecko". Nawet młodzi nie są w stanie się zabezpieczyć przed cyberprzestępcami
zez
rok temu
Morawiecki i spółka mają udziały w bankach i słabo rośnie dywidenda. Trzeba pozyskać nowych jeleni, żeby utrzymywały banki
Greg
rok temu
Taaa. Odsetki od konta ROR - 1 gr podatek Belki 1 gr (100%) a opłata za prowadzenie konta i przelewy 15 zł na miesiąc Finansowe Perpetuum mobile. Majstersztyk komunistów i neomarksistów. Podatek od "zysków" z lokat.
Jarek
rok temu
A.kto mnie zmusi do zalozenia konta
...
Następna strona