Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KRWL
|

Kłopoty w ZUS. "Czternaste emerytury mogą być zagrożone"

105
Podziel się:

Jeżeli dojdzie do strajku w ZUS, to może mieć to ogromne wpływ na miliony Polaków. Związkowcy ostrzegają, że może dojść do zablokowania wypłat wielu świadczeń. - Protest ZUS może mieć potężne konsekwencje – ostrzega Piotr Szumlewicz ze Związkowej Alternatywy.

Kłopoty w ZUS. "Czternaste emerytury mogą być zagrożone"
Strajk w ZUS może zablokować nawet wypłaty świadczeń (money.pl, Rafał Parczewski)
bEDQJvnp

W ZUS wrze. Urzędnicy są na tyle niezadowoleni z sytuacji. Związkowcy planują akcję protestacyjną. Piotr Szumlewicz w "Super Expressie" zapowiedział, że jeżeli rząd nie zrobi nic w kierunku poprawy sytuacji Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, to jesienią dojdzie do strajku.

Zdaniem dziennikarzy ostra forma protestu może doprowadzić nawet do przesunięcia wypłat czternastej emerytury.

Piotr Szumlewicz komentował sytuację również dla money.pl. Związkowiec zwracał uwagę, że protest ZUS może mieć potężne konsekwencje, z których rządzący zdają się nie zadawać sprawy.

bEDQJvnr

- Grozi to paraliżem państwa. Wstrzymane zostaną wypłaty rent, emerytur i innych świadczeń. ZUS jest jedną z kluczowych instytucji. Chcemy, żeby rząd wiedział, że my o tym też wiemy – powiedział Szumlewicz.

Zobacz także: Budowa dróg. Polska rozkopana. Kiedy kierowcy pojadą nowymi trasami?

Związkowa Alternatywa oczekuje, że rząd przyjmie postulaty poprawy sytuacji w ZUS. Związkowcy oczekują m.in. podwyższenia pensji o 1000 zł netto, likwidacji przymusowych nadgodzin, półrocznego i płatnego urlopu dla poratowania zdrowia dla pracowników sali obsługi klientów i centrum obsługi telefonicznej, a trzymiesięczny dla pozostałych pracowników.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDQJvnS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(105)
nick
3 tyg. temu
W sumie to nie ma co liczyć na zus i bez dodatkowe oszczędzania na przykład w ppk będzie trudno godnie żyć na emeryturze, trzeba już wcześniej o tym myśleć
Rry
2 miesiące temu
Powinni ZUS zlikwidować oni tylko pobierają skladki z naszych pensji, nic więcej
Jaro
2 miesiące temu
Każdy podatnik powinien otrzymywać roczny płatny urlop za każdą wizytę w tej żałosnej instytucji.
bEDQJvnT
anty
2 miesiące temu
no z tymi urlopami to przesadzili
dasty1
2 miesiące temu
"półrocznego i płatnego urlopu dla poratowania zdrowia dla pracowników sali obsługi klientów" - czy oni są normalni?? I my mamy za to płacić z naszych podatków? W głowach się poprzewracało w tej budżetówce.
...
Następna strona