Notowania

emerytury
19.03.2020 17:05

Koronawirus. "Trzynastki" i inne świadczenia niezagrożone, padła deklaracja z ZUS

Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska zapewniła, że wypłaty rent i emerytur nie będą opóźnione. Deklaracja ta tyczy się także tzw. trzynastych emerytur.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
"Trzynastki" są niezagrożone - taka deklaracja padła ze strony prof. Gertrudy Uścińskiej. (Fot: Piotr Molecki/East News)

Koronawirus i wiążące się z nim zalecenia służb sanitarnych nie wpłyną na pracę ZUS. Przynajmniej w kwestii wypłat świadczeń. Prezes ZUS Gertruda Uścińska, cytowana przez Polską Agencję Prasową, zapewniła wszystkich, że pieniądze otrzymają w terminie.

- Chciałabym uspokoić naszych świadczeniobiorców, a w szczególności emerytów i rencistów, a także pracowników i pracodawców. Wypłaty wszelkich świadczeń są realizowane na bieżąco i zgodnie planem. Nie ma powodów do obaw - podkreśliła prezes ZUS, cytowana przez PAP.

Ta sama deklaracja tyczy się wypłaty "trzynastek". Większość osób otrzyma ją razem z kwietniową emeryturą.

Zobacz tez: Koronawirus. Odroczenie składek ZUS. "Łatwo wpaść w koncert życzeń"

Uścińska wskazała, że ZUS wszystkie świadczenia wypłaca na bieżąco. Dodała, że Zakład wzmocnił swoją infolinię. Uruchomił także trzy nowe numery, które obsługiwać mają eksperci. Pracownicy ZUS przyjmują połączenia od poniedziałku do piątku w godzinach 7-15.

Trzynasta emerytura. Kiedy wypłaty świadczenia?
13. i 14 emerytura. Kiedy wypłaty dodatkowych świadczeń?

Trzynasta emerytura wynosi tyle samo, ile minimalna emerytura, czyli 1200 zł brutto. Oznacza to, że emeryci mogą liczyć więc na niespełna 1000 złotych na rękę.

Andrzej Duda podpisał ustawę o trzynastych emeryturach
Trzynasta emerytura już pewna. Andrzej Duda podpisał ustawę

Pieniądze na "trzynastki" ugrupowanie rządzące znalazło w Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych, który przemianowany został na Fundusz Solidarnościowy. Pomysł ten wzbudził sprzeciwy opozycji. Ostatecznie prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, która zapewnia wypłatę świadczenia z FS.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-03-2020

dziwakSzkoda, że Rudego i Kosiniaka już nie ma, każdy miał by po sześć złotych.

20-03-2020

misio56to bez sensu, trzeba ratować gospodarkę, emeryci dadzą radę, be dzie ciężko ale poradzimy sobie , wstrzymać 13 emeryturę.

20-03-2020

suwerentylko by Pis sprobował przez ZUS zmniejszyc mi 1200 zl emerytury ,to chyba by reka im uschła , precz od moich zarobionych pieniedzy , … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (138)