Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|
aktualizacja

Koronawirus. "Trzynastki" i inne świadczenia niezagrożone, padła deklaracja z ZUS

139
Podziel się:

Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska zapewniła, że wypłaty rent i emerytur nie będą opóźnione. Deklaracja ta tyczy się także tzw. trzynastych emerytur.

"Trzynastki" są niezagrożone - taka deklaracja padła ze strony prof. Gertrudy Uścińskiej.
"Trzynastki" są niezagrożone - taka deklaracja padła ze strony prof. Gertrudy Uścińskiej. (East News, Piotr Molecki/East News)

Koronawirus i wiążące się z nim zalecenia służb sanitarnych nie wpłyną na pracę ZUS. Przynajmniej w kwestii wypłat świadczeń. Prezes ZUS Gertruda Uścińska, cytowana przez Polską Agencję Prasową, zapewniła wszystkich, że pieniądze otrzymają w terminie.

- Chciałabym uspokoić naszych świadczeniobiorców, a w szczególności emerytów i rencistów, a także pracowników i pracodawców. Wypłaty wszelkich świadczeń są realizowane na bieżąco i zgodnie planem. Nie ma powodów do obaw - podkreśliła prezes ZUS, cytowana przez PAP.

Ta sama deklaracja tyczy się wypłaty "trzynastek". Większość osób otrzyma ją razem z kwietniową emeryturą.

Zobacz tez: Koronawirus. Odroczenie składek ZUS. "Łatwo wpaść w koncert życzeń"

Uścińska wskazała, że ZUS wszystkie świadczenia wypłaca na bieżąco. Dodała, że Zakład wzmocnił swoją infolinię. Uruchomił także trzy nowe numery, które obsługiwać mają eksperci. Pracownicy ZUS przyjmują połączenia od poniedziałku do piątku w godzinach 7-15.

Trzynasta emerytura wynosi tyle samo, ile minimalna emerytura, czyli 1200 zł brutto. Oznacza to, że emeryci mogą liczyć więc na niespełna 1000 złotych na rękę.

Pieniądze na "trzynastki" ugrupowanie rządzące znalazło w Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych, który przemianowany został na Fundusz Solidarnościowy. Pomysł ten wzbudził sprzeciwy opozycji. Ostatecznie prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, która zapewnia wypłatę świadczenia z FS.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(139)
aga
2 lata temu
Jednym z większych problemów gospodarki są emerytury, tym bardziej w dobie coraz niższych wskazaniach współczynnika naturalnego. PPK to prosta droga do zebrania oszczędności, które mogą uchronić przed coraz niższymi emeryturami.
NIC44
2 lata temu
MIELI ZWRACAĆ PODATEK ZA UBIEGLY ROK TYM CO MAJĄ NAJMIEJSZE RENTY I EMERYTURY I CO KICHA JEDNE WIELKI KLAMSTWO TAK JAK DUDY ŻE POMAGAJĄ OSOBOM SAMOTNYM TO TYLKO BZDURA I KLAMSTWO
kłos
2 lata temu
Donald nam dawał po 5 zł /1 miesiąc- sam pobiera od unii krocie, a nam opowiada bajki o demokracji i praworządności.
na pokrzepliw...
2 lata temu
od tygodnia to samo. Mimo to jeszcze raz zapytam - co z emeryturami?
jaja
2 lata temu
trzeba dać moherom, przecież Rydzyk woła, KK woła, że głoduje, trzeba dać emerytom, koniecznie , bo muszą się podzielić tym co dostali....
...
Następna strona