Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|

Polsce dostało się od KE. Rząd wypunktowany m.in w sprawie emerytur

327
Podziel się:

Komisja Europejska krytykuje polskie władze za zastój reformy emerytalnej, ta miałaby zapewnić odpowiedni poziom przyszłych emerytur. To nie jedyny problem - w najnowszym raporcie KE wytyka sporo błędów, jednak chwali też naszą gospodarkę za "nadrabianie strat" i "innowacyjność".

Polski rząd krytykowany przez KE, m.in. za system emerytalny
Polski rząd krytykowany przez KE, m.in. za system emerytalny (East News)

Na polski rząd spadła krytyka Komisji Europejskiej, która twierdzi, że w Polsce nie ma wprowadzanych odpowiednich reform, które zapewniłyby w przyszłości, że emerytury będą na odpowiednio wysokim poziomie, o czym czytamy w "Pulsie Biznesu".

Oprócz obaw o wysokość przyszłych emerytur pojawił się też zapis dotyczący ryzyka dla stabilności całego systemu emerytalnego. Na wytknięciu braków się nie skończyło, KE sugeruje podniesienie wieku emerytalnego i zaniechanie praktyk, które wprowadzają przywileje emerytalne dla pewnych grup zawodowych.

Unijny organ zarzuca też Polsce, że nadal nie uporała się z problemem dotyczącym legislacji, w szczególności w odniesieniu do zbyt niskiej roli konsultacji społecznych. Poruszono też kwestię reformy edukacji, która - zdaniem komisji - źle wpłynęła na jakość kształcenia. W raporcie znalazły się też zapisy dotyczące aktywizacji zawodowej - w tej kwestii również mamy sporo do nadrobienia.

Jednak w ogólnej ocenie Komisji Europejskiej, polska gospodarka z sukcesem nadrabia zaległości, a jej stan jest dobry. To zapisy z unijnego dokumentu. KE wobec każdego z państw Wspólnoty przygotowuje specjalny raport, to znalazło się w raporcie dotyczącym Polski.

Zobacz także: Obejrzyj: Koronawirus da się gospodarkom we znaki

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(327)
gabriel
3 lata temu
Emerytury to nie jest tylko nasz problem. Inne kraje również się z tym borykają, ale część wprowadziła rządowe programy do oszczędzania. Na chwile obecną również mamy takie narzędzie, a dokładnie to ppk. Proste zasady, niski koszt własny i dopłaty to idealny przepis na sukces
Sry ZŁy
4 lata temu
przycisnęłam omyłkowo Twój post i wyświetliło się, że poszedł do moderacji. Chciałam dopisać, że sędziowie mają jeszcze większe kwoty wolne od podatków i nie płacą składek ZUS ani przed przejściem w stan spoczynku (odpowiednik emerytury), ani po przejściu w stan spoczynku, choć korzystają z opieki zdrowotnej.
ad
4 lata temu
Panie autorze tego artykułu a może napisze od czego zależą emerytury szanowny panie,bo wg mnie przede wszystkim od uzbieranych składek a wysokość zależy od płacy jaką dostanie się od pracodawcy a wiadomo jak zarabiają Polacy.Komisja Europejska niech nie rządzących.
cynik
4 lata temu
PiS wmowil niektorym, ze wystarczy pracowackrotko, zeby miec emeryture do smierci wiec dlatego nie dba o sluzbe zdrowia i umieralnosc w Polsce jest teraz najwieksza od czasu zakonczenia II wojny swiatowej. Dlatego tez nie przejmuje sie w ogole coronavirusem mowiac, ze w Polsce go nie ma;
loj tadek
4 lata temu
Unia Europejska Powinna wstrzymać wszelkie dotacje,dla Polski.Unio Europejska ani grosza Polsce.!!!!!!!!!!!!!! Tak Nam dopomóż Bóg i Wszyscy Święci!!!!!!!!!!
...
Następna strona