Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
emerytury
07.10.2019 10:57

Powstanie Centralna Informacja Emerytalna. Rząd chce gromadzić informacje o emeryturach

Rząd przygotowuje ustawę o Centralnej Informacji Emerytalnej, gromadzącej informacje o emeryturach - informuje KPRM. Ma gromadzić dane o świadczeniach ze wszystkich kont, programów czy planów emerytalnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Rząd pracuje nad nową ustawą. Będzie służyła zbieraniu informacji o emeryturach

Rada Ministrów pracuje nad ustawą o Centralnej Informacji Emerytalnej (CIE), która będzie gromadziła informacje o emeryturach - podano w wykazie prac rządu. "Powstanie CIE związane jest z rozbudową systemu emerytalnego o PPK i przekształceniem OFE" - poinformowano w komunikacie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jak dodano, celem ustawy jest "utworzenie nowego systemu informatycznego, który służyłby gromadzeniu i udostępnianiu informacji emerytalnych".

Centralna Informacja Emerytalna będzie gromadzić dane ze wszystkich kont, programów i planów emerytalnych, Ma dostarczać informacji o stanie kont emerytalnych i wysokości przyszłego świadczenia. "Powołanie do życia CIE uprości proces informowania ubezpieczonych o stanie ich kont, a także spowoduje, że będzie on bardziej efektywny" - napisano.

W komunikacie dodano, że wszystkie listy - jeśli będzie takie życzenie oszczędzającego - będą doręczane do ubezpieczonego w wersji elektronicznej na jego konto w Centralnej Informacji Emerytalnej.

Obejrzyj: Rewolucja w emeryturach. "Polacy się zawiedli"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: emerytury, Centralna Informacja Emerytalna, cie, rząd, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-10-2019

xxxPiS łapy precz od mojej emerytury.

07-10-2019

EmerytMorawiecki da po wyborach każdemu emerytowi miskę ryżu tak jak mówił i będzie cacy.

07-10-2019

bardzo prosimyniech prześwietlą Tuska, który nigdy i nigdzie nie pracował i ŻADNEGO świadectwa pracy, nawet z PRL nie ma, a zamierza Polakom z budżetu wyżerać 40 … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (39)