Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. MKS
|

Trwają wypłaty trzynastej emerytury. Trafiła do ponad 8 mln uprawnionych

83
Podziel się:

Do środy tzw. trzynasta emerytura trafiła do blisko 8,5 mln osób. To 1022,30 zł dodatkowych środków. Nie trzeba się o nie ubiegać, bo pieniądze wypłacane są automatycznie.

Trwają wypłaty trzynastej emerytury. Trafiła do ponad 8 mln uprawnionych
Trzynasta emerytura wynosi 1022,30 zł (Pixabay)

Prezes Zakładu Gertruda Uścińska podkreśliła w rozmowie z PAP, że aby otrzymać to dodatkowe świadczenie nie trzeba składać żadnego wniosku. - Trzynastka przysługuje w wysokości najniższej emerytury, która obowiązujące od 1 marca. Otrzymają ją osoby, które do 31 marca 2021 r. mają ustalone m.in. prawo do emerytury lub renty - wyjaśniła.

Dla kogo trzynasta emerytura?

"Trzynastki" są wypłacane każdemu, kto na dzień 31 marca ma przyznane prawo do emerytury, ale również innych świadczeń, w tym renty rodzinnej.

Zobacz także: Reforma OFE bez zgody Solidarnej Polski. Wiceminister: "to przedrzeźnianie się"

Na konta emerytów wpłynie 1022,30 zł - to wysokość minimalnej emerytury po odliczeniu podatków. Dodatek jest przyznawany z urzędu, więc nie trzeba składać o niego żadnych wniosków.

Dodatkowa emerytura może jednak pomniejszona. Dotyczy to osób, które dostają rentę rodzinną. Jeśli do renty rodzinnej uprawnione są dwie osoby, wtedy trzynastka zostanie między nie podzielona. Wprowadzono bowiem zasadę, zgodnie z którą na jedno świadczenie przypada tylko jedna trzynastka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
emerytury
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(83)
Wiola
3 lata temu
Nie ma co się dziwić ze emeryci czekają na te pieniądze. Moja babcia ma bardzo niską emeryturę, więc to jest pewien zastrzyk dla niej. Ja zaczęłam dodatkowo oszczędzać w ppk, żeby uniknąć w przyszłości takiej sytuacji, że moja emerytura będzie tak niska.
bartek
3 lata temu
To i tak średnia pomoc, bo nie zmienia to wysokość emerytur. Obecnie więc pozostaje oszczędzanie, a tutaj PPK wydają sie sensowne, bo koszt niewielki i nic nie trzeba robić, a można odłożyć więcej niż na lokacie
taka prawda
3 lata temu
13-ta emerytura jest z podatkow i drastycznie zanizopnych waloryzacji swiadczen emerytalno-rentowych!
TB58a
3 lata temu
Ale niektórzy dostają "13" w kwocie ponad 1250 z opisem "bez pobrania".
jaa
3 lata temu
Mi nie muszą nic dawać. Wystarczy, że nie będą zabierać. Żeby pieniądze zamiast do nierobów i tych, co pracują na czarno i nie płacą podatków trafiały do ludzi uczciwych i pracujących legalnie, należy zwiększyć kwotę wolną od podatku. Ci, co dają się przekupić rozdawnictwem chyba nie rozumieją, że żaden rząd nie ma własnych pieniędzy. Rozdawana kasa jest naszą wspólną kasą (która mogłaby pójść na utworzenie miejsc pracy, remonty dróg, poprawę bezpieczeństwa, darmowe przedszkola itp.) lub zaciągniętym długiem, który też my będziemy musieli oddać. Zapłacimy wszyscy. Właśnie trwa największy transfer majątku od ludzi zaradnych, pracowitych i kompetentnych do nieudolnych, leniwych i o niskich kwalifikacjach. Jako że jestem przedsiębiorczy i bez dzieci, nie mam złudzeń. Nic nie dostanę, a wręcz będą mnie łupić podatkami i coraz większym ZUSem. Ode mnie głównie zależy jak mi się wiedzie i jak będę żył na starość. Żaden polityk czy partia mi nie pomoże. Zobaczcie sobie ksiazke pt. Emeytura nie jest Ci potzerbna . Nawet przy ograniczonych zasobach rozsądne i systematyczne działania pozwalają zbudować dla siebie finansowe bezpieczeństwo, a nawet finansową wolność i zostawić coś dzieciom.
...
Następna strona