Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Waloryzacja emerytur w 2022 roku. Padła konkretna kwota

304
Podziel się:

W przyszłym roku najniższa emerytura wzrośnie w wyniku samej waloryzacji o przynajmniej 61 zł. Dokładne wyliczenia i wskaźnik waloryzacji poznamy dopiero w lutym 2022. Zmiany w wysokości świadczeń wejdą w życie 1 marca.

Waloryzacja emerytur w 2022 roku. Padła konkretna kwota
Marlena Maląg podała o ile wzrośnie najniższa emerytur (KPRM, Adam Guz)

Marlena Maląg w wywiadzie dla "Super Expressu" powiedziała, że finalnego wzrostu przyszłorocznych emerytur nie można jeszcze określić. Ostateczny wskaźnik waloryzacji, od którego będzie zależeć przyszłoroczny wzrost świadczeń emerytalnych, poznamy dopiero w luty. Jednym z powodów, jak mówi ministra, będzie to, że dopiero wtedy GUS przedstawi realne wskaźniki dotyczące inflacji i wzrostu wynagrodzeń.

W założeniach budżetu na rok 2022 poznaliśmy współczynnik waloryzacji.

- W projekcie budżetu na 2022 r. zapisany został wskaźnik waloryzacji rent i emerytur w wysokości 104,89 proc., a waloryzacja zaplanowana jest na 1 marca 2022 r. – informował kilka dni temu wiceminister finansów Sebastian Skuza.

Ministra rodziny została zapytana o to, czy waloryzacja będzie tylko procentowa w przypadku wysokiego wskaźnika. Marlena Maląg potwierdziła, że w planach jest wyłącznie waloryzacja procentowa, ale też oddała wyliczenia dotyczące kwot. Według Maląg najniższa emerytura w przyszłym roku wzrośnie o 61 zł i będzie wynosić 1312,05 zł.

Zobacz także: Budżet 2022. Jarosław Gowin: "Ogromny dług publiczny jest ukrywany"

W 2022 roku emeryci nie tylko odczują w portfelach samą waloryzację. Zdecydowana większość skorzysta na nowej kwocie wolnej od podatku. W ramach Polskiego Ładu kwota ta zostanie powiększona do 30 tys. zł. Najwięcej na tej zmianie skorzystają emeryci pobierający świadczenia do 2500 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(304)
I_PO_CO_TO - ...
2 lata temu
ZAWÓD - PIELĘGNIARKA - mam 62 lata, 5-ro dzieci, nigdy nie żyłam na "socjalu" - całe życie z mężem pracowałam -nigdy na czarno - oficjalnie - 2 RAZY NA L4 SPOWODOWANE WYPADKIEM W PRACY..i co emerytura 1380 zł netto!!!!! HA!!-TAKIE O TO MAM PODZIĘKOWANIE.
K.B.
2 lata temu
Czy moje zdanie rani innych chyba nie?
K.B.
2 lata temu
Ci emeryci co całe zycie ciezko i dlugo pracowali,płacili składki sa teraz przez PIS dyskryminowani.To jest naruszenie Konstytucji.
ela
2 lata temu
Popiera sie patologie i promuje niby samotne matki tzn.takie które zyją na kocia łapę. Dzisiaj co było normą za poprzednch rządów dzisiaj jest nienormalne. A niby PIS taki katolicki. Kto będzie brał slub jak ten jest po prostu dyskryminowany i krzywdzony. Więc po co tracić biorąc slub,lepiej udawać samotne matki, a nimi nie byc, najlepiej udawac głupa i robic z kogos.
Janek
2 lata temu
Jestem po 50tce za Moich czasów na celnika mogli się dostać tylko synowie i córki ubecji lub podobni taka byla dochodowa profesja w rok wllla a teraz władza piowska dała im wstecz mundurowe emerytury Habńba
...
Następna strona