Notowania

krus
10.08.2009 07:01

Będzie mniej dotacji do KRUS

Nad projektem pracuje zespół pod kierownictwem ministra Michała Boniego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

*Nad projektem pracuje zespół pod kierownictwem ministraMichała Boniego. *

Obecnie do KRUS należy 1,5 miliona rolników, a ich ubezpieczenie emerytalno-rentowe jest w ponad 90 procentach dotowane przez państwo - przypomina _ Dziennik _. W tym roku będzie to kosztowało rekordową kwotę prawie 16 i pół miliarda złotych.

Gazeta ustaliła, że dotacje państwa mają ograniczyć się do rolników, produkujących na własne potrzeby, których na płacenie normalnych składek nie stać. Ale najbogatsi, czyli 10 procent rolników, płaciliby składkę, uzależnioną od dochodów.

Kolejne 20 procent właścicieli średnich i dużych gospodarstw miałoby do wyboru, czy rozliczają się na podstawie dochodu, czy ryczałtu. Ryczałt oznaczałby mniejszą składkę, ale także niższą emeryturę.

Raport Money.pl
*Do KRUS każdy zatrudniony dopłaca po 1000 zł * Na emerytury rolnicze dokładają wszyscy zatrudnieni poza rolnictwem. W tym roku dotacja z budżetu do KRUS będzie rekordowa. Czytaj w Money.pl
* [ Kłopotek: PO chlasta od ściany do ściany. A wystarczy pomyśleć ]( http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/klopotek;po;chlasta;od;sciany;do;sciany;a;wystarczy;pomyslec,22,0,495126.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: krus, emerytury, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, porady, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz