Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zmiany w OFE. Bronisław Komorowski spotkał się z Jerzym Buzkiem

0
Podziel się

Kancelaria Prezydenta zapowiadała wcześniej, że przy podejmowaniu decyzji w tej sprawie nadrzędną sprawą dla prezydenta będzie stabilna sytuacja emerytów.

Zmiany w OFE. Bronisław Komorowski spotkał się z Jerzym Buzkiem
(prezydent.pl/GFDL)
bEqhTSIB

Prezydent rozmawia z byłym premierem Jerzym Buzkiem na temat zmian w systemie emerytalnym. Kancelaria Prezydenta zapowiadała wcześniej, że przy podejmowaniu decyzji w tej sprawie nadrzędną sprawą dla prezydenta będzie stabilna sytuacja emerytów.

Według obecnego eurodeputowanego PO Jerzego Buzka propozycja rządu w sprawie zmian w systemie emerytalnym zakładająca zmiany w OFE jest szkodliwa dla polskiej gospodarki.

Szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek powiedziała w czwartek PAP, że _ podejmując decyzję w sprawie zmian w systemie emerytalnym, prezydent nie będzie kierował się argumentami wynikającymi wyłącznie z przywiązania architektów obecnie obowiązującego systemu emerytalnego do własnego dzieła z jednej strony, a z drugiej strony nie będzie kierował się wyłącznie bieżącymi, doraźnymi potrzebami budżetowymi, ale nadrzędną sprawą będzie dla niego przyszła, stabilna sytuacja emerytów _.

bEqhTSID

Dobrowolność OFE i obniżka pobieranych przez nie opłat, dłuższe gwarancje dziedziczenia oraz zabezpieczenie środków w okresie przedemerytalnym - to główne założenia projektu reformy emerytalnej przygotowanej przez resort pracy oraz ministerstwo finansów. W czwartek projekt ustawy dotyczącej zmian w systemie emerytalnym, został opublikowany na stronach internetowych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz Rządowego Centrum Legislacji. Od piątku ruszyły konsultacje społeczne, które potrwają miesiąc.

Czytaj więcej w Money.pl

bEqhTSJe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)