Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bruksela ułatwi firmom ściąganie długów

0
Podziel się:

Unijne firmy i indywidualne osoby mogą liczyć w przyszłości na ułatwienia w odzyskiwaniu zagranicznych wierzytelności.

Bruksela ułatwi firmom ściąganie długów
(Eric Caballero/CC/Flickr)

Unijne firmy i indywidualne osoby mogą liczyć w przyszłości na ułatwienia w odzyskiwaniu zagranicznych wierzytelności. Komisja Europejska przygotowała propozycje rozporządzenia w tej sprawie.

Obecna sytuacja w 27 państwach sprawia, że ściąganie od dłużników zaległych płatności jest prawnie skomplikowane, czasochłonne i kosztowne. Około miliona małych firm ma problemy z dochodzeniem wierzytelności za granicą.

Nawet 600 milionów euro nieściągniętych długów rocznie może być niepotrzebnie odpisywanych, gdyż wszczęcie za granicą kosztownego i regulowanego innymi przepisami postępowania wydaje się zbyt trudne. Nowe propozycje Komisji Europejskiej mają tę sytuację zmienić.

- _ To pozwoli firmom zredukować koszty i zaoszczędzić pieniądze, oznacza mniej biurokracji, więcej gwarancji prawnych i może przyczynić się do zwiększenia handlu transgranicznego. W tych trudnych czasach liczy się każde euro i długi muszą być ściągane _ - powiedział jej rzecznik Matthew Newman.

Bruksela chce wprowadzić europejskie zarządzenie zabezpieczenia rachunku bankowego - chodzi o zablokowanie pieniędzy na koncie dłużnika. Jednak odzyskać pieniądze będzie można dopiero po prawomocnym orzeczeniu. Jednolita europejska procedura będzie alternatywą dla rozwiązań obowiązujących w prawie krajowym. Skorzystać z niej będą mogli zarówno indywidualni konsumenci, którzy na przykład kupili sprzęt elektroniczny w internecie, ale go nie otrzymali, jak i firmy, które dostarczyły towar na zamówienie producenta za granicą, ale ten zalega z płatnościami.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/90/t21338.jpg ) ] (http://e-prawnik.pl/wiadomosci/informacje/komornicy-szybciej-odzyskaja-twoje-pieniadze.html) Bat na dłużników: Wyższe mandaty i nowe kary Dłużnik ucieka przed komornikiem i nie oddaje pieniędzy? Zapłaci nawet pięć razy więcej niż teraz.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/193/t21185.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/twarde;i;miekkie;metody;windykacji,57,0,872761.html) Problemy z długiem? Są dwa sposoby Dobrze przeprowadzona ułatwia odzyskanie należności i nie pogarsza relacji z kontrahentami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/126/t75902.jpg ) ] (http://msp.money.pl/ksiegowosc-internetowa/artykul/przedawnienie;dlugu;w;obrocie;gospodarczym,159,0,801695.html) Przedawnienie długu w obrocie gospodarczym Prawo umożliwia dłużnikom stałe uchylanie się od płatności. Co więcej, mogą oni całkowicie uniknąć odpowiedzialności karnej za swoje zobowiązania finansowe.
business news
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)