Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dramat na budowie. "Lepiej zejść z budowy, zapłacić karę i ogłosić bankructwo"

- Jeśli w branży budowlanej coś się zatnie, to nie mam żadnych wątpliwości, że to przełoży się na całą gospodarkę – przyznał w programie "Money. To się liczy" Paweł Kisiel, prezes Grupy Atlas. - Obawiam się powtórki z roku 2012 r. czyli bankructwa firm budowlanych. Nie mówię tu o generalnych wykonawcach a o małych i średnich przedsiębiorstwach, zwykle rdzennie polskich. Mamy z tym już powoli do czynienia. One podpisywały umowy na stałe ceny, bez indeksacji. Dochodzi już do takich sytuacji, że wykonawcy opłaci się zrezygnować z inwestycji i zapłacić karę, a nawet ogłasić bankructwo. To jest zwykła kalkulacja: mniej traci, schodząc z budowy niż ją kontynuując.

07-09-2021
0
0
50
Podziel się
Komentarze (50)
zobacz więcej komentarzy (50)
KOMENTARZE
(50)
Sebastian
rok temu
My skończyliśmy budowę naszego domu jeszcze przed tymi "zawirowaniami". We wszystkim (szczególnie nad aspektami prawnymi) czuwała ekipa Budo dekoracja, która była dla nas bardzo dużym odciążeniem.
Bełkot
2 lata temu
Ten prezes atłasu chciałby uchodzić za szpeca od makro ekonomii. Niestety, ale mnie słucha się słabo tego Pana.
Hejter 666
2 lata temu
Wszystko to przez PiS!
takiśty
2 lata temu
inflacja plus, ot co
Szaman
2 lata temu
Hehehe jak wyjdę na taras i popatrzę dookoła to wszędzie budują na potęgę. Spróbujcie znaleźć kafelkarza, stowarzyszenie, dekakarza czy hydraulika. Najbliższe wolne terminy lato 2022 . A wy biadolicie że ceny rosną - jest popyt jest cena
...
Następna strona