Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kupujemy coraz więcej nowych aut. Żeby uciec przed VAT-em

0
Podziel się:

We wrześniu sprzedano prawie 28 tysięcy nowych samochodów osobowych.

Kupujemy coraz więcej nowych aut. Żeby uciec przed VAT-em
(Joe Crawford/CC/Flickr)

We wrześniu sprzedano prawie 28 tysięcy nowych samochodów osobowych. To o prawie 12 procent więcej niż przed rokiem.

Wzrost popytu bierze się stąd, że z początkiem przyszłego roku zniknie możliwość pełnego odliczania VAT przy zakupie samochodu z kratką - twierdzi _ Puls Biznesu _. Wzrosną też ceny z powodu podniesienia stawki VAT z 22 do 23 procent.

Sprzedawcy samochodów oczekują dalszego wzrostu sprzedaży w ostatnich miesiącach roku. Obawiają się natomiast, że wzmożone zakupy sprawią, iż w przyszłym roku sprzedaż samochodów spadnie.

We wrześniu najwięcej samochodów sprzedała Skoda, drugie miejsce zajął Volkswagen, a trzecie Ford. W porównaniu z wrześniem roku ubiegłego, sprzedaż Volkswagenów wzrosła aż o 23 procent.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/141/t112013.jpg ) ] (http://www.money.pl/podatki/wiadomosci/artykul/gilowska;boi;sie;o;ceny;wyzszy;vat;spowolni;konsumpcje,228,0,684260.html) Gilowska boi się o ceny: "wyższy VAT spowolni konsumpcję" Była wicepremier i członkini RPP obawia się, że wzrost podatku może wpływać na podwyżki cen przez dłuższy czas.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/164/t111268.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rzad;znow;zlupi;kierowcow;-;dorzuca;sie;do;latania;budzetu,26,0,679194.html) Rząd znów złupi kierowców - dorzucą się do łatania budżetu Litr popularnej benzyny Pb 95 podrożeje nawet o 10 groszy. Kierowcy, którzy do baku leją diesla, za każdy litr zapłacą nawet o siedem groszy więcej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t90501.jpg ) ] (http://www.money.pl/podatki/wiadomosci/artykul/podwyzke;vat;odczujemy;juz;w;tym;roku,125,0,678269.html) Podwyżkę VAT odczujemy już w tym roku Teoretycznie zmiana stawek podatku VAT powinna przynieść nam spadek cen żywności. Jednak w praktyce już płacimy więcej.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)