Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nowość w ubezpieczeniach: polisa z ulgą

0
Podziel się:

Ministerstwo Zdrowia planuje wprowadzenie polisy zdrowotnej połączonej z ulgą podatkową

Nowość w ubezpieczeniach: polisa z ulgą

W tym tygodniu Ministerstwo Zdrowia ma podjąć decyzję w sprawie wprowadzania systemu dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych. Osoby, które wykupią dodatkowe polisy zdrowotne, zyskają prawo do skorzystania z ulgi podatkowej.

Jak informuje Gazeta Prawna, nowy system ubezpieczeń ma zacząć obowiązywać od 2010 roku. Pracodawcy, którzy dodatkowo ubezpieczą pracowników, będą mieli prawo wliczenia tego podatku w koszty prowadzonej działalności. Ulga podatkowa nie obejmie natomiast osób, które płacą każdorazowo za usługi medyczne z własnych środków

Wg Gazety Prawnej rząd liczy na to, że wprowadzenie dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych skieruje dodatkowe 6 miliardów zł. do systemu ubezpieczeniowego. Część tych środków to opłaty nieformalne, które pacjenci ponoszą na przykład za przyspieszenie terminu operacji. Te dodatkowe środki mają trafić głównie do szpitali.

Eksperci twierdzą, że powiązanie zakupu polisy z prawem do ulgi to dobry pomysł. Ich zdaniem, takie rozwiązanie zachęci do dodatkowego ubezpieczenia. Gazeta Prawna zauważa również, że wprowadzenie dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych niesie za sobą także zagrożenia. Część szpitali mogłaby bowiem maksymalizować liczbę usług wykonywanych rzecz komercyjnych pacjentów, kosztem tych, za które płaci NFZ.

wiadomości
podatki
baza wiedzy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)