Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Witold Ziomek
|

Od początku roku upadło 580 firm. Najgorzej jest w sektorze transportowym

28
Podziel się:

W ciągu 7 miesięcy 580 firm poinformowało o swojej niewypłacalności - to o 14 proc. więcej niż w ubiegłym roku. Największe problemy ma branża transportowa. - Polskie firmy transportowe muszą walczyć o pracowników - czytamy w komentarzu do raportu.

Od początku roku upadło 580 firm. Najgorzej jest w sektorze transportowym
(Bartosz Wawryszuk)

W ciągu 7 miesięcy 580 firm poinformowało o swojej niewypłacalności - to o 14 proc. więcej niż w ubiegłym roku. Największe problemy ma branża transportowa - tak wynika z raportu Euler Hermes.

- Od początku roku do końca lipca 2018 roku opublikowano informacje o niewypłacalności 580 podmiotów. Oznacza to 14 proc. wzrost ich liczby w porównaniu do analogicznego okresu 2017 roku. Znamiennym dla zobrazowania obecnej kondycji polskich przedsiębiorstw jest fakt, iż ubiegłoroczny wynik liczby niewypłacalności po 7 miesiącach tj. 511 podmiotów, w tym roku został osiągnięty miesiąc wcześniej, już w I półroczu 2018 roku - czytamy w cytowanym przez PAP komentarzu do raportu.

Jak piszą analitycy Eulera, Nie we wszystkich branżach liczba bankrutujących firm jest taka sama. Najwięcej takich przypadków odnotowano w branży transportowej (wzrost o 29 proc. w porównaniu do zeszłego roku) i w branży produkcyjnej (wzrost o 29 proc.).

Jak twierdzą analitycy, problemy polskiego sektora transportowego są związane m.in. ze wzrostem kosztów prowadzenia działalności, przede wszystkim płac dla pracowników, oraz niskimi marżami, spowodowanymi rozdrobnieniem na rynku i dużą konkurencją cenową.

- Polskie firmy transportowe muszą również walczyć o pracowników, którzy podobnie jak w budownictwie dyktują obecnie warunki, mając możliwość wykonywania podobnej pracy w przedsiębiorstwach transportowych na terenie całej UE - czytamy w komentarzu do raportu.

Zobacz także: Branża transportowa obawia się nowych unijnych regulacji

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(28)
Lukaszz
5 lata temu
A ja czytałem w magazynie online marketing, że co raz więcej sklepów internetowych daje sobie radę , więc nie każda branża stwarza złe warunku, nie wszędzie firmy upadają ;) Szczególnie przy zastosowaniu najnowyszych technologii i innowacyjnych pomysłów
balcerek
5 lata temu
No na 2 miliony to na prawde skala porazajaca.
miki
5 lata temu
pozdrowienia dla odważnych
Ddkkk
5 lata temu
Uszczelnienie VAT zbiera swoje żniwo, naturalna selekcja trzeba się wziąć za tych największych złodziei pokroju frasyniuka
Maly
5 lata temu
Nałożyć jeszcze więcej podatków na firmy trasportowe których jest około 20 . A do tego co chwile kontrole i wielotysięczne kary żeby to tałatajstwo nierobów utrzymać
...
Następna strona