Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prawnicy rządu przeciw dzikiej konfiskacie firm. Kontrowersyjny pomysł resortu sprawiedliwości

5
Podziel się:

Łamanie konstytucji, zbyt srogie represje, karanie uczciwych ludzi - takie zarzuty prawnicy kancelarii premiera wysuwają wobec pomysłów resortu sprawiedliwości. "Puls Biznesu" pisze o projekcie zakładającym konfiskatę majątków firm oraz osób fizycznych. Nawet bez wyroku skazującego.

Prawnicy rządu przeciw dzikiej konfiskacie firm. Kontrowersyjny pomysł resortu sprawiedliwości
(istockphoto)

.

Jak czytamy w dzienniku, dokument Ministerstwa Sprawiedliwości dokładnie przeanalizowali prawnicy z Rady Legislacyjnej przy kancelarii premiera. Ich opinia jest miażdżąca i potwierdza obawy i krytyczne oceny przedstawione przez Radę Przedsiębiorczości oraz Rzecznika Praw Obywatelskich.

Rządowi prawnicy zaznaczyli, że idea odbierania majątków zdobytych w drodze łamania prawa jest słuszna, jednak poważne wątpliwości natury konstytucyjnej i kontrowersje budzą zaproponowane środki. Chodzi na przykład o powołanie zarządcy przymusowego, który nie wiadomo, jak długo będzie mógł działać i czyje interesy ma reprezentować. Obawy budzi też zamrażanie majątków firm.

wiadomości
gospodarka
baza wiedzy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(5)
gosc11
8 lat temu
Nie sądzę aby taka ustawa weszła w życie!!!
Mietek Grzech...
8 lat temu
Zabiorą ci majątek bez wyroku, "bo tak" uzna urzędnik. Druga Białoruś.
asb
8 lat temu
ale sie zacznie masakra, ino szybko rejestrowac firmy w Czechch a majatek w Polsce wrzucic na spolke SA na okaziciela lub cypryjska z powiernikiem i moga sobie zajmowac jedynie zuzyte gacie przedsiebiorcow.
aa
8 lat temu
rząd ??? komuna i bolszewia nie polski rząd!!!!
qwert
8 lat temu
Kruk krukowi oka nie wykole.