Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zmiany w systemie finansowania szkoleń dla mikro i małych przedsiębiorców

43
Podziel się:

Szkolenia dla pracowników mikro i małych przedsiębiorstw, współfinansowane z funduszy europejskich, będą bardziej niż do tej pory dostosowane do potrzeb konkretnej firmy. Nad rozwiązaniami pracuje Ministerstwo Rozwoju.

Zmiany w systemie finansowania szkoleń dla mikro i małych przedsiębiorców
(Pixabay/Domena publiczna)

Służyć temu ma m.in. Baza Usług Rozwojowych, która w czwartek rozpoczyna działalność z przekształconego Rejestru Usług Rozwojowych. To darmowe, wielofunkcyjne narzędzie informatyczne, podobne w swym działaniu do portalu zakupowego, ale skupione na oferowaniu usług szkoleniowych i poszukiwaniu dla nich klientów.

Wiceminister rozwoju Paweł Chorąży zwrócił uwagę, że dotychczas szkolenia i usługi rozwojowe często nie odpowiadały przedsiębiorcom. Wskazywano również, że informacja na ten temat jest bardzo rozproszona.

Chorąży dodał, że od kilku lat trwają prace nad zmianą tej sytuacji, tak, by w większym stopniu decyzje na temat tego z jakiego szkolenia czy usługi skorzystać, będą zależeć od przedsiębiorców i pracowników.

Paweł Chorąży poinformował, że odchodzi się też od systemu, w którym całość szkolenia jest finansowana. Teraz maksymalnie będzie można uzyskać 90 procent dofinansowania, jeśli spełni się określone kryteria.

Szacuje się, że z Europejskiego Funduszu Społecznego na lata 2014-20 na wsparcie rozwoju przedsiębiorstw i pracowników, w ramach regionalnych programów operacyjnych przeznaczonych będzie mniej więcej 135 milionów euro.

Nowa odsłona portalu będzie dostępna na stronie: uslugirozwojowe.parp.gov.pl

wiadomości
druki
baza wiedzy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(43)
owi
8 lat temu
Szkolenia z funduszy unijnych to spotkania integracyjne z darmowym kateringiem, gadżetami, gratisami. Są nawet zaproszenia w których instytucje szkolące płacą dla przedsiębiorców za wysłanie pracowników.
alex207
8 lat temu
na tych unijnych szkoleniach dorabiają się kolesie. Wszędzie da się zarobić. Prawdą jest, że liczą się umiejętności, wiedza, postawa, nawyki. Bez tego znajomości nie pomogą. Ludzie usprawiedliwiają brak pracy brakiem znajomości. Zatrudnisz do swojej firmy kogoś po znajomości, kto niewiele potrafi i ma złe nawyki (spóźnia się, jest niesłowny, nie dotrzymuje terminów itp.)? Przeczytajcie sobie książkę pt.: "Co ro.bić, by zwasze mieć pracę i więcej zar.abiać"
zxC
8 lat temu
dobra zmiana.....gospodarce szkolenia!?.......wszystkie rzady/nierzady to przerabiaja....a radziwił dołozy pomoc psychologa.......i kalendarzyk zamiast invitro.......CZYLI RŻNĄ NAS PO STAREMU
as766
8 lat temu
Nie szkoleń nam potrzeba lecz przyjaznych, przychylnych przepisów i łagodnych podatków. Do tego ten ZUS-owski HARACZ nas dobija. Ale ile można o tym pisać czy mówić - czy rządzi PO czy PiS dalej nas gnębią i będą gnębić bo ciągle im mało kasy. Jeszcze pazerne samorządy miast i gmin zabierają "swoje".
Adam
8 lat temu
I znowu walki.... skonczcie z tymi dofinansowaniami... one rozwalaja konkurencyjnosc. Tyle w temacie.
...
Następna strona