Forum Forum inwestycyjneFundusze

+ + + Spekulacje kilkudniowe wejścia i wyjścia w fund. akcji + + +

+ + + Spekulacje kilkudniowe wejścia i wyjścia w fund. akcji + + +

Gofer / 2008-03-31 10:29
Wiatm

Zatkładam tamat z myślą Tych którzy w obecnej sytuacji na giałdzie robią konwersje kilkudniowe. Sam głównie opieram sie na Aegonie, gdzie dokomuję konwersi głównie miedzy funduszami: gdzy jest nieciekawie
"Arka BZ WBK Ochrony Kapitału (PLN)"
a gdy spodziewam się odbicia to na akcyjne fundy typu
"Arka BZ WBK Akcji (PLN)"
"Legg Mason Akcji (PLN)"
"Noble Fund Akcji (PLN)"
"UFK - Templeton Latin America Fund (USD)"
jak narazie udaje mi sie wychodzić na "+", jak będę miał chwile to uaktualnie swój portfel na Money

Pozdrawiam
Wyświetlaj:
inny / 194.106.193.* / 2008-04-03 19:21

jak narazie udaje mi sie wychodzić na "+",


Czy to ci sie opłaca? Podaj przykładowo w procentach stopę zwrotu za pierwszy kwartał 2008. Bo terminy konwersji wydają sie bardzo długie jak na spekulowanie.
Gofer / 2008-04-04 13:10
zrobiłem dokładnie 5konwersji - po podliczeniu na całości zainwestowanej sumy % za I krartał wynosi 10,53%.

Pozdrawiam
inny / 194.106.193.* / 2008-04-04 20:26
Gratuluję, jak na takie opóźnienia konwersji w aegonie i taką nieprzewidywalnośc giełdy obecnie to bardzo dobry wynik.
Ja sam spekuluję w mbanku w SFI. Jak czytałeś tamto forum lub bankiera to pewno wiesz. Wynik mam nieco lepszy, dokładnie za I kwartał 16,44% (jednak jest to mój rekordowy kwartał i zwykle w miesiącu mam ok. 3-4% zysku podobnie jak ty), ale w mbanku jest dużo łatwiej, bo są szybsze konwersje i nie ma żadnych kosztów operacji. No i ja dlatego mam zupełnie inną strategię, robię dużo więcej konwersji, mogę wskakiwac w akcyjne nawet na 1 dzień i na drugi z powrotem do FRP. A w aegonie chyba jest to niemożliwe, więc tym bardziej twój rezultat musi budzic uznanie.
Ale zarówno twój , jak i mój wynik pokazuje, że jeśli ktoś zna trochę AT, pozna zasady działania systemu (w mbanku każdy fundusz ma inne dni i godziny wycen) i przede wszystkim poskromi chciwośc i umie "ciąć zyski", to może pokonac rynek i zarabiac nawet w bessie. Ale IMHO nie jest to łatwe, wymaga sporo pracy i jak pokazuje doświadczenie większosc na takich spekulacjach traci, tak samo zresztą jak na forexie, futach i GWP gdy nie ma hossy.
Pozdrawiam
inny - starszy spekulant ;-)
Gofer / 2008-04-04 20:59
Gratuluję
-zgadza się, aegon nie sprzyja robieniu konwersji, moja kobieta mi mówi że jak tak dalej pójdzie to będę łysy za 2 lata ;). W aegonie pierwszych 12 konwersji jest free za kolejną kasują 15zł

Pozdrawiam
MariuszN / 2008-03-31 12:50
Kilkudniowe wejścia i wyjścia np. dla mnie są rzeczą bardzo "uciążliwą" operacje mogą trwać nawet do 7 dni ...
Gofer / 2008-03-31 13:05
fakt jest to uciązliwe ale wykonalne, 7 dni trwa konwersja w wypadku gdy dokonujesz jej pomiędzy PL a USD i EUR w wypadku Aegonu między PL aPL trwa 5 dni teoretyczny czas reakcji na konwersję-reakcję między wycenami funduszy a GPW 2 dni. Jak narazie tracę włosy z głowy ale konwersji dokonuje regularnie prawie co "piąty" dzień nie licząc sobót i niedziel.
max1224 / 2008-03-31 13:34 / Tysiącznik na forum
skandia robi wszystko w dwa dni robocze bez względu na waluty biorąc poprawkę na wyceny funduszy w stosunku do giełd (poślizg jeden dzień) jest to jednodniowe opóźnienie ale i tak nie bardzo jest sens tak mieszać no chyba że wycofywanie się z chybionych inwestycji
michał07 / 2008-04-06 11:30
ja też jestem w skandii i za każdym razem konwersja trwała 6 dni ciekawe masz jakieś fory w firmie czy co?
max1224 / 2008-04-06 13:30 / Tysiącznik na forum
układ kochany układ;-)))))
a tak na poważnie jeśli dajesz zlecenie konwersji w dniu x to masz ją wykonaną w dniu x+2 widzisz na skandii w dniu x+3 a w dniu x+4 możesz robić kolejną konwersję warto jeszcze zobaczyć jak wyceny funduszy i ich uaktualnianie w skandii mają się do rzeczywistych notowań giełd i rynków surwcowych jak to rozgryziesz to zrozumiesz o czym piszę czyli tak naprawdę to wszyscy w skandii mają dwa dni a nie wszyscy są tego świadomi że nie wspomnę o umiejętności wykorzystania tego faktu pozdr
michał07 / 2008-04-06 13:57
to by się zgadzało śledzę też wyniki giełdy i rynków surowcowych i staram się czytać kom bo to pokazuje jakie panują wśród ludzi nastroje.
dzięki pozdr
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy