-- XI 2014 --

privy / 2014-11-06 10:39
Bu/Be 54/15 Trzeba szykować się na suprajsa. DJ szacuję na max 17700/800, jaśka na 2050/80.
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2014-12-09 15:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i mamy oczekiwany od pewnego czasu,średnioterminowy sygnał zakupu na silver(weekly).Czekamy jeszcze na miedź. Oraz na KOREKTĘ,PODBICIE na ropie
privy / 2014-12-30 07:46 / Tysiącznik na forum
Na przyszły tydzień złotko ustawia mi się na kupno. Spekulacyjnie to nawet już. Warunek to utrzymanie się pow. 77. GPW oceniam słabo i to na kilka miesięcy. Redukcja ofe dołoży swoje a nikt podkładał się raczej nie będzie. Jankesów i niemców dopuszczam do max 2 tygodniowych wzrostów a potem się zobaczy.
tedchom_nielog / 80.48.48.* / 2014-12-30 02:04
Ja jeszcze trochę zaczekam na złoto ;)
Zeus52 / 2014-12-01 19:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na silver mamy ruch +8%,ale to licząc od piątkowego zamknięcia.... cały dzienny ruch na srebrze to +16% z hakiem...
kolega moneya / 84.153.237.* / 2014-12-08 10:36
tak
Zeus52 / 2014-12-08 21:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie wiem,czego miało dotyczyć to"tak"...ale to wpis sprzed tygodnia.Jak na razie,jakoś się układa. Sygnał zakupu na gold działa....srebro nadal PRAWIE na sygnale zakupu. Miedź i ropa zgodnie z sugestią: odbicie było,ale do sygnału zakupu nie ma, brak jeszcze podbicia i fali spadkowej...Czyli zalecane było tylko Gold i silver(silver bez pewności)...no i tak wypada.Wystarczy zerknąć na wykresy daily od ubiegłego tygodnia. Wszystko gra,choć ropa chyba będzie musiała bardziej zejść,niż początkowo planowałem,by mógł powstać sygnał zakupu...to może być nawet 31$/barell. Mówię o miejscu skąd może się trwalej,długoterminowo odbić,a nie o chwilowej korekcie.
quest77 / 178.216.45.* / 2014-12-04 09:27
zeus a co myślisz o rynku brazylijskim? perspektywa na 1-2 lata inwestowania....
Zeus52 / 2014-12-04 18:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
To niżej to oczywiście o złocie,nie o Bovespa.
Zeus52 / 2014-12-04 17:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
1-2 lata? Jak dla mnie,za długi okres do prognozowania czegokolwiek. Tygodnie,miesiące...jak w przypadku złota...to jest to! Na platformie forex mam sygnał zakupu weekly=wzrosty na wiele tygodni,a wiec miesięcy!!!(bo miesiąc,to tylko 4 tygodnie)...czyli sygnał na FRX,ale odpowiedni dla funduszy,zgodnie z wątkiem funduszowym.
Zeus52 / 2014-12-01 19:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i czekamy na podobne sygnały zakupu na miedzi i ropie....z tym,że reopa potrzebuje podbicia,nastepnie zjazdu lekko poniżej dna...a dopiero wtedy sygnał zakupu-weekly i wielotygodniowy(wielomiesięczny?)wzrost...powyzej 90$/barell
Zeus52 / 2014-12-01 18:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Przy okazji przypomnę,co pisałem na temat możliwej dynamiki ruchu....że DYNAMICZNE na złocie MOGĄ BYĆ TYLKO WZROSTY....w dół,może wystąpić jedynie osuwanie(to a propos pewnego wpisu niżej,jako ad vocem wobec analityka Bossy)....no i porównajmy świece spadkowe z dzisiejszą.
Zeus52 / 2014-12-01 18:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i to naprawdę było"niebawem"...wręcz"za chwilę"...właśnie mamy sygnał zakupu zlota-weekly!!!
Zeus52 / 2014-12-01 18:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
A na złocie powinien niebawem powstać sygnał zakupu weekly...w kompresji tygodniowej,na tygodniowych świeczkach.
Zeus52 / 2014-12-01 18:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i ropa też...na zasadzie: "kupuj plotki..."
Zeus52 / 2014-12-01 10:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
I oczywiście nie sprawiają zawodu metale szlachetne....srebro,złoto...
Zeus52 / 2014-12-01 09:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Cóż,miesiąc się skończył,a na jego zakończenie odnotowaliśmy błąd w ocenie możliwej decyzji OPEC. Nie pomogła presja wywierana na Arabię Saudyjską przez kraje Ameryki Płn(wydobycie łupkowe) i Płd(tradycyjne),a także Rosji....zdaje się,że chcą wyeliminować producent ów łupkowych. To może być groźne dla rynków kapitałowych....taki kamyczek rozpoczynający lawinę. dlatego pytałem "privego" o dane z amerykańskiego sektora wydobywczego....tam jest taka bańka na obligacjach firm uwikłanych w łupki...wręcz piramida finansowa...rosnące straty sektora są pokrywane długiem....a obsługa długu następnym długiem....sama obsługa,bo na więcej już ostatnio nie starczało. Do tej pory rentowności tego długu były niskie i jeszcze spadały,bo byli chętni(naiwni???) do zakupu obligacji firm"łupkowych"....czyli w wypadku producentów amerykańskich...wszystkich firm petrowydobywczych!!! Całego sektora. dlatego pisałem,że to jest obecnie główne zagrożenie dla wzrostów w USA...BAŃKA...tak,jak była na spółkach internetowych na początku wieku,później na nieruchomościach....a obecnie na spółkach sektora wydobywczego,z powodu wydobycia z łupkóws. Dawcy kapitału dla tych firm(obligacje) mogą nagle nie zechcieć finansować stratnego interesu....albo ktoś grubszy zechce po prostu zrealizować zyski z obligacji(na rynku wtórnym)....i pozamiatane! Czy teraz,po decyzji OPEC nastąpi ta chwila,zapoczątkowująca załamanie rynków finansowych? Należałoby się tego spodziewać....ale jak zwykle: zobaczymy.
Zeus52 / 2014-11-19 18:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zobaczymy,czy następna próba ataku na 1200$/ozt się powiedzie...może będzie trzeba "chwilę" poczekać...
privy / 2014-11-20 10:34 / Tysiącznik na forum
Szwajcarzy chcą trochę złotka kupić, przynajmniej to rozważają. Sygnał kupna był dziś po 6 rano.
Zeus52 / 2014-11-20 22:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i ropa ładnie się zachowała...co prawda wspominałem o niej,ale wybrałem jednak gold.
Zeus52 / 2014-11-20 22:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,między 6:00,a 6:15 to była niesamowita okazja....wcześniej zejście do LS o-RGR na H4...i cała noc zastój,niemozność spadku pod LS...Stop/loss ustawiłem blisko,na 1170(bo było mozna),czyli ewentualna minimalna strata w razie Niemca...a zysk....no ten zobaczyłem po powrocie do domu,po 21:00.A o 21:40 poszło zabezpieczające,równoważne"sell"....long pozostał....takie zamrożenie urobku.
Zeus52 / 2014-11-20 22:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
A jak myślisz,co zrobiłem rano....budzik nastawiony na 6:00,bo do pracy...a lapek przy łóżku...zanim wstałem,najpierw było"b_uy". Zaskoczeniem kompletnym jest fakt dużego skupu przez Rosję,wzrost,zamiast spadku rezerw. Ale to już wiedziałem od bodaj tygodnia.
privy / 2014-11-21 21:30 / Tysiącznik na forum
No to moje gratki. To było w punkt. Mnie ostatnio kręci dax. Na przyszły tydzień pod obserwacje edek i obszar potencjalnego odwrotu 1,20-1,22. Obszar szeroki ale i ruch nietuzinkowy a korekta może być nawet na 7 figur. Jasiek, stasiek i dax uderzyły dziś w moje poziomy docelowe i się wyczyściłem z pozycji.
Zeus52 / 2014-11-21 23:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Trochę w tym było przypadku...po prostu o tej porze mam pobudkę...rzut oka,co tam w nocy się działo? O! międlą się od pewnego czasu dokładnie na LS o RGR....no to siup! A stop/loss była okazja ustawić ciasno,bo tak ciasno się międlili,gdyby przebili 1170,to nie byłoby szans na long,przynajmniej na razie...a podwójne dno na małych interwałach wręcz zachęcało. Traf i tyle.Gdyby pobudka była nieco później,to nie odważyłbym się na wejście,bo tak wystrzeliło,a s/l trzeba by ustawiać i tak na tym samym,niskim poziomie....w razie Niemca,jednak strata byłaby niemała. Pewnie,gdybym najpierw zaparzył kawę,a dopiero później zajrzał na wykres,byłoby po ptokach... :) Czasami tak bywa...nieraz się meczysz,szukasz okazji...i nic. A nieraz włączasz kompa... rzut oka....i samo się napatoczyło. Akurat ten moment! To były sekundy po włączeniu. Traf.
Zeus52 / 2014-11-19 12:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Komentarze poniżej prosze potraktować,jako kontrę tego,co można było wyczytać od nie "analityków"(cudzysłów jak najbardziej wskazany)których teksty brzmią np tak:"To, czy notowania złota przekroczą poziom 1200 USD za uncję, będzie ważnym testem siły strony popytowej na tym rynku. Dzisiaj rano cena żółtego kruszcu porusza się tuż poniżej tej bariery, więc jej przekroczenie wciąż jest realne - i jeśli nastąpi, to notowania złota dotrą prawdopodobnie co najmniej do poziomu 1226 USD za uncję.

Jeśli jednak cena złota utrzyma się poniżej bariery 1200 USD za uncję, to ruch wzrostowy z ostatnich kilku dni będzie mógł być potraktowany jedynie jako oddech przed kolejną DYNAMICZNĄ zniżką". Sorry....ale na gold DYNAMICZNY może być tylko jeden kierunek....W GÓRĘ. W dół...można mówić ewentualnie o spadkach,które można wykorzystać dla powiększenia pozycji long,zwiększenia zakupów.Gdyby doszło wilowego OBSUNIĘCIA...to bardziej adekwatne określenie,od "dynamicznych spadków".Jeśli teraz nie nastąpią dynamiczne wzrosty,a zamiast tego obsunięcie....to mamy przestrzeń ZALEDWIE 100$ na dalsze ZAKUPY gold. Przecież to jest prostsze od sra_nia.
Zeus52 / 2014-11-19 12:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
I aby słowo stało się ciałem(poniższy wpis),kontrakty gold właśnie przymierzają się do bicia 1200$/oz
Zeus52 / 2014-11-19 11:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wygląda na to,że warto jednak zainteresować się surowcami. Złoto zrobiło odwróconą RGR na H4...już dając nieźle zarobić na FRX...zakres tej o-RGR sugeruje przebicie w górę bariery 1200$/oz,co skutkowałoby dalszym dynamicznym wzrostem. Oczywiście ważna będzie reakcja po minutes z posiedzenia FOMC...ale i tak wszyscy oczekują jastrzębiej retoryki....a złoto odbija(o-RGR) MIMO TEGO. Może nastąpić też silna wzrostowa korekta na ropie.
Zeus52 / 2014-11-12 20:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jak wyglądają spółki paliwowe,petrochemiczne w Jankesowie...chodzi mi o cały sektor.Masz jakiś oddzielny indeks? jak to wygląda? Na stockcharts znalazłem,ale tylko tabelę spółek sektora...może źle szukałem. chodzi o to,że(tak mi się wydaje)jeśli miałoby nadejść zagrożenie,to z tej strony. Pęknięcie bańki na obligacjach firm tego sektora....większość jest umoczona w łupkach,odpisy(straty) rosną,przy jednoczesnej bańce na obligacjach....finansowanie długu i kosztów przez wypuszczanie następnych obligacji...i tak na okręta. To w końcu musi pęknąć,jak każda piramida finansowa. Chyba,że gaz i ropa mocno zdrożeją...
privy / 2014-11-14 16:37 / Tysiącznik na forum
Nie szukałem, może na marketwatch.
tedchom / 2014-11-07 23:00 / Tysiącznik na forum
Ale tu powiało spokojem. Widać nie tylko ja nie mam zbytnio czasu na ciągły kontakt z forum. Póki co to myślę o złocie. Najlepszy moment powinien być jeszcze poniżej gdzieś okolice 1000 nie mówiąc już o poziomie, hmm.. aż strach pomyśleć o poziomie ok 700 no chyba, że już teraz ruszymy i przebijemy 1200
privy / 2014-11-10 12:07 / Tysiącznik na forum
Coś się święci obrót kghm
privy / 2014-11-11 11:27 / Tysiącznik na forum
Jakiś znak urwał mi komentarz, nieważne. Patrząc na to jak rosną indeksy w stanach narzuciła mi się krzywizna średniej 13. Od kiedy mam pogląd na notowania nie widziałem jeszcze takiej stromizny. Zdarzały się one w trendach spadkowych jako ostatnie lub przedostatnie fale cyklu. Może będzie to rozszerzający trójkąt jako formacja szczytowa?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy