Forum Polityka, aktualnościKraj

1 procent podatku. Fundacje nie lubią tłumaczyć się ze swoich finansów

1 procent podatku. Fundacje nie lubią tłumaczyć się ze swoich finansów

Wyświetlaj:
LEWEK117 / 89.228.194.* / 2015-06-04 00:18
NIE DAJE I NIE DAM,ANI GROSZA Z PODATKU CZY WPLATY NA ZADNE FUNADACJE-GRO ZNICH TO ZWYKLI ZLODZIEJE.70% ZABIERAJA SOBIE NA PENSJE FUNACJA- FIRMA-DLA POTRZEBUJACYCH GROSZE TRAFIAJA.UWAZAM ZE JAK SA TAKIMI ALTRUISTAMI I TAK SIE CHCA TROSZCZYC O POTRZEBUJACYCH TO NIECH 2-3 GODZ W TYGODNIU POSWIECA NA PRACE W FUNADCJI JAKO WOLUNTARUSZE ZA DARMO.A 100% NIECH TRAFIA DO POTRZEBUJACYCH POMOCY.
bookbis / 46.215.3.* / 2015-04-29 18:53
1% na pozytki, a dlaczego ja nie moge wciagu roku wplacic np. na konto schroniska dla zwierzat jakis datek i dopiero pod koniec roku go rozliczyc/ ano nie bo gdy wpłace na rzecz schroniska to wiem komu dałam pieniadze a tak to nigdy nie dowiem sie do kogo poszly
H Szatkowski / 2017-02-27 17:58
Ależ możesz. Odliczenie od dochodu (do 6% jego wysokości) na podstawie art. 26, ust. 1, pkt. 9) ustawy o PIT.
Wykazujesz je w PIT-O
gugugu / 159.205.7.* / 2015-04-29 10:54
Brak kontroli ze strony instytucji państwowych jasno wskazuje w czyim interesie jest pozwalanie na nadużycia ze strony OPP. Wśród tych organizacji są takie które mają poparcie samorządów, robią projekty które niczemu nie służą po to tylko żeby DOBRZE OPŁACIĆ "organizatorów" projektu i niektórych z ich wykonawców. Zarabiają na tym "swoi" a osoby które powinny być beneficjentami tych projektów są mówiąc wprost oszukiwane i mamione nadzieją na poprawę swojej sytuacji. Tak jak ktoś tu napisał , wysyp tego typu działań ma miejsce za rządów PO. Aby żyło nam się lepiej !
pawjan / 83.26.175.* / 2015-04-29 10:41
Bzdura totalna, OPP które nie prowadzą działalności gospodarczej nie muszą przekazywać sprawozdań do KRS.Nawet gdyby wysłali, to nic z tego nie wynika. Natomiast jeżeli nie złożą w odpowiednim czasie, według narzuconego wzorca Ministerstwa PiPS, sprawozdania na stronie www, to w następnym roku nie będą mogli zbierać 1 % i stracą status OPP.
"Eksperci" Grant Thornton to amatorzy i pytanie, czy oni pracują społecznie tak jak tysiące osób w Fundacjach pomagając potrzebującym. A czy Zarząd , który siedzi od rana do nocy w Fundacji, ma żyć powietrzem i swoim dzieciom dawać do jedzenia wodę z kranu i ubierać w liście? W sprawozdaniach na stronie MPiPS widać , ile pieniędzy na co idzie. Nie obrażajcie osób pracujących w Fundacjach!!!
Realista / 95.51.248.* / 2015-04-29 10:07
Zlikwidować możliwość odpisu dla "fundacji" - to zwykłe okradanie bidnych którzy nigdy nie uzyskają pomocy ze strony fundacji. Wszystkie organizacje powinny mieć obowiązek dokładnego rozliczenia kosztów i ich publikację. Najczęściej fundacje służą do zarabiania pieniędzy przez założycieli, a nie pomocy innym.
plemnipotent / 89.69.194.* / 2015-04-29 09:59
Nigdy nie daję pieniędzy na żadne fundacje. W wielu przypadkach to różni cwaniacy wymyślili sobie sposób na wygodne życie żerując na ludzkim współczuciu i chęci pomagania i naiwności.
rom29042015 / 46.229.147.* / 2015-04-29 10:32
Pójdź do fundacji i zobacz jak się tam pracuje - nie będziesz wtedy gadał głupot.
choć wiem że jest faktycznie wiele gdzie można mieć zastrzeżenia ale nie można generalizować r.
ADRFESTGDYJH / 79.187.98.* / 2015-04-29 09:43
DLACZEGO NIKT NIE PYTA ILE % ZEBRANYCH PIENIĘDZY TRAFIA FAKTYCZNIE DO OSÓB LUB PLACÓWEK NA KTÓRE SIĘ ODDAJE TE %...
DLA PRZYKŁADU W STANACH JEST TO ŚREDNIO 70% PIENIĘDZY NALEŻYCIE SPOŻYTKOWANYCH,NIE MA WAŁÓW
toxy / 37.7.58.* / 2015-04-29 09:23
Jest tez "druga" strona medalu - większość OPP to malutkie organizacje, prowadzone na uboczu głównej działalnosci. Hospicjum w którym pracowałem na początku zajmował się tym ksiądz i jego grupka wolontariuszy - w wolnym czasie i bez najmniejszego własnego zarobku. Dzis kwoty są o wiele większe, ale z tego co wiem to całością zajmują się po prostu dwie osoby z hospicjum, dyrektor i księgowa. Wiele OPP to np. remizy strażackie - kto tam niby na wsi ma prowadzić darmowo dokładną księgowość i na czym, skoro z 1% dla remiz wpływa np.2-3kpln??? To co tu do diaska porównywać z działalnościami gospodarczymi :)?
Natomiast inna bajka są fundacje ze Złotowa (zagłębie OPP które zarabiaja grube miliony PLN!!!!), fundacja Dymnej (120mln - GIGANT!!!!!!!) i cały "wierzchołek zestawienia". Tu powinno się to jakoś sensowniej kontrolować - ale tak żeby nie zniszczyć np. klubu kajakowego z mojej miejscowości, który zbiera rocznie coś koło 2kpln i każda złotówka idzie w sprzęt dla dzieciaków (rok temu nowy kawałek pomostu z beczek). Ale Polska to taki kraj w którym kara się wszystkich, niszcząc małych i tego się należy bać...
narazie07 / 83.0.166.* / 2015-04-29 10:42
Szczególnym przykładem jest WOŚP z Warszawy, nie pokazała rozliczeń nawet na polecenie S ądu Karnego. To jest przejrzystość. Cieszę się, że nie dostali odemnie , ani 1 grosza.
FTHGY / 79.187.98.* / 2015-04-29 09:45
Ale Polska to taki kraj w którym kara się wszystkich, niszcząc małych i tego się należy bać... I TU SIĘ MYLISZ !!
KARZE SIĘ TYLKO TYCH MAŁYCH...

Najnowsze wpisy