14 VIII - 20 VIII

student_mel / 2010-08-14 13:04
niech każdemu rośnie to co powinno...


... dla mnie dolar i złoto :P a dla Was?
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2010-08-21 19:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
No proszę....my tu swoje,a tymczasem na stooq.pl pokazała się analiza Dębskiego z"Globtrexu"...wxdaje się,że jest to bardzo zbieżne z tym,o czym stopniowo tutaj pisałem i o czym myślę,że tak właśnie najprawdopodobniej będzie się rozwijała sytuacja w najbliższych tygodniach. To tym razem jest bardzo,wręcz ściśle,zbieżne z tym,jak to widzę. I tym razem dotyczy to wszystkiego,a więc Wig20,S&P500,ED i złota. Niektóre oznaczenia fal on ma inne,ale w małym stopniu,właściwie to jest to prawie identyczne...zapraszam więc do lektury,bo to tak,jakbym czytał swoje myśli. Z tym,że tak to w tej chwili widzę...a to nie oznacza,że tak będzie w przyszłości. Pamiętajmy,aby nie trzymać się kurczowo założeń,bo można się na tym nieźle przejechać...i być może będziemy musieli zmienić zapatrywania. To może nastąpić w każdej chwili. Już kończę i zapraszam do lektury...tam są też wykresy. Pzdr.
u2mart / 2010-08-22 22:38 / Tysiącznik na forum
Właśnie wróciłem z wojaży, czytam i się zastanawiam co dalej
Może i warto by było jutro wskoczyć w akcje z dolca a później z powrotem w zielonego, tylko czy warto, czy lepiej czekać na poziomy usd do plna i nie bawić się w łapanie dołków i górek
ps. Zeusie dzięki za maila, dał mi do myślenia i nie wiem co robić kruca fiks )
pozdrówka
tedchom / 2010-08-22 00:47 / Tysiącznik na forum
Zeus dzięki za priva
Zeus52 / 2010-08-22 18:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie ma sprawy. Pisałem do"eclip-a",a poźniej stwierdziłem,że powinienem ogólnie,do wszystkich,których mam w książce adresów......pod to spotkanie premiera Japonii z prezesem BoJ graliśmy na foreksie z gościem,moim nowym,od pewnego czasu,lokatorem. Na "Bossie",na parze USD/JPY...na sprzedaży...zamknięcie transakcji dokładnie o 21.59 minut i 56 sekund...gość miał rację...ostatnie rekundy,to najlepsza akcja pod ewentualną interwencję walutową. Choć miałem pietra...bo a nuż,coś nawali z łączami...
paweł77 / 2010-08-22 19:50 / Bywalec forum
Zeus, może masz teraz jakiś typ spółki, w którą warto włożyć trochę kokosów?
Zeus52 / 2010-08-23 07:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie widzę jakichś takich ładnych,technicznych figur...z resztą nie przeglądałem ostatnio. Może Pol-aqua nieźle wygląda. Ale to technicznie,więc wiarygodność tego jest 50/50...nie znam danych spółki. W czwartek IGroup ogłosiło wniosek upadłość,ale jak stwierdzono,wszystkie spółki zależne działają bez zarzutu,a IGroup będzie negocjował z bankiem i są szanse rozwiązania sprawy zobowiązań. BRE Bank to potwierdził...wydawało się to dobrym momentem do zakupu akcji...ale teraz już trochę za późno. W piątek był wystrzał w górę...nie wiadomo,co dalej. Ja to widziałem,jako okazję do szybkiego zakupu w czwartek...ale tak na jeden dzień,korzystając z pretekstu do wyskoku po tej informacji...i sprzedaż zaraz,w piątek...ale kompletnie o tym zapomniałem. Tzn może nadal róść,ale najpewniejszym momentem był zakup zaraz po tym info. Na dolarze i złocie w tym czasie co nieco się działo i nie było miejsca na myślenie o czymś innym.Cóż,trudno. Będą inne okazje...
max1224 / 2010-08-21 21:41 / Tysiącznik na forum
jak ja tego nie lubię krótka korekta kilka dni tfu
choć po piątkowej końcówce u janków trudno było liczyć na zwałkę fakt na wig20 wygląda jakby tredn się zniżkujący klarował proste drugi szczyt niższy choć paradoksalnie wykres tak paskudny że wręcz może rosnąć złoto niezmiennie trzymam bo to co zakładane się spokojnie realizuje tylko ten dolar to jednak chyba nie na fundu dwa dni w tę dwa w tamtą a te dwa dni w skandii zniechęcają do ruszania się narazie te kilka sesji trzeba wyczekać z nadzieją że jednak dolar dużo nie straci a dalej pójdzie we właściwą stronę to tak na razie na dziś po lekturce globtrexu i maila za którego wielkie dzięki Zeusie
Zeus52 / 2010-08-21 22:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,wiem jakie to męczące,to co się dzieje i nawet nie dziwię się Pagaczowi...cóż,sygnały są na przemian...ruch we właściwą stronę...i znowu sygnały odwrotne. Nie chodzi tylko o sygnały czysto techniczne...te akurat są złe...ale ogólne,słaby zrzut po makabrycznych danych,to też sygnał. Ale,czy pamiętasz,jak w maju pisaliśmy o różnych możliwych wersjach korekty? Jedna,to było wielkie A,B,C(później doszła ewentualność rozpoczęcia się impulsu spadkowego). Druga wersja to było,że po dużym"A"korekty(to,co jest zaznaczone u niego,jako pierwsze spadkowe 1-5...to podfalki naszego,dużego"A")...i po tym"A" dalszy ciąg korekty miał się rozwijać w formie szerokiego boczniaka o zakresie wyznaczonym szez pierwszy szczyt,zaraz po pierwszym odbicią,a maksymalnym dołkiem...i kurna,tak to w przybliżeniu wygląda. Choć to teraz tak widać. Wtedy nie było wiadomo,która wersja będzie realizowana. Czy to wielkie,"książkowe" A,B,C, czy ta druga wersja,czyli,że początek"książkowy",ale później boczniak w szerokim zakresie,w ramach tego"A"z ograniczeniem góry...cóż,ten czynnik:najpierw raporty kwartalne,a do tego czuwający FED...zasada:im gorzej,tym lepiej,bo będzie wtedy dodruk kasy.
tedchom_nielog / 83.15.162.* / 2010-08-21 00:55
No proszę byłem na wypadzie rowerem i widziałem skoki dzisiaj ładnie skakali nasi pogratulować:)
student_mel / 2010-08-20 13:51 / Bywalec forum
Zeus... całkiem nieźle trafiłeś na zakup z dolarem :)
Zeus52 / 2010-08-20 18:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale już rozmyślam...że chyba nie na długo. Niebawem trzeba będzie chyba w drugą stronę...
London / 2010-08-20 11:01 / Bywalec forum
Rekomendacje tym razem Morgana ratują GPW . Ktoś chyba za mało zarobił na PZU albo ma za dużo ;)
London / 2010-08-19 23:34 / Bywalec forum
No i sufit był zdecydowanie za twardy ..., za to podloga spruchniała ;)
Blazej_ / 2010-08-19 20:11 / Tysiącznik na forum
Cześć chłopaki!
Pozdrawiam z urlopu :) Przed wyjazdem pozbyłem się wszystkich akcji i widzę, że to była dobra decyzja. Na urlopie będę jeszcze 3 tyg, można Waszym zdaniem na taki czas załadować się w złoto lub walutę? Są w mbanku odpowiednie do tego fundusze?
screep / 195.95.170.* / 2010-08-20 08:29
Tak. Jeżeli gold to tylko DWS a dolarowych to np Unidolar. Sam tam jestem i nie ma na co narzekać. Oczywiście nie podejmuj ruchów stadnych bo cwaniaki z dws widząc działania rynku zaniżają wyniki żebyś nie zdążył uciec. Z praktyki wychodzi mi przeczekanie 2,3 dni po ostrych tąpnięciach.
u2mart nielogo / 109.243.26.* / 2010-08-19 23:30
ja tez na wyjazdach stad mała aktywność na forum,zapakowany jestem w unidolara i pieniężne , ale każde zejście zielonego w okolice 3 zeta wykorzystuje do akumulacji dolca
Zeus52 / 2010-08-19 20:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Złoto już dość długo jedzie up. Teraz robi się powoli coraz goręcej...siedzę,ale obserwuję,czy to podfala trzecia wzrostowa...czy może tylko a,b...i teraz c korekty spadków(?). Raczej impuls wzrostowy...taka dynamika...ale,mimo wszystko,trzeba mieć na uwadze każdą opcję.
Blazej_ / 2010-08-19 20:41 / Tysiącznik na forum
jako że nie pamiętam poprzedniej bessy to jest tak, że jak leci na łeb to wszystko czy są jakieś bezpiecznej przystanie? Jeżeli takowe są to dają zysk jak z lokaty czy tylko pozwalają ochronić kapitał przed spadkiem?
Surowce oczywiście spadają a jak jest z metalami szlachetnymi i walutą?
Zeus52 / 2010-08-19 21:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ze złotem nie ma złotej reguły. Bezpieczne,w miarę,to pieniężne...coś,jak lokata. Ale ja siedząc w dolarowych fundach,nie mam zamiaru ich teraz opuszczać...jeśli dolar zabierał zyski z gold,czy ML6...to niech teraz oddaje! Nie wiem jeszcze,co zrobię,ale jedno jest pewne: w rachubę wchodzą tylko któreś dolarowe fundy...a czy to będzie nadal ML5,czy inny akcyjny,czy też obligacji....ale dolarowy. Jaki,to do przemyślenia...ale nie oddam teraz dolarowych,jeśli dolar tyle skubnął...niech oddaje skubany.
gucioos / 2010-08-19 21:25
hehe dobrze powiedziane nierch oddaje tez jestem za tym :P
Zeus52 / 2010-08-19 22:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
ML5 prawie+2%,wraz z dolcem. SKAN2,jak dolec,czyli około+0,44%. A jutro? Zobaczymy. Ten długi górny cień na gold trochę niepokoi,ale nie przeraża...to może być zarówno początek korekty,ale niekoniecznie.Naprawę,zobaczymy...
Rumburak / 2010-08-19 22:51 / Bywalec forum
byłoby miło bo ostatnio co gold wypracuje to dolar żre... kiedyś tak było też że złoto hurra do góry a dolec żarł jak szalony wszystko co złote
Zeus52 / 2010-08-19 23:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ze złotem,to technicznie mieliśmy już ruch powrotny do linii szyi ORGR,tej wcześniejszej,z wiosny. Ten ostatni spadek,jako ruch powrotny można zakwalifikować. Teoretycznie teraz mógłby nastąpić większy ruch w górę,do około 1300$/ozt,a nawet nadbicie tego poziomu. Ale podobnie,jak na S&P500...są dwie możliwości. Bo może powstać RGR,a ten obecny szczyt może być prawym ramieniem nieco ukośnej formacji. Tak samo na S&P500...istnieje możliwość utworzenia zarówno ORGR,jak i RGR...Dwie przeciwstawne możliwości. Teraz na S&P500 najbardziej pasowałby zjazd do linii szyi potencjalnej RGR... Czy nastąpi jej przebicie? Pewnie tak...ale może znów,jako pułapka na niedźwiedzie...Wszystko inaczej by się układało. Ale jest coś,o czym czasem ja też,tak z rozpędu,zapominam. Czasami kraczę o mających nadejść,ścinających z nóg,makabrycznych danych,o zwale,lub przynajmniej długiej i uciążliwej korekcie. Ale później sam się muszę mitygować i nawoływać do wzrostów. Dlaczego? Ano,gdyby giełdy zostawiono same sobie,to pewnie już dawno te krakania by się spełniły. Ale często,gdy człek już się nakracze i gdy wreszcie nadchodzi ten zjazd,to muszę przypomnieć sobie i innym...że giełdy nie są same. FED czuwa! I dlatego z jednej strony trudno o wzrosty...jak tu mówić o nowych szczytach,gdy dane na to nie pozwalają? A z drugiej strony,porządna zwałka jest uniemożliwiana przez FED. Także i teraz,choć wiem,sam to pisałem,że powinniśmy już dawno mieć czerwony wodospad...to jednak nie wróżę niedźwiedziom wielu sukcesów. W końcu FED naprawdę puści drukarki w ruch. Będzie musiał. To także dotyczy złota. Gdyby nawet teraz się skorekciło,bo dane raczej deflacyjne...to jednak,choć technika,tak jak i przy S&P500 wygląda dwuznacznie,to jednak na dłuższą metę,sądzę że na gold może być tylko korekta,a to co mamy,to impuls wzrostowy. Jedno słowo:dodruk! A będzie niezbędny. Poprzednio,ostatnia zapowiedź poluzowania ilościowego, to nie na tym polegało. To tylko przełożenie kasy z jednej kieszeni,do drugiej. Ale niebawem FED będzie musiał zrobić coś więcej. A znając ich podejście do tematu,łatwo sobie odpowiedzieć,co zrobi. A w takim razie,możliwe,że na Staśku grozi tylko powrót do korekty...powrót,bo ciągle korekcimy ten 14 miesięczny impuls wzrostowy. To samo na gold,z tym że dla gold pogoda jest dużo lepsza. To samo dotyczy ED...korekta owszem,ale powrót do dna już nie. Może maksymalnie,też ruch powrotny do wybitej dawno temu linii szyi ORGR...to niedaleko. Wystarczy realizacja prospadkowej flagi na dziennym,i mamy ruch powrotny zaliczony.
max1224 / 2010-08-19 20:27 / Tysiącznik na forum
masz dws gold hsbc sla walut te obligacyjne i unidolara
max1224 / 2010-08-19 14:32 / Tysiącznik na forum
oj walnęło bezrobotnymi teraz już nie ważne że więcej większe znaczenie pewnie będzie miała magiczna liczba 500
Zeus52 / 2010-08-19 18:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ooo....o takie właśnie perturbacje na gold chodziło,gdy ED po wyskoku zacznie w drugą stronę...ale powinno się za jakiś czas zachować odpowiednio...choć frank znowu robi konkurencję,jako bezpieczna przystań?
max1224 / 2010-08-19 18:56 / Tysiącznik na forum
spokojnie co ma wisieć nie utonie powoli sytuacja się stabilizuje
Zeus52 / 2010-08-19 19:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeszcze raz to sprawdzałem. Jakaś pomyłka musiała być,bo data jest wczorajsza.
max1224 / 2010-08-19 20:05 / Tysiącznik na forum
co dolca to i tak wyglądać zaczyna że dołek łapnąłeś
Zeus52 / 2010-08-19 20:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
W każdym razie:niedrogo. Nawet w razie jakiegoś gwałtownego zwrotu akcji...w razie czego,upadek z niskiego konia powinien być mniej bolesny. Tak,w razie niemca...tfu,tfu,tfu...to było trzy razy przez lewe ramię. Ale na forexie to były dziś jazdy!
Blazej_ / 2010-08-19 20:42 / Tysiącznik na forum
a jak ktoś nie postawił Stop Lossów to ma przerąbane...
Zeus52 / 2010-08-19 19:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max,czy Pagacz przez pomyłkę jakiegoś gotowca rzucił? Albo trzeba mu podpowiedzieć:monitor...monitor niech odwróci. Bo ma do góry nogami i nie zauważył. "Biała świeca z małym dolnym ogonkiem na Staśku. Aż miło popatrzeć"...faktycznie miło.ale chyba musiała się ubrudzić sadzą. "Prowzrostowa formacja na Wig20"....faktycznie:"pro"...jak tylko to możliwe w wypadku RGR z przebitą linią szyi...ale chyba prowzrostowa dla korzonków,żeby wybiły się na antypodach...Max. Co to może być? Trawka? Meskal? LSD?
max1224 / 2010-08-19 19:54 / Tysiącznik na forum
faktycznie ten tekst brzmi delikatnie mówiąc jakby gościu zaklinał rzeczywistość
max1224 / 2010-08-19 19:52 / Tysiącznik na forum
jeszcze nie czytałem oglądam Lecha teraz przerwa prowadzą z Dnipro do przerwy szok
Zeus52 / 2010-08-19 20:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale przynajmniej częściowo się wyjaśniło. Była wczorajsza data,więc jakiś błąd,może skrzynka mailowa(?) Bo gdyby nie to...trochę na wesoło by to wypadło.
student_mel / 2010-08-19 18:58 / Bywalec forum
spokojnie, złoto i dolar miał rosnąć i rośnie... MOC wątku czuwa :)
Zeus52 / 2010-08-19 19:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Aaaa...no tak. Wiadomo,kto tym razem nie rymował przy otwarciu! Ja tam cały czas spoko...ale...nie,no kurna...nie mogę! Ale numer! Dostałem właśnie od jednego z forumowiczów fragment komentarza Pagacza...zainteresowani pewnie wiedzą o co chodzi...co on popija?
Zeus52 / 2010-08-19 16:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
A żeby już powaliło wszystkich,indeks Philadelphia FED. To faktycznie indeks wyprzedzający koniunkturę. W ostatnim czasie spadał stopniowo z kilkunastu punktów,aż do +5,5punkta w poprzednim odczycie. Na obecny przyjęto więc,trochę dziwną prognozę,że wzrośnie do +7,5 punkta. "Wzrósł". Nawet do 7,7 punkta. Ale bez tego plusa na początku. Phil.FED:-7,7 punkta. To oczekiwania,plany,zamówienia,inwestycje itp dane zbierane od menagerów z przewidywaniami na najbliższe pół roku. Ma wysoką korelację z ISM,Produkcją przemyslową w przyszłości,w najbliższych miesiącach. Wykres Philadelphia FED,jeśli się przesunie o 2-3 miesiące w prawo...to prawie się nakłada z wykresem produkcji ca w Stanach,a także z ISM-przemysł. Minus 7,7p. Myślę,że to wiele mówi. Pewnie dlatego takie dziwne zachowanie ED? Liczą teraz na ekspresową interwencję FED? Szybki,faktyczny dodruk kasy i ratunek przed recesją?
max1224 / 2010-08-19 17:18 / Tysiącznik na forum
ha ciekawe kiedy złoty pęknie?
Rumburak / 2010-08-19 18:05 / Bywalec forum
choinka... niby jest dolec i niby gold a portfel chudnie :(

dzisiaj znowu sesja stresu... obym nie krakał ale jesteśmy jakby w łokciu prawego ramienia wielkiej rgr... [ls=1060-1080]...
Zeus52 / 2010-08-19 17:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zobacz na Wig20,na "Cud Minut Ostatnich". Ciężkie życie mają daytraderzy...Ani to wysikać już się nie mogą,chyba że w pampersa,albo po nogawce...wzrok utkwiony w ekran,z palcem na"enter". Taki,to wysmarkać się musi przed transakcją...bo nie daj Boże,że np w ostatniej minucie zachce mu się i zrobi: Aaaa....psik! A tu cały indeks o kilkadziesiąt punktów w górę. Zanim utrze nosa husteczką...już kasa pa,pa...poleciała! A KNF,jak ten "stary niedźwiedź" w piosence:mocno śpi! Tylko,że w przeciwieństwie do niedźwiedzia,to KNF nawet małe dzieci się nie boją.
max1224 / 2010-08-19 14:34 / Tysiącznik na forum
z kanady też nieciekawe wieści
London / 2010-08-18 22:22 / Bywalec forum
Sufit u Janków twardy...guza można sobie nabić :)
Zeus52 / 2010-08-19 09:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak. Na Staśku nie mogą sobie poradzić z połową czarnej gromnicy,a na Nasdaq...na co liczą? Z jedną luką bessy z tą niższą,maciupeńką poradzili sobie z wielkim trudem,ledwo,ledwo...a teraz czarny korpus,a nad nim potężna luka bessy...więc na co liczą byki? Na drapane? Kontrakty dziś w Azji podrasowali...tylko jakie to ma znaczenie,skoro u Janków wczoraj,po sesji nastroje jeszcze bardziej siadły. AHI...prawie minus 0,5%,a to bardzo duży minus. Nie powiem,na podryg ED w górę liczyłem...ale po to,aby nabrał impetu dla uderzenia w linię trendu. Czy się uda? Wcześniej,lub później...tak. Ale jasne,że dolarowcy woleliby wcześniej.
screep / 195.95.170.* / 2010-08-19 14:22
hm.. małe pytanko w Waszym slangu Panowie: ED - euro do dolca?
Bo jeśli tak to jak rośnie to chyba źle dla zielonych ?
max1224 / 2010-08-19 14:26 / Tysiącznik na forum
tak
screep / 195.95.170.* / 2010-08-19 14:40
to skoro Zesus52 liczy na atak ~1,3 a w poprzednich postach zakupił dolca to coś tu nie gra?
( oczywiście przypuszczam że tylko w mojej interpretacji...... bo gdzie ja tam do mitycznych....).
max1224 / 2010-08-19 14:54 / Tysiącznik na forum
atak niekoniecznie skuteczy po którym i task nastąpi spadek
screep / 195.95.170.* / 2010-08-19 14:42
no chyba że liczy na kontynuacje trendu spadkowego .....???
screep / 195.95.170.* / 2010-08-19 14:44
ale wtedy zakładał by poziom 1.24 grubo:)
Zeus52 / 2010-08-19 15:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
To raczej był czas przeszły. Właściwie to LICZYŁEM na ruch do 1,30 gdy dawałem zlecenie zakupu. Ale na ruch szybki. Wtedy po dwóch dniach,a taki jest czas realizacji zlecenia,ED byłby w pobliżu 1,30 a USD/PLN tani...miałbym tani zakup...a później ED w dół,a dolar w górę. To już taki nawyk,w Skandii...zawsze myślenie niby teraz,ale chodzi o to,co będzie za dwa dni i po tych dwóch dniach. Takie tam...czasami to tak wychodzi,jak jakiś"czas przyszły,dokonany"...chciałoby się tak wycyrklować,choć nie zawsze wychodzi. Dlatego czasem takie dziwne wpisy wychodzą. To nie tylko ja tak mam...U2mart,tedchom...nie raz pisali...np:"to co? Wchodzimy w dolca?"...i dla kogoś "z zewnątrz" mogłoby to się wydawać dziwne...teraz? Ale każdy w Skandii mówiąc,że wchodzi,myśli o tym,że wejdzie za dwa dni...I nie zawsze to wypali. Np teraz ED,zamiast odbić się od dolnej bandy kanału(+MA50+poziome wsparcie) strasznie marudził,wobec czego USD/PLN nie spadł należycie przez te dwa dni. I przez to zakup dolara droższy. Takie tam,drobiazgi.
screep / 195.95.170.* / 2010-08-19 15:30
hm ok ale analizując USDCHF widzimy że na ratunek dolca nie ma co za bardzo liczyć po przekroczeniu już w tej parze istotnego wsparcia ...?
Zeus52 / 2010-08-19 15:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,jest sygnał sprzedaży na tej parze...to raczej drażnienie MF Helwetów,presja na interwencję(?)
screep / 195.95.170.* / 2010-08-19 15:57
hm myślę że i tak goldi wzywa, szczególnie po dzisiejszym starcie janków...
Zeus52 / 2010-08-19 16:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Myślałem o tym franku,ale wiele nie wymyśliłem. Może to bardziej ucieczka w bezpieczne aktywa,a franki nadal za takie uchodzą. I mało chętnych na PLN...biorąc pod uwagę skok ED...to złotówka nagle zmizerniała. Trochę się wzmocniła...ale w porównaniu do kursu EDa(?). Poza tym Wig20...jakby dzisiaj przeczuwał,że dane zetną z nóg...i to pomimo tego,że prognozy dla bezrobotnych...została dość mocno podniesiona poprzeczka. Euroland dał się nabrać...że pewnie będzie mniej. A tymczasem GPW jakby wiedziała,że nastąpi cios obuchem. Cóż? Jeszcze raz się potwierdza: i tak ta sama centrala tym rządzi...tylko pewnie inny wydział...Europa Środkowa.
Shadowm / 2010-08-18 21:25
Witam wszystkich, śledzę forum już od jakiegoś czasu, ale dopiero teraz zdecydowałem się zarejestrować i brać czynny udział w dyskusji. Widzę, że nie tylko ja liczę na jakieś odbicie w dolarze? Wszedłem dopiero wczoraj, zobaczymy jak to się potoczy.
privy / 2010-08-17 20:53 / Tysiącznik na forum
Piwo, dużo piwa. Zaczęły się hocki klocki. Niemal wszędzie wstępne sygnały kupna, ale w takich formacjach, że jakakolwiek decyzja na dłużej niż 2 dni to loteriada.
Zeus52 / 2010-08-18 15:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
W przeciwieństwie do indeksów,waluty udało się jako tako przewidzieć,przynajmniej na razie. Tylko,kurna,albo ja za szybko dałem zakup dolara(co nieco),albo dolar do złotówki za powoli spadał...mógł już dzisiaj być po 3 zeta...trochę mętna ta woda.
privy / 2010-08-18 16:27 / Tysiącznik na forum
Ja mam średnio po 3,05
Zeus52 / 2010-08-18 17:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mi wypadnie,jak na razie to jedyna partia zakupów,w/g dzisiejszego fixingu...3,0713
screep / 195.95.170.* / 2010-08-18 11:42
Privy - podobno działasz na forexie; podpowiedz czasem w swoich postach na jakich parach bazujesz
privy / 2010-08-18 14:53 / Tysiącznik na forum
E/D, D/G, D/J, E/J, D/Ch, E/Ch, sp500 lub DJI30, czasem A/D, E/G Gold, Silver, Oil. Monitoruję przeważnie 3-4 jednocześnie bo więcej się nie da, przynajmniej moje oczka nie potrafią.
paweł77 / 2010-08-17 21:37 / Bywalec forum
Panowie, jakie perspektywy dla dolara?
Zeus52 / 2010-08-18 15:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na razie wobec złotówki obrał kurs w kierunku 3,00 PLN/USD. I pewnie będzie to konsekwentnie realizowane. Presja na zakup PLN przy każdym pretekście.
student_mel / 2010-08-18 15:26 / Bywalec forum
tym razem się nie udało dobrze wejść w zielonego :/
Zeus52 / 2010-08-18 15:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
To,co pisał priv powyżej. Trudna sprawa. Ja dałem zlecenie zakupienia dolca(SKAN2:30%) w poniedziałek. Z dwóch podanych opcji,wybrałem tę,że ED odbija się od linii trendu i od MA50 w górę,ale nie pędzi do górnej bandy kanalu,lecz skacze do np 1,30 tylko dla nabrania impetu dla przebicia linii trendu. W sam raz na wejście. Liczyłem też na zły wynik produkcji u Janków. Faktycznie,ED odskoczył od dolnej bandy...poszedł we właściwym kierunku,tylko,że niemrawo i trochę drogo dolca zakupię. Bo to dzisiaj.
privy / 2010-08-18 16:32 / Tysiącznik na forum
Zielony zaliczał powrót do linii trendu spadkowego. Moim zdaniem nie powinien spaść poniżej 3,02 i to nawet intra. Tu znajduje się katapulta i liczę na to, że zadziała.
Zeus52 / 2010-08-18 17:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oby Twe słowa w złoto się zamieniły. Choć po kiepskich danych u nas(tak właściwie,to ponad 10%wzrost produkcji...w tym naprawdę nie ma nic kiepskiego,wręcz przeciwnie. Ale prognozy były wyższe) złotówka nawet nie drgnęła na minus...to dobry dla niej znak...może duży wzrost inflacji PPI pomógł(RPP?)
privy / 2010-08-18 17:33 / Tysiącznik na forum
No jak zaczną stopami walczyć z PPI to zarżną gospodarkę. Popyt konsumencki powinien to regulować i restrukturyzacja a nie RPP.
Zeus52 / 2010-08-18 17:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
O tym nawet nie myślę. Ale rynek tak może zareagować...on często reaguje bez sensu. A tymczasem jakieś słowa zamieniły...złoto w złoto...:)
max1224 / 2010-08-18 18:27 / Tysiącznik na forum
tak prawda ja jeszcze ciut drożej dolca kupiłem ale nic to trochę cierpliwości i w złocie nadzieja ono jedno póki co nie zawodzi
Rumburak / 2010-08-18 22:40 / Bywalec forum
oj maxie - niektórzy jeszcze wcześniej kupili [a raczej nie zdążyli zwiać] i czekają na wzrost usdpln jak rośliny na wodę... :)
Zeus52 / 2010-08-18 18:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Taaa...korciło mnie w poniedziałek. Dałem sprzedaż ML6(30%) i wahałem się,gdzie to wrzucić:w gold(byłoby full,100%),czy na wszelki wypadek w dolca. Poszło w dolca,z myślą,że na razie...do korekty na gold,a wtedy się dotankuje do pełna. Cóż...zdaje się,że gold znów zaczyna swoje,jak to niegdyś bywało,za starych,niekoniecznie dobrych czasów...korekty"w biegu". Co do ML6...Przysięgam,że nie mam"układów" i nic nie wiedziałem,że BHP Billiton dostanie dziś od agencji ratingowej po łapkach...ta sprzedaż,to czysty przypadek. I tego będę się trzymał. :)
max1224 / 2010-08-18 18:49 / Tysiącznik na forum
a jak tak dalej pójdzie to może stać się sensowne zrealizowanie zysków ze złota i tańsze dkupienie dolca czyli w drugą niż teraz miałeś zamiar stronę
Zeus52 / 2010-08-18 19:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Faktycznie,do przemyślenia...bo jeśli bieg rzeczy poszedł nieco innym torem(inna kolejność)...to i plany powinno się dostosować
Zeus52 / 2010-08-18 18:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max. Zobacz na stooq.pl o 18.15: "Popołudniowy komentarz do rynku złotego...",czy jakoś tak. I porównaj z naszą dyskusją z privem...:)
max1224 / 2010-08-18 18:41 / Tysiącznik na forum
he he przyznać mi się tu zaraz który to Kiepas Ty czy privy???
a tak na serio zastanawiające za niedługo będziecie analizy pisać na stooq
Zeus52 / 2010-08-18 19:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale zobacz też same dane z produkcji. Mc/mc duży spadek,ale przewidziany,bo lato,wakacje,sezon urlopów i remontów. Z drugiej strony,lipiec wypadł na ponad+10% wobec lipca rok temu...czy to mają być złe dane,bo analitycy sobie z sufitu wymarzyli+12%? Chyba nie...biorąc samą wielkość odczytu,to niewielkie odstępstwo od prognoz. I duży plus realny.
Zeus52 / 2010-08-18 18:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Też traf...co ja mogę na to poradzić...same przypadki mi się przytrafiają :) A na poważnie,to z Kiepasem rozmawialiśmy...ale akurat nie o tym,nie danych. To faktycznie traf.
max1224 / 2010-08-16 12:49 / Tysiącznik na forum
problem z logowaniem do skandii dzwoniłem informatycy pracują po południu powinno być OK
Zeus52 / 2010-08-17 14:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na razie mamy praktycznie brak reakcji na złe dane z nieruchomości i wyraźny wzrost inflacji bazowej(ale to PPI,więc często bez reakcji)...kontrakty tylko drgnęły w dół,za to ED się tym nie przejął. Wydaje się,że słabsze,dotychczasowe dane nikogo z nóg nie zwalą...pozostają dane o produkcji...może one? Prognozy są pozytywne,na zasadzie chyba:"jak przedtem były słabsze,to teraz będą lepsze"...ot,cała filozofia tzw konsensusu rynkowego,bez wgłębiania się w temat. Cóż? Poczekajmy,może mają rację...i tąpnięcie nastąpi za miesiąc?
Zeus52 / 2010-08-17 11:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ten wyskok ED ponad 1,29 to jednak z innego powodu. Na ZEW był jednak ruch w dół,ale zaraz nałożyły się na to wyniki aukcji irlandzkiego długu i dlatego ten wyskok. Na razie,wczoraj poszło zlecenie zakupu dolara(SKAN2). To będzie w środę i liczę,że będzie tańszy...a później w górę. Ale to tylko te 30% ML6. ML5 bez zmian,około 70%...czy z gold próbujemy omijać możliwe rafy? Czy siedzimy twardo,jak dotąd?
max1224 / 2010-08-17 12:03 / Tysiącznik na forum
złoto po pokonaniu 1216 skąd tę liczbę wziąłem nie pamiętam następny przystanek ma ok 1245 też nie pamiętam a dalej to już atak na szczyt oczywiście to tak z głowy i bez analizowania czegokolwieka co do skana to już go mam kupiłem po 51,15 zł czyli takiej wycenie jaka dziś będzie po południu w skandii (jak zwykle pod lokalnym szczytem) stary kumpel od złota jeszcze dziś rozważął wejście w ml5 na 100%
Zeus52 / 2010-08-17 12:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
A jeśli chodzi o bezpieczne aktywa,to mamy systematyczne wchodzenie w nie. Wczoraj także. Wczoraj rentowność 10Y spadła w ten sposób,że powstał czarny korpus,poniżej potężnej luki bessy...to jakiś cud,że indeksy jeszcze u Janków się utrzymały...także ED. Ale on to bardziej techniczne odbicie od dolnej bandy. Tej poprowadzonej od dna,przez prawe ramię ORGR...i MA50.
max1224 / 2010-08-17 14:06 / Tysiącznik na forum
za ok 25 minut dane pewnie będziemy ciut mądrzejsi
Zeus52 / 2010-08-17 14:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak. Zobaczymy,czy Kiepas na stooq miał rację...a właściwie to ja...bo mu to podrzuciłem. Wiesz...nie jest znany,mimo dużej korelacji,dokładny czas tąpnięcia w produkcji przemysłowe....jest zagrożenie,że teraz...ale załamanie może nastąpić równie dobrze za miesiąc. Mówię nie tyle o rzeczywistym załamaniu,ale o jego czasie odczytu. Korelacja jest dobra,jeśli chodzi o samą wielkość produkcji,ale gorzej z timingiem...tak,czy inaczej,musi się obsunąć,tylko nie ma pewności,takiej na 100%,czy w tym odczycie. Jeśli nie w tym,to w następnym. Zobaczymy. Ale,jak widzę po eurodolarze,chyba są duże obawy...albo nas znowu czytają( :)),albo też to samo obserwują.
max1224 / 2010-08-17 14:41 / Tysiącznik na forum
reakcja podobnie jak na zew olać to chyba że później się coś odmieni albo faktycznie trzeba ten spadek odreagować
Zeus52 / 2010-08-17 15:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jednak odczyt produkcji jest wysoki,zaskakująco wysoki. Zarówno wobec oczekiwań analityków,jak i korelacji z indeksem FED. Czyli timing,co się odwlecze,to nie uciecze...gdzieś to się odbije,pewnie przy następnym odczycie...
max1224 / 2010-08-17 16:08 / Tysiącznik na forum
indeks dolara tam odpowiedź?
Zeus52 / 2010-08-17 12:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wejście na fulla w gold korciło mnie już wcześniej,z resztą wiesz,bo pisałem na maila....teraz z resztą też to planuję...tylko pozostaje pytanie o moment. Chodzi mi o ewentualne rafy w momencie załamania kursu ED...bo to wcześniej,czy później,ale nastąpi. Nie wiem,czy ED da radę zrobić"piątkę"...wiesz,w/g tego,co tu,gdzieś niżej pisałem...to wiązałoby się z dotarciem aż do górnej bandy kanału. Bardziej realny wydaje się drugi,niższy,szczyt...albo prawe ramię RGR,zależy,jak to narysować...ale wtedy złoto też poszaleje. I chodzi mi o to,czy teraz próbujemy te rafy ominąć? Przyznaję,że to trudne,bo nie zna człek dnia,ni godziny...choć Newcrest(zwykle wyprzedza)choć dziś na plusie,to świecowym układem pokazuje bliską...może jutro,a być może nawet dzisiaj,korektę...na spółkach,gold...i pewnie to będzie związane z ED...
Zeus52 / 2010-08-17 11:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max,zobacz co się dzieje. Wygląda na to,że technicznie to eurodolar najlepiej się sprawdza. Czyżby po odbiciu od dolnej bandy chciał pokazać,że jednak piątki dotąd nie zrobił i czas na nią? Czy cofa się(w górę) przed linią trendu dla nabrania lepszego rozpędu?(ale się zrymowało). Jeśli jednak na bardzo zły odczyt ZEW(bardzo zły!),reaguje wzrostem,to co będzie po złym odczycie danych o produkcji w Stanach? Bo wbrew prognozom analityków liczę na spadek produkcji. Gdzieś tyle,ile oni na plus...powinno być nawet nieco więcej...ale ze znakiem minus na przedzie. Tzn Kiepas dokładniej to podliczył. Ja mu tylko podesłałem wczoraj zestawienie indeksu Philadelphia FED z produkcją itp...a on na podstawie opóźnionej korelacji,bo jest wyprzedzenie indeksu FED około miesiąc,dwa...policzył spadek 0,6% m/m. A nie wzrost 0,5%,jak chce rynek. Tylko w tej sytuacji,jeśli na ZEW jest taka reakcja...to po słabych danych ze Stanów...czy nie osłabi się jeszcze bardziej dolar? W reakcji bezpośredniej na dane?
max1224 / 2010-08-17 11:47 / Tysiącznik na forum
no ZEW dał mi sygnał zwątpienia w dolca ale cóż toż przecież wyszło o 33% niżej od prognoz!!! a dax ma to gdzieś i co za tym idzie nastrój w europie jedynie gpw ale to efekt wczorajszego cudofixu pozostaje kwestia czy po południu będzie w myśl zasady im gorzej tym lepiej czy może jednak ucieczka w bezpieczne aktywa terza tego nie rozstrzygniemy
Zeus52 / 2010-08-16 08:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurka wodna,o ED się rozpisałem,a o indeksach zapomniałem. Cóż...Stasiek ma wskazania na dalszy spadek. Tak to wygląda ze świec. Te szpulki na świątecznym wolumenie technicznie nie dają szans bykom. Na Wig20...co tu dużo gadać...stoi nad przepaścią,na lini szyi RGR...nie wiem,co nasi będą robili do południa,ale wejście Janków z takim ukladem świecowym dobrze nie wróży. A w takim razie,wracając do ED-a...raczej wątpliwe,aby poszedł wbrew giełdom,więc także preferowany jest spadek. Tak to technicznie wygląda. Właściwie to na ED na dwoje babka wróżyła,ale z powodu Staśka,raczej zjazd...i ta druga wersja,spadku do 50% zniesienia wzrostów jest bardziej preferowana.Tylko,że Janki bywają w takich momentach nieobliczalni...to tak dla uzupełnienia wczorajszego weekendowego tekstu...oj działo się w weekend,działo...żeby o Staśku zapomnieć? Ho,ho...Zeus! Jeden browarek mniej na drugi raz! Pzdr. All...i już do pracy.
max1224 / 2010-08-16 08:57 / Tysiącznik na forum
i tego mi wczoraj trochę brakowało
Zeus52 / 2010-08-16 09:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tylko wiesz,to tak wypadało z obowiązku napisać. Bo tak to technicznie wygląda. A jak wiesz,ostatnio różnie to bywa z techniką...
max1224 / 2010-08-16 09:24 / Tysiącznik na forum
zgadza się takle uzupełnienie obrazu a jak to koneserzy sztuki ocenią to się dopiero okaże
Zeus52 / 2010-08-15 15:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ciekawie zachował sie eurodolar. Patrząc na same świece,to po przystankowej świecy w czwartek,w piątek powinna być następna gromnica,podobna do środowej...ale na drodze spadku stanęły dwa wsparcia. Po pierwsze zatrzymał się w punkt na MA50. Po drugie to także dotknięcie w punkt linii trendu wzrostowego,rysowanej od dna,poprzez pierwszy dołek...Jeśli ktoś tak narysuje sobie linię trendu...to na ED wygląda na to,że mieliśmy dotąd "1-2-3"impulsu wzrostowego. Teraz być może skończyła się "4" i jest miejsce na piątkę...czyli jednak ruch w kierunku górnej bandy,w kierunku 1,35. Niestety,ale tak to wygląda. Chyba,że wcześniej atak rozbije się na 1,33 i powstanie np podwójny szczyt. Po prostu:jeśli atak(w dół)na MA50 i linię trendu się nie powiódł w piątek...potrzebne do tego jest cofnięcie,dla rozpędu...cofnięcie,czyli w tym wypadku ruch w górę. Czy z tego wyjdzie tylko małe up,czy cała,w tym układzie,krótka piątka...o tym zadecydują pewnie dane. Fakt,że niektórzy piszą o piątce,że jakoby już była...jednak to tylko tak wygląda,jeśli bierze się pod uwagę taki zmodyfikowany kanał wzrostowy,taki z ostatnich tygodni. Jeśli zaznaczy się prawidłowo kanał wzrostowy,od dna(głowa ORGR) przez pierwszy dołek(prawe ramię ORGR albo inaczej"dwójka")...to właśnie na tej linii trendu stoimy...i aż prosi się o piątkę. "Niestety" napisałem dłatego...bo dolar do złotówki wtedy nam się jeszcze na jakiś czas obsunie... Ale muszę powiedzieć,że brak mi w tej chwili przekonania do jakiegokolwiek kierunku. To,co piszę...po prostu tak może sie stać. A więc ED w górę(i niestety złotówka)...ale na krótko. Na to wskazuje obrona powyższych wsparć. Z drugiej strony:układ świec...sugeruje coś innego: duży spadek ED. Tego teraz nie rozstrzygniemy. Co pozostaje? Ano obserwować. W razie odbicia w górę...połowę czarnej gromnicy. W razie pokonania linii trendu i ruchu w dół...50% zniesienia ostatnich wzrostów. To blisko...więc można to będzie zaliczyć jako tylko naruszenie linii trendu. To może się stać nawet intraday,jako długi dolny cień.
prof. Strojny / 89.73.76.* / 2010-08-15 17:40
A ja mam pytanie odnośnie fundów dolarowych. Na platformie mbanku jest UniDolar Obligacje. Na stronce Union Investment jest jednak rozróżnienie, jeden UniDolar jest denominowany w PLN (ryzyko inwestycyjne wysokie) a drugi UniDolar jest denominowany w USD (ryzyko inwestycyjne umiarkowane) Porównując cene jednostki wynika że na mbanku jest ten denominowany w PLN, przy czym podają oni że ryzyko jest umiarkowane...(coś nie halo). Na którym fundzie gracie na wzrost dolara bo ja się troche w tym pogubiłem...
Zeus52 / 2010-08-15 18:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
W Skandii mamy SKAN2 obligacji amerykańskich. Jest on denominowany w dolarach. Poza tym jeszcze parę obligacjyjnych,też w dolarach,oraz obligacji europejskich w euro. Ale najczęściej obracany,to SKAN2.
prof. Strojny / 89.73.76.* / 2010-08-15 18:55
A czy prowadzenie konta a platformie Skandii jest darmowe i czy przy zakipie/sprzedaży jednostek danego funduszu są obierane opłaty dystrybucyjne i manipulacyjne? Bo w mbanku wszystko jest za free. Platforma Skandii działa na takiej samej zasadzie czy trzeba spełnić jakieś dodatkowe warunki (np wykupić jakąś polise ubezpieczeniową czy otworzyć jakiś program inwestycyjny na lata)?
Zeus52 / 2010-08-15 19:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Polisa. Niestety,na lata...Oczywiście są opłaty za zarządzanie,w niektórych wypadkach(konto dodatkowe)opłata wstępna,pobierana tylko raz,bez względu na późniejsze przejścia w różne TFI itd...Za to plus jest taki,że brak jest opłat za konwersje pomiędzy bardzo różnymi fundami. Np sprzedaję jednostki jakiegokolwiek fundu i kupuję jednostki innego,nie tylko w ramach jednego TFI,ale dowolnie. Np sprzedaję Black Rocka,a kupuje Allianz małych i średnich...lub sprzedaję ten ostatni i kupuję Tempeltona latin,lub HSBC China....parę kliknięć i tyle. Jedynie koszt przewalutowania:0,2%.
devil000 / 2010-08-15 17:05 / Bywalec forum
Panowie chcialem zapyac co do zlota bo widze zeusie ze z maxem macie ten temat na biezaco anlizowany tak rozymyslam nad zlotem w dws jescze nigdy tam nie zawitalem no moze kiedys dawno temu na chwilke lecz wyniki wtedy i zlota i tego funduszu odebraly mi ochote na dalsza przygode z tym TFI. Dlatego chailem zapytac was obeznanych czy jest sens sie tam jeszcze zapkowac przy tych poziomach chyba zarzadzajcy sie zmienil bo ostatnio radza sobie calkie calkiem. Co do porfela to nadal 90% dolara i oczywiscie czekam nez podawania poziomow zeby nie zapeszyc
Zeus52 / 2010-08-15 18:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mogę powiedzieć to,co słyszałem na tym forum,bo sam nie jestem w mbanku. Podobno DWS-Gold radzi sobie ostatnio,czasami nawet lepiej od ML5. Co do dolara...poczytaj moje tutaj wpisy i zawarte w nich obawy...nie musisz się z nimi zgadzać...można rzec,że sam się ze sobą nie bardzo zgadzam...a mówiąc prościej: nie mam zdania na temat krótkoterminowego kierunku. Kto pierwszy uderzy na ED,ten na krótką metę wygra. Mogą to być byki. Kto by jednak nie wygrał,czy pójdziemy w górę,czy w dół...i tak do tego poziomu niebawem wrócimy. To tylko kwestia czasu.
devil000 / 2010-08-15 19:27 / Bywalec forum
Zgadzam sie calkowicie zreszta nie moze byc inaczej gdy jestem zaladowany po uszy w zielonego w dluzszym terminie mam pozycje pro wrostowa na dolarze nie wazne czy bedzie zjazd jeszcze do 3.00 ( wtedy bedzie trzeba byc uwaznym) czy polecimy w gore siedze spokojnie i wyczekuje na moje 3.40 hehe, bez pochopnych decyzji i emocji bo na krotki termin to czlowiek dziala irracjonalnie popadajac w skrajne emocje. A co do zlota jaki jets wasz poziom graniczny do oddania bo pewnie jako taki macie z zalozenia ustalony przed wejscie
Zeus52 / 2010-08-15 20:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja liczę na złocie na tak dużo,że aż nie wspomnę...może innym razem,bo na razie do tego bardzo daleko. Teraz będę obserwował,czy będzie jeszcze cofnięcie i budowa prawego ramienia ORGR...obecny poziom byłby linią szyi...czy idziemy od razu w górę(bo może ukośna linia szyi ORGR,która już została pokonana?). Następnie będę obserwował poziom wcześniejszych szczytów(czy nie zechce,nie daj Boże,powstać wielka RGR). A całościowo? No dobra...już powiem. Liczę na to,co przed korektą:przebicia 1300$. Ale to docelowo. Wiele przeszkód po drodze.
devil000 / 2010-08-15 21:39 / Bywalec forum
Grunt to trzymac sie swojej taktyki pamietam jak kiedys utkwilem w dolarze prawie 4 miesiace ale i jakos sie udalo a bylem bliski zwatpienia. Na mysl o rgr-ach to mnie ciarki przechodza bardzo falszywa formacja podziwiam ze nimi grasz za duzo czynnikow jak dla mnie decyduje o jej wypelnieniu. Niedawno dolar byl w korelacji ze zlotokiem jak to wyglada teraz? Dalej w jednym szeregu czy kazdy po swojemu?
Zeus52 / 2010-08-15 22:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Właściwie to dolar ciągle jest w odwrotnej korelacji ze złotem,jeśli przypatrzeć się krótkim ruchom intra...tylko reakcja złota na wzrost/spadek dolara jest nieproporcjonalna. Teraz mamy znów coś takiego,że na ruch ED w dół(wzrost dolara),złoto reaguje,ale nieproporcjonalnie małym spadkiem. Natomiast na najmniejsze drgnięcie ED w górę,ruch złota w tę stronę jest duży...co w efekcie daje coś takiego,że choć złoto kopiuje małe ruchy ED,to ogólnie,w dłuższym,niż minuty czasie idzie wbrew osuwającemu się ED-owi. Ale wraz z nim do góry. Do niedawna było na odwrót. Właściwie,gdyby ktoś nie patrzył na takie szczegóły,to powiedział by,że idzie samo sobie. Co do RGR...to nie jest zupełnie tak. Biorę pod uwagę inne czynniki,częściej fundamenty i ogólny obray rynku,reakcje na dane itp. Dopiero później technika. Przecież,gdybym ślepo wierzył w formacje techniczne,to nie wykrakałbym w końcu czerwca dużej jazdy w górę. Na ED to była technika,ORGR...ale poparta czym innym,danymi itp. I indeksami...a przecież na Staśku i innych mieliśmy akurat potwierdzone przebicie linii szyi RGR...technicznie to oznaczało po prostu długi i wysoki,czerwony wodospad. Ja uparłem się,że to pułapka na niedźwiedzie i czeka nas jazda w górę,którą może zatrzymać MA200. Może z pewnym nawet nadbiciem. Wcześniej wiele razy ustawiałem się wbrew rysowanym formacjom. W ubiegłym roku był nawet podział na zielonych(zgodnie z formacjami A.T.) i złotników(wbrew technice),później grudzień,miedź...tak,że zarzut wiary w formacje z Twej strony wydaje mi się niesprawiedliwy. Trochę tak,bo je należy brać pod uwagę...ale nie patrzę w nie ślepo. Czasem z innych powodów oceniam,czy dana formacja może się wypełnić,czy nie. Na USD/PLN się sprawdziła. To znaczy,jej zasięg podawałem,właściwie powinienem podać,jako minimum 2,92-95...ale pisałem wtedy,że jednak pełną realizację tego zasięgu uważam za mało realną,i że skup dolara należało by zacząć wcześniej. Małe ilości od 3,07,większe poniżej,a przy naruszeniu 3,00 nawet na fulla. Nie, we własnej sprawie pewnie nigdy nie będę obiektywny...ale nie mogę zgodzić się,że zbytnio wierzę w RGR-y i tym podobne. Pzdr.
devil000 / 2010-08-15 23:12 / Bywalec forum
Dzeki za info o zlotku - rzucilem okiem na wykresy i chyba przeczekam w tym co mam. Pozdro
Zeus52 / 2010-08-15 23:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak...jak wyżej napisałeś...spokój,bez panicznych ruchów. Mówię często to samo:jeśli nawet popełni się błąd,to panika ten błąd może jeszcze zwielokrotnić...
romuald_z / 2010-08-14 16:30 / Bywalec forum
Popieram. Złoto i dolar up, ropie na pohybel
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy