20.04-24.04

Gucioo / 2009-04-17 20:47
JAkies przemyslenia na temat przyszlego tyg panowie? ml5 dzil niezle polecial -3,5% ml6 -1,25% polskie akcyjne kolo 2% powiem szczerze myslalem ze bedzie gorzej ale nie ukrywam ze martwi mnie ta sytuacja na gpw ma ktos jakies przemyslenia i propozycje?
Wyświetlaj:
lukaszn19 / 2009-04-24 22:47 / Tysiącznik na forum
patrzac na dzisiejszy dzien jako jednostke, mozna smialo powiedziec ze byl pozytywny, na wig20 troche male obroty jak na takie wzrosty do tego usd-pln aktualnie 3,38 czyli nie ma naplywu zagranicznych inwestorow na polski rynek, Dji w sumie juz mnie nie dziwi, obecnie mamy maly trend boczny, na sp500 to samo dzien pozytywny,a dzisiejsza swieca zkryla nagrobek doji z poprzednich dni i dalej krazymy w gornych poziomach, jednakze na wykresie tyg. po doji mamy ksiazkowego "wisielca", przebicie tych dwuch swiec bylo by npewno b.dobrym syg. do kupna akcji, jest jednak ale... obecne spadki byly po prostu za plytkie by kwalifikowaly sie na korekte obecnych wzrostow, na wspol. fibo spadki ledwo siegnely poziomu 23%, a przyjete minimum to przynajmniej 38% do tego oscylatory zostaly wysoko, ogolnie rzecz biorac mamy niezdecydowanie na rynkach, duzym pozytywem jest to iz na indeksach usa wykrsy sa przy duzych oporach i liniach trendu ,a wiec jezeli mamy miec kolejna fale wzrostow to dowiemy sie moze juz w pon. Technicznie dalej bez jakis super pro wzrostowych formacji, raczej kolejna mocna swieca spadkowa na weekly, mysle ,ze Ci co sie zdecydowali opusci w tym tyg. nie beda rowniez rzalowac (jak zawsze jest druga bramka czyli wybicie w pon. i dalsze wzrosty, jednakze juz wieksze szanse sa na dalszego boczniaka lub spadki)
Zeus52 / 2009-04-26 13:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Przesłałem wykresy dla WIG20. Tu jest podobnie Nie sądzisz,że ten brak dojścia do 38,2%(WIG20) świadczy o sile rynku? Że ma ochotę na 1900p.? Ja oczywiście zrobiłem redukcję w portfelu(wypadnie jutro),ale pewności nie mam,czy jeszcze nie podskoczy. Może,kto zrobił zlecenie dzień,czy dwa później,lepiej na tym wyjdzie...
Zeus52 / 2009-04-24 23:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Napisałem,że to pytanie na temat złota to pytanie"z haczykiem",ponieważ spotkałem się z interesującą opinią na temat dolara. I w ogóle na temat zamieszania na walutach. Porównaj $/PLN i E/PLN i cenę złota. Podpowiem,że kluczowe są tu pewne dane poza A.T.
lukaszn19 / 2009-04-24 23:38 / Tysiącznik na forum
to leze poniewaz zadko sledze dane siegajace poza wykresy ;)
Zeus52 / 2009-04-24 23:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chodzi o to,że zwykle zloto,jako ujemnie skorelowane z dolarem rośnie,gdy ten spada. Jednak tym razem to złoto jest przyczyną,a nie skutkiem. Tym razem dolar dostaje cięgi,bo złoto zyskuje na wartości. A powód? Ukazały się dane,mówiące o tym,że Chiny od pewnego czasu zwiększają rezerwy złota. I są to kolosalne ilości. Widocznie w dolara przestali wierzyć. Ot i cały haczyk. To akurat nie moja teoria,lecz Kuczyna,ale może wiele tłumaczy? Pzdr.
lukaszn19 / 2009-04-25 00:00 / Tysiącznik na forum
nie znalem tych danych, w sumie nawet nie szukam ich, te co podale sa ciekawe, ale osobiscie uwazam ,ze takie dane rzadko lub sa motorem lub przyczyna wiekszych ruchow, taka juz natura trderow, uwazam mimo wszystkoze wykres prawde Ci powie ;)
Zeus52 / 2009-04-25 00:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Rzadko na dłużej,owszem zgadzam się. Ale chwilowo to właśnie to jest przyczyną(ujawnienie 75% zwiększenia rezerw złota przez Chiny). Być może to będą krótkie zawahania,ale tymczasem na kursy walut powinniśmy popatrzeć "z lekkim przymróżeniem oka".Chwiłowo. Bo jeśli to tym razem zarządziło ceną dolara,a nie na odwrót,to wpłynęło to na euro i pośrednio na jakiś czas namieszało też w kursach walut lokalnych. Pzdr
lukaszn19 / 2009-04-25 00:22 / Tysiącznik na forum
czyli jaka przyszlsc czeka zloto i usd? wedlug Ciebie
Zeus52 / 2009-04-25 01:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Przesłałem wykresy dla edka i gold. Na edku mamy wybicie górą z kanału spadkowego,który w dłuższym terminie tworzy prowzrostową flagę. W tym momencie należałoby przyjąć,że euro czeka ostra jazda w górę. Mamy wyraźne przebicie linii kanału przez korpus świecy. Ale właśnie tu wkracza ta informacja o gold. Być może właśnie z powodu tej nieoczekiwanej informacji wykres został zafałszowany. Może,gdyby nie to,to edek odbiłby się od krawędzi kanału,albo w ogóle do niej nie dotarł. Normalnie liczyłbym na jeszcze jeden zjazd euro do linii trendu(wzrost dolara). Tymczasem wykres pokazuje coś innego. I tu właśnie może należałoby przymknąć chwilowo oko na to,co widać na wykresie i poczekać na rozstrzygnięcie. Tak,czy inaczej w dłuższym terminie formacja flagi się wypełni,a skutki znasz. Kłopot,czy to wyjście już teraz z kanału nie jest przedwcześnie sprowokowane przez gold. Pzdr.
###_maciejk / 2009-04-25 07:14 / Bywalec forum
Zeusie, małe pytanko wyszedłeś w czwartek, więc po wycenach z poniedziałku (które oddadzą sytuację GPW z piątku) - dobrze rozumiem transfer w skandii?
Zeus52 / 2009-04-25 10:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak. Po poniedzialkowych wycenach fundów. A te są w różnym czasie wyceniane. Niektóre załapią poniedziałek,niektóre część piątku i poniedziałek. Chodzi o to,że mają różne godziny wyceny..
###_maciejk / 2009-04-25 11:53 / Bywalec forum
dzięki, pozdr!
Zeus52 / 2009-04-24 23:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
A jak można by skomentować wzrost ceny złota?(pytanie być może "z haczykiem")
lukaszn19 / 2009-04-24 23:37 / Tysiącznik na forum
zloto czetso jest schronieniem i moze byc przejscie w bezpieczne przed spadkami na akcjach, ale grajac funadami sporo mozna ryzykowac na zlocie, zakladajac ze w koncu akcje mocno spadna ale w przeciagu 3 di i z powrotem duze up, a gold na odwrot, a wiec troche ryzyko, jednakze jezeli ktos dobrze trafil moglo i moze sie oplacic
Zeus52 / 2009-04-24 23:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na GPW były wejścia koszykowe,ale dość późno,dlatego obrót taki sobie... Wcześniej,przed południem był jakiś atak na złotówkę. Nikt nie znajduje w miarę pewnego wytłumaczenia. Później powrót. Jednak nie żałuję decyzji wyjścia z GPW...lepiej być ostrożnym. Gdybym nie dał zlecenia w czwartek,to zrobiłbym to dzisiaj.
kinia2006 / 83.142.120.* / 2009-04-24 21:52
Oki, oki więc czekam z niecierpliwoscia na rozwoj sytuacji i pisze sie na Wasz nastepny ruch :)))
pa
Zeus52 / 2009-04-24 21:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Opowiem dowcip realistyczny. Przed chwilą oglądając T.V. słyszę jak gość zachwala euro tymi slowy:"Wyobraźcie sobie Państwo,że gdy będziemy w strefie euro,to miliony Polaków,mających kredyty we frankach nie będą musiały budzić się co rano i nerwowo sprawdzać jaki jest dzisiaj kurs franka do złotego..." Ale się zapędził...Ha,ha,ha! No pewnie! Takiej informacji nie będą szukać,bo i po co? W zamian za to będą w zdenerwowaniu sprawdzać jaki jest dzisiaj kurs franka do euro...
u2mart / 2009-04-24 21:40 / Tysiącznik na forum
To ty oglądasz pewnie jakiś kanał tv fun albo coś takiego )
Ps. do Kinia
Na twoim miejscu bym poczekał i wykonywał konwersje razem z innymi jak coś ruszy
Na razie niepewny czas jak dla mnie nadszedł
Zeus52 / 2009-04-24 21:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie. T.V.Biznes. Ale to nie ich wina,to nie oni tak "błysnęli intelektem". To był fragment konferencji mojego "ulubieńca"
u2mart / 2009-04-24 21:52 / Tysiącznik na forum
Żałuję niestety ale nie posiadam polskiej tv (((
Co do Jankow to oni chyba zbliżają się na super opór, więc mają nad czym myśleć w przyszłym tygodniu
Zeus52 / 2009-04-24 21:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
875p. Dla S&P500
u2mart / 2009-04-24 22:07 / Tysiącznik na forum
Tak sobie myślę że może jednak nam się uda bo ...
1.Analogicznie do tego co było przed Swiętami krótki tydzień
2.Teraz G7 a po nim G20 więc znów analogia
3. Akcje już chyba mają w cenie złe wyniki a niespodzianki mile widziane
4.I wszystko w rękach Janków
No ale to co napisałem to wersja optymistyczna, bo generalnie większość można napisać zupełnie odwrotnie
Zeus52 / 2009-04-24 22:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie sądzę aby Janki zaszalały. Mają przed sobą niepobity(3 razy sprawdzony w tym roku)opór 875p. na S&P500. Trochę wyników też im zostało. Poza tym będą się czaić na wyniki stress testu dla banków,,które mają być ogłoszone zaraz na początku następnego tygodnia. Poza tym dzisiejszy wynik z nieruchomości. Czytałem przed chwilą analizę P.Kuczyńskiego(zawsze późnym wieczorem). Ogólnie to samo,co już napirałem na forum. Wszystko O.K. Jest jednak rzecz,którą ukryto. Możliwe,że celowo. Przy tych danych,jak pisze Kuczyn,tym razem trudno było znaleźć medianę cenową sprzedawanych domów. Nie było jej,jak zwykle w streszczeniu raportu.. I nic dziwnego,bo była o 3%niższa m-c/m-c. To podobno,jak na Stany bardzo duża obniżka cen(stąd dużo większa sprzedaż). Nie wiadomo ile czasu potrzebują Janki na zauważenie tej przykrej niespodzianki. Ale to może szczegół. Wszystko,co napisałeś,może się zdarzyć,ale wolę być ostrożny. Fakt,podobieństwo sytuacji duże. Ale znam takie powiedzenie,że"nie da się wejść do tej samej wody"
u2mart / 2009-04-24 23:04 / Tysiącznik na forum
Znam to powiedzenie tylko o rzece zamiast wody :-)

Poza tym będą się czaić na wyniki stress testu dla
banków,,które mają być ogłoszone zaraz na początku następnego
tygodnia

To kiedy w końcu bo wszędzie trąbią o 4 maja?
Zeus52 / 2009-04-24 23:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak. Mowię(może nieczytelnie to wypadło),że po niedzieli będą już rozmyślać o wynikach testów na początku następnego tygodnia. Następnego po tym,który teraz nas czeka. Dlatego mogą nie mieć ochoty na szaleństwa w najbliższym.
u2mart / 2009-04-24 23:15 / Tysiącznik na forum
Nie wiem ile ten Geithner prawdy powiedział ze wszystko jest ok , ale jak wyjdzie że znów potrzebują milardów dolców bo brakuje to ....cóż pewnie zarobią firmy produkujące zielony tusz do drukarek.
kinia2006 / 83.142.120.* / 2009-04-24 21:26
:)))
Zeus52 / 2009-04-24 21:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dobre do"szkła kontaktowego"...oni wyłapują takie lapsusy. A jeśli chodzi o wchodzenie,czy wychodzenie to niczego więcej nie wymyślę,poza tym,co jest już na tej stronie. pzdr.
kinia2006 / 83.142.120.* / 2009-04-24 21:18
PS. jakos mi sie pomylilo ze DJI walczy do 20.30 i jak weszlam po 20 sprawdzic to zobaczylam pionowa kreche w dół (az sie przerazilam). Ale teraz sprawdzam i prawie pionowo w gore - i bądz tu mądry i czytaj wykresy... uff ;-)
kinia2006 / 83.142.120.* / 2009-04-24 21:10
a ja nadal czekam w pienieznym, gdyby Waszym zdaniem pojawil sie dobry moment na wejscie w cokolwiek to prosze o info. Max wspominal jakis czas temu o waznej dacie 23-25 wiec tak sie zastanawiam czy to moment na wejscie w cos czy raczej na wyjscie? Mam jeszcze chwile na zmiany, prosze o pomoc :)
kinia2006 / 83.142.120.* / 2009-04-24 21:31
no to juz nie mam czasu na zmiany, i dobrze, weekandzik na luzie
Zobaczymy w poniedzialek - teraz kusi mnie sch2 ale ktos wspominal, ze moment na wejscie zostal juz przespany... i w dodatku ta waluta
Gucioo / 2009-04-24 20:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
dzis aldnie poszlo ale fundy akcyjne malo nabily;/ moj seb3 zaledwie + 0,2 z hakiem unk +0,6% pewnie pionier i alianz najwiecej za dzis nabije szkoda ze z ropy wyszedlem bo dzis w polaczeniu z euro niezle dopali :) ale mysle ze te wzrosty przeniosa sie na poniedzialek :0 milego weekendu wszystkim zycze ja zaraz mam imprezke pozdro dla wszystkich :)
desperado22 / 2009-04-24 20:27 / portfel
musisz wiedziec jedno ze fundy ktore robia wycene z data dzisiejsza czyli seb dws union przeprowadzaja wycene punkt 12.00 na gieldzie no a o 12.00 gielda wlasnie byla gdzies na 0,3% reszte doliczaja do nastepnej wyceny .
u2mart / 2009-04-24 17:33 / Tysiącznik na forum
No to po dzisiejszym dniu chyba wszyscy możemy być zadowolenie.
To do 1900 tylko i aż 7.5% w zależności.
A co będzie ???
Zeus52 / 2009-04-24 18:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Właśnie oglądałem T.V.Biznes. Dwóch analityków i dwa przeciwne zdania na temat przyszłego tygodnia na GPW. Choć jeden wspomniał(ten brzydki) o tym,o czym już pisałem...możliwa realizacja zysków i początek raportów kwartalnych naszych spółek. Do tego długi weekend+rozliczenia podatkowe. Ogólnie może nie być chętnych do kupowania akcji. To nie oznacza automatycznie spadków,ale może jakiś boczniak,marazm do końca tygodnia,a dopiero później może spadek. Chyba,że Janki coś narozrabiają wcześniej(a mogą,oj mogą!),ale na to będziemy przygotowani.
u2mart / 2009-04-24 18:29 / Tysiącznik na forum
Długi weekend to akurat może na plus. Pamiętacie krótki tydzień przed Swiętami ???
Też wszyscy liczyli na marazm i nudę a szał zakupów był że hej normalnie
Grubas na mojówkę pewnie nie pojedzie więc kto go wie.
Może będzie akurat chciał to wykorzystać
Zeus52 / 2009-04-24 19:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Także o naszych raportach można przypuszczać,że złe informacje już są ujęte w cenach. Ale to przypuszczenia...może tak,a może nie. Poza tym maj nie jest zwykle miesiącem dobrym dla akcji. Jestem jednak jak najbardziej za tym,żeby dziś u Janków rosło. Później też...tak,żeby u nas były wzrosty w poniedziałek. Niektórzy woleliby z pewnością,żeby także we wtorek...więc niech tak będzie. Użyję różdżki ! Tylko,żeby mi się zaklęcie nie poplątało,bo będzie później na mnie...na ra
u2mart / 2009-04-24 19:34 / Tysiącznik na forum
No na rózdzke też uważaj bo jak Ron z Harrego Pottera miał poklejoną taką jedną to wszystko wychodziło na opak więc uważnie z czarami.
A nie zastanawiałeś się żeby uciekać na całego wkrótce.
Wiesz te 7.5% do 1900 to wcale nie dużo, a dwa dni na ucieczkę to korekta może nas spuścić tak że się nie opamiętamy
Poza tym nie jest powiedziane że dojedziemy do 1900
Ale plus który przeważa to Ty i Max
Dopóki w tym siedziecie jak się nie ruszam
Poza tym kapitan schodzi ostatni hahaha
Z tym kapitanem to żart oczywiscie no chyba ze Was będę tytułować admirałem
Bo to chyba wyższy stopień zaawansowania
Zeus52 / 2009-04-24 19:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak. Ale na razie będę miał rozrzut na różne,przeciwne strony. Trochę GPW,trochę gold,trochę obligacji amer. i trochę JPM3...złotówkowe i dolarowe. A do tego jeszcze SKAR4,który będzie łagodził wstrząsy w portfelu...uśredniał wyniki całego portfela. Gdy się coś wyklaruje,będą przesunięcia kapitału w konkretniejszym kierunku.
Zeus52 / 2009-04-24 16:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Następne dane. Dynamika sprzedaży nowych domów spadła -0,9% ,wobec prognoz wzrostu+0,9%. Niby źle,ale pozornie,ponieważ dane za luty zostały zweryfikowane w górę i to poważnie. Poprzednio +4,7% ,a teraz okazało się,że za luty było+8,2%. To duża zmiana i wobec tak podwyższonej bazy obecny wynik jest bardzo wysoki. To druga pozytywna informacja z rynku nieruchomości,po wczorajszej z rynku wtórnego.
Zeus52 / 2009-04-24 16:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
Przypominam,dlaczego napisałem,że wczorajszy raport z rynku wtórnego domów był dobry. Podano spadek o 3%choć przewidywano tylko spadek o 1,3%.Chodzi o szczególy raportu. Mediana sprzedaży spadła o 12,4% rok/rok...ale to normalne,przecież to wszyscy wiedzą,mamy kryzys. Jednak mediana sprzedaży m-c/m-c wzrosła o+4,2% To największy wzrost od 2005r.! Na dodatek ilość niesprzedanych domów spadła o 1,6%. Ciekawe ile wzrośnie SCH2 ? I kto w to wszedł?
max1224 / 2009-04-24 16:37 / Tysiącznik na forum
zapomniany zupełnie ale dać może wiele choć któś tu o nim wspominał niedawno
tymczasem gpw spełniła moje oczekiwania do pełni szczęścia przydałoby się podobne zamknięcie w usa i kilka dobrych danych w poniedz a droga do 1900 stoi otworem
Zeus52 / 2009-04-24 17:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pamiętam,ktoś miał SCH2...dlatego o tym wspomniałem. Też nie mogę narzekać. Jeśli przejrzeć historycznie strone,to widać o co chodziło. GPW narobiła strachu. Dyskusja była na temat do ilu spadnie 1550,1500,czy niżej i z jaką stratą zdążymy zwiać z GPW. Mogłem zwiać,bo już miałem wyświetloną część fundów...reszta weszła w poniedziałek. Ale postanowiłem poczekać na profity i je utrzymać mimo wybitnie prospadkowej formacji(najpierw młotek,doji,później"3 kruki). Jednak ta świeca z 8 kwietnia blokowała dalsze spadki. Później szykowała się doji po 3 krukach...nie było 100%pewności,czy bedzie stop dla spadków,czy tylko przystanek. Ale okazało się,że gracze też to zauważyli i w końcówce sesji wraz ze wzrostem indeksu gwałtownie podskoczył LOP,a więc ten wzrost nie wynikał z zamykania krótkich pozycji,ale otwierania długich. A ciąg dalszy już znasz.Poza tym brakowało mi jeszcze czegoś do wyrysowania 2 ramienia RGR. Tylko,że dzisiejsza sesja trochę mnie zaskoczyła. Znowu koszyki poszły w ruch. Nastąpiło wybicie ponad prawe"R". To znowu stwarza bykom możliwość obrony po niedzieli. Ten dzisiejszy korpus.. I nie wiadomo co teraz z "RGR"? Wszystko zależy od Janków. Dziś i w poniedziałek. Ogólnie mówiąc mogę zameldować,że zadanie wykonano z pozytywnym rkutkiem. Natomiast co do wyjścia? No cóż...wolę nie ryzykować,gdy dojdzie do realizacji zysków...wolę sam to zrobić. Poza tym,nie uciekam z GPW,tylko redukuję...także ryzyko. Więc,chyba tydzień się udał i możemy pozwolić sobie na spokojniejszy weekend?
max1224 / 2009-04-24 17:58 / Tysiącznik na forum
spokojnie przecież tam gdzie przeniosłeśswoje aktywa też jakieś zyski będą a przyszły tydzień cóż się zobaczy ale to może być czas zamykania pozycji przed danymi ten tydzień rzeczywiście dobry choż miesiąć jeszcze nie ale szyt był ustanowiony 31.03 więc trudno będzie kwiecień wyprowadzić na plus
ale jest nieźle i chyba z forum nas nie wyrzucą hi hi hi???
Zeus52 / 2009-04-24 14:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Xerox,Ford dane lepsze od oczekiwań. Ford poważnie lepsze. Honeywell zgodne z oczekiwaniami,ale lepsze prognozy. Jedynie 3M gorsze wyniki. Za chwilę zamówienia na dobra trwałego użytku. Prognozy są ujemne. Trochę dziwne,bo dotyczy to danych miesiąc/m-c. Może być więc pozytywna niespodzianka.
max1224 / 2009-04-24 14:36 / Tysiącznik na forum
i jest jakopś nie dziwi mnie że pojawiasz się tuż po danych ;-)))
Zeus52 / 2009-04-24 15:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max! Znowu około 15.00 poszły w ruch koszyki na GPW. Jacyś hurtownicy się obkupują nie patrząc na cenę. To nie nasi,bo nasze OFE,TFI nie ruszają się przed naszymi danymi kwartalnymi.
max1224 / 2009-04-24 15:27 / Tysiącznik na forum
a wiesz co to może oznaczać? zaraz zaglądnęjak w tym czasie waluty
Zeus52 / 2009-04-24 16:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Była jakaś chwilowa wyprzedaż złotówki między 11.00-12.00 ale złotówka tuż po południu ruszyła ostro w górę i po tej drobnej wyprzedaży słuch zaginął.
max1224 / 2009-04-24 15:29 / Tysiącznik na forum
coś mi spacja od jakiegoś czasu nawala
Zeus52 / 2009-04-24 14:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,już są i to lepsze od oczekiwań. Zamówienia bez śr.transportu -0,6%m-c/m-c Prognozowano -0,8%. Zamówienia bez śr.transp. -0,6% m-c/m-c. Prognoza była -1,4%
Zeus52 / 2009-04-24 14:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Te pierwsze dane dotyczą ze śr.transp. Te drugie bez śr.transp.(-0,8% wobec prognoz-1,4%). Sorr za pomyłkę.
u2 mart / 80.238.8.* / 2009-04-24 14:50
No wiec co zrobic, sprzedawac czy trzymac.
Mam pol godziny na decyzje ( i jestem w rozterce
Zeus52 / 2009-04-24 15:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale ja po wczorajszym zleceniu,będę miał realizację(sprzedaż)po poniedziałkowych cenach,po 2 dniach roboczych(Skandia).
Zeus52 / 2009-04-24 14:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja już wczoraj napisałem,co myślę. Obecna jazda w górę to,uważam dobry prezent na wyjście. Jednak ponieważ pewnym nigdy być nie można więc zredukowałem część GPW.
u2 mart / 80.238.8.* / 2009-04-24 15:00
Poszlo.
Allianz akcji na pieniezny z wycena w poniedzialek.
Zostawilem LM akcji
u2mart / 2009-04-23 22:02 / Tysiącznik na forum
Wow a u Janków szał zakupów na koniec.
Czyli dokładnie na odwrót do wczoraj.
No i co wróży nam to coś?
Zeus52 / 2009-04-23 23:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak. Co prawda nie wyszła dokładnie świeca doji(koniec sesji na poziomie otwarcia),ale blisko. To plus na jutro. Poza tym,tak z danych makro...ktoś tu,na tej stronie miał obawy z powodu "złych"danych ze sprzedaży domów. To tylko na pierwszy rzut oka,były złe dane !(to były dane rok w rok) I na tę informację w pierwszym momencie giełdy zareagowały spadkami. Posiłkuję się tutaj analizą P.Kuczyńskiego. W rzeczywistości te dane były jednymi z lepszych danych makro,jakie ostatnio otrzymaliśmy. Jeśli przyjrzeć się strukturze tych danych,to okazuje się,że mamy do czynienia z zatrzymaniem regresji w nieruchomościach.(dane miesiąc w m-c,a także poważny spadek NIESPRZEDANYCH domów). To przetrawili gracze pod koniec sesji. Wzrost bezrobocia o 5 tys.powyżej przewidywań,biorąc pod uwagę ogólną liczbę...też nie jest powalające.
lukaszn19 / 2009-04-23 22:08 / Tysiącznik na forum
http://stockcharts.com/def/servlet/Favorites.CServlet?obj=ID1926808&cmd=show[s164651939]&disp=O na sp500 swiece calkiem nastrojowe wczorajsza to nagrobek doji, dzisiejsza wisielec, brzmi ciekawie......jednakrze rynek jest naprawde silny, broni sie jak moze przed spadkami i gdy w koncu troche sie ostudzi bedzie mozna liczyc na spore wzrosty
Zeus52 / 2009-04-23 23:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Liczę najpierw na ostudzenie w przyszłym tygodniu,a następnie właśnie na niezłą jazdę.
lukaszn19 / 2009-04-23 23:24 / Tysiącznik na forum
gdyby obecna sila byla na nizszych poziomach w polaczeniu z ostudzonymi oscylatorami daloby dobry moment do wejscia,....
Zeus52 / 2009-04-24 00:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Rozumiem,ale to nie może iść w nieskończoność(ktoś tu niżej o tym wspomniał). Oscylatory...ciekawie wygląda ADX. Wygląda na to,że dąży do sygnału kupna,ale potrzeba trochę czasu...W/g niego prognozowałbym niewielką w czasie i niezbyt głęboką korektę i znowu dużą,obszerną jazdę w górę.Ale to należy przdmddyskutować. Prześlę Ci wykresy wskaźników,ale może jutro,bo na dziś pozostaje tylko powiedzieć:karaluchy pod poduchy...na ra!
Zeus52 / 2009-04-24 10:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorry za błąd...to z rozpędu. ADX nie daje sygnałów kupna,ani sprzedaży,ale wyznacza siłę trendu. Daje informację,że niebawem coś się wydarzy. Mówię o S&P500...wyjście z chwilowo bocznego ruchu. To może być zarówno jazda w górę,jak i w dół. Do wyznaczenia jednak kierunku ADX nie wystarcza. Można tylko zauważyć tendencje wyhamowania ruchu i do ponownego rozpędzania. Powyżej trochę nieściśle się wyraziłem. ADX idzie do przecięcia,a to sugeruje jazdę,ale nie powinienem nic wspominać o jej kierunku.Chyba jednak decyzja o częściowym wyjściu z GPW tłumaczy moje obawy.
max1224 / 2009-04-24 10:21 / Tysiącznik na forum
mam tej kwestii zdanie takie kluczowy poziom to 1730 od tego jak się dziś zamkniemy w kontekście tej liczby przy jakich obrotach i volumenie i otoczeniu coś będzie można decydować do myślenie wiele daje sytuacja na dolarze na razie ze spokojem obserwuję i nic więcej nie powiem żeby nie zapeszać a ew. decyzja czas aż do wieczora
myfa / 2009-04-24 06:30 / Bywalec forum
no to jedziemy w dol ponowie :) jazda jazda bez trzymanki
###_maciejk / 2009-04-23 21:59 / Bywalec forum
no i nie wyszedłem...zaryzykowałem...ciekawe jak na tym wyjdę..???
max1224 / 2009-04-24 08:23 / Tysiącznik na forum
też zostałem
lukaszn19 / 2009-04-23 21:26 / Tysiącznik na forum
http://stockcharts.com/def/servlet/Favorites.CServlet?obj=ID1926808&cmd=show[s165730646]&disp=P na sp 500 nie za wesolo (jutro mozemy miec probe przebicia ), na akcjach powiekszam pozycje na spadki i nagle zloto troche zaswiecilo i oczywiscie usd, w fundach caly czas pieniezne i jeszcze jakis czas tak zostanie
###_maciejk / 2009-04-23 19:35 / Bywalec forum
A jakie plany na dziś ??? Co myślą o tym WIELCY tego forum ???
max1224 / 2009-04-23 20:18 / Tysiącznik na forum
no to się jużnikt nie odezwie;-)))
Zeus52 / 2009-04-24 00:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Faktycznie,nie zauważyłem. Gdybym zwrócił uwagę na to słowo"wielcy",to pewnie bym się nie odezwał. Ale tak jakoś się złożyło. Samo z siebie. Pzdr.
###_maciejk / 2009-04-23 20:36 / Bywalec forum
max, a Ty co proponujesz :)
max1224 / 2009-04-23 21:04 / Tysiącznik na forum
coraz gęściejsza atmosfera się robi
może żeus ma rację?
max1224 / 2009-04-24 07:01 / Tysiącznik na forum
Zeus przepraszam
Zeus52 / 2009-04-24 10:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
?)
###_maciejk / 2009-04-23 21:23 / Bywalec forum
rozumiem, że milczenie oznacza brak ruchów ?
###_maciejk / 2009-04-23 21:11 / Bywalec forum
max, możesz napisać co dzisiaj robisz ?
tomek zielony / 2009-04-23 21:14 / Bywalec forum
na kolacje :D
###_maciejk / 2009-04-23 21:14 / Bywalec forum
:) ale koniec żartów 21.30 dochodzi :(
tomek zielony / 2009-04-23 21:17 / Bywalec forum
ja jeszcze dzien zostane ewentualna strata po jednym dniu póżniejszego wyjścia nie powinna popchnąć mnie do samobójstwa
Zeus52 / 2009-04-23 21:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Też robiłem właśnie zapowiedziane zlecenia,ale częściowo,na wszelki wypadek. Trochę to trwało,bo rozrzut w dotychczasowych fundach i tych zleconych,był potężny. Został Alianz,część DWS3. Doszło:SKAR4,SKAN2,JPM3 i...częściowo ML5(Boję się większego wejścia. Powody już podałem,ale przy okazji jeszcze opiszę) Na ra
myfa / 2009-04-23 21:34 / Bywalec forum
a ja czekam w $$$ , zobaczymy co jutro pokaze dzien , jaki bedzie piatek czy spadek bedzie ??? mysle ze poleci gpw i usa tez
Zeus52 / 2009-04-23 21:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiem...te piątki są niepewne. Gdyby to nie był piątek,to stawiałbym na wzrost...dobre na "do widzenia". Ale właśnie...to piątek. Tak samo GPW. Jeśli będą cwańsi od nas,to zrobią nam numer i już jutro polecą. To prawdopodobne,bo jak widać było ostatnio,to GPW wyznacza kierunek dla reszty świata...ha,ha,ha ! To żart,ale coś w tym jest. Widocznie mamy mądrzejszych analityków od reszty ! Jednak zawsze można liczyć na to,że da się ich przechytrzyć. Na ra.
tomek zielony / 2009-04-23 21:58 / Bywalec forum
ale jankesy daly po garach przed meta
u2mart / 2009-04-23 18:20 / Tysiącznik na forum
No i jakie wrażenia po dzisiejszym dniu?
Kurcze gdyby nie te domy w USA to inaczej by końcówka wyglądała.
Zobaczymy jak Janki dziś zakonczą
Póki co na minusie ale oni lubią zmiany na koniec heh
Zeus52 / 2009-04-23 20:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Właśnie te wrażenia skłoniły mnie do wejścia na forum. Miałem napisać,gdy będę coś planował. Jak dotąd,nie było potrzeby. Dziwne,ale jakiś spokój mnie ogarnął i zaglądałem tylko po to,żeby zobaczyć,jakie profity daje GPW(zgodnie z tym,co pisałem wcześniej). Jednak sytuacja robi się napięta i wydaje się,że nadszedł czas na decyzję. Jeśli dzisiaj,to realizacja w poniedziałek. Jeśli jutro,to we wtorek. Jednak przewiduję,niezależnie od tego,jak zakończy się dzisiaj i jutro sesja,że przyszły tydzień będzie w Stanach najprawdopodobniej na czerwono. To oznacza,że GPW też się dostanie,zwłaszcza,że my zaczniemy niebawem wyniki kwartalne. Cały czas jako obrona ważna jest świeca z 8 kwietnia...to,jak później zauważyłem,był dzień koszykowych zakupów na GPW(tu dane zazębiają się z A.T.). Ciekawe,że w tak napiętej sytuacji dzisiaj mieliśmy znów,choć jednorazowo,hurtowe zakupy na GPW !
max1224 / 2009-04-23 21:02 / Tysiącznik na forum
dzisiaj pierwszy nieudany test 1730 z drugiej stronydobra pozycjawyjściowa do ataku na jutro myślęże grubasy chcą wstrząsnąć rynkiem by się obkupić
Zeus52 / 2009-04-23 22:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dlatego częściowo fundy GPW zostawiłem. Wyobraź sobie,że dziś znów jakiś"grubas"wszedł...mimo takich cen ! Tylko,że z grubasami to jest tak,że oni(np.zagraniczne fundusze)mają kasę i czas. To,że wchodzą nie oznacza,że liczą na natychmiastowe wzrosty. Oni mogą poczekać i przeczekać nawet niedużą korektę...to info na później...że może warto liczyć na zarobek na GPW w ciągu najbliższych tygodni,lub miesięcy,choć...po nadchodzącym spadku.
###_maciejk / 2009-04-23 21:05 / Bywalec forum
więc jaka decyzja....zbliża się 21.30 a napięcie rośnie...
u2mart / 2009-04-23 20:48 / Tysiącznik na forum
Jedna rzecz mnie zastanawia w przyszłym tygodniu.
Wyczytałem ze wzrosty do sesji piątkowej na wykresie tygodniowym po spadającej gwieździe na WIG20 w zeszłym
tygodniu stworzyłyby w świece młot a pózniej bylaby mozliwosc powstania formacji złotego krzyża a to niby oznacza jazdę w kosmos.
Nie wiem czy czegoś nie przekręciłem ale od czego mam WAS prawda?
Więc?
Zeus52 / 2009-04-23 21:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mało czasu na przemyślenia...już 21.00 ! Na S&P500 będziemy mieli dzisiaj chyba doji z długim dolnym cieniem. To dobrze wróży na jutro(nie wiem,jak w poniedziałek),ale to i tak być może profity na wyjście. Na razie,z braku czasu redukuję częściowo GPW(50%). Za duże ryzyko. Później pogadamy,co dalej. Daję w pieniężne.
ddar / 93.105.164.* / 2009-04-23 18:54
Złotówka dostaje po d....

Szykuję sie chyba zwała
Zeus52 / 2009-04-23 20:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ciekawe spostrzeżenie...też to zauważyłem i uważam,że nadszedł czas na pomyślenie o ucieczce z GPW. Przewidywania o spadku euro do 3,90 są aktualne,ale prawdopodobnie trzeba je będzie odłożyć na później.
u2mart / 2009-04-23 19:17 / Tysiącznik na forum
A może po to dostaje żeby znów złoty/euro mógł dotrzeć na 4.20 na przykład
Zeus52 / 2009-04-23 23:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ewentualna,duża jazda na GPW nam i tak nie ucieknie. Załapiemy się w odpowiednim czasie. Pamiętaj o wynikach kwartalnych naszych spółek,których czas się zbliża.
u2mart / 2009-04-23 23:33 / Tysiącznik na forum
Na załapanie własnie liczę ale nie wierzę w niekończące się zwyżki dlatego konwertuje arke na pieniężne ale LM i AA zostawiam póki co dalej
Pozdrowka i dobranoc
Zeus52 / 2009-04-23 23:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Właśnie o tym mówię. Jest szansa na dużą jazdę,ale nagromadziło się także dużo złych danych. To musi wybuchnąć. Na razie możemy mieć dobre wxjście,a później trzeba tylko dobrze ponownie wejść.
Gucioo / 2009-04-23 18:10 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Sorki Max zapomnialem podac emaila guciowojt@wp.pl
do początku nowsze
1 2 3
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy