23.IX-27.IX

tedchom / 2010-09-17 23:38
otworzę sobie nowy. moje założenia a raczej życzenie to mała korekta akcji
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2010-09-20 20:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Witam wszystkich. Nie pisałem,bo postanowiłem totalnie pominąć wszelkie wzorki,jak młotki,doji itp wyrysowywane w piątek trzech wiedźm....po prostu komentować nie było czego...bo to i tak byłoby bez sensu. W takie piątki dzieją się po prostu cuda. I to cuda bez jakiegokolwiek znaczenia prognostycznego. Wolne więc sobie zrobiłem.
max1224 / 2010-09-21 09:00 / Tysiącznik na forum
newcrest dalej wyznacza kierunki dla złota
max1224 / 2010-09-20 22:08 / Tysiącznik na forum
to jutro piesek? czy jeszcze ten tydzień do końca września trzeba zaczekać i dopiero korekta
Zeus52 / 2010-09-21 00:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,Kuczyn uważa,że piesek(Baskerwilla)...nie jako pewnik,ale taka możliwość. Takie kontrariańskie spojrzenie...a z resztą,co my robimy od dłuższego już czasu? To samo: formacje prospadkowe...kupujemy. Prowzrostowe...sprzedajemy. To nie pierwszy raz,a Kuczyn uważa,że jeszcze nie ostatni. I że wrócimy jeszcze,choć na bardzo krótko pod LS ORGR(1130P.). Na krótko. I dopiero po tym długa jazda.w kierunku 1250p. A może i 1300p.? Jest coś dziwnego,jak uważa,w dzisiejszym zachowaniu indeksów. Dwie opcje:1) ktoś ciągnie rynek na manowce...albo 2)ktoś jest bardzo dobrze poinformowany o jutrzejszych planach FED i gra już pod dodruk kasy(zwiększenie skupu aktywów).
max1224 / 2010-09-21 08:55 / Tysiącznik na forum
a jak myślisz skąd mi się ten piesek przyplątał? raz to przesadna widoczność i oczywistość sytuacji dwa cała ta jazda na złocie to trochę jak kupuj plotki no i wreszcie 3 wybicie jakby zdesperowany Crump chciał taśmę porwać byle z Gollobem wygrać bo tak normalnie nie ma szans ale kto to wie jak nawet z tego co piszesz Kuczyn ma wątpliwości co dopiero my robaczki
PS. dwa w tej teorii może z racji upadku 1 i 3 pozostać jako zawór bezpieczeństwa
Zeus52 / 2010-09-21 21:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pisałem o byczym nastawieniu rynku(i moim),ale wspomniałem też ostrzeżenia Kuczyna...Ja sądziłem jednak,że jeśli FED sprawi zawód,a tak będzie...to i tak zaatakujemy szczyty. Ale po niewielkiej korekcie. Tymczasem tak się stało. FED powtórzył,tylko w zdecydowanej formie,to co mówione poprzednio. Jak tu poniżej koledzy zacytowali. I w tym momencie,w momencie,w pewnym sensie zawodu...taka reakcja. Hmmm...chyba rynek jest jeszcze bardziej byczy,niż myślałem. I może spełni moje nadzieje,żeby sygnał zakupu był w końcu sygnałem zakupu,a nie sprzedaży i vice versa...że to tym razem(?)tak będzie. Bo dotąd udawało się jako tako lawirować "pod prąd",ale ile razy będzie się udawało? Ale na razie nie świętujmy. Może jednak to Kuczyn ma rację? To stary wyga. Z resztą napisał wczoraj,żeby nie brać pod uwagę pierwszej reakcji. Bo właściwa reakcja na FED następuje zwykle na drugi dzień. Cóż powiedzieć? Tak bywało ostatnio. Więc ostrożnie poczekam do jutra. Co z tego wyniknie.
tedchom / 2010-09-21 21:53 / Tysiącznik na forum
No jak tak dalej pójdzie to gold pokona 1300 za jednym susem, ja się powoli ewakuuję
Zeus52 / 2010-09-21 23:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak właściwie,to etap jazdy do 1300$/ozt jest prawie zaliczony. Dolar powoli mnie zaczyna nęcić. Ostatnio widziałem po 2,96 na forexie. Ale to jedna z barier,jedno ze wsparć. 2,94(z lokalnej RGR) blisko. Jednak z komunikatu po posiedzeniu wynika,iż FED uważa,że nie ma zagrożenia deflacją. Jednak inflacja jest zbyt niska,nie spełnia założeń i FED będzie czujnie się jej przyglądał,a w razie czego użyje wszelkich środków aby spowodować jej wzrost. Nic nie zmieni na razie w sprawie zwiększenia skupu obligacji. Ale utrzyma go na dotychczasowym poziomie,tak aby 2 biliony dolarów pozostały nadal na rynku finansowym. Tym razem,mówiąc o"poluzowaniu ilościowym"nie uzależnił już tego od"wyraźnego pogorszenia się parametrów gospodarczych w przyszłości",ale w związku z nie spełniającą założeń inflacją. A to może sugerować,że bez czekania do np przyszłego roku, już nawet na następnym posiedzeniu, w listopadzie,może zapaść konkretna decyzja"dodruku".
Zeus52 / 2010-09-21 20:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jest coś na poparcie tego,co Kuczyn pisał. Wolumen. Świąteczny wolumen przy wybiciu takiego oporu!? I dlatego ten opór tak łatwo pękł. Zbyt łatwo. Bo pozwolono nielicznym się pobawić,a kapitał stał z boku...przy słabym rynku,małej płynności można wszystko. Tylko,że to ma też i niewielkie znaczenie. Odwrotnie u nas. Odwrotnie,ale znaczenie podobne.Podejście pod opór na zwiększonych obrotach...pamiętasz,jak kiedyś o podobnej zasadzie pisałem? Wtedy chodziło o zejście NA WSPARCIE przy dużych obrotach...to oznaczało silną obronę tego wsparcia i należało się spodziewać silnego odbicia w górę nazajutrz. I tak się stało. Teraz ta sama zasada,ale zastosowana na odwrót...Podejście Wig20 DO OPORU(3 razy atak w trakcie sesji) na zwiększonych obrotach...resztę sam sobie dopisz. Wzrost wolumenu,czy obrotów powinien być,ale po przebiciu oporu...a mieliśmy przed oporem. I zonk. Za to u Janków przebity opór...ale bez poparcia wolumenem. Ja nie kraczę. I tak uważam,że opór pęknie. Ale jeśli FED sprawi zawód,a to bardziej niż prawdopodobne,to odwlecze się to w czasie. Atak na szczyty i tak nastąpi,ale wtedy może to się stać po korekcie. To dotyczy także EDa,surowców.
andy2U nielogowany / 83.24.44.* / 2010-09-21 20:58
NEW YORK (MarketWatch) -- U.S. stocks attempted to swing higher Tuesday as Wall Street offered a volatile take on the Federal Reserve's decision to hold rates unchanged, with the U.S. central bank saying it is ready to do more if needed. "Aka, we'll print more money if we have to," said Peter Boockvar, equity strategist at Miller Tabak.
andy2U nielogowany / 83.24.44.* / 2010-09-21 20:52
http://www.marketwatch.com/story/text-of-fomc-decision-on-interest-rates-2010-09-21

FED: bez zmian, ale zwarci i gotowi, w razie czego w US produkują i prasy i helikoptery.. :)
London / 2010-09-21 20:55 / Bywalec forum
deflacja nadchodzi czyli.... ;)
andy2U nielogowany / 83.24.44.* / 2010-09-21 21:00
czyli są gotowi z nią walczyć, za chwilkę, jeszcze nie dzisiaj, ale prasy w pogotowiu...
London / 2010-09-21 21:14 / Bywalec forum
Ta...pracy są już ostro smarowane i drzewo zworzone :)
London / 2010-09-21 21:15 / Bywalec forum
prasy*
u2mart / 2010-09-21 21:05 / Tysiącznik na forum
tego się obawiałem ale w sumie nic nowego nie zostało powiedziane
u2mart / 2010-09-21 21:06 / Tysiącznik na forum
ale z drugiej strony nie świadczy to najlepiej o stanie gospodarki a co za tym idzie pchaja wózek pod górkę ale jak długo
Andy2U nielogowany / 83.24.44.* / 2010-09-21 21:09
i jest natychmiestowy efect......

http://stockcharts.com/h-sc/ui?s=$xau&p=D&b=5&g=0&id=0

PIĘKNY DOLNY CIEŃ......
tedchom / 2010-09-21 21:41 / Tysiącznik na forum
dzisiaj zleciłem wyjście z ml5 połowę więc zobaczymy
London / 2010-09-21 00:48 / Bywalec forum
Zawsze są dwie możliwości no może trzy. Urośnie , spadnie , hmmm zostanie tak jak jest ;)

Na tą chwilę wydaje się ,że przeważa nr1 , opory przełamane czyli niby droga otwarta .
Zeus52 / 2010-09-21 01:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Też mi na to wygląda,sufit zgodnie z obiecankami(w poprzednim wątku)pekł.Ale podaję,co pisał Kuczyn....wiesz,takie jego ostrzeżenie. Chodzi o to,że ta ORGR,to coś,co wszyscy widzą,od dawna na jej realizację czekają...więc taki atak,bez konkretnego powodu,jeszcze przed decyzją FED? Wiesz...automatyczne systemy,poszły aktywacje...że mógł to ktoś wykorzystać,te oczekiwania i nadzieje na przebicie 1130p.. O to mu chodziło... Albo druga wersja,że ktoś wie więcej,niż rynek i grał na pewniaka. Ale to rozstrzygnie się jutro. Też patrząc na wykres,powiedziałbym to samo,co Ty. Opory przebite...do zobaczenia na minimum 1250p.na S&P500. Z resztą,pewnie zauważyłeś,że po naruszeniu wsparć,przy 1040p.stałem się nagle dość dużym optymistą...jeden z wielu przykładów myślenia pod prąd...tak ostatnio(i nie tylko ostatnio)już bywa...i jakoś się sprawdzało. Już mi się zaczyna nudzić to ciągłe chodzenie na odwyrtkę,wbrew temu,co pokazują figury na wykresach...żeby wreszcie coś"normalnie"! Ale jeśli ostrzeżenie Kuczyna się sprawdzi? Jeśli znowu pies Baskervilla....ja już mam dość. Niech w końcu jakaś formacja RGR się sprawdzi...dość zgadywania:czy idziemy zgodnie z A.T.? Czy może jednak to pułapka? Raz na niedźwiedzie,a innym razem na byki...Fakt,że to wyczajanie nieźle wychodzi i dodaje "smaczku" całej sprawie...ale niech to się wreszcie skończy. Też mi coś mówi,że tym razem po sygnale średnioterminowym zakupu...nie powinniśmy,jak dotąd,sprzedawać...ale kupować. I że tym razem to jest to. Ten moment. Ale może się mylę? Może Kuczyn ma rację? On z resztą też nie pisał tego,jako pewnik...jest co nieco"w kropce". I z resztą,chyba to zrozumiałe...nie wiemy,co zrobi FED. Może nic nie zrobi? A czy wtedy rynek się przestraszy? Pytanie:czego? Jeśli FED nie dojrzy potrzeby reakcji,więc chyba tak tragicznie nie jest? I wtedy co najwyżej mała korekta...bo dane zaczną się niebawem poprawiać(z wyjątkiem nieruchomości),a to nie pozwoli niedźwiedziom na więcej,niż tylko korektę.
u2mart / 2010-09-20 23:28 / Tysiącznik na forum
ano może i trzeba będzie poczekać ale cierpliwie trzymam zielonego, dokupując przy zniżkach kolejne małe transze. Właśnie myślę nad kolejną jutro, póki co akcje rekompensują jakoś jego spadek. Z jutrzejszą wyceną wychodzę ze złota
ps. jakąś nudą tu ostatnio wieje a szkoda. Co do mnie ostatnio mało czasu bardzo było, ale może będzie lepiej teraz
dumniy niezalogowany / 83.7.84.* / 2010-09-20 16:25
Co to sie dzieje na rynkach ? Dlaczego NASDAQ tak wybił??
Już myślałem że na tym PEKAO nie zarobie a tu proszę, poczekam dom jutra moze wpadnie jeszcze ze 2 %
Szkoda że Polimex na tym fiksingu z piątku zpadł aż tak i teraz coś nie rośnie kupiłem po 4,39 w piątek i skurczybyk spadł do 4,31 i teraz raptem po 4,33 no i tak zablokowałem sobie ostatnie wolne środki na koncie :(( wiec siedze na forum funduszy i gadam głupoty.
u2mart / 2010-09-20 16:31 / Tysiącznik na forum
Wybił się ładnie, podobnie jak SP500 ponad 1130 ale pytanie czy to utrzymają do końca a co do tego mam wątpliwości , no ale się zobaczy
młody wykształcony / 77.253.82.* / 2010-09-18 19:53
na weekend dla relaksu fajna muza o Naszym Ukochanym Premierze
http://www.youtube.com/watch?v=lNlVL3WjMlk
dumniy / 2010-09-18 18:40
No chciałbym tak do 2250 na Wigu 20 :), Jestem, 100% pieniężne, Udało mi się wyjść z DWS miś 50 we wtorek przy cenie 52,6 i jestem zadowolony. Dolar za wysoko, aby wchodzić w obligacje amerykańskie wyceniane w dolarach.
Wiem ,że dużo się pisze tutaj o złocie, ale do tej pory mam traumę, gdyż przy zakładaniu polisy inwstycyjnej Axa w na początku stycznia, 50% portfela miałem zalokowane przy umowie w Black Rock Mining i Gold zanim dostałem dostęp do konta byłem już 5% w plecy na całym portfelu. Co oczywiście było bardzo niemiłe. Jest to wynik mojego braku doswiadczanie na tym etapie, Oczywiście odrazu konwersja i udało mi sie uniknąć dalszych strat.
"Tutaj przestroga dla ludzi zakładających taką polisę ,aby zakładać ją na dołku na wigu jak się alokuje w akcje albo zrobić alokację 100% pieniężne -na pewno będzie bezpiecznie gdyż teoretycznie od wpłaty do otrzymania kontroli nad kontem mija 2 tygodnie a to bardzo długo jak się zakłada na górce"

Jestem gotowy zarysykować w złoto jak zleci do 1050 czego oczywiście wam nie życzę.
Od złota na razie trzymam sie daleko. A wchodzenie teraz w fundusze bazujący ogólniue w około złota uważam za bardzo ryzykowny i nierozsądny oczywiście w krtótkim terminie.
tim999 / 2010-09-18 19:21
z tym 2250 to raczej zdrowo przesadziłeś. W jakiej perspektywie czasu Ty to widzisz? Złoto na poziomie 1050? Skąd bierzesz te targety??
dumniy niezalogowany / 83.7.110.* / 2010-09-19 00:15
Trochę przesadzam :) Fajnie by było jakby tak zjechało ale realnie gdyby na WIG 20 było 2350 to bym już wchodził w akcje przynajmniej w 60 % pozostałe 40% poczekałbym jeszcze z tydzień może dwa. Jakby spadło lub pozostało na poziomie to ładuje wszystko jak wyskoczy powyżej 2400 to zostaje z 60% zaangażowaniem może później MIS.

Chciałbym zwrócić uwagę że wig 20 był już na poziomie powyżej 2600pkt i zjechał w ramach korekty poniżej 2300 w tym roku

A perspektywy czasowe mam takie że uważam iż od poczatku października może zacząć się korekta i raczej na Wigu dość mocna bo USA ma sporo jeszcze do tegorocznych szczytów. Tym bardziej ,że dane globalne wcale nie są jakieś wyjątkowo dobre-są wręcz bez zmian w porównaniu z początkiem roku ,a Wig idzie jakby bardziej w bok niż do góry widać to na wykresie 2 letnim. Od połowy listopada lub od poczatku grudnia znowu do góry do granicy 2600 tak to widze . Targety mam jakie mam każdy ma swoje. Moja strategia na razie się sprawdza i przynosi mi zyski może nie tak duże jak na złocie przez ostatnie 5 miesięcy , ale są to jednak zyski które mnie zadawalają.

Oczywiście jak sytuacja przybierz inny rozwój i teraz Wig 20 ruszy np do 2750 pkt to wiadomo ze nie bedę czekał na cofkę do 2300pkt tylko moja strategię zrewiduję do realnych poziomów
Złota nie tykam bo sie przejechałem za bardzo wiec pisze, że wszedłbym w to dopiero przy poziomie 1050.
dumniy / 2010-09-18 18:46
Oczywiście z pieniężnych przy nadażającej się dogodnej okazji zawsze można zrobić konwersję, na bardziej agresywne. Tym drobnym trikiema ,aby alokowac kase przy zakładaniu polisy w 100% pieniężne jak sytuacje na rynku jest taka ,że nie jesteśmy w dołku tylko w okolicach szczytu, eliminujemy stytuację ,że dostajemy dostęp do konta i autoryzację z hasłami i okazuję sie ze jesteśmy w dupie - 7% na wejsciu bo to bardzo przykra sprawa.
fasolens / 2010-09-18 11:09
a czemu daty to nie 20-24 IX :P ?
privy / 2010-09-18 01:03 / Tysiącznik na forum
Ted, ogarnij się, albo zrób sobie tydzień przerwy :)))
London / 2010-09-18 10:27 / Bywalec forum
Priv daj mu spokój , nie wiesz ,że Techdom ostro imprezuje w piatki ;)))))
privy / 2010-09-18 22:11 / Tysiącznik na forum
To tej pory się nie odezwał, musi mieć dziś niezłą banię :) Mnie dla odmiany ominęła dziś impreza nad morzem eh...
tedchom / 2010-09-18 22:54 / Tysiącznik na forum
właśnie wróciłem ze szkolenia nie z imprezy:) buuuu. Widzę mój błąd, jakoś mnie zmuliło bijąc się w pierś przepraszam zaniepokojonych faktycznie patrzyłem na sierpień jeszcze raz sorki
nena 93 / 129.102.254.* / 2010-09-18 21:10
Czy warto kupic euro ? prosze o odpowiedz.Mysle , ze powinno odbic.
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy