23 VII - 27 VII

Zeus52 / 2012-07-23 10:33
Nowy tydzień zaczął się ponuro. Rentowności hiszpańskich 10ESY.B biją rekordy dążąc do 8%...ale to"ustawowy" pułap minimum w wypadku wybicia(o czym było w ubiegłym,cotygodniowym odcinku. Pułap maximum...jest nieograniczony,właściwie każdy. Chyba,że ECB zacznie skupować obligacje...też każdą ilość w sposób nieograniczony. Nic to...zły początek tygodnia,wcale nie musi oznaczać takiegoż końca.
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2012-07-27 17:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ech...miałem dziś nie ćwiczyć na ED...ale po tym klapsie na rentownościach,jakoś...noooo tak...samo się prosiło...
max1224 / 2012-07-27 20:09 / Tysiącznik na forum
he he he zerwałem balast i patrz jak poleciał nasz WIG20 :))
Zeus52 / 2012-07-27 22:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
Poza tym XTB mnie już po raz któryś zdenerwował.Tak fajnie się jechało,a tu nagle nie mogłem ani włączyć stopa,ani w ogóle wszystkiego wyłączyć.Myślałem,że coś z siecią,ale sprawdzam,wszędzie da się wejść,wszystko działa...poza XTB. W końcu się uruchomiło,ale cały dorobek diabli wzięli.Kurna,szczęściem to tylko demo...ale jak oni w realu też tak mają,to ja serdecznie dziękuję za taką platformę.I to nie był pierwszy raz.Tu szalony miał rację...
max1224 / 2012-07-27 22:44 / Tysiącznik na forum
dziś nie było czasu na FX, ale wczoraj oj poczuło się wiatru we włosach (a komarów w zębach)
Zeus52 / 2012-07-28 00:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max,to o co Ci chodziło w mailu,to"trailing stop".A wchodzisz w to,gdy już masz transakcję w biegu.Tam,gdzie masz poziomą rubryczkę z bieżącymi danymi transakcji,otwartej pozycji....klikasz PRAWYM przyciskiem myszy w napis: S/L,albo T/P. I pokazują Ci się parametry do ustawienia...odległość kroczącego stopu w punktach.Resztę sam sprawdzisz.Tak mi się dopiero teraz przypomniało...przepraszam,
max1224 / 2012-07-28 00:33 / Tysiącznik na forum
spoko potrenuję w przyszłym tygodniu jak będzie czas
Zeus52 / 2012-07-28 00:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ooo! Ale fajnie,a myślałem,że już wszyscy śpią..
max1224 / 2012-07-28 10:45 / Tysiącznik na forum
a ja tak przed snem jeszcze ostatnie słówko ... ale ale dziś okazuje się ze Hiszpania potrzebuje nie 100 a 300 mld euro ... mamy news na weekendowe przemyślenia
Zeus52 / 2012-07-28 12:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale to nie jest śweże info...wiesz,różne agencje w różnym czasie o tym piszą. Niektóre dopiero dziś,niektóre powtarzały to w piątek aż do późnego wieczora....od piątku,od rana. Może gdzieś od okolic południa czytam przedruki na ten temat...dla piątkowych notowań to było,jak zresztą widać, bez znaczenia...
privy / 2012-07-28 00:49 / Tysiącznik na forum
Ja cały czas czuwam. Czuwaj!
Zeus52 / 2012-07-28 00:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
a witam,witam...gdzieź to byłeś,gdy Cię nie było?
Zeus52 / 2012-07-27 22:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiem coś o tym... Na bossie chodzi wszystko cacy i przede wszystkim błyskawicznie...zajmujesz pozycję,włączasz od razu rubryczkę"zamknij transakcję",kładziesz na tym kursor,a palec na myszy...po lewej wykres tickowy...jakaś sugestia zmiany ruchu...pyk paluszkiem i już poza rynkiem. A na XTB...nie dość,że tak zamulony,jak stuletni staw,to jeszcze się blokuje...i nic nie zrobisz.
szalony inwestor / 2012-07-27 23:09 / Tysiącznik na forum
na demo jeszcze jest ok zeby zachecić klientów ale w realu... szkoda słów
tms lepsze
admiral markets tez daje rade
Zeus52 / 2012-07-27 23:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja już słyszałem opinię znajomego...właściwie lokatora,który u nas mieszkał i był maniakiem FRX...kiedyś o tym wspominałem...robił niesamowite wyniki.To,co bywało rekordem w miesięcznych konkursach BOSSY...on to robił w tydzień,a i to czasem restartując niemal od zera.Też radził unikać XTB...z tym,że on miał teorię,że oni to robią celowo...taki program
Zeus52 / 2012-07-27 22:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz...ja tam czuję jakiś niesmak.Popatrz na DAX,popatrz na CAC40...jeden 5,5%,drugi prawie 7% na plusie w ciągu dwóch sesji,.Ale mniejsza o wynik...tam powychodzili wysoko nad lukę bessy.O! To były konkretne ruchy.Nasi ledwie lukę zakryli,tak pół korpusem,a resztę cieniem...dlatego mały niesmak.
max1224 / 2012-07-27 22:35 / Tysiącznik na forum
też czuję niesmak :)) ale to się wyjaśni w przyszłym tygodniu seria środa czwartek i piątek ... teraz zostaje mi wierzyć, że skoro nie zawodził SUFLER przez prawie dwa lata to i teraz nie zawiedzie, a początki cóż po zmianie pozycji zawsze są wątpliwości
Zeus52 / 2012-07-27 15:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak patrząc na te lekkie cofnięcie na ED,indeksach,aż chciałoby się powiedzieć:Halo!Panowie i panie! Nie martwcie się tym,że dane były ciut,ciut lepsze...to za drugi kwartał,to już historia...następne dane będą gorsze! A poza tym,te ostatnie na 100% zweryfikują później w dół...A więc bez obaw,że się polepsza...będzie źle.Nożna rosnąć...:)) Taki żarcik,ale chyba w sam raz pasuje?
Zeus52 / 2012-07-27 12:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zdaje się,że na rentownościach ES i IT ktoś chciał powiedzieć Dragiemu: Sprawdzam! No i sprawdził....a następnie,po klapsie fiknął pod stolik... :)
Zeus52 / 2012-07-27 14:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wow! To się nazywa precyzja! Mam na myśli prognozy ruchu na EUR/PLN...Sorki,ale musiałem się pochwalić,bo nikt inny tego nie zrobi...:))
Zeus52 / 2012-07-27 01:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
I jeszcze słówko na temat eurodolara. Otóż na ED stale tworzyły się formacje o-RGR. Najpierw na 15-minutówce(2 dni temu),wczoraj na większym zakresie na 1H. Teraz czekamy na o-RGR na świecach dziennych(daily). Tak może się zdarzyć,że teraz możemy mieć zjazd i utworzenie prawego ramienia o-RGR na dziennym. Pamiętajmy,że ani Nowotny,ani Draghi niczego jeszcze nie zapowiedzieli,żadnych konkretnych działań....co,jak i kiedy. Właściwie na razie mamy tylko obietnicę działania,a nie znamy jego zakresu i paru innych rzeczy. Plusem jest to,że zostało coś przypomniane inwestorom. Poza tym eurodolar dyskontował powoli,ale systematycznie rozpad strefy euro,a więc także problem,czy euro w ogóle się ostanie. Słowa Draghiego chyba dają odpowiedź na pytanie,czy strefa euro przetrwa. Do tego to,o czym co jakiś czas przypominam...stale mamy do czynienia z przepełnieniem pociągu jadących na spadki euro. Rekordy ilości pozycji na spadki euro. Przy takich okazjach mamy zamykanie w popłochu pozycje,co daje duże wystrzały w górę. Ale później znowu znajdują się chętni na shorty na ED...i znów to samo od nowa. Tak,że z powodów,jak na początku wpisu...istnieje możliwość jeszcze ruchu w dół do poziomu ramienia o-RGR. Taki test. A poza tym dopiero wtedy,gdy zjazd niżej się nie uda...a pewnie tak będzie,bo spóźnialscy się ucieszą i odetchną wtedy z ulgą,że ED wrócił w dół,by mogli pozamykać pozycje...gdy utworzy się cała o-RGR i pęknie linia szyi...wtedy jazda up może być dopiero mocna...po kolei zaczną działać S/L...a sama ilość pozycji zrobi swoje. Tak,że ogólnie dobrze to wygląda. Ale powtarzam...zjazd i utworzenie prawego ramienia też jest możliwe. Choć niekonieczne. Po prostu nie wiem,na dwoje babka wróżyła. Na tym poziomie nie zostawiam otwartych pozycji na FRX.
Zeus52 / 2012-07-26 16:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i gold+pozostałe surowce. Mieliśmy baczyć na gold. Nie na podstawie wykresów,ale sytuacji, która powoduje,że padłyby słowa"dodruk",lub coś podobnego....a zdaje się,że tytuł wątku mówił sam za siebie... I kurna,gdzie ta tara się podziała...od dwóch dni gdzieś ją posiało,a ja się zamartwiam... nie powinna odchodzić od kompa...mam nadzieję,że skumała co się kroi.
tedchom / 2012-07-26 17:51 / Tysiącznik na forum
Nasi jak zwykle opóźnieni nie zdążyli podpalić lądu, ale co się odwlecze to nie uciecze. Zastanawiam się tylko do jakiego poziomu to podskoczy, ale to będzie chyba zależne od rynków jankeskich i nie tylko.
Zeus52 / 2012-07-27 01:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
W TVNCNBC gość dość rozsądnie wyjaśniał,co stało się w końcówce sesji i na fixingu na GPW. Chodzi o rozliczanie opcji na Wig20. Czas się kończył,a z powodu małego,nieprzygotowanego do odbioru akcji popytu(płytki rynek)ceny gwałtownie spadły. Z powodu opcji(nierozliczone stają się kontraktami)nie sugerowałbym się też sytuacją na FW20U12,zmiana LOP,wolumen itp. To może być mylące. Nie jest powiedziane,że kontrakty zejdą jutro w dół,nawet intraday...Może. Pewności jednak nie ma.
tedchom / 2012-07-26 17:58 / Tysiącznik na forum
Czy ktoś rozkminił co było powodem takiego wolumenu i zjazdy na w20 pod koniec sesji?
Zeus52 / 2012-07-26 18:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Po prawdzie to nie wiem,nie jestem komisją nadzoru...a ona i tak u nas służy do krycia różnych przekrętów,więc hulaj dusza. Pewnie paluszek się komuś omsknął,zupełnie niechcący i bez żadnych profitów...tak by stwierdziła ewentualnie komisja,dając....upomnienie.
max1224 / 2012-07-26 18:28 / Tysiącznik na forum
Coś Ty ... Jonasz, czyli ja opuszczam gpw, więc spokojnie teraz będziecie trzepać kasę hi hi hi
szalony inwestor / 2012-07-26 18:40 / Tysiącznik na forum
Moze dlatego ze ja bralem eski?
Zeus52 / 2012-07-26 19:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Z pewnością. Gruby masz portfel. :)
tedchom / 2012-07-26 18:34 / Tysiącznik na forum
Faktycznie wychodzisz? Szkoda będzie bez ciebie zarabiać hehehe ale się rozmarzyłem.
Zeus52 / 2012-07-26 19:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Czort wie,co w tym kasynie wymyślą. Taki fixing=wysokie otwarcie jutro. A wtedy różne rzeczy mogą się dziać. Niewygodne takie otwarcie dla byków,oj niewygodne. Nie wyklucza to ataku na lukę bessy i jej zamknięcia. Ale to niezwykle trudne. Bardziej naturalny jest wtedy zjazd na lukę otwarcia. Komuś zależy na zejściu w dół...gdzieś tam ma podstawiony kosz na makulaturę i czeka,aby samo wszystko doń wpadało. Może mu się nie udać...mimo prób odstręczenia inwestorów od GPW i akcji...wszystko zależy znowu nie od nas.
szalony inwestor / 2012-07-26 20:16 / Tysiącznik na forum
Jak gruby dobrze postraszy to zapakuje tyle ile bedzie chcial do kosza
na fw jutro zejdziemy ponizej 2100
Zeus52 / 2012-07-26 20:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
Intraday oczywiście,intraday...:)
szalony inwestor / 2012-07-26 20:57 / Tysiącznik na forum
Mi to wystarczy zeby zarobic
wug 20 bedzie ponizej 2000pkt w tym roku
Zeus52 / 2012-07-26 21:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pewnie Wig20 zacznie wysoko na dzisiejszym cieniu,a FW20U12 w dole. I przez pewien czas pójdą sobie na spotkanie,przeciwbieżnie. Wig20 zrobi wtedy dolny cień,w świetle tego dzisiejszego,górnego...coś,jak w styczniu nad luką hossy. Ale to taka bajeczka. Ja też lubię takie opowiadać...to tak,jak z tym Wig20...gdzie będzie. Nawet z maxem taką opcję braliśmy pod uwagę. Ale to z powodu"wartości nominalnej"Wig20,po tym odjęciu 60p.z powodu dywidendy...tego mogłoby braknąć i wtedy faktycznie,ale nominalnie Wig20 mógłby tam spaść.Jednak mimo to,może się nie udać...dlatego traktuję to jak jedną z bajeczek.
szalony inwestor / 2012-07-26 21:45 / Tysiącznik na forum
Dzis w usa wzrosty wiec traktujesz to jako bajeczke:-)
zobaczymy co bedzie jak sie u nich zjazd zacznie.
Zeus52 / 2012-07-26 21:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie implikuj mi swoich metod...Ty za każdy najmniejszym zjazdem piszesz o armagedonie. Ja stale o tym samym...mimo nawet większych chwilowych spadków. Proszę więc,zachowaj swoją miarę dla siebie...
szalony inwestor / 2012-07-26 22:15 / Tysiącznik na forum
Najwiecej i najszybciej zarabia sie na spadkach:-)
Wole dzien spadkow niz tydzien wzrostow.
Jak ci idzie na forex?
Duzo okazji ostatnio na walutach
Gpw to plytka kałuża
Zeus52 / 2012-07-26 22:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zgadza się. Nawet nie tykam GPW. Wolę waluty. Ale ja nadal tylko eksperymentuję...to nadal są ćwiczenia. Czasem bardzo idiotyczne nawet próby...rzeczy,których pewnie bym nie zrobił z realną kasą...
szalony inwestor / 2012-07-26 23:07 / Tysiącznik na forum
Nasza gpw to porazka za mala plynnosc
dziwne ruchy indeksow
i 19% podatku:-(
Jezeli sie ma rachunek u zagranicznego brokera np am to mozna uniknac
placenia 19% podatku i nie ma cudow z platforma jak w xtb
ad... / 62.21.44.* / 2012-07-26 23:57
Tu to i ja poprosze o wyjasnienie w jaki sposob mozna ominac 19% podatku od zysku, oczywiscie w ramach prawa i rozliczając się na terenie Polszy.
szalony inwestor / 2012-07-27 00:31 / Tysiącznik na forum
Am jest zarejestrowany w tallinie i nie musi np jak bzwbk wysylac kopi pitu do us wysyla do klienta cos w rodzaju pitu i klient powinien sie z tego rozliczyc ale to od niego zaezy czy ujawni swoje dochody przed us.Mi to jest na reke bo zarabiajac na akcjach w pl musze placic podatek chociaz nie osiagam dochodow na terenie pl. Zarabiajac na walutach nie musze placic podatku i jest to legalne w moim przypadku ale ktos kto osiaga dochody w pl powinien sie rozliczyc z tego (ale nie musi)Dowiedzialem sie o tym z supportu admiral markets chcesz znac szczegoly dzwon do nich.
tedchom / 2012-07-26 22:30 / Tysiącznik na forum
Kolego jak czytam twoje wpisy to zastanawiam się kim ty jesteś, że o tobie jeszcze gazety nie piszą. Praktycznie zawsze jak spada to się cieszysz jakbyś zawsze na tym mnóstwo zarobił, więc wniosek mój jest taki, że powinieneś dobijać do najbogatszych na świecie, a tam jakoś nikt nowy się póki co nie pojawił;)
szalony inwestor / 2012-07-26 22:37 / Tysiącznik na forum
Lubie grac na spadki
jestem ciekawy jak dlugo bedziecie jeszcze naganiac na wzrosty
wig 20 jest coraz nizej
Zeus52 / 2012-07-26 23:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
O nie,jeśli ktoś tu na coś nagania,to właśnie chyba Ty. Nie wiem,czy to prawda,ale samo Twoje pojawienie się na forum...to było,wydawało się tak oczywiste...więc nie dziw się,że"przyjęcie"na forum było bardzo niechętne i nie ukrywam,że wręcz wrogie...bo ja coś widzę. Mało...wiem w co Janki grają...na siłę już usiłując ściągnąć indeks do poziomu 20%. Tylko po to,by to"zaklepać",bo widać było,że niedźwiedzie u nich nie mają już siły. Do tego wyraźna dywergencja RSI. Ja więc już nawet nie przypuszczam,ale można rzec,że o czymś wiem...tymczasem wpada niejaki"szalony"i ni z gruszki,ni z pietruszki wieszczy armagedon. W czasie,gdy ja właśnie coś WIEM...właśnie na temat pewnego poziomu,pewnego"dziwactwa"Jankesów. Dlatego pisałem wtedy,że daję Jankesom parę(dosłownie parę!)punktów do zejścia przed zrywem,który może skończyć się w efekcie na szczytach(dywergencj RSI w 30-). No sorry,wybacz,ale i tak dobrze,że wtedy nie słyszałeś tekstów na swój temat...bo to słowa mogące uchodzić za niecenzuralne...choć właściwie odnosiły się raczej do poziomu inteligencji. Druga zaś myśl była taka:nie...swój rozum to on ma! Ale w takim razie dlaczego pisze coś,co jest wbrew temu,co widać? Ano,widocznie ktoś mu płaci za nagonkę. Pewnie na etacie u jakiegoś grubasa. Tak samo było z walutami...wtedy pierwsza już myśl: Jak tak wytrawny gracz nie widzi,że mamy koniec jazdy up na walutach,ostatni podryg przed odwróceniem wręcz trendu? Nie! To niemożliwe,on to widzi,on to wie.(przyjmij to jako komplement). Bo nie może nie widzieć potężnej,wielkiej jak stodoła dywergencji na parach PLN. Nie może nie widzieć,że to już nie pary złotowe tworzą linię trendu,ale to tylko linia trendu utrzymuje je na powierzchni...wypycha je siłowo w górę...ostatni etap ruchu. Jak może pisać:"trend na walutach ma się dobrze"? Jako wytrawny gracz...nie może,bo na pewno to widzi. A w takim razie to jest celowe wprowadzanie w błąd,by wywołać panikę i wyprzedaż. Cóż...taką ma pracę. I to tyle w kwestii przyczyn tak niechętnego powitania. I możesz się obrażać,albo nie...ale tak było. I to nie tylko moje odczucie,ale jak wiem z maili,dość ogólne.
max1224 / 2012-07-26 18:37 / Tysiącznik na forum
z dzisiejszą wyceną (SUFLER dał sygnał) ... pierwszy zignorowałem i to był błąd ... teraz postanowiłem zaufać temu co sam od ponad dwóch lat tworzę testuję sprawdzam zobaczymy jak będzie
Zeus52 / 2012-07-26 14:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i jeszcze pozostaje odpowiedź na pytanie,dlaczego Jankesi zakończyli wczoraj neutralnie,pomimo tak słabych wyników i prognoz Apple i AHI na niespotykanym minusie. Wyniki innych spółek,bardzo dobre wyniki,w tym pomogły,ale doszło coś innego. FED ma zarządzić od września QE3 i(lub) przedłużenie terminu obowiązywania superniskich stóp procentowych i(lub) zwiększenie TWIST. Któraś z tych rzeczy osobno,lub razem,ale najprawdopodobniej QE3. Od września,ale decyzja ma zapaść na posiedzeniu już w po tej niedzieli.
max1224 / 2012-07-26 12:23 / Tysiącznik na forum
Draghi wkracza do akcji, na ile jego słowa będą skuteczne??
i co takiego powiedział?
Zeus52 niel. / 77.115.30.* / 2012-07-26 14:17
Wczoraj Nowotny stwierdził,że ESM otrzyma koncesję bankową,a więc będzie mógł pożyczać od ECB każdą ilość pieniędzy na skup obligacji...to zapowiedź NIEOGRANICZONEGO skupu,"dodruku". "Każdą ilość",oznacza to,co oznacza...bilion,dwa,dziesięć,czy piętnaście bilionów...każdą ilość. To tzw"strzał z bazooki",o któryd nieraz była mowa,także tutaj. Ale wszyscy o tym zapomnieli. Do ESM jeszcze daleko,ale jak pisałem...rynek nie żyje teraźniejszością...to raz! A dwa...no właśnie...Dragi dziś zapowiedział,że w razie czego ECB użyje każdych środków dla ratowania strefy euro. A więc już nawet nie drogą okrężną,przez nie istniejący jeszcze ESM,lecz bezpośrednio. Max....buuu....kurna...czemu nikt nie czyta wątków...to jest w tytule tego wątku. Na ten tydzień....i nikt nic nie zauważył,nie doczytał,nie pomyślał,dlaczego powstał drugi wątek,bo szalony miał już otwarty...buuuu...
piterus1 / 213.241.4.* / 2012-07-26 13:41
Rentowność obligacji ładnie spadły Italy -6% :D
Zeus52 / 2012-07-25 14:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oczywiście obserwujemy to co się dzieje,mając jednak na uwadze to,iż może to być ruch powrotny do wyłamanej w dół linii szyi RGR na FW20U12. Podobnie jest na samym indeksie Wig20...ale wolę pisać o FW20U12,bo on pokazuje stan rzeczywisty. Na Wig20 jest dodatkowa luka wyżej,której właściwie nie ma,to sztuczne 60punktowe przesunięcie w dół po dywidendzie KGHM. Inaczej mówiąc,mamy wyłamanie LS RGR luką(jedną luką).tak jak na FW20U12. Teraz,jeśli byki nie zaatakują poważniej czarnego korpusu i luki,to grozi nam utworzenie prospadkowego proporca...i następny strzał w dół. Na razie mamy tylko efekt zamykania shortów na dość wyraźnie bronionej luce hossy(wolumen przy spadku na nią!). A reszta już do indywidualnych decyzji...
mr_mentos / 2012-07-25 16:24
witam. ja z szortem na wig20 poczekam, czy przebije 2015, ale wziolem szorta na gold,1608 ze stopem 1620, obaczymy powinno poleciec hmm obaczymy
Zeus52 / 2012-07-25 21:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
I zdaje się,że te"dziwne"("dziwne",ale znane już wcześniej)ruchy zaobserwowane na EUR/PLN (ED w trakcie sesji w dół,to EUR/PLN też w dół)miały też inne powody...centrala przestawiła z nienacka wajchę na jakiś czas...no i na ED też pociąg jadący na spadki był rekordowo przepełniony...więc: Kontrola biletów! Trzepanko!
Zeus52 / 2012-07-25 18:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak słucham wybrzydzań analityków i ekonomistów na to,co dzieje się na walutach...a to,że do działania ESM jeszcze dużo czasu...tyle,że rynek nie dyskontuje teraźniejszości,to byłoby bez sensu,żyje przyszłością....a to znowu,że umocnienie złotówki nie ma podstaw....tyle,że kogo to obchodzi i co to ma do rzeczy...carry trade działa,a jako że przynosi profity,a pazerność graczy nie ma granic...pompka nadal działa. Pompka,czyli harmoniczny ruch w dół na EUR/PLN. Ta struktura nawet na moment nie została zagrożona i póki nie nastąpi jej załamanie(a na to się nie zanosi),to następnym,na najbliższe dni na EUR/PLN jest 4,12....a później 4,08-4,10 Ale to raczej w następnym ruchu"pompki".
Zeus52 / 2012-07-25 13:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Następne po PZU rekomendacje dla spółek z Wig20 zostają silnie podniesione. Tym razem dla PKO i PKOBP...37,50 i 148 PLN. No i te zmiany pozycji na FW20U12 przez grubego w dniu wczorajszym dają o sobie znać...
Zeus52 / 2012-07-25 12:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Martwię się o tarę...bo tak,jak niżej...jeśli USD/PLN nie utrzyma się(trwale)ponad boczniakiem(fałszywe wybicie,naruszenie)...tooo...ciąg dalszy,o tym było niżej.
Zeus52 / 2012-07-25 00:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Apple...totalny zawód...i pod względem wyników i prognoz.Jankesi dawno nie mieli takiego wyniku w AHI...ale tym razem in minus.
szalony inwestor / 2012-07-25 00:36 / Tysiącznik na forum
Czyli wszystko zgodnie z planem...
Optymisci po raz kolejny zostali ukarani
tedchom / 2012-07-23 18:13 / Tysiącznik na forum
Oj oj oj, ale się porobiło. Wig dzisiaj dał nura, że hej, zresztą nie tylko on. Jednak jeszcze jest miejsce do 2081. Poniżej zacznę się stresować i planować chwilowy wypad w bezpieczne. Póki co idę dalej na plaże, bo słonecznie dziś nad polskim Bałtykiem że hej;)
max1224 / 2012-07-23 13:14 / Tysiącznik na forum
cóż, na takim płytkim rynku wszystko możliwe, czekamy zatem do zamknięcia
tara30 / 83.10.76.* / 2012-07-23 15:42
Nie za bardzo wiem jak na waluty wplynie zakaz sprzedazy na krotko // czy poczekac ze sprzedaza dolara do jutra czy dzisiaj lepiej juz pryskac ?
szalony inwestor / 2012-07-24 21:09 / Tysiącznik na forum
Miali byc tak pieknie sp500 mial isc na 1400pkt
wig 20 na 2400 a wyszlo jak zawsze
Poczytajcie sobie
www.rybinski.eu
rajcie na spadki albo trzymajcie kase na lokatach nie dajcie sie wciagnac naciagaczom w fundusze akcyjne
jak cos tąpnie nie zdarzycie z konwersja
tedchom / 2012-07-24 22:16 / Tysiącznik na forum
Wiesz każdy prorok ma swoich naśladowców Rybiński również.
szalony inwestor / 2012-07-24 23:08 / Tysiącznik na forum
Troche Rybinski przesadza ale duzo prawdy w tym
Prawdy
Zeus52 / 2012-07-23 16:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na USD/PLN zwróć uwagę na ten boczniak w którym dolar się buja. Teraz jest pod górnym ograniczeniem,będącym jednocześnie jakby linią szyi odróconej RGR. I obserwuj to. Jak się przebije(trwale)ponad,to masz szansę na większy ruch w górę na USD/PLN. Ale jak nie da rady się wybić...czeka go jedno...wypadnięcie z boczniaka,ale dołem. Co tu jeszcze w tej chwili można dodać...na razie tyle.
Zeus52 / 2012-07-23 16:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
To takie sztuczne działanie...wpłynęło tylko pozytywnie na IBEX...ten długi dolny cień,to właściwie chyba zamknięcie krótkich. Poza tym,cała reszta...reszcie po zakazie,to jeszcze się pogorszyło. Właściwie to tylko na GPW trwa jeszcze jakaś walka...nie licząc właśnie sztucznie powstałego cienia na IBEXie. Ale nawet zakaz gry na spadki,gdyby wszedł w całym Eurolandzie,to na akcje,indeksy(jak w Hiszpanii) i raczej waluty pójdą swoją drogą. A dolar? Na razie daj sobie spokój...aż takiego przekonania,że to się migiem zakończy,to ja nie mam...bez przesady. Lepiej go na razie trzymaj.
max1224 / 2012-07-23 18:46 / Tysiącznik na forum
a jaką dywergencję wymalował oh! miodzio
Zeus52 / 2012-07-23 19:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak.Ale Krzysztof(stooq)ciut,ciut się dziś "pomylił"...w/g niego,Janki mieli zacząć akcję dopiero po 17.30...:)). Weź jednak pod uwagą,że dla nich to jest być,albo nie być.Zwróć uwagę na MACD(histogramy)...albo to przełamią,albo faktycznie będzie większa korekta wzrostów.A wtedy na dodatek włączyło by się coś jeszcze...widzisz,jak idą względem siebie średnie? Mogłoby nie być ciekawie. Ale co my tam mamy...z takich ważniejszych rzeczy.Na dziś Texas Instruments,na jutro AT&T,noooo i Apple!
max1224 / 2012-07-23 18:40 / Tysiącznik na forum
edzio nam ładnie młotkuje co od razu się przekłada na złotego ... może być ciekawie
Zeus52 / 2012-07-23 22:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Właśnie...zobacz na 1H,albo lepiej na 15m na ED...ciekawa niby o-RGR(to na niej właśnie i jej LS pogrywałem sobie dzisiaj)
max1224 / 2012-07-24 21:18 / Tysiącznik na forum
SUFLER pokazał sygnał - a więc zmiana portfela aktualizuję powoli stronę bloga teraz mam 25% KAHA4, 25% SKAR4, 25% UNK2, 25% ML6
quest77 / 87.204.51.* / 2012-07-25 17:51
Jestem laik więc możesz mi max wytłumaczyć prościej że jeśli na dziś ml6 ma sygnał kupna to warto dziś w niego włożyć więcej gotówki? do jakiego poziomu może dojść w PLN żeby go sprzedać?
max1224 / 2012-07-25 18:12 / Tysiącznik na forum
Sygnał kupna mówi tylko tyle, że fundusz jest atrakcyjny cenowo (lub w silnym trendzie)nie określa poziomu wyjścia o tym decyduje założony na początku inwestycji "stop loss"
Zobacz wpis na blogu pt. "Jak działa SUFLER na przykładzie QUE2" czy jakoś tak
Zeus52 / 2012-07-23 18:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,właściwie,to PLN jakoś nie bardzo chciał się umacniać z powodu EDa,co mnie bardzo martwiło...ale chyba coś się ruszył.Na ED to dopiero ciekawie teraz może być...właśnie ten moment...1,2140
max1224 / 2012-07-23 21:28 / Tysiącznik na forum
drobiazgowo nie śledzę brak czasu ... wreszcie się błysnęło poszła pod kosiarkę druga łączka
Zeus52 / 2012-07-23 21:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
YES!!!Właśnie zadziałało...na szczycie tej czarnej świecy 15-minutowej. Cały czas ćwiczę...na tych najmniejszych zygzaczkach na ED
Zeus52 / 2012-07-23 21:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorki...bawię się...wiesz,czym.Korzystając z"zegarkowych"zagrań Janków.Ale nie na Staśku,ale ED.Kurna,czy wszyscy akurat uparli się na ten sam punkt...diabli nadali...pozostanie zakończyć to ręcznie...a tak chciałem popatrzeć,jak take profit zadziała.
max1224 / 2012-07-23 21:59 / Tysiącznik na forum
bez dalszego luzowania bezrobocie nie spadnie w USA do 2014 r ... ktoś powiedział, teraz zaczyna się marchewka?
Zeus52 / 2012-07-23 22:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oj Max...Wiesz,forex to naprawdę świetna sprawa...a zwłaszcza,jak wszystko leci,my w fundach...nic się zrobić nie da,nie ma czasu...oj,jak forex poprawia wtedy humor! Wiesz,nawet pomyślałem o czymś w rodzaju hedgingu dla posiadanych jednostek fundów,takim rzeczywistym,nie spekulacyjnym. No tak,ale jakby wszyscy tak zaczęli robić...oj,to by dopiero bujało na GPW.Co pewnie niektórych,lubiących grę na eskach, bardzo by ucieszyło.
Zeus52 / 2012-07-23 14:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zdaje się,że niedźwiedzie chcą skorzystać ile się da z ostatniej szansy...po zakazie gry na krótko wprowadzonym dziś na cały parkiet w Hiszpanii(na 3 miesiące)zachodzi obawa,takie chodzą plotki,że zrobią to wszędzie...więc póki można,wyduszają ile się da...
Ciekawość / 80.53.5.* / 2012-07-24 01:14
Co sie sieje z jednostkami w fundach takich jak qe3w takim przypadku ?
Zakładając ze wchodzi coś takiego na gpw
szalony inwestor / 2012-07-23 15:44 / Tysiącznik na forum
to dopiero poczatek zwały
docelowo 1800 pkt na wigu 20 a moze i mniej
znowu daliscie sie nabrac na kolejna podbitke
tara30 / 83.10.76.* / 2012-07-23 15:58
Zeuss52 wsparcie na SP jest na 1338 jak sie obroni to trzeba wychodzic z dolara bo beda wzrosty dobrze mysle .
szalony inwestor / 2012-07-23 16:08 / Tysiącznik na forum
jak nie wiesz co robic z dolarem to sprzedaj transzami troche dzis troche jutro troche za tydzien i cena sie usredni
Zeus52 / 2012-07-23 14:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz...płytki rynek...to szansa,że w dowolnym momencie w ciągu dnia uderzy większy kapitał i z czarnej świecy pozostanie długi,dolny cień. Ale musi się tak stać w trakcie sesji. Jeśli tak się nie stanie,to na małych obrotach można daleeeko spadać...no,niestety,ale tak się wtedy dzieje. Na płytkim rynku pozostaje oglądać się na niższe wsparcia i czy w miarę zbliżania się do nich nie wchodzi kapitał.
Zeus52 / 2012-07-23 13:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Co ciekawe,po następnych dziś, plotkach o tym,że już kolejny region Hiszpanii ustawił się w kolejce po pomoc,10ESY.B spada,zamiast rosnąć i tworząy kształt zbliżony do"spadającej gwiazdy". Trzy opcje...chwilowa realizacja zysków(wszak plotki już wcześniej mówiły o wielu regionach)...ktoś działa na rynku,skupując obligacje....działa sama obawa przed taką akcją skupu. To jest możliwe,bo jeśli Janki pójdą w dół,a pewnie tak będzie,to ponownie może spadać ED i wtedy dotychczasowe górne cienie na 10ESY.B i 10ITY.B okażą się tylko chwilowym odpoczynkiem przed pokonaniem np 8% na 10ESY.B A to już będzie wymagało ekspresowej interwencji...zduszenia tego w zarodku,zanim się rozkręci. I tu żadne narady na linii Barcelona-Berlin zapowiadane na jutro,czy jakiekolwiek ble,ble polityków już nie pomogą. A jeśli,to na dzień,dwa...przed wystrzałem na 10%. Tu nie ma innego wyjścia. Musi być ble,ble polityków,ale wsparte zdecydowaną akcją ECB.
tara30 / 83.10.76.* / 2012-07-23 14:04
Wiesz czytam ,ze ero/usd wyrysował 5 falowa strukture ale co z tego wynika ?
Zeus52 / 2012-07-23 14:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeśli ktoś tak napisał,to pewnie ma na myśli,że teraz nastąpi na ED odbicie,jakaś korekta po piątce spadkowej...nie czytałem tego,ale tak można przypuszczać.
szalony inwestor / 2012-07-23 14:12 / Tysiącznik na forum
cokolwiek by sie ne wyrysowalo to zeus widzi wzrosty 3000pkt w styczniu 2013r
o 1800 wszyscy juz zapomnieli (z wyjatkiem mnie)
tara30 / 83.10.76.* / 2012-07-23 14:02
Witam Zeuss52 cały czas trzymam tego dolara ale juz zgupiałam czy nalezy go juz wywalic czy lepiej sie jeszcze wstrzymac .
szalony inwestor / 2012-07-23 13:28 / Tysiącznik na forum
piątka spadkowa na wigu 20
wig 20 wkrótce poniżej 2000 pkt:-)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy