29 III - 02 IV

max1224 / 2010-03-27 14:14
u nas tydzień krótszy ale świat pracuje w piątek stąd data w tytule a skoro poprzedni tydzień był w miarę udany choć nerwowy to postaram się o podtrzymanie dobrej passy i otworzę kolejny w którym liczę na poważne wiosenne czyszczenie okienek;-))
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2010-04-05 21:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Maxsiu. Ale Lihir...niech ktoś wpisze nazwę do wykresu na stooq.pl...to wygląda,jak dowcip prima aprilisoy. Ale to rzeczywistość. W czwartek na NYSE,Lihir osiągnęła+28,22%,a jej notowania na AXN +33,33%.
max1224 / 2010-04-05 21:13 / Tysiącznik na forum
Pisałem o tym trąbiłe filmiki z australii przesyłałem jak Ci to mogło umknąć???
a tak wogóle to witam po świętach ALL
Zeus52 / 2010-04-05 16:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dzisiejsze dane. ISM-usługi: 55,4p. Spodziewano się wzrostu w marcu do 54p.wobec 53p.miesiąc wcześniej. Podpisane umowy kupna domów w lutym:+8,2% m/m. Spodziewano się spadku o 0,1% m/m. Przypominam,że około dwóch miesięcy upływa pomiędzy podpisaniem,a realizacją umów.
Zeus52 / 2010-04-03 12:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
To jakby coś,to chyba teraz jaja będziemy sobie robili.Powinny być już umyte i wymalowane. Wesołych Świąt All.
Zeus52 / 2010-04-02 17:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dziś prawdopodobnie utrzyma się objęcie bessy na ED,co jeśli zostanie potwierdzone przy intensywniejszym handlu w poniedziałek,po danych ISM usługi,każe nam myśleć jednak o kontynuacji spadkowej piątki na eurodolarze. Także późniejsze dane z rynku pracy...jeśli pokażą trwałość poprawy na rynku pracy,powinny umacniać dolara. Na parze USD/JPY już od pewnego czasu rysuje się trwała zmiana trendu na wzrostowy. Ale zobaczmy,jak to się rozstrzygnie w najbliższych dniach. Możliwe,że krótkoterminowo dolar pójdzie za nastrojami na giełdach...co przeważy? Potrzebna obserwacja.
privy / 2010-04-02 17:28 / Tysiącznik na forum
Dokładnie tak jak piszesz. Korekta zmieściła się w 62% fibo ostatniego spadku, ale dopiero powrotny nurek pod 1,35 a dokładnie pod 1,3475 uprawdopodobni ten scenariusz.
Zeus52 / 2010-04-02 17:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,na razie jest za duże rozkojarzenie...zamieszanie...do tego,przy płytkim rynku.Musimy poczekać.
privy / 2010-04-02 17:52 / Tysiącznik na forum
Na dziennym liniowym widać na EDku lekko przechylonego orgra z obecnym ls zlokalizowanym w pobliżu 1,34 (więc możliwy klasyczny powrót). Jeśli to nie powstrzyma ewentualnego spadku to co najmniej powinien on wyrównać dno. To jednak zabawa na przyszły tydzień.
u2mart / 2010-04-05 19:00 / Tysiącznik na forum
Privy co myslisz o szybkim wskoczeniu z jutrzejszą wyceną w dolca?
Zeus52 / 2010-04-05 20:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
W dolca? Gdy kończy się właśnie korekta u Janków. Tak,tak...ruch boczny to rodzaj korekty. Wspominałem o rozmowie z Kuczynem na temat RSI. Otóż 7 sesji temu,gdy RSI ustanowił niższy szczyt w strefie wykupienia,zaczęła się korekta. Doskonale to widać na Nasdaq. Dwa,coraz wyższe szczyty i trzeci,niżej...początek ruchu bocznego. Na S&P500 w czwartek indeks cofnął się przed zakryciem górnego cienia"spadającej gwiazdy". Cofnął,ale nie odpadł. Jeśli dzisiaj skończy się tak,jak jest teraz,to mamy pokonany górny cień w cenie zamknięcia. Podobnie,tylko długo wcześniej mieliśmy to na Wig20...to zaś zapowiada dłuższą jazdę na akcjach. Jest pewne zagrożenie o którym pisałem dawno temu,w grudniu. Chodzi o rentowność obligacji 10Y. Dawno o tym nie wspominałem,bo chwilowo sytuacja się poprawiała. Jednak cały czas zerkam jednym okiem na wykres rentowności. Ostatnio coraz częściej...bo już tak od lutego niedobrze się dzieje. Ale to na później. Na razie wszyscy tłumaczą odwrót od obligacji tym,że środki są przerzucane w akcje...i póki inwestorzy w to wierzą,to jest O.K. Ale przypomnę. Rentowność 10Y osiągnęła w piątek 3,95%,a obecnie jest na poziomie 3,99%. Rentowność 30 latek na poziomie 4,83%. Ten kij ma dwa końce...trudno sobie w tej sytuacji wyobrazić jakiekolwiek podwyżki stóp. No,chyba że FED chce zrobić drugą Grecję,taką od Rio Grande po Saaskatchevan...Ale na dłuższą metę, groźba potężnej korekty,takiej jak to z resztą wynika z techniki,po zakończeniu wielkiej pięcioczęściowej struktury wzrostowej,trwającej od ponad roku wisi w powietrzu. Ale podkreślam: to na później. Nie teraz.
u2mart / 2010-04-05 21:35 / Tysiącznik na forum

Gdy kończy się właśnie korekta u Janków

Jaka korekta przecież oni od początku lutego cały czas na zielono jadą.
No i robi Edward , dalej oderwany od giełd. Wygląda jednak jakby jednak euro nie mogło się dzwignąć.
A nasz W20 to do ilu może zejść 2650?, to i tak mu brakuje niewiele. Ja trochę się boję wchodzić w akcje przy takich poziomach i w czwartek dałem zlecenie redukcji MISS.
No ale ja edukowany na bessie cały czas widzę spadki i ciężko mi uwierzyć że tak będzie rosło.
A z tym dolcem to szybki ruch, wchodzić w okolicach 2.80 sprzedawac jak wyleci ponad 2.90. No tak tylko gdybam
Zeus52 / 2010-04-05 21:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Od 23 marca,jeśli spojrzysz na wykres S&P500,a lepiej widać to na Nasdaq,mamy ruch boczny. Mamy chwilowe nadbicia,w trakcie sesji,ale to jest ruch dokładnie w bok. A jako taki jest rodzajem korekty. Widać tylko na taką korektę stać u Janków niedźwiedzie. Korekta-konsolidacja przed dalszą jazdą.
u2mart / 2010-04-05 21:58 / Tysiącznik na forum
No na Nasdaq ładnie to widać , na SP500 trochę gorzej.
Ale co się dzieje ze Edwardem, jak on nie może sobie poradzić z 1.35 to co będzie jak pójdzie w drugą stronę to tam ma gdzie spadać
Zeus52 / 2010-04-05 22:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na S&P500 też,to odbywało się poniżej poziomu górnego cienia"spadającej gwiazdy". Ale to już w czasie przeszłym. Właśnie dzisiaj nastąpiło wybicie górą z konsolidacji. Co do Edwarda...na razie nic się nie dzieje. Nie wiem,co wyjdzie do końca dnia. Szpulka,czy doji. Ale przy z pewnością większych dzisiaj obrotach,niż w piątek,to może być znak do odwrotu. Czyli zastopowanie kierunku pokazanego przez świecę piątkową. Z resztą surowce,w tym gold idą tak,jakby Edward rósł. Ropa. Miedź...definitywnie zamknęła okno bessy...to był ten dwusesyjny przystanek już właściwie tuż ponad oknem. Teraz nie widać żadnych sensownych oporów przed 410 Ec/lb
Zeus52 / 2010-04-02 15:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dane. Bezrobocie ca bez zmian. Wzrost zatrudnienia:162tys.wobec prognoz 180tys. Ale teraz szczegóły. Otóź odliczając zatrudnionych przy spisie wychodzi wzrost zatrudnienia o 114tysięcy. To o 100%więcej,niż szacowano. Okazało się też,że dane z poprzedniego miesiąca były zaniżone. Ubyło wtedy nie 36tys.,ale tylko 14tys. miejsc pracy. Poza tym lekko spadła płaca godzinowa...oczekiwano niewielkiego wzrostu. Wzrosł tygodniowy czas pracy(zatrudnienie w pełniejszym wymiarze?),co także było zaskoczeniem in plus. Pary jenowe już wczoraj dały sygnał zakupu. Dziś to potwierdzają...to tak a propos możliwości Carry Trade na USD/JPY,przy takich danych(!?),a także bardzo prawdopodobnym wysokim odczycie ISM-usługi w poniedziałek. Dotyczy surowców technicznych.
max1224 / 2010-04-02 12:38 / Tysiącznik na forum
pozostaje zatem złożyć wszystkim uczestnikom forum życzenia spokojnych świąt z rodzinami najbliższymi w oderwaniu od szaleństw świata finansów
max1224 / 2010-04-01 20:12 / Tysiącznik na forum
ml5 dziś 3,58%
dolar zabierze 0,75% ale reszta i tak zostaje pokaźna
Zeus52 / 2010-04-02 01:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz przeglądałem różne strony internetowe w poszukiwaniu danych na temat sposobu przeprowadzania spisu ludności w Stanach. Szukałem pod kątem zwiększnego zatrudnienia,stanowisk pracy. Tak właściwie to wiem tyle,że od początku marca są wysyłane ankiety,właściwy spis to początek kwietnia. Ktoś to wszystko musi robić. Ale największa grupa,czyli ankieterzy,wchodzi do akcji dopiero w późnym etapie spisu. Robią oni ankiety wśród tych gospodarstw domowych,które nie odesłały ankiet...No i tak próbuję to porównać ze sposobem zbierania danych o zatrudnieniu w sektorach poza rolnictwem. Mówi się,że to dane za marzec,ale dokładnie tak nie jest,ponieważ,jak już wspominałem dane o zatrudnieniu są zbierane od połowy lutego,do połowy marca...to jak to pasuje do ankieterów,którzy wchodzą później. A to jest ta największa grupa na którą liczą analitycy prognozując wzrost zatrudnienia o 180tys. Są prognozy mówiące o wzroście o 300tysięcy. Z powodu spisu wzrost z pewnością będzie i może nawet duży...ale czy wszyscy biorący w spisie zostaną ujęci w odczycie już w pierwszej połowie miesiąca? Bo tylko wtedy zasilą marcowy odczyt. Czy do tego czasu będzie można już mówić o powstaniu stanowisk pracy,które zostaną uwzględnione w odczycie. Na pewno tak,ale czy w takiej ilości? To takie pytania,właściwie bez odpowiedzi. Brak danych. Fakt,że zamieszania będzie sporo. No i nie bardzo rozumiem powody tak poważnego traktowania przez inwestorów wydarzenia jednorazowego...
akordent / 2010-04-02 07:08
Chłopaki poradźcie w co warto waszym zdaniem wejść i czy w tej chwili bo jeśli dziś zlecenie to konwersja chyba w środę. Trochę mi głupio, że żeruję na waszej wiedzy ale zanim zgłębię tą całą teorię to trochę czasu upłynie. z góry dzięki Ania
Zeus52 / 2010-04-02 09:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tu już priv pisał,że tyle tego,do wyboru do koloru,nie wiadomo w co wejść. Wszystko na sygnałach zakupu. Dzisiejsze dane? Mogą namieszać,ale tylko chwilowo. To było wiadome i wszyscy chyba wiedzą,że tym razem dane mają prawo znacząco odbiegać od prognoz,a mimo to żadnej tragedii nie będzie. Przynajmniej nie powinno być. Mam nadzieję,że Janki też znają przyczyny ewentualnie możliwych dużych odchyłek od prognoz i paniki nie będzie w razie gorszych danych,ani euforii w razie lepszych. Sezon wyników kwartalnych się zbliża...
akordent / 2010-04-02 09:25
A kiedy te dane będą ogłaszane co by wiedzieć jak z konwersją?
u2mart nielogo / 80.238.1.* / 2010-04-02 10:43
http://stooq.pl/kalendarium/
Tu masz wszyskie dane makro i dokladny czas ich publikacji
Zeus52 / 2010-04-01 22:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kuczyn w TVCNBC po 22.00...zerknij. I wiesz coś o BPH1? Bo takie pytanie padło...
max1224 / 2010-04-01 22:35 / Tysiącznik na forum
PK oglądałem a jakże dlatego nie było mnie tu :-)) o bph nie wiem nic narazie nawet nie wiem czy powinienem coś wiedzieć
Zeus52 / 2010-04-02 01:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Będzie chyba musiał zrewidować swoje podejście do RSI. Jakiś czas temu pisał o przegrzaniu wskaźników i jakiejś bliskiej,niewielkiej korekcie.Napisałem mu wtedy,że z moich obserwacji wynika,że nie zawsze wysoki odczyt RSI musi świadczyć o nadchodzącej korekcie. Pamiętasz,jak obserwowaliśmy kiedyś figury tworzone przez ten wskaźnik,było opisywane na forum. Więc napisałem mu,że jak zauważyłem,przy silnym trendzie,gdy RSI wbije się już mocno w strefę,to najczęściej po pierwszym załamaniu wraca i tworzy następny szczyt i doputy nie następuje korekta,dopóki któryś z następnych szczytów nie będzie niższy. Gdy do tego dojdzie,gdy powstanie niższy szczyt,to będziemy mieli początek korekty. Ale niekoniecznie spadek,bo zbyt poprawna jazda up była,brak zaczepienia dla niedźwiedzi. Korekta w postaci ruchu bocznego.No i tak się stało...Właściwie od czasu niższego szczytu RSI na S&P500 jest w trakcie korekty. Ta korekta to właśnie ten ruch w bok. I widać opadający RSI. Bardzo precyzyjny moment jej początku. Nie chodzi o jakąś sprzeczność. Nie. Kuczyn też doszedł do wniosku;najpierw,że jeszcze nie czas na korektę,a jeśli już nastąpi,to mikra,lub boczniak. Nawet przyznał mi rację,że owszem tak się zdarza. Ale stwierdził,że on na to mało poświęca uwagi. A tymczasem RSI okazuje się dość precyzyjnym wskaźnikiem w takich momentach. Pamiętasz,jak sprawdzał się przy złocie,spółkach XAU. Na pewno pamięta priv,bo na jego podstawie wyszliśmy razem z gold rok temu,w maju...to było bardzo prebyzyjne. Także później,w listopadzie też tak było. Choć wtedy akurat nie było mnie już w gold,bo wskoczyłem w ML6. Ale RSI zachował się nawet lepiej,niż w maju. Tak piszę,bo powinniśmy poświęcać mu więcej uwagi. Jak kiedyś. A ostatnio jakoś poszedł w odstawkę. Tzn ja go obserwowałem przez jakiś czas,dlatego ta dyskusja z panem Piotrusiem,ale później,gdy się chłodził już mniej,aż zapomniałem. Teraz mi się skojarzyło w związku z tym TVCNBC.
max1224 / 2010-04-01 22:40 / Tysiącznik na forum
z wiedzą jest tak
1) nieświadoma niewiedza - nawet nie wiem że czegoś nie umiem (nie wiem)
2) świadoma niewiedza - wiem że czegoś nie umiem (nie wiem)
3) świadoma wiedza - wiem że coś umiem (wiem)
4) i najwyższy stopień wiedzy nieświadoma wiedza - nawet nie wiem że to umiem (wiem)
w kwestii bph poziom 1
max1224 / 2010-04-01 15:03 / Tysiącznik na forum
szczęście że to co się dzieje jest też zasługą zagranicy oni nie znają prima aprilis (chyba)
Zeus52 / 2010-04-01 19:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tylko spółki surowcowe ciągną cały interes u Janków...albo w jakiś sposób z surowcami związane,jak paliwa,chemia...
Zeus52 / 2010-04-01 20:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Śmiesznie to wygląda,to jakby się przelewało. Indeksy się obsuwają coraz bardziej,a spółki ML6...już nie znajduję żadnej poniżej+3%. Bliżej +4%.
max1224 / 2010-04-01 20:18 / Tysiącznik na forum
każdy obserwuje swoje ale złotko ho ho ho;-)))
Zeus52 / 2010-04-01 21:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Coś około+3,5%,jak ostatnio widziałem XAU. Z ML6 Alcoa i BHP Billiton zeszły poniżej,około +2,6-2,8%,ale ogólnie podobnie do XAU. Tylko,że te notowania to nie na teraz...to będzie na później...chyba,że spadnie i wyjdzie na zero.
max1224 / 2010-04-01 21:16 / Tysiącznik na forum
ml6 72,27$ co daje 3,095% oczywiście minus0,75 za dolca ml5 trochę lepiej ale to zasługa lihir w australii na zamknięciu miał ok 30%
Zeus52 / 2010-04-01 21:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale każdy zdaje sobie sprawę,że notowania trwają,a wyniki fundów już są. Dotąd nie doszliśmy tak dokładnie miejsca i czasu notowań fundów. Dla ML6? Benchmark to HSBC World Mining cap. Londyn?
Zeus52 / 2010-04-01 21:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
To masz w rewanżu ML5:+3,58% minus co nieco za dolca.
max1224 / 2010-04-01 21:30 / Tysiącznik na forum
wyżej już zapodałem tak czy siak dalej się zastanawiam czy to nie prima aprilisowy żart grubasów
Zeus52 / 2010-04-01 21:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pisałem Ci,w jakim humorze był Łucjan. Teksty leciały,że boki zrywać...z resytą,on tak zwykle. W końcu,gdy tak dębatował nad przyczynami,napisałem mu,że moim skromnym zdaniem to była taktyczna zagrywka byków z celowym wyborem czasu ataku. Zagrywka skuteczna,bo niedźwiedzie się nie broniły,gdyż do końca sądziły,że to tylko dowcip primaaprilisowy. Otóż zostało to potwierdzone przez zawodowca,że to jest prawdopodobnie najwłaściwsza i najbardziej fachowa analiza,jaką słyszał,tego,co się dzialo...Tak,że widzisz...czasem udaje mi się coś fachowo zrobić. No bo jakie inne przyczyny? Przecież to jasne,że 1 kwietnia! Każde dziecko to wie. :)
TDI / 78.131.137.* / 2010-04-01 21:54
czy ktoś coś wie co się stało z obligacyjnym BPH1??
max1224 / 2010-04-01 20:03 / Tysiącznik na forum
no jak patrzę na nasdaq to inaczej nie pasuje
tedchom / 2010-04-01 17:40 / Tysiącznik na forum
no oby nie znali inaczej byłoby oczywiste, co będzie się działo we wtorek:)
Zeus52 / 2010-04-01 18:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Spoko. Dlatego zrobili jakby bazę,żeby było gdzie spadać. Śmialiśmy się z maxem na priva,że za głośno pisaliśmy."Ciii...bo grubas czyta". A my tu rozprawiamy o przygotowaniach do odpału na po świętach. Że niedźwiedzie nie chcą wejść w shorty,bo ich skóra mogłaby znaleźć się rozpostarta przed kominkiem. Bo brak zaczepienia do gry na spadki,więc widzą,co im grozi i nie chcą zagrać. Więc wzięli się na sposób. Widząc,że się wydało,przyspieszyli akcję. A do tego poszli w jedynie możliwym kierunku...Oczywiście to żart z tym podsłuchem,tak dla jaj. To było wszędzie. Tak samo robili na RTS,tak samo na BUX. Teraz w razie draki jest pole do przetrzepania...powrót do poprzedniego poziomu. Ale tylko w razie draki w poniedziałek u Janków.
privy / 2010-04-01 11:53 / Tysiącznik na forum
Przechodzimy przez 2530 - potencjalny poziom nawrotu. Teraz to już została jazda pod górną linię klina w okolicach 2600. Ciekawostką są dla mnie obroty, wcale nie małe. Ktoś pomału od kilku sesji połyka towar jak pelikan. Święta do idealna okazja, dzięki wolnym dniom, do porządnej luki we wtorek. LOP stabilnie rośnie, zatem można się spodziewać wyjścia w górę bo tylko taki ruch da ''koszenie'' świeżego kapitału.
Zeus52 / 2010-04-01 13:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Z info,jakie posiadam,wynika że kilka dużych podmiotów bierze na kontraktach wszystko...i widoczne"zapory"typu sprzedam 500 po 2540 raczej wrażenia nie robią. Mówię o kontraktach. BUX też ma ciekawy wykres.
privy / 2010-04-01 15:25 / Tysiącznik na forum
Zgodnie z przewidywaniami mamy małe perturbacje na miedzi w okolicach 7900. Złotko natomiast, jednoznacznie określa się w stosunku do LSa. Jak okiem sięgnąć optymizm, że hej. Normalnie nie wiadomo w co ręce włożyć. Piękne techniczne układy na parach jenowych, a eurofrank to już poezja. EDek wygląda przy tym jak paralityk.
Zeus52 / 2010-04-01 17:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Miedź w swoim czasie też pójdzie. Na razie zmęczona była po wyskoku. Ale jeszcze raz sprawdza się zasada z Nisona:luka,okno,nawet odległe w czasie jest co najmniej tak samo ważne,jak nie bardziej,jak mocne nieraz formacje bieżące. Miedź zasłoniła okno bessy,ale żeby całkiem je pokonać musiała nabrać siły. To takie okienko powstałe dwa lata temu,widać na dłuższym wykresie. Ale jest dobrze. Ważne,że spółki idą. Nawet lepiej niż spółki złota. Ładne wyniczki. BHP Billiton,Rio Tinto,Teck,AngloAmerican,Alcoa,Xstrata...zaczynają się tak od +2,8% w górę.
max1224 / 2010-04-01 17:39 / Tysiącznik na forum
ładnie ładnie złoto i jego spółki też idą pięknie ale gwiazdą dnia jest zapewne Lihir Gold ten to rośnie 28,69% i nie pomyliłem przecinka
Zeus52 / 2010-04-01 17:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nic dziwnego. Pamiętasz,jak większość spółek była w okolicach+20%,niektóre tak,jak teraz Lihir. A cały fund miał+13%,a raz+18%...A jak stoi indeks?
max1224 / 2010-04-01 18:11 / Tysiącznik na forum
dobija do 3%
privy / 2010-04-01 18:02 / Tysiącznik na forum
No i na franusiu interwencja. Ładny rezystor wymalowali.
Zeus52 / 2010-04-01 18:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Założenie było takie,że zrobią to przy małym wolumenie,a więc np jutro o świcie. Ale to jak z wojną w Iraku...atak zawsze musi być zaskoczeniem. No i O.K.
Zeus52 / 2010-04-01 18:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jednak dzisiaj!? To dlatego euro skoczyło.
Zeus52 / 2010-04-01 15:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oj szykuje się interwencyjka na euro/franku...jak pisał Kiepas,najlepiej jutro,skoro świt.
iwo_nka / 2010-04-01 11:24 / portfel
Witam ;-)
Mam pytanie do mbankowcow, czy obawiaja sie tego: http://www.parkiet.com/artykul/911514_MiFID_wymusi_przyjscie_do_banku. html
Chodzi o koniecznosc podpisania papierowej umowy z bankiem na korzystanie z SFI online. Bez podpisanej umowy bedzie to niemozliwe.
Jak temat byl poruszany prosze o podeslanie linki ;-)
Na razie nie wiem co robic, wolalabym nie odkupywac udzialow

pzdr
Iwona
u2mart / 2010-04-01 11:52 / Tysiącznik na forum
Hmmm,żadnej informacji na stronie mbanku nie widziałem odnośnie tego tematu. Co do papierowej umowy to chyba się podpisywalo żeby założyć SFI.Wiem ze w arce był komunikat na ten temat a mBank cisza. Privy może ty coś wiesz w tym temacie?
iwo_nka / 2010-04-01 12:03 / portfel
To moze zalinkuje skad wzielam te informacje ;-)

http://www.mbank.pl/forum/read.html?f=1&i=935221&t=935221&sr=ld&pn=1&cat=8

i dodam ze skoro wy jestescie spokojni to i ja tez :-D
privy / 2010-04-01 11:59 / Tysiącznik na forum
Jak ja zakładałem konto, to przez kuriera podpisywałem osobne umowy i na konto i na sfi i na emaklera. Opcja online to tylko kanał dostępu, umowy na coś takiego byłyby bez sensu. Nie mogę też otworzyć strony ivo-nki więc nie bardzo mam się do czego odnieść.
u2mart / 2010-04-01 12:13 / Tysiącznik na forum
Cofnij jeden znak prze html
privy / 2010-04-01 12:40 / Tysiącznik na forum
Nie znam tego rozporządzenia więc się tu nie ustosunkuję, ale gołym okiem widać kolejną głupotę urzędasów, szkoda, że jako jedna z niewielu rzeczy jest bezgraniczna.
privy / 2010-04-01 11:44 / Tysiącznik na forum
Nie bardzo wiem o co biega. Przecież z SFI korzysta się wyłącznie online chyba, że telefonicznie też jest opcja. Tak czy inaczej takie sprawy załatwia się pocztą lub przez kuriera i przeważnie takich i podobnych sprawach sam bank jest stroną inicjującą. Dla spokojności możesz zadzwonić na mlinię i po sprawie.
u2mart / 2010-04-01 11:58 / Tysiącznik na forum
Hehe odpowiedziales zanim napisałem.ps.Privy ty tez taki optymista co do edka i GPW? Bo mi tu raczej szybko zwalo pachie i umocnieniem dolca
privy / 2010-04-01 12:16 / Tysiącznik na forum
Co do ED. Oceniając dzienne i tygodniowe, bo to właściwe dla funduszowców, przez pryzmat moich kresek to: Dziś w nocy był max jeśli to co widzimy to tylko korekta w trendzie spadkowym. Jeśli jednak przejdziemy dziś ten poziom lub jutro nie będziemy poniżej 1,35 to układ ulegnie zachwianiu. Wtedy odpowiedzi będziemy szukać na mniejszych interwałach. Póki jesteśmy w klinie na w20 to trend jest bezpieczny a zielony może w tym czasie zjechać do 2,82 i tu powinno się coś wyjaśnić. Generalnie u/p jest w beztrendziu. Patrzę więc na dzienne a zwrotów szukam na H4 i latam w mBanku na unionie.
blazek999 / 2010-04-01 13:46 / Bywalec forum
popatrzałem na wyniki Unikorony od 5 marca do 31 marca i nieźle spisuje się fundusz obligacji +2,22% to 1/3 tego co zarobiła UnikoronaAkcje, wyszedłem więc dziś o 12 z połowy mis, NE i akcyjnych do obligacji właśnie, nie lubie patrzeć z boku kiedy wódz się bawi. połowa została, chytrość zwyciężyła. US ignorują słabsze dane i to mnie martwi, pamiętam czas że z danych pół na pół reagowała spadkami. z drugiej strony słabe dane to podwyżka stóp późniejsza, więc może się ucieszą na bezrobocie ~10% - ciężko wyczuć
Qwertyasdfgh / 94.246.127.* / 2010-04-01 10:00
Polacy wracaja z zagranicy na swieta. to zlotowka sie umacnia. Dolar i euro spadaja. Na przełomie miesiecy tez tak czesto jest. Akurat wtedy kiedy przelewy ida do pl. Hmm czy to celowe działanie? Tylko po co ? Ale jaki sens ma w tym rzad i inni aby rodacy przywozili mniej do kraju??
Zeus52 / 2010-03-31 16:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz max,co pisał Kuczyn...pisałem Ci o tym. Co zwykle następuje po emocjonalnej piątce spadkowej. W tym wypadku na eurodolarze...potężna i gwałtowna korekta. Która może osiągnąć nawet 61,8 fibo zniesienia spadków. Teraz mogą być odreagowane,patrząc z fundamentalnego punktu widzenia,te kuriozalne wręcz spadki euro/dolara w chwilach,gdy były publikowane wystrzałoe dane z Eurolandu:PMI przemysł,PMI usługi,dla Eurolandu i poszczególnych państw,niemieckiZEW,dane o produkcji...wtedy euro spadało,bo ktoś wykorzystał technikę i pretekst Portugalii. Na dodatek był to tylko pretekst,bez żadnego uzasadnionego znaczenia. Nie wiem,czy to na pewno już,czy EDek nie będzie jeszcze chciał wracać w kierunku 1,33 ale to chyba już mało istotne. I tak czas na dużą wzrostową korektę nadchodzi.
max1224 / 2010-03-31 18:35 / Tysiącznik na forum
tak i na dodatek złoto zdaje się pokazywać kierunek ale może się mylę
Zeus52 / 2010-03-31 23:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,złoto jest jakieś,takie...nie potrafię określić...jeśli ma się sprawdzić wzrostowa korekta na ED,a tak wypada,że powinna,to wiemy,jaki to plus dla złota. Ale patrząc na strukturę np odbicia na przełomie luty/marzec...to wygląda,jakby w rytmie na trzy(ale nie 3/4,jak w walczyku)...A,B,C w górę? Czyli tylko korekta spadków? Prawda,że to byłoby brzydko...i nie pasuje do przewidywanej wzrostowej korekty na ED. Dlatego złoto powinno być pod ścisłą obserwacją...z powodu Eurodolara zakładam,że to tylko takie nałożenie wyszło i teraz przejdziemy do impulsu wzrostowego. Nie zajmuję się ścisłym wyliczaniem falek...traktuję Elliotta(tak,jak twórca systemu)tylko do zobrazowania,opisu tego,co było,a także możliwego przebiegu ruchu(bo to jednak psychologia),bez niewolniczego wpatrywania się w Elliotta,jak w ołtarz. Z resztą,dokładniej tłumaczyłem Ci już to kiedyś...
student_mel / 2010-03-31 17:45 / Bywalec forum
dużo do tematu nie wniosę, ale aż miło czyta się posty kolegi Zeus52 - good job!
paweł77 / 2010-03-31 17:11 / Bywalec forum
czy to znaczy, że będzie również dobry okres dla złota?
Zeus52 / 2010-03-31 17:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeśli dla euro,to i dla złota. Dla surowców ogólnie,a dla złota w szczególności. Ale w razie korekty na rynkach ED może jeszcze się obsunąć. Wszystko zależy od timingu,w jakim to zrobi. Jeśli wcześniej będzie chciał uderzyć w dno,to możemy mieć małe i ostre"W",jeśli pójdzie w górę,a jakaś korekta na rynkach nastąpi później,to może wyrysować następne dno wyżej. Powstałaby obszerniejsza formacja Odwróconej Głowy z Ramionami,ORGR. Na razie nie ma co za bardzo wbijać się w możliwe scenariusze,bo choć mogą one być logicznie powiązane,ale można popełnić błąd koniunkcji prawdopodobieństwa. Tak,że za wcześnie na szczegółowe scenariusze. Ale wygląda na to,że na eurodolarze zmiany mogą mieć trwalszy harakter.
privy / 2010-03-31 18:01 / Tysiącznik na forum
Jest jeszcze kwestia inflacji w eurolandzie. Co za tym idzie euro będzie się co najmniej stabilizować. Na EDku prawdziwy walec dziś jechał przez 9 godzin non stop. Dawno nie widziałem tak stabilnego i konsekwentnego ''walcowego''. Na dziennych świeczkach mamy coś bardzo ciekawego a la trójkąt rozszerzający. Kolejne świece mają coraz większe korpusy, które całkowicie na siebie zachodzą.
Zeus52 / 2010-03-31 18:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,wzrost inflacji w Eurolandzie,to plus dla euro(stopy).
akordent / 2010-04-01 08:46
Zeusie jak długo się tego wszystkiego uczyłeś bo materiał jest przeogromny
Zeus52 / 2010-04-01 17:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,jak pewnie tu większość. Pewnego razu.....i ostatecznie dałem się namówić na fundy. A później nie wiedziałem co robić,czemu mi ubywa,mimo że jadę w/g porad fachowca-doradcy. I jak to jest,że ja zawsze,jak coś kupię,zgodnie z sugestią doradcy,to to zaraz spada,a ledwie z tego wyjdę,też za sugestią doradcy,to akurat robi odpał. Dopiero długo później zorientowałem się,kto zacz,gdy się okazało,że muszę tłumaczyć doradcy,że świeca to nie tylko takie coś do awaryjnego oświetlenia,a kanał,to nie chodzi o kanał ściekowy,ale kanał trendu,a linia szyi to nie musi być miejsce na krawat. Dosłownie. Swojemu doradcy jakiś czas później polecałem lektury,tak jak tu nieraz na forum. Po prostu...na głeboką wodę i nauka pływania...tak to było. Trafiłem na maxa,priva,łukasza,wcześniej na niejakiego Kenobiego i parę osób z innego forum. Jakoś poszło.
max1224 / 2010-04-01 17:41 / Tysiącznik na forum
weź no nie przeginaj to ja się wiele od Cibie wciąż uczę
Zeus52 / 2010-04-01 18:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Trzeba oddać też sprawiedliwość:Kuczynowi,Kiepasowi z XTB,Rzeźniczakowi z IDMSA...no i oczywiście Łucjan. Bo książki,książkami,a bez nich to trochę martwe to by było...po prostu śledzisz na żywo ich sposób interpretacji danych,wykresów i się uczysz. To nawet ważniejsze niż literatura...ja nadal to robię. Bo ciągle brak czasem pewności. Ale dobrze,że jest kogo zapytać. Zjeść,nie zje,a nieraz sprostuje,poprawi...i tyle. Nie raz będę musiał się o różne rzeczy pytać. Ja wcale tak dużo nie umiem. Czasem bywa,że jest pytanie na forum...a tu lipa. Nie wiem. Więc mail do Kuczyna,albo Łucjana...Acha! Dobra. I odpowiedź.
privy / 2010-03-31 18:32 / Tysiącznik na forum
W sumie dopóki HICP jest poniżej 2% wszystko jest ok., tylko ten skok... i zapewne pod to była dzisiejsza jazda.
Zeus52 / 2010-03-31 18:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Taa...tak ogólnie,to ciągle są ostatnio jakieś przecieki informacji(coś dla CBA...hi,hi). Z Portugalią i aukcją obligacji,też były takie tłumaczenia analityków po fakcie,jak pewnie pamiętasz. Tylko o pewnym drobiazgu zapomnieli...nie ten timing. Grubasy wiedzieli o tym na wiele godzin wcześniej. A może to rating był na życzenie...też tak można spekulować. Tylko z czasem się machnęli i wyszło coś aż nazbyt grubymi nićmi szyte. Z resztą akurat to nie był pierwszy raz. To była wręcz seria dziwnych zdarzeń na ED. A chodziło o zablokowanie wybicia i wyłamanie z formacji("spodek"?). Później natura już sama zrobiła swoje.
privy / 2010-04-01 06:54 / Tysiącznik na forum
Na ED często widać, oczywiście po fakcie jak niusy wyciekają i skąd ta cała jazda w jedną lub drugą stronę. Tak poza tym na ED tyg. zaczął powstawać mocny układ wzrostowy, brakuje mi tylko małych spadkowych perturbacji na dziennym. Chyba zejścia poniżej 1.30 nie doczekam się teraz. Mamy nowy kwartał i Azja zieleni się, aż miło.
Zeus52 / 2010-03-31 16:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Uwaga. Mamy zmianę sentymentu na euro/dolarze. Przedtem dolar rósł,gdy dane były złe reagując na pogorszenie nastrojów na giełdach. Przy dobrych danych też rósł...bo to bezpośrednia i właściwa reakcja na lepsze dane z gospodarki. Teraz na gorsze dane zareagował w sgosób bezpośredni,czyli spadkiem. Kierunek został nadany i teraz wygląda na to,że na dobre dane o zamówieniach też ma zamiar spadać. Czyli kurs euro/dolara rosnąć. Nie wiadomo,czy to już definitywna zmiana,ale przynajmniej o powrocie do 1,29 można już zapomnieć. Co najwyżej wchodzić może jeszcze w grę 1,33...w razie jakiegoś załamania. A więc...surowce!
max1224 / 2010-03-31 18:38 / Tysiącznik na forum
no ale to też plus na gpw coraz wyraźniejsze robi się 2650 wiesz kogo
Zeus52 / 2010-03-31 19:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jakaś duża akcja na po świętach się szykuje. Jest taki ruch na kontraktach,że po świętach musi dojść do jakiegoś mocnego ruchu. Także zerknij na złotówkę. Atak na GPW wisi w powietrzu. Nie muszę Ci mówić,o czym myślę...o jakieś 100-150p.wyżej. Te 2650 to takie wyważone minimum na pierwszy ogień. Ale akcja może polegać na wypłoszeniu najpierw narybku. Tu,moim skromnym zdaniem,chodzi o skup,a więc potrzebny jest straszak,trzepaczka. Bo trzepak jest już przygotowany.
max1224 / 2010-03-31 20:07 / Tysiącznik na forum
jak przyglądnąć się ruchom grubasów to normalka krzyczymy o korekcie zkłócamy na chwilę obowiązujące relacje a później odpał oj znamy to znamy;-))
Zeus52 / 2010-03-31 20:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale to jest przydatne,czasem niezbędne,żeby coś ruszyć. Dlatego pisałem:namów jakoś miśki na shorty. Wiesz...marzy mi się taka duża skóra z niedźwiedzia przed kominkiem...
max1224 / 2010-03-31 20:40 / Tysiącznik na forum
ha ha mnie też
tylko żeby znowu nie było ze grubasy nas poczytają i zrobią coś na odwrót jak to już bywało dlatego sza
tedchom / 2010-03-31 20:51 / Tysiącznik na forum
chłopaki obyście mieli rację chociaż założyłem raczej lekki spadek ale jak wiadomo ktoś się musi pomylić, i zobaczymy czy ja nim będę he. Ale się porobiło ja raczej założyłem, że wskaźniki będą chłodzone ale już za parę dni się to rozstrzygnie miejmy nadzieję
Zeus52 / 2010-03-31 23:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Hej,hej...lekki spadek to cały czas zakładamy. Trzeba jakoś niedźwiadki skłonić do ruchu. Inna sprawa,że niewielki ruch u Janków może dać pretekst do przesadnej reakcji u nas. To może być właśnie początek akcji o kryptonimie"Trzepak". Ogólnej,w wykonaniu grubasów,jak można się domyślać po obserwacji naszych bratanków(BUX).
paweł77 / 2010-03-31 20:45 / Bywalec forum
jutro nasza giełda chodzi?
max1224 / 2010-03-31 20:59 / Tysiącznik na forum
chodzi jutro ostatni dzień przed świętami
Zeus52 / 2010-03-31 14:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Uuu...u no i pierwszy raport z rynku pracy. ADP...zderzenie dziwnego optymizmu analityków z realiami okazało się bardzo twarde i bolesne. Jednak ADP nie musi mieć dokładnego przełożenia na dane piątkowe. To inne dane. I choć ADP jest traktowany prognostycznie przez część inwestorów,ale to nie zawsze się sprawdza.
Zeus52 / 2010-03-31 12:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
A inflacja w strefie Euro systematycznie rośnie. Niebawem zacznie się rozważać podwyżki stóp...i w strefie mogą one nastąpić. W przeciwieństwie do Janków,gdzie FED zapędził się w kozi róg i o podwyżkach może co najwyżej pomarzyć...gdzieś,kiedyś,w odległej i nieokreślonej bliżej przyszłości. Bo inaczej Jankom grozi powrót recesji. Natomiast w Eurolandzie niebawem może dojść do rzeczywistych podwyżek. To powinno zakończyć pompowanie rozdymanego do granic możliwości dolara i może uświadomi,jak niedowartościowane jest Euro.
akordent / 2010-03-31 14:41
A tak zmieniając temat to mam pytanko. Widzę,że dobrze macie opanowane te wszystkie zawiłości techniczne giełdy czy któryś z Was mógłby podesłać jakiś link albo inną inf. gdzie można najlepiej się dokształcić w technicznych uwarunkowaniach wykresów giełdy? Ja nie wiem nic te wszystkie świece jakieś harami itp to dla mnie chiński. Z góry wielkie dzięki. Ania
Zeus52 / 2010-03-31 15:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jak niżej,lub lektura np Nisona"Świece i inne japońskie techniki analizy rynków kapitałowych". Ja próbuje co nieco podrzucać,np nieraz celowo pisząc:euro/dolar,zamiast edek,albo opis typu mały krótki korpusik(szpuleczka)z długim górnym ogonkiem"spadająca gwiazda"...to nie tyle,żeby było śmieszniej(to też),ale głównie dlatego,żeby ktoś,kto nie wie o co chodzi,mógł skumać. Tak kiedyś z maxem sobie postanowiliśmy,że oprócz slangu będziemy podrzucać co nieco. O świecach,formacjach,o krótkiej sprzedaży,jak tu gdzieś niżej. To nie jest dla bywalców. Dla nich to może śmiesznie wygląda,jak powtórne odkrywanie Ameryki. To jest czasem dla obrazowego,łopatologicznego pokazania czegoś,tym którzy być może nie mają wiedzy na ten temat i czasu na ślęczenie. To także dlatego,bo sam pamiętam,jak dawno temu,gdy po raz pierwszy zobaczyłem nazwę"eurodolar",to w zastanawiałem się:"O czym oni piszą? Jaki eurodolar? Czyżby jakąś inną walutą oprócz euro tu się posługują? Taki europejski odpowiednik dolara...eurodolar. Ale mamy przecież euro. O co chodzi?". Tak,że doskonale rozumiem,jeśli ktoś czegoś nie kuma. Pzdr.
tedchom / 2010-03-31 16:04 / Tysiącznik na forum
jeszcze poleciłbym "Elder.-.Zawod.inwestor.gieldowy" ,oraz "John J. Murphy - Analiza techniczna rynkow finansowych ; można nawet na necie
odszukać i zassać
London / 2010-03-31 14:44 / Bywalec forum
Formacje i wskaźniki analizy technicznej :
http://www.bdm.com.pl/ispag/encat/baza.html

Co do świeczek to może ktoś inny cosik ciekawego podrzuci do nauki z netu.

Pozdrówki
akordent / 2010-03-31 16:19
Wielkie dzięki wszystkim.
max1224 / 2010-03-31 12:53 / Tysiącznik na forum
i o to chodzi w końcu bezkarnie nic nie może źle na dłuższą metę funkcjonować i za spekulacje dolarem trzeba będzie wcześniej lub poźniej zapłacić
Zeus52 / 2010-03-31 13:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,jak ktoś ma kasę,to jego racja,choćby był idiotą z ekonomii,co zresztą widać. A zresztą,gadka o przewartościowaniu euro wobec dolara to była tylko gra...nie ma co szukać w tym sensu,czy raczej bezsensu. Reszta to kasa i spekulacja. A że piernik sypie się już,jedną nogą tylko na tym padole,więc mogą mu nagwizdać...i co z tego,że nawet go namierzą?
max1224 / 2010-03-31 13:20 / Tysiącznik na forum
co prawda to prawda
Zeus52 / 2010-03-31 13:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak trochę niepolitycznie,jakby powiedział mości Onufry,tu rozmawiamy...ale to walka o władzę. Bo największym wrogiem Stanów,który im najbardziej szkodzi,jak ostatnio dmuchając dolara,nie jest Ben Laden,ale wróg dużo niebezpieczniejszy,bo wewnętrzny. A dlaczego nienawidzi Stanów(z resztą z wzajemnością),choć z nich żyje? To złe pytanie. To nie nienawiść,to konieczność w walce o władzę. Stany to"głowa"świata...dlatego. Prawda,że mało polityczne,ale nic na to nie poradzę. To nie ja ustalałem porządek tego świata.
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy