3.10.11-7.10.11

szalony inwestor / 2011-10-02 15:48
pozwolilem sobie.otworzyc nowy watek
zapowiada nam.sie. ciekawy tydzien.
Moim zdaniem korekta wzrostowa ostatnich spadkow sie zakonczyla i pora na kontynuacje jazdy w dol (bardzo na to licze) jednak co sie stanie czas pokarze pewnie rynek wszystkich zaskoczy jak zwykle. Wazne zeby szybko reagowac na to.co sie.dzieje i byc po.wlasciwej.stronie rynku (fundusze na to nie pozwalaja dlatego polecam wszystkim samodzielne inwestowanie w.akcjie i uczenie sie.na.wlasnych bledach czesto przynosi to lepsze.skutki niz powierzanie swoich pieniedzy.zarzadzajacym funduszami)
Pozdrawiami zycze zyskow.
Wyświetlaj:
salamander1 / 87.105.113.* / 2011-10-08 21:02
czy w ogóle jest coś co może rosnąć??? ;-)
7of9 / 109.243.163.* / 2011-10-09 10:33
Tak. Dług publiczny :)
Zeus52 / 2011-10-10 08:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ha,ha,ha...brawo! Proponuję to jako wypowiedź(co najmniej)tygodnia!...:)
privy / 2011-10-07 22:41 / Tysiącznik na forum
Zamknięcie w Stanach za niskie, odbicie od poziomu a w zasadzie obszaru, który wcześniej założyłem jako zwrotny, kreski dzienne wskazują na koniec korekty wzrostowej. DAX wygląda wzrostowo i nie zmieni tego ewentualna poniedziałkowa korekta bo musiała by zjeść niemal połowę tygodniowego wzrostu a więc rozbieżności ciąg dalszy. Złoto nawet jak trochę wzrośnie to wygląda tak jakby szykowało się do kolejnej fali wyprzedaży. Jeśli odbędzie się to na fali słabnącego EDka to jankeski indeks może mieć więcej racji niż helmucki.
max1224 / 2011-10-07 23:08 / Tysiącznik na forum
a może im się nasz klin spodobał i też chcą takiego u siebie ... dywergencję też zbudowali ... zobaczymy po niedzieli tygodniowa świeczka daje nadzieje
Zeus52 / 2011-10-07 00:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Cytat z komentarza Piotra. Proponuję to,jako cytat miesiąca: "....problem w tym,że analitycy są zbyt optymistycznie nastawieni...W TYM TAKŻE JA!...a to jest niepokojące...". To się nazywa obiektywne podejście!
Zeus52 / 2011-10-06 20:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurna,na S&P500 Janki robią dziś siostrzaną sesję do wczorajszej...intraday. Wczorajsza też opierała się na wybudowanej w pierwszych 2 godzinach 15.30-17.30 RGR. A później reszta była przewidywalna: zjazd- regulaminowy zakres RGR,zwrot...krótka konsolidacja i anulowanie formacji,ruch powrotny do przebitego oporu(LS RGR),znów zwrot i atak na zanegowanie RGR(wybicie w górę prawego ramienia=pies baskerwilla=2 razy RGR w górę=+2%wzrostu)...podejście pod maximum sesyjne(szczyt RGR),konsola,wybicie szczytu i zrealizowanie"psa B.",następnie już w końcówce:ruch powrotny do wcześniejszego maximum sesyjnego,znów zwrot w górę i zamknięcie +1,73%. Tak technicznej i przewidywalnej sesji,jak wczorajsza dawno nie widziałem. Wszystko właściwie rozegrało się w pierwszych 2 godzinach...I jak dotąd,robią jakby kopię. Tylko,czy możliwe,aby coś się powtórzyło w identyczny sposób dwa razy pod rząd? Taka ciekawostka przyrodnicza...poobserwujemy,zobaczymy. Popełnią jakiś błąd,czy nadal pograją podobnie...
max1224 / 2011-10-06 21:51 / Tysiącznik na forum
czwartek dziś więc o 22:00 Piotruś w TVNCNBC
Zeus52 / 2011-10-06 22:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i kurna,zrobili powtórkę. Skończyło się o parę setnych procenta wyżej,niż wczoraj,ale też i poziom RGR był inny,jej rozmiar,no i także czas powstania. Wczoraj w pierwszych dwóch godzinach sesji,a dzisiaj praktycznie w połowie. Różnica była w końcówce...prospadkowa(choć niechętna) flaga po wybiciu szczytu RGR i po jej realizacji...nieudana próba zanegowania zanegowania RGR(hi,hi)...i efekt znów przewidywalny i zaznaczony już we wcześniejszej części sesji:pełna realizacja:"psa.B." w finale. Kurna,ja się nie dziwię naszym na Wig20,że często po 2 godzinach sesji u Janków jadą,jak trzeba...można by całą przyszłą historię wzrostów,załamań i finału ułożyć biorąc początkowe figury za punkt wyjścia...:)) Ali jaja... Żartuję oczywiście. To tylko czasami tak się układa.
max1224 / 2011-10-06 23:06 / Tysiącznik na forum
widzę luzik i wprawki ... tak tak trening czyni mistrzem ... u nas naruszyliśmy górną bandę klina szkoda że na zamknięciu cofnięcie do klina (jutro atak?) stany mają podejście pod linię spadkową szkoda że już piątek (ale tygodniowa świeca na staśku miodzio - jeszcze jutro nie powinno wiele zmienić)
Zeus52 / 2011-10-06 23:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie sądzę,aby nasi jutro zaszaleli...mają już co nieco w cenach...do tego wybory. Ale później po niedzieli,całkiem możliwe. A wprawki? Hi,hi...faktycznie,wczoraj cały czaś "ćwiczyłem" na Staśku. Ale ja tak często robię. Tak dla zabawy i wprawy...po co czekać całe tygodnie na ukształtowanie się jakiejś formacji,gdy intraday dzieje się to samo o wiele szybciej,w ciągu godziny,kilku czy kilkunastu minut...jedna goni drugą. A wprawki? Nie,nie to. Ja się do tego chyba nie nadaję....nie bardzo wiem,co Pan X. widzi...przecież pisałem mu,że surowce,gold to jedno,a za to z indeksami co innego...i jakiego byka popełniłem. A on nadal swoje. Ale wiesz,ja się nie czuję w tej roli.
Uqui / 130.149.49.* / 2011-10-06 18:25
wyglada ze srebro ma ochote wybic sie gora z konsoli 29,5-32 w ktorej bylo od momentu zwalki. Wyzej czekaja dosc istotne opory (dolki z maja i czerwca - 32.3-33.2$) ktorych pokonanie dalobymi sygnal wejscia.
Zeus52 / 2011-10-06 19:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Gold i silver...choć źle to widzę w średnim terminie...to jednak ciągle nie mamy ruchu powrotnego do LS RGR. A to spory ruch w górę. Jednak to teraz nawet dla szybkich graczy może być trudne,a co dopiero w fundach. Te pierwsze ruchy na gold i silver,w sierpniu i wrześniu...duże i przewidywalne...wtedy,z ręką na sercu...sprzedałbym dom,samochód,a teściową do lombardu...i na maxa na spadki na forexsie. Max ryzyko,które ryzykiem nawet nie było. Ale w takich momentach,jak obecny dałbym sobie spokój z zajmowaniem pozycji. Chyba,że jakieś"lekkie"pozycje. I czekal znów na okazję. One na gold i silver się zdarzają co jakiś czas...więc warto poczekać. Bo raz na jakiś czas...ale to jak wygrana w totolotka...raz na jakiś czas,ale za to konkretnie.
andy2U / 2011-10-07 04:20 / Bywalec forum
Witam Zeusie, co sądzisz o zwrocie na NCM.....
Zeus52 / 2011-10-07 14:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorki,jestem w pracy. Spieszę tylko donieść o danych z rynku pracy. To nie tylko 105 tys. miejsc w sektorze pozarolniczym w ostatnim miesiącu,wobec oczekiwań 60 tys. Zrewidowano też w górę dane z poprzedniego miesiąca,co daje 100 tys stanowisk ponad prognozami z obu miesięcy.
Uqui / 91.65.192.* / 2011-10-07 00:08
zdecydowanie to nie jest jeszcze dobry moment na wejscie. poki co czekam na poprawke na zlocie - to powinno sprowadzic srebro w okolice dolkow z lutego lub nizej w okolice dolnej bandy trzyletniego kanalu wzrostowego 22.5-23$. A wtedy, bede musial porozmawiac z tesciowa...
Zeus52 / 2011-10-07 00:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,choć długo byłem fanem gold,właściwie to w dłuższym czasie nadal jestem,to ostatnio zauważam częściej okazję do esek na gold,czy silver,niż longów. Tak jakoś wychodzi ostatnio. Ale,jak wyżej...tam,podobnie jak na indeksach,ciągle brakuje ruchu powrotnego do LS RGR(lub LS podwójnego szczytu). Należałoby się temu przyjrzeć dokładniej...duży skup na tym"słynnym"dolnym cieniu(zaliczenie okolic 1530$)blokuje na razie spadki...nie! Temu trzeba się przyjrzeć. Ale na razie: Karaluchy pod poduchy. Dobranoc.
max1224 / 2011-10-05 22:13 / Tysiącznik na forum
ludziska co z Wami na blogu większy ruch niż tu ... mnie nogi po wycieczce bolą ale było warto, mamy po dzisiejszej sesji drugi mały plusik ... najtrudniejsze jeszcze przed nami
privy / 2011-10-05 06:53 / Tysiącznik na forum
Optymizm jest przedwczesny. Wczorajsze wzrosty u janków nie pociągnęły ani rusków ani Brazylii. Azja też się zbytnio do tego nie gorączkuje. Wszystko wymaga potwierdzenia, powrót nad 1100 również.
Zeus52 / 2011-10-05 11:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jasne. Na razie mieliśmy silną obronę poziomu(wolumen) i jej efekt.
Zeus52 / 2011-10-05 07:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale pełne objęcie hossy na Nasdaq wygląda ładnie. Cały ten zjazd to było,mogło być,przyciąganie poziomu bessy...jest,więc trzeba go było przetestować. No i wolumen...jeszcze wzrósł.
privy / 2011-10-05 12:36 / Tysiącznik na forum
Wstępny sygnał kupna na DAX.
Zeus52 / 2011-10-05 18:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
DAX i BUX...ciekawie. Chiny zakończyły tydzień świętowania.
max1224 / 2011-10-04 22:55 / Tysiącznik na forum
oj zaskoczył zaskoczył ... głównie anali
Zeus52 / 2011-10-04 23:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max...ale wiesz...to było tylko przypuszczenie...nie wiemy na pewno Who is who...chyba,że znowu mail? Dobra,może dość tej prowokacji...jak coś dostanę na skrzynkę,to się wyjaśni. Dajmy sobie na luz..Z resztą,nie mam powodów do narzekania i złośliwych zachowań...propozycja jest ciekawa. Oni to już kiedyś ogłaszali bodaj na stooq,takie zapotrzebowanie,ale ogólnie,nie personalnie. I w ogóle,to może nie mieć związku...chyba,że jakiś test,próba nerwów. :)
max1224 / 2011-10-04 23:33 / Tysiącznik na forum
nie nie nie ... to było do panów Adamca i Paszkiewicza (TVNCNBC w komentarzu posesyjnym) ... jak jeszcze w stanach spx był na minusie tak przed 21:30 był telefon do Piotrusia a ten powiedział że może się skończyć bardzo wysoko ... szczerze ? wtedy nie wierzyłem podobnie rano czytając komentarz z 10 ... znaczy nie wierzyłem, że aż tak :-))
Zeus52 / 2011-10-05 07:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiem maxsiu...te pytanie na maila..."skąd bierzesz optymizm".
annual / 94.197.127.* / 2011-10-05 23:46
...no kąd bierzesz ten

optymizm? zdradz sekret...
Zeus52 / 2011-10-06 10:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
I to właśnie,to też jeden ze składników opisanego"optymizmu"...ECB-Barroso...oczekiwanie na skoordynowaną akcję...z resztą,to też już pisałem,że plotki chodzą. Do tego interwencje NBP nigdy nie są pod prąd. Są zawsze skuteczne,bo robione w momentach zwrotnych...po prostu wiele czynników,wiele myśli ,a wychodzi z tego,że czas na byki. Choć ruchy mogą być jeszcze"dziwne"...znowu nie chcą sobie zapewnić niskiego sygnalu zakupu na kagi...i to nie tylko DAX. Ale jeśli tak,to możliwe,że na kagi walczą nie o zwykły sygnal zakupu,linię jang,ale o dużą formację odwrócenia. Na świecowym już jest. Ukośnie w dół położona ORGR.(?)
max1224 / 2011-10-06 14:58 / Tysiącznik na forum
qkulszowa ładnie żarło to Trichet straszy
Zeus52 / 2011-10-06 08:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Eee...e tam. To już było. Skrótowo odpisałem maxowi to,co na forum:właśnie wyczerpywanie się trendu spadkowego...że "piątka"nie jest falą dłuższą od"trójki"...a więc może tylko naruszyć wsparcia,postraszyć i to wszystko. Po prostu w/g fal to zejście jest konieczne,ale kończące. Poza tym to samo,co na forum...silna obrona wsparć,brak powodów do wejścia w następną falę spadkową...posiedzenia ECB i FED,niepotrzebny strach przed inflacją rozdmuchany przez analityków po ostatnich danych,którzy jakby zapomnieli,że nie ona jest priorytetem,co już wcześniej zostało stwierdzone. Także info o prawdopodobnym silnym spadku inflacji w najbliższym czasie(projekcja)...a to ułatwi zadanie np FED(QE3?)....ostatnie wypowiedzi członków FED w tym Bena we wtorek...potwierdziły info(plotki?)które przekazałem maxowi...do tego sezon raportów,odwrócone window dressing. Po prostu było tego trochę....nie wymienię wszystkiego. Po prostu informacje negatywne,ale o wątpliwie negatywnym znaczeniu zostały niejako na siłę jako takie wykorzystane do czysto technicznego zjazdu i naruszenia w jednym wypadku wsparć. Okazja do zaniżenia bazy na 4 kwartał. Ale to za mało do kontynuacji kierunku w dół. Do tego potrzebne byłyby sikniejsze,a nie pozorne impulsy. Ale to już było,nieistotne. Amerykanie we wtorek wybrali kierunek...podjęli decyzję...właściwie też chyba na podstawie podobnych odczuć...bessa? Czy są do tego poważne powody w tej chwili? No i teraz są szanse na obniżone sygnały zakupu na Kagi...to,na co nieco wybrzydzałem tydzień temu...że trochę za wysoki sygnał chcą uzyskać...i choć byli blisko...nie wyszło. Bo było nieco sprzeczne z falami i świecami. Dajmy sobie spokój...nie opiszesz wszystkiego. Poza tym teraz patrzmy,co dalej,a nie wstecz. Na rynku nastroje się zmieniają często...w tym moje.
Zeus52 / 2011-10-05 07:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zagadka...którą wszyscy czytający Piotra już znają...pewnie będzie o 10.00 . Jak myślisz,dlaczego w poniedziałek,po sesji u Janków napisałem,że daję niedźwiedziom na S&P500 co najwyżej KILKA punktów...z dodatkowym zaznaczeniem w nawiasie:DOSŁOWNIE KILKA...niech sobie poszaleją na nich. I tym razem to wszystko. I musi im to wystarczyć!"...jakoś tak to leciało w którymś wpisie przy"szalonym"...co spowodowało,jak wyczułem,jego nieco emocjonalną reakcję...dziwne pytanie o te 50 punktów spadku. To taka zagadka. Piotr o tym wiedział...choć napisał o tym dopiero wczoraj w wieczornym po odbiciu. Dlatego w tej telefonicznej rozmowie w TVNCNBC tak powiedział...że zakończenie może być wysoko...nie wiem,jak to brzmiało,bo nie oglądam naszej wersji TVCNBC,akurat wolę oryginalną. Ale do rzeczy...Janki,dla nich istotny był inny poziom...hi,hi...nieco sztuczny,ale najważniejszy. Rozwiązanie u Piotra o 10.00 Pewnie też będzie,jak było w wieczornym. Ale na razie...proszę się pogłowić,poszukać...tak,dla rozrywki.
max1224kom / 83.29.227.* / 2011-10-05 08:20
żadna zagadka chodzi o 20% spadek od szczytu oznaczający rynek niedźwiedzi lub jak kto woli po prostu bessę ... sorry, że zepsułem zabawę:-))
Zeus52 / 2011-10-05 08:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Odpowiedź poprawna. Wygrał Pan wycieczkę rowerową dookoła remizy...:)
max1224kom / 83.29.227.* / 2011-10-05 08:49
HUUUURRRAAA ... jadę dziś po południu
max1224 / 2011-10-04 19:00 / Tysiącznik na forum
no ale zaczekajmy do zamknięcia pisałem już gdzieś, że janki ostatnio rozstrzygają wszystko w 15 minut ... ostatnie 15 minut
billy / 82.6.47.* / 2011-10-04 22:42
Panowie jak myslicie w ktory rynek najlepiej wskoczyc z funduszy HSBC zakladajac ze dolar bedzie sie obsowal. Pytam o HSBC gdyz juz w nim siedze ROSJA, THAI, TURCJA i glowie sie jak to ugrysc zeby dolar nie zabral za duzo. Moze EM ????
Dziekuje za cenne rady...
max1224 / 2011-10-04 23:25 / Tysiącznik na forum
mi się najbardziej RTS podoba zdołowany przyzwoicie i 5 wyczerpana przynajmniej abc powinno być, tak na pierwszy rzut, nie analizowałem dokładnie, jakby jeszcze ropa odbiła to ....
irbor / 2011-10-04 19:54
Max co myślisz o złocie??
Zeus52 / 2011-10-04 21:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pozwoliłem sobie nieco się wciąć,za co przepraszam...ale złoto już było omawiane dawno temu. Z celem 1540-50 $/ozt...i dużym prawdopodobieństwie przebicia tej bariery w dół...mocno w dół,ale na razie nie podejmę się określenia dna na gold. Jedynie mam problem z korelacją gold/giełdy...wydaje mi się,że powinna być ponownie negatywna...a tu coś mi z tym nie wychodzi. Przynajmniej na razie. Sorry,że się wciąłem.
max1224 / 2011-10-04 21:41 / Tysiącznik na forum
żaden problem ... spróbuję może jutro wrzucić coś o złocie na bloga ... dawno nie było nic o kruszcu
Zeus52 / 2011-10-04 23:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Za to problem może mieć ktoś inny. Ale już nie dowalam. Posiadanie 75% esek,jak wynika z pewnego tekstu,gdy Wig20 tak nieproporcjonalnie się zachował w stosunku do Stanów...to może wystarczająca przykrość...:))
szalony inwestor / 2011-10-04 23:53 / Tysiącznik na forum
czytaj ze zrozumieniem
dzis zamknolem.oststnie.eski po 2084
szalony inwestor / 2011-10-05 00:06 / Tysiącznik na forum
teraz pora na odpoczynek zycze dobrego zarobku na wzrostach
Zeus52 / 2011-10-04 22:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Miałem właśnie przed chwilą telefon z New Jersey...hmmm...ktoś próbuje mnie przekonać do gold(jakby mnie trzeba było przekonywać!?). Podobno w Stanach jest podobnie,jak w Chinach...już w automatach kupują gold. Wszyscy"starzy"forumowicze wiedzą,że jestem entuzjastom gold. To mój"konik" od paru lat w fundach(spółki wydobywcze gold) i w realu...i to od wiosny 2002r.(ale to inna,nie na te forum historia). Jednak poczekałbym na dno na gold,a ono może być przed nami i do tego głębokie. Liczę na dno w listopadzie...przed poważniejszymi kłopotami z Grecją i resztą. A także z paru innych powodów harakterystycznych właśnie dla gold. Większe odbicie pewnie po drodze będzie...znowu ta dodatnia korelacja z ED i indeksami pewnie wróci(dziś jednak nie było...). W sam raz na ruch powrotny do LS RGR. Z resztą,z tym jest nieco mętlik. Mam różne wersje,a nie mogę na razie zgrać timingu. Chodzi o powiązanie z rozwojem sytuacji,a nie tylko techniki. Przyszłego timingu,w wyobraźni. Na razie mi jej brakuje.
max1224 / 2011-10-04 23:01 / Tysiącznik na forum
no to mamy połowę tego pięćdziesięcio punktowego wzrostu, a licząć intra od dołka to jest 50 w dzień :-))
ale oczywiście pamięć o kierunku głónym pozostaje do tego potrzeba wiary azjatów i utrwalenia sentymentu w kolejnych sesjach
Zeus52 / 2011-10-04 23:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oczywiście. Pamięć kierunku jest istotna i nie możemy o tym zapominać.
Uqui / 91.65.192.* / 2011-10-04 21:27
natomiast srebro wyglada jeszcze gorzej.Przymierzalem sie do wejscia w fundusze, ale poki nie przetestujemy 26$ (optymistycznie) lub nawet 22$, wole poczekac niz wejsc za wczesnie.
Zeus52 / 2011-10-04 19:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Gold wróciło na właściwą ścieżkę korelacyjną?
Zeus52 / 2011-10-03 14:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
I następna interwencja NBP...dążą do podwójnego szczytu...
szalony inwestor / 2011-10-04 09:34 / Tysiącznik na forum
futy na sp 500 nie daja nadzieje.na.odbicie
wig 20 podaza w iedynie.slusznym kierunku
zamykam 1/4 essek
ciesze sie.zyskiem
spodziewam sie kontynuacji spadkow.
andy2U / 2011-10-04 13:20 / Bywalec forum
...przepraszam za nieścisłość, gdyż dokładne brzmienie cytatu to " A poza tym sądzę, że Kartaginę należy zniszczyć"- (Marcus Porcius Cato, 234 - 149 p.n.e.). Jak zapewne pamiętasz, tymi słowami kończyl on każde swoje wystąpienie w Senacie. Powtarzał on rownież - "Trzymaj się tematu, słowa podążą za nim".
Zeus52 / 2011-10-04 17:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Hi,hi,hi...pasuje,jak ulał. Dział fundusze-temat wątku: fundusze są do bani,więc nie gadajmy o funduszach. Tylko eski...hi,hi,hi. Jaja. Nic to,pozostaje robić swoje.
max1224 / 2011-10-04 17:21 / Tysiącznik na forum
a tymczasem dzisiejsze świeczki u janków ...
Zeus52 / 2011-10-04 18:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jak napisał jeden z analityków: zaczęło się od tego,że zauważono iż technologiczny Nasdaq znalazł się nagle na zielonym polu....a przecież to było jasne już wczoraj. Choć niektórzy,jak widać,nie wierzą w technikę i w chwili,gdy piszę "na zimno"o czysto technicznych uwarunkowaniach do odbicia...ulegając emocjom,zadają głupie pytnia:"a co powiesz,gdy Stasiek spadnie o 50p.?". Emocje,to bardzo nieprofesjonalne...
szalony inwestor / 2011-10-04 19:24 / Tysiącznik na forum
nieprofesjonalne.to jest powierzanie swojej kasy.zarzadzajacym funduszom. Trzeba brac.sprawy we wlasne rece. pokazalem wam jak zarobic pieniqdze na spadkach . miesiac.spadkow.potrafi wykasowac rok wzrostow. Najwiecej zarabia sie na spadkach w tym miesiacu mialem stope.zwrotu z.eseek.jakiej nigdy nie bedziecie.mieli.z.funduszy. eski zamykane dzis daly mi 151pkt zysku
inwestujac w.fundusze.nigdy nie poczujecie.co.to sa duze pieniadze
max1224 / 2011-10-04 18:31 / Tysiącznik na forum
swoje zdanie wyraziłem czynem gdzieś tu opisanym i kolejnym wpisem na blogu ... emocje??? cały czas jest nerwowo, ale co innego nerwy, co innego odczyt wykresów, a jeszcze co innego działanie ... parafrazując można zapytać a co powiesz jak Stasiek urośnie o 50pkt?
szalony inwestor / 2011-10-04 19:28 / Tysiącznik na forum
a niech rosnie.teraz nawet o 100 ja juz nie mam pozycji na kontraktach cala kasa w gotowce. przewidzialem spadki i na nich zarobilem teraz pora. gdzies pojechac odpoczac.
andy2U / 2011-10-04 20:50 / Bywalec forum
doskonaly pomysł, i zapewne Ci się należy długi odpoczynek .....

P.S. A tak calkiem poważnie, to kilku forumowiczów probuje Ci powiedzieć od jakiegoś czasu (jeżeli sam do tej pory się nie zorientowaleś), że to forum jest prowadzone przez i dla inwestorów którzy w ogromnej większości oszczędzają długoterminowo, często po kilkaset złotych miesięcznie w celu zabezpieczenia godziwej emerytury, zupelnie nie tak jak TY. Czy czasami nie czujesz się nie na miejscu ? Jeżeli już bardzo chcesz uczestniczyć w tym forum, to mam osobistą prośbę o nie rozbijanie wątku poprzez dobre rady dotyczące wyższości Twojego sposobu inwestowania nad resztą uczestników tego forum. Oczywiście †woja wiedza i doświadczenie jest bardzo cenne i możesz zapewne wiele wnieść, ale temat tego forum to fundusze. Dziękuję za zrozumienie........
szalony inwestor / 2011-10-04 21:18 / Tysiącznik na forum
zaczynalem od funduszy uwazam.ze.kazdy powinien przejsc od nich droga ewolucji do akcji a moze nawet dalej - kontraktow opcji. to nie takie trudne i po jakims czasie.daje duze stopy zwrotu i satysfakcjie .
Dzieki.andy za.ten wpis zwrocil mi on uwage.ze moze sie.troche zapedzilem....ale ostatnio duzo.sie.dzialo. x
Co do funduszy to jeszcze nie..czas na.zakupy niektorzy widza w bliskiej perpektywie wzrosty ja nie podzielam ich.zdania gieldy w usa leca ciagle w.dol to ciagnie nas za nimi. Jak to sie wszystko uspokoi przyjdzie czas.na wzrosty ale.jeszcze nie teraz trzeba poczekac.
max1224 / 2011-10-04 21:44 / Tysiącznik na forum
nie żebym się czepiał ale zobacz na jankeskie indeksy
Zeus52 / 2011-10-04 18:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
O tym samym pomyślałem w pierwszym momencie(choć pomyślałem:co powiesz,jak urośnie o 150p.?),ale dałem sobie na luz. Pamiętasz nasze maile...kto jest kim? Jeśli jest tak,jak napisałeś...to byłoby ciekawe. W obliczu ponowienia propozycji współpracy...wiesz,o kogo chodzi... Ale to chyba niemożliwe. Nie ponowiłby propozycji,gdybym to jemu dowalał. A jeśli jednak...to tym bardziej mu dowalę później,w odpowiednim czasie....ciekawe,czy też mu się to spodoba. Może o to chodzi(?). Jakiś test(?)
max1224 / 2011-10-04 18:57 / Tysiącznik na forum
ha ... ciekawa prowokacja sądzisz, że będzie odzew w mailu?
Zeus52 / 2011-10-04 19:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie wiem. W ogóle nie wiem,kto jest kim...jak to na forum(w większości)...ale wiesz,pewne zbieżności w tekście pisanym i w mailu. Sam wiesz. No i zbieżność czasowa...kurna,człek nie wie czasem,z kim ma do czynienia,a później okazuje się,że anale też tu zaglądają. Ciekaw właśnie jestem,czy będzie odzew na naszą prowokację.
andy2U / 2011-10-04 12:17 / Bywalec forum
.........i trzeba zniszczyć Kartaginę.......
szalony inwestor / 2011-10-03 22:32 / Tysiącznik na forum
o spadkach pisze na tym forum od miesiaca moze niektorzy mnie uwazaja za szalonego ale w tym szalenstwie jest metoda:)
szalony inwestor / 2011-10-03 16:47 / Tysiącznik na forum
ciekawa sesje mamy
szalony inwestor / 2011-10-03 19:08 / Tysiącznik na forum
nareszcie janki.zaczely pikowac.w.dol dluuugo.to.odwlekali
mam nadzieje.ze.odstawia.jakiegos numeru.i nie wroca.ponad.1120
przecena jest czyms zdrowym pozwala zainicjowac wzrosty po.cenach ktore zachecaja do kupna
Zeus52 / 2011-10-03 19:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zgadza się...właśnie od 40 sesji miliony inwestorów tak się przekomarzają(obraz tego jest na wykresie). Byki:"no już dość tej przeceny,poszła za daleko,zdyskontowała właściwie wszystko...hej,niedźwiedzie! Odpuśćcie,nie macie szans!"Niedźwiedzie:"spadaj na drzewo,liście obgryzać!". Za chwilę głos niedźwiedzi:"No dajcie spokój...blokujecie rynek. Dajcie nam pograć,rynek spadnie,zrobicie sobie zakupy"...."Zjeżdżaj lepiej banany prostować!"..."Nie,to wy spadajcie!"..."Dajcie spokój,przegracie...". I tak świeca,ze świecą prowadzą ożywioną dysputę...od 40 sesji. Tak,że nie dziw się...to,co my robimy,robią miliony. A i tak mam rację....:))
szalony inwestor / 2011-10-04 14:09 / Tysiącznik na forum
czterdziesci dni tupania po.dnie.az.sie.pberwalo
max1224 / 2011-10-04 17:16 / Tysiącznik na forum
a ja sobie dałem zleconko zakupu JU QUE2 bo po mojemu to jakby symptomy kolejnego odwrotu przed nami a to uprawdopodobniło by klin :-))
szalony inwestor / 2011-10-03 19:58 / Tysiącznik na forum
nie.wazne.kto ma.racje wazne.zeby.to.wszystko zdecydowanie podazalo w.jakims kierunku bo takie mielenie w moejscu.nie.daje nikomu zarobic
...i tak mam racjie...mialy byc.spadki.i sa:-)
do pelni.szczescia brakuje mi tylko przebicia 1100 na.sp500
Zeus52 / 2011-10-03 23:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mówiłem:mało ważne,jak się ten tydzień zaczyna...ważne,jak się skończy. A minimalne naruszenie wsparcia(raptem o dwa punkty),to było w planach i niczego nie zmienia. daję niedźwiedziom na Staśku nawet jeszcze kilka punktów(dosłownie:kilka)do poszalenia...i musi im na ten ruch wystarczyć! Czy ktoś zauważył efekt naruszenia? taki zjazd z minus 5-6%? Bo ja nie. A DJIA? A NASDAQ? nawet naruszenia nie ma. za to jest silna obrona wsparć.Na NASDAQ wzrost wolumenu o ponad 30%...przy klęsce niedźwiedzi,bo wsparcie wytrzymało. Napotkały zbyt silną obronę. To daje efekty później,jutro.Następne sesje. A szeroki rynek,Stasiek? NARUSZENIE wsparcia. owszem,efektowne toto było. Ale...luzik
szalony inwestor / 2011-10-03 23:19 / Tysiącznik na forum
jak sp500 spadnie o 50 pkt nadal tak bedziesz uwazal?
privy / 2011-10-04 07:34 / Tysiącznik na forum
Dziś będzie ważny dzień. Bo to wszystko co się wczoraj stało trzeba potwierdzić. Trend na staśku prowadzi sma50 i to działa na jego niekorzyść. Z drugiej strony cała masa wsparć, które mogą zadziałać. W mojej ocenie max zjazd to jeszcze jakieś 25% czyli kierunek 830pkt. Jak patrzę na long term to rysuje mi się coś takiego.

Zjazd do 1070/1060
odpał w okolice 1170/1200
zjazd na 850/830.

Czas realizacji scenariusza ok. 10 miesięcy i jest to wariant najbardziej pesymistyczny.
Zeus52 / 2011-10-03 23:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Powiedziałem już kiedyś:zarabiam gdzie indziej. Tutaj piszę na temat funduszy...bo dział taki:fundusze. A dla funduszy widzę właśnie albo okazję do zakupów(być może ostrożnych),albo pozostaje siedzieć,jeśli się już w nich jest. Oczywiście mam na myśli fundusze akcyjne. To okazja,a nie Armagedon...chyba,że szykują go dla niedźwiedzi. A na Twoje pytanie nie odpowiem. Nie wiem co będzie,jeśli będzie... Ja w odróżnieniu od Ciebie,zakładam także taką opcję iż pójdzie inaczej,niż sądzę w tej chwili. Być może poziom zwrotu jest...no właśnie...50p. niżej. Ale nawet,gdyby tak było,to nie znam z góry timingu wydarzeń. To może dziać się w różnym czasie. Może tydzień,a może dwie sesje...a nawet jedną. Taki szybki i krótki pik w dół. Powtarzam któryś raz z rzędu,jak i parę innych osób tutaj:to fundy,a nie forex...z powodu długiej realizacji zleceń mniej ważny staje się poziom startu w górę,a bardziej czas...jeśli oczywiście jestem pewien wyczerpywania się trendu spadkowego,a jestem...jeśli można w ogóle użyć tego słowa...może bardziej pasuje wysokie prawdopodobieństwo zwrotu na północ. I to w krótkim czasie...choć właśnie precyzyjnie tego czasu nie znam...wybacz. Jednak przypuszczam,że czas realizacji zleceń może być akurat czasem trafienia w dołek. Definitywne dno. Ale znów muszę dodać...to najgorsza,choć brana pod uwagę opcja. Bo liczę na odbicie jednak szybsze. Możliwe,że zacznie się nawet od jutra...tak by pasowało w przypadku NASDAQ,po tej obronie.
privy / 2011-10-03 21:36 / Tysiącznik na forum
Tego poziomu pilnuje fibon, łatwo nie będzie.
szalony inwestor / 2011-10-03 22:24 / Tysiącznik na forum
dzis janki spelnily dwa punkty z mojego planu
1przebicie 1120
2przebicie 1100
mam nadzieje ze to dopiero poczatek przeceny czas to pokarze, te spadki zapwiadaly sie od baaaaardzo dawna i w koncu nastapily , teraz wig20 powinien poleciec tam gdzie jego miejsce wtedy bede mogl zamkanac moje essski i pojechac na zasluzone wakacje:)
w tredzie spadkowym gram tylko eski to nie czas na akcjie i fundusze
Zeus52 / 2011-10-03 13:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zajrzałem ostatnio do Skandii on-line i zauważyłem ciekawą promocję...co ciekawe obowiązuje teraz,już od początku września. Projekt ma wstępny skład...min 70% fundusze agresywne...i to nasze: QE2(kontrakty-longi na Wig20 lewar razy 2), surowce,Chiny,Indie...doliczają 10% za wejście. Warunek i koniec promocji...do 10 X. Jakby znali moje myśli...??? Cóż...jeśli się mylę,to nie będę sam.
Zeus52 / 2011-10-03 08:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,początek tego tygodnia nie zapowiada się dobrze. Z powodów rzeczywistych(Chiny)...które właściwie mogą stać się rzeczywistymi i wyimaginowanych(bezsensowne plotki na temat poziomu restrukturyzacji dlugu Grecji). Nie wykluczam,że może nawet na Staśku naruszymy(ale chwilowo)dno. Tak wynika nawet z budowanej od pewnego czasu trójki...Stasiek na samych trójkach ostatnio jedzie...trójka góra,trójka dół...tak bywa w figurach kończących...
szalony inwestor / 2011-10-03 08:29 / Tysiącznik na forum
mialy byc wzrosty.a jak jest kazdy widzi
czyzby juz po prostokacie?
nie mozna.sie upierac.przy wzrostach gdy trend jest.spadkowy
zeus sie pomylil
pozdrawiam
Zeus52 / 2011-10-03 09:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nadal uważam,że przy zleceniu wyjścia w fundach...ich realizacja akurat przypadłaby na dno. W najgorszym wypadku. Bo odbicie może nastąpić wcześniej... Dlatego nadal stawiam na to,że teraz jest na nie czas...a czy się pomyliłem...nadal tak nie uważam,a przekonamy się na końcu tygodnia i wątku...To właśnie czas na odbicie i to dynamiczne. Nie przeczę,że z niższych poziomów...może z naruszeniem dna? Ale tego ostatniego nie byłbym taki pewny.
szalony inwestor / 2011-10-03 11:19 / Tysiącznik na forum
jezeli masa.krytyczna.ma eksplodowac.to teraz.jest ou temu naipepszy moment ja.nadal uwazam ze.polecimy w dol mam nadzieje.ze.to bedzie dzis a.nie po jutrze bo janki potrafia uciekac.spod gilotyny skuteczne
pozdrawiam
privy / 2011-10-03 09:39 / Tysiącznik na forum
Z niskimi otwarciami jest tak jak z wysokimi, są często wykorzystywane do przeciwnego ruchu. Dziś prawdopodobnie będziemy się bujać do 16tej. Zastanawiam się z tym ISM czy aby przypadkiem na piątkowej sesji nie byli aktywni ci co już wiedzą jaki ten odczyt jest.
Zeus52 / 2011-10-03 12:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i coś,o czym już mówiliśmy...privy...Window dressing. To było W.D. ! Właśnie tak wyglądało...W.D.w przeciwnym kierunku,aby zaniżyć wyniki...bo na dobry wynik za 3 kwartał i tak szans nie było. Więc zaniżyli maksymalnie bazę na 4 kwartał. A ISM? A jaki może być,jeśli Chicago PMI z reguły wskazuje jego kierunek. Jasne,że ISM nie wyskoczy ponad 60p....ale prognozy są niskie...jeśli ISM byłby nawet lekko słabszy od nich,to nic się nie stanie. A każdy,zgodny z prognozą,albo minimalnie lepszy to już plus dla byków...o poziomac Chicago PMI oczywiście nawet nie marzę.
Zeus52 / 2011-10-03 11:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
W piątek,w drugiej części sesji u Janków,dotarły dziwne informacje z Chin...banking shadows jakąś bańkę na kredytach tam kręcą i zadłużenie może być wyższe,niż oficjalne. Także jeszcze dziwniejsze...a to już kompletna bajka...jakiś mało znany portal internetowy(dało się wyśledzić)puścił plotkę o 75% restrukturyzacji greckiego długu. Dopiero później plotkę podjęły znane agencje informacyjne...ale to typowa plotka.
szalony inwestor / 2011-10-03 11:26 / Tysiącznik na forum
nie zdziwilbym sie.gdyby dane.byly zle
szalony inwestor / 2011-10-02 20:52 / Tysiącznik na forum
jak sie wszystko ladnie ulozy tzn gieldy w azji zalicza spadki futy w usa beda na minusie to bedziemy mieli spadki na ktore oczekuje nie powstrzyma ich odczyt ism- to szczegol. Jak zaczniemy leciec w do to sie powinnismy zatrzymac w okolicach 2000pkt i z tamtad powinno nastapic odbicie. Za spadkami na naszej gieldzie dodatkowo przemawia to ze ze duzy inwestor wycofal sie z.naszej gieldy (duzy spadek lopu na kontraktach) dlatego on nie bedzie kupywal akcji aby pchac.nasz.kram w.gore nie bedzie tez nimi sypal wiec jestesmy bardziej skazani na siebie moim zdaniem powinno to zaowocowac osuwaniem sie naszej gieldy. Taki jest moj pozytywny (dla mnie scenariusz)
jak to sie spelni to bedzie.warto kupywac akcjie
czas pokarze czy.mam racje czy zeus.ma racje
tim999 / 2011-10-02 21:07
jeżeli dotrzemy już w rejon 2000 pkt to przy odpowiedniej determinacji podaży będzie pokusa zamienić tą dwójkę z samego przodu na jedynkę. Ja też mam eSki na FW20 i chciałbym, żeby ten scenariusz się spełnił o którym piszesz.
szalony inwestor / 2011-10-02 21:26 / Tysiącznik na forum
jutro sie przekonamy co rynek nam przyniesie jak rano beda spadki dobiore eski
szalony inwestor / 2011-10-03 07:50 / Tysiącznik na forum
azja.w.dol towary w dol oczywiscie usa psuja wszystko jak.zawsze bo sa.na malym minusie (futy)
powinni dzis.z.impetem przebic.w.dol 1120
za dlugo to przeciagaja
max1224 / 2011-10-02 21:37 / Tysiącznik na forum
a mi to się wydaje że jutro niskie otwarcie ... a później budowa dolnego cienia i jakiś młotek na zamknięciu ... ale to mi się tylko wydaje:-))
szalony inwestor / 2011-10-02 21:59 / Tysiącznik na forum
to co bedzie jutro zalezy od tego jak sie zachowaja inne gieldy
napewno poniedzialek powinien wiele wyjasnic
wazne zeby byl ruch na ideksach . konsolidacje sa bardzo meczace i nie daja.zarobic nikomu
max1224 / 2011-10-02 22:03 / Tysiącznik na forum
właśnie przed chwilą jeszcze raz zerknąłem na WIG20 ... kurna tam się buduje ... nie nie powiem ale może jutro napiszę na blogu, ale zachęcam zobacz sam ... to by tłumaczyło tak różne opinie jak Twoja i Zeusa obaj możecie mieć rację :-))
szalony inwestor / 2011-10-02 22:14 / Tysiącznik na forum
raczej obaj nie mamy racji ja widze kanal spadkowy i teraz jestesmy przy jego gornej bandzie i powinien byc ruch w dol zeus widzi ruch w gore. Spadki moga sie zstrzymac w okolicach 2030pkt co daloby nam podwojne dno i potencjal do zdrowej jazy na polnoc tak to widze. Znizka przed zwyzka. To by tak ladnie na wykresie wygladalo:-)
.
max1224 / 2011-10-02 22:37 / Tysiącznik na forum
pozostaje jeszcze kwestia horyzontu czasowego (taktowania) ja obserwowałem wykres półroczny w taktowaniu dziennym (czasem te wszystkie spory i nieporozumienia biorą się z tego, że jeden opsuje wykres dzienny a ktoś inny np. 4H
szalony inwestor / 2011-10-02 19:50 / Tysiącznik na forum
nigdy niczego nie.mozna byc pewnym do konca. rynek nauczyl mnie pokory.
jednak wieksze.sa.szanse na spadki ja sie.juz pod nie ustawilem.
max1224 / 2011-10-02 19:56 / Tysiącznik na forum
OK jasna sprawa ... i tak masz komfort w razie czego szybka zmiana i git
szalony inwestor / 2011-10-02 20:36 / Tysiącznik na forum
jak rynek pojdzie nie w ta strone.co.zakladalem to mnie.z.niego stopy wyrzuca i bede stal.z.boku z gotowka i czekal na okazje.
ten tydzien pokarze nam kierunek
max1224 / 2011-10-02 19:44 / Tysiącznik na forum
AT jest po Twojej stronie ... pozostają jeszcze dane makro (szczególnie ISM dla USA)... i ta nieprzewidywalność ... czuję w tym wpisie nutę niepewności??
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy