31 VII - 6 VIII

student_mel / 2010-08-01 17:38
oby było dobrze... lepiej niż ostatnio...
Wyświetlaj:
Gucioo / 2010-08-06 21:20 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ja dzis uciekam a\z sf1 innym tez radze 6% piechota nie chodzi szkoda ze 40% mialem a nie 100 pozdro P
tedchom_nielog / 83.15.162.* / 2010-08-07 02:09
nie bądź taki nerwowy
romuald_z / 2010-08-06 09:41 / Bywalec forum
Ależ cisza na forum. Przed burzą? Fakt, że wszyscy czekają na wyklarowanie sytuacji, ale żeby aż taka posucha? Wczoraj przegrupowałem środki i od dziś jestem (myślę, że jak większość) złoto-zielony z dużym dodatkiem short ropy (kolor biały??). Po wczorajszych nie najlepszych danych liczyłem na nieco mocniejszą reakcję. Czyżby dane z rynku pracy w usa mogły być tak wystrzałowo dobre? Na razie euroland ciągnie w górę jak by spodziewał się cudów.
u2mart / 2010-08-06 11:37 / Tysiącznik na forum
właśnie chciałem zakupić tęż co nieco RCSCRAOPEN, ale jak widzę działa to trochę inaczej niż akcje. Tzn. trzeba mieć kasę na koncie , a sama należność za sprzedane akcje nie wystarczy jak w przypadku właśnie wspomnianych akcji, a szkoda
romuald_z / 2010-08-06 12:46 / Bywalec forum
Niestety. Ale jeśli cały dzisiejszy dzień będzie taki jak do tej pory, to w poniedziałek ceny niewiele się zmienią. Inna sprawa, że jeśli te dane z usa będą dobre to być może będę sie musiał w pośpiechu ewakuować z tych pozycji.
blazek99 / 83.4.227.* / 2010-08-06 16:02
dolar posprzątany....w poniedziałek trzeba uciakać
romuald_z / 2010-08-06 17:03 / Bywalec forum
Z tym sprzątaniem to jeszcze nic pewnego. Nie wiadomo w którą stronę będzie zamiecione.
Zeus52 / 2010-08-07 00:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wydaje się,że wszyscy czekają na wtorek,na FED i wierzą mocno w pompowanie kasy w rynek....ciekawe,jak Ben z tego wybrnie? Bo pewnie pompowanie kasy już,w tej chwili,nie bardzo mu odpowiada,a jeśli konkretów nie będzie,to zawód może być duży...i jeszcze większy,czerwony wodospad. Pewnie będzie próbował jakoś załagodzić sprawę i coś nabajerować...ale to i tak srawi zawód...z resztą,przy takich wielkich nadziejach...no,bo po takiej serii ścinających z nóg,złych danych jeszcze byki walczą...to właściwie każda informacja,jaka by nie była, będzie teraz zawodem. Musiałby już przedstawić jakieś konkrety i to niemałe. Coś mi się jednak wydaje,że te nadzieje,plotki,jak to często bywa,są na wyrost. A może znów sprawdzi się zasada:"Kupuj plotki..."
romuald_z / 2010-08-07 13:19 / Bywalec forum
Czytając komentarze pana Piotra odniosłem wrażenie, że spodziewa się On jednak następnego dodruku zielonego i dalsze pompowanie gospodarki. Liczę, że tym razem to mimo wszystko bardziej plotki i płonne nadzieje chcących na siłę pchać giełdy w górę.
Zeus52 / 2010-08-07 14:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie ma żadnych racjonalnych powodów do wzrostów,a jedynie nadzieje na następną bańkę spekulacyjną. Ale jeśli Ben zawiedzie? Musimy się tak,na spokojnie zastanowić...co jest bardziej prawdopodobne:czy spełnienie przez Bena oczekiwań,czy zawód? Bo jeśli dotąd nie mieliśmy wodospadu i nie bujamy się dużo poniżej czerwcowego dna...to wobec danych,które napływają od dłuższego czasu...jakiś ewidentny cud. Cud pokazujący,jak wielkie są nadzieje. A tak wielkie nadzieje trudno będzie zaspokoić. Dlatego mam wiele obaw w temacie:Wtorek...komunikat z posiedzenia FOMC. Piotr też kiedyś napisał,że analizuje i prognozuje tylko to,co racjonalne. Natomiast jeśli giełdy zaczynają iść w sprzeczności z rozsądkiem,to nie podejmuje się określania żadnych docelowych poziomów. Trudno określić poziom szaleństwa. Dlatego pisze,że może to być poziom 1130,a może 1150p na Staśku...a równie dobrze może zaatakować szczyty z kwietnia,lub równie nagle zwalić w dół... Do pewnego czasu można było prognozować odbicie...ale to już przeczy rozsądkowi. Ale,jeśli Ben rzuci kasą...to sens wzrostów ponad MA200 powróci. Na jakiś czas..
devil000 / 2010-08-04 22:05 / Bywalec forum
Jak stawiacie ja max 1040 i moje stalowe kule po tym zaczynaja sie topic:)
Zeus52 / 2010-08-05 01:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie wiem,czy chodziło Ci o Staśka 1140p? Jeśli tak,to możliwe. Maksymalnie 1150p.(styczniowy szczyt) To było przewidziane,jako dojście do MA200 i albo odbicie w dół(nieaktualne),albo nadbicie,jako pułapka,tym razem na byki. Stasiek,zauważ,idzie w górę,układając się w kształcie zwyżkującego klina...proporzec prospadkowy(?)...to faktycznie byłoby wielkie bum! ED też ma zamiar się korekcić...takie sprawia wrażenie. Dolar zareagował w sposób prosty,umocnieniem po lepszych danych. Jednak ED,po spadku intraday,nie ruszył w górę za giełdami...to zły znak dla akcji(ale dobry dla dolarowców+sprawa podatku VAT u nas). ED grupuje się w dolnym przedziale ruchu intraday,budując jakby konsolidację przed dalszym spadkiem. Na wykresie daily zrobił coś pośredniego pomiędzy"objęciem bessy",a "zasłoną ciemnej chmury",co przy silnym wykupieniu może doprowadzić do większego zwrotu na ED. Nie przesądzam,ale zaznaczam....że mamy takie zagrożenie. No i mi pasuje,bo sprawdziła by się prognoza.
devil000 / 2010-08-04 22:19 / Bywalec forum
i jesli sie sprawdzi to bedzie to solidne p**********
G77 / 2010-08-03 22:25
Też to robiłem nawet byłem do przodu jakies 700 usd no ale zbyt duża pewność siebie i jakies 2500 usd poszło do innych . Dlatego narazie forex zawiesiałem na kołku za cienki jestem jeszcze;)Zaglądam tam by popatrzec na wykresy i ciekawe mi się wydaje gra na spadki spółek z wigu 20 ;) aa w wirtualnym rachunaku własnie dzis zarobiłem na spadku kawy ponad 5000zł. ;)zawsze w wirtualu łatwiej .;)pozdr
max1224 / 2010-08-03 22:51 / Tysiącznik na forum
prawda prawda zawsze po uszach można dostac ale jak mówi przysłowie kto nie ryzykuje nie zarabia
u2mart / 2010-08-04 14:44 / Tysiącznik na forum
ja za forex nawet się nie zabieram. Za dużo można szybko stracić no wygrać też . Wystarczy że na akcjach trochę potraciłem. Nerwy i panika skutecznie mi to zniechęciły.
Co do skarbca ostatecznie 12 miejsce, zawsze jakaś satysfakcja.
Nie piszę za dużo bo co tu pisać. Jak nawiązał Max pozycje zajęte. Większość w unidolarze więc czekam, ewentualnie myślę dokupić więcej
Zeus52 / 2010-08-05 01:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Potraciłeś? A jak tam Skotan? Wcześniej Ampli...ale nie wiem,czy na nią zdążyłeś się załapać...bo wykres był przedwczoraj,tuż przed wystrzałem...już myślałem,że coś się stało,bo nie odpisywałeś...nie wiem,czy poczta dochodzila,bo czasem odrzuca,jako spam,jak privemu.
u2mart / 2010-08-05 09:37 / Tysiącznik na forum
Źle się wyraziłem. Na akcjach potraciłem w zeszłym roku i zauważyłem że fundy lepiej mi idą , więc podejrzewam że na fx to dopiero bym przewalił w moment, a może i nie )
Zeusie twoje wykresy dostałem , dzięki za nie. I fakt , że typy bardzo dobre
G77-nielog / 89.8.230.* / 2010-08-05 10:24
Chłopaki a można wiedziec jakie macie typy spółek ? się zobaczy czy mam je w portfelu ;)pozdr
student_mel / 2010-08-05 07:44 / Bywalec forum
oooo wziąłeś się Zeus za akcje? I ja tutaj żadnego cynku nie dostałem :)
Zeus52 / 2010-08-05 10:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Akurat te,to były rysunki Gessnera,z tym że wybrane te najbardziej prawdopodobne. Skotan już od maja,ciągle,uparcie z zieloną strzałką up. Ja z tego nie korzystałem(na razie,mało czasu)...ale czemu ktoś by nie miał,zwłaszcza,że te typy ciągle trafiają później do top10 największych wzrostów na GPW? No,Swiss Med nie wypalił...ale to wypadek,wobec reszty. Ale...jak mówiłem,to od czasu,do czasu. Jak się coś ciekawego znajdzie.
u2mart / 2010-08-05 10:36 / Tysiącznik na forum
Zeusie a coś myślisz o Krezusie. Z tego co pamiętam to ta spółka odpalała na końcu tzn. po Boryszewie, Skotanie , Hutmenie bodajże. Trochę liczę na nią i właśnie zakupiłem pakiecik
Zeus52 / 2010-08-05 10:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Muszę poszukać wykresu. Już mówiłem,Ty się na tym lepiej znasz. Bo to i fundamenty i specyfika GPW...ja tego nie znam. To,co wyłapuję,czasami sam,a czasami mam z rysunków Gessnera,to tylko czysta technika,wyłapywanie ładnych figur...na dwieście,kilkadziesiąt spółek,zawsze coś się znajdzie i to w każdym czasie...i nie trzeba analizować tego,co się musi,ale tylko wybrać,z tego co już jest ułożone,wypracowane...to ułatwienie i przewaga nad fundami...Ale nie chcę pisać na forum. Kiedyś napisałem,to było o One-2-one i JWConstruction....a jak na drugi dzień powstała biała świeca,która zajęła prawie cały wykres,tak z dołu,do góry,to się przestraszyłem...sorki, trochę żartuję...bo to pewnie nie było przyczyną...ale...właśnie:jakieś"ale"jednak zostaje...
u2mart / 2010-08-05 10:42 / Tysiącznik na forum
A i nałóż sobie wykresy skotana i krezusa. Jakieś przypuszczenia ?
Zeus52 / 2010-08-05 11:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zajrzyj do skrzynki...
EWA55 / 83.26.204.* / 2010-08-05 09:22
http://www.bloomberg.com/news/2010-08-03/treasuries-lack-safety-liquidity-for-china-yu-yongding-says.html
EWA55 / 83.26.204.* / 2010-08-05 09:22
NAPISZCIE CO MYSLICIE O TYM CZY TO NIE PODPUCHA
G77 / 2010-08-04 15:15
Nom forex możliwości ma wielkie , tak myślę ale już bym był do przodu jak miałem edka na spadek od 1,50 ale ciągle zmieniające sie cyferki na rachunku robią swoje ;)A w skarbcu dvd ,coraz lepiej ;) za rok atakujemy top 5 pozdr
G77 / 2010-08-03 21:41
Zeus i Max pewno wakacyjne grilowanie lub inne wakacyjne przyjemności :)u2mart pewno wykorzystuje jedne z ostatnich dni wolnych od nowego lapka wygranego w konkursie skarbca ;)jak pamiętam miał awansować do top 5. Ja tam załapałem się na dvd :)Co do rynków mam tylko troszke all1 i temp4 a i troszke skan 2 reszta skarbiec który czeka na jakąś decyzje.Mysle by zacząc powoli przechodzić na skan2 dziś poszła konwersja na malutką porcje.Pozatym na gpw ładnie daje zarobić beefsan i igrup ten drugi troszke się "kisi" no ale wszyscy czekają na decyzje bre banku co do długu firmy. Po za tym kika innych spółek po troszku ale one już tak nie cieszą ;)pozdr
max1224 / 2010-08-03 22:09 / Tysiącznik na forum
troche inne rzeczy ,mnie zajmują na grilla to będzie czas w weekend - może a wieczory umilam sobie na forexie narobił mi między innymi privy ochoty do zabawy ale to wciąga jak chol... fakt że kasa leci tu strumieniami i wolność totalna otwieram pozycję i jak wrócę z kibelka to już kilka stóweczek jest;-) oczywiście pierwszego dnia zanim obczaiłem obsługę kilka tysiączków poszło ale dwa dni później jestem już prawie na zero żaden to wyczyn ale frajda jest oczywiście jak nabiorę pewności to otwieram rachunek w realu na razie jeszcze nie mam żednej opracowanej taktyki ale ważne że kasy przybywa teraz fundy to takie spowolnienie że nie ma o czym pisać ot pozycje zajęte i czekamy na nieuniknione tak po mojemy po połowie sierpnia coś zacznie się dziać w sensie zmiany kierunku pozdr i wybaczcie jak zatracę się
Zeus52 / 2010-08-03 22:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max,pisałem Ci na priva...parę spraw:Dolar do złotówki może mieć teraz problem z realizacją zasięgu RGR. Pamiętasz,pisałem jakiś czas temu,że jak przebije linię szyi na 3,22 to zasięg ma do 3,92-95. Ale to dzisiejsze zachowanie to sprawa wewnętrzna. Chodzi o zatwierdzenie zmian w sprawie finansów,progi VAT...O poziomach poniżej 3,00 PLN możemy właściwie zapomnieć. Nawet,gdyby ED poszedł na 1,33-35...bo taki ruch powinien nastąpić. Sprawa druga:posiedzenie FED w przyszłym tygodniu. Sprawa słabnących danych makro i jednocześnie mniejsze zagrożenie inflacją...to już dojrzało do konkretów...jakiś dodruk papierków? Dlatego myślę o gold. I tak mam dużo,ale myślę czy nie zapakować się bardziej?
max1224 / 2010-08-03 22:10 / Tysiącznik na forum
na fx
PS. ucięło tę końcóweczkę
tedchom_nielog / 83.15.162.* / 2010-08-03 21:08
fatalnie nam wątek spada cały dzień nic, czyżby wszyscy na wakacjach? patrze co sie dzieje i wygląda na to, że jakiś wzrost się zarysowuje ciekawe czy to potrwa długo
romuald_z / 2010-08-02 23:37 / Bywalec forum
Witam Forum. Po 3 tygodniach bezczynności wracam do zabawy. Wczoraj miałem czas tylko na pobieżne zapoznanie się z sytuacją i tylko część uni pieniężnych poszła w akcje wig. Dziś reszta, a hsbc z obligacji w turcję i hong kong. Na razie nie bardzo przekonuje mnie gold, ale kupiłem dziś certy na srebro. Mam też od początku lipca certy na RTS i NE (przy okazji widać jedną z zalet certów w stosunku do funduszy - można je pozostawić ze stop loosem i nie martwić się o ewentualne spadki). Tak wygląda mój portfel na dziś (a właściwie będzie wyglądał po wykonaniu konwersji). Pozdrawiam
student_mel / 2010-08-02 14:06 / Bywalec forum
Przerzuciłem DWS Turcję do DWS Rosji, Rosja ma jeszcze trochę do odrabiania, a te szczyty w Turcji jakoś nie przekonują mnie do jeszcze mocniejszych wzrostów.
Aaron123 / 77.114.242.* / 2010-08-02 15:44
stud-mel,a jak $ zacznie rosnac,a to ropa zacznie spadac,a w dws rosja jest duzo ropy..Tak sobie to wykombinowalam i zostaje w Turcji.Jak myslisz?
student_mel / 2010-08-02 15:49 / Bywalec forum
Ja mam tak, że bardzo często skaczę, na chwilę obecną (na bliżej nieokreślony krótki termin) wskoczyłem w Rosję, tam widzę jakby więcej okazji przy dobrej atmosferze rynku, a taki jak na razie się utrzymuje i sierpień otwarty mocnym akcentem :)
devil000 / 2010-08-02 00:00 / Bywalec forum
ale tlumy............niedlugo trzeba bedzie kilka watkow w tygodniu otwierac zeby sie z wpisami polapac:) i powiem wam jedno mam przeciek z centrali ze nadchodzacy tydzien napewno bedzie zielony ........ dla kogo...??? jasna sprawa ze dla grubasa.......!!!!!!
student_mel / 2010-08-02 10:20 / Bywalec forum
jak na razie to nam się w portfelach zieleni...
devil000 / 2010-08-02 21:23 / Bywalec forum
napewno nie mi :) zielony to tylko kolor dolara u mnie w portfelu ale liczylem sie z mozliwoscia kilku procent straty - nie jestem day trayderem wiec czekam i dokupuje
u2mart / 2010-08-02 22:06 / Tysiącznik na forum
to widzę że podobną strategię obraliśmy, zresztą nie pierwszy raz )
u2mart / 2010-08-02 22:08 / Tysiącznik na forum
tylko myślę kiedy zamienić pozostałości NE i GPW na dolca. Póki co trzymam bo jakoś rekompensują straty na zielonym
devil000 / 2010-08-02 22:36 / Bywalec forum
nie chce doradzac ale jutro ostatnia juz transza dokupie usredniajac mam strategie i tego sie trzymam poza tym nie da sie ciagle zarabiac trzeba czasem stracic grunt to odsprzedac wyzej niz sie kupilo:) a co do srategi to zeus tez wsponimal o dokupowaniu dolca ponizje 3.10 wiec pewnie nie jstesmy sami. pozdrawiam
Zeus52 / 2010-08-02 10:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
I dobrze. Newcrest Mining(traktuję ją prognostycznie dla reszty i gold)już w środę w nocy,mimo tąpnięcia na gold,zrobił ładny"młotek-wschodzącą gwiazdę"na czerwcowej luce hossy. Czwartek,piątek...walka na luce ponad"młotkiem",a dziś w nocy wysoki,biały korpus ponad nowym oknem hossy. Brakuje jeszcze nieco do wybicia złota ze zniżkującego klina-flagi. Spółki ML6,po piątkowej niedyspozycji,również odzyskały wigor...dolar już za wiele nie zabierze...a w razie Niemca,doda. Jest więc O.K.
Blazej_ / 2010-08-02 12:14 / Tysiącznik na forum
a jak widzisz Zeusie przyszłą sytuację na giełdach?
Zeus52 / 2010-08-02 12:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nic nie widzę. Sugerowałem odbicie Staśka od MA200 i powrót do spadków...ale na razie walka trwa. Po odbiciu od średniej indeks nie odpadł,ale wyrysował się w piątek młotek...co sugeruje następny atak na MA200. Z jakim skutkiem? Nie wiem,choć zmuszony jestem skłonić się w stronę byków. Dziś w miarę dobre dla nich dane z Eurolandu,w przybliżeniu zgodne z prognozami. Fakt,że to są prognozowane spadki...ale to powinien być plus dla byków. Bo myślę,że raczej obawiano się czegoś gorszego,niż dane gorsze,ale zgodne z prognozami. Czeka nas ISM-przemysł...trochę sprzeczności. Bo różne cząstkowe wskaźniki wyprzedzające(FED index)mówią o pogarszaniu się sytuacji,a ogólne,np ECRI o wręcz drugim dnie recesji...ale to są wskaźniki rzeczywiście wyprzedzające,których wskazania dadzą o sobie znać...ale dokładnie nie wiadomo kiedy. Może za miesiąc,a może za dwa. A tymczasem mieliśmy zaskakująco wysoki odczyt Chicago PMI w piątek,co powinno przełożyć się na niezły odczyt ISM-przemysł. To tylko 20%gospodarki,ale to jednak bardziej"lubiany"przez inwestorów wskaźnik. Podsumowując:wszystko wskazuje,że będzie dobry odczyt,a technicznie Stasiek jest przygotowany do ataku na MA200. Czy atak się powiedzie...tego już tak pewny nie jestem,jak przy MA50 i linii trendu... Co do danych...ISM powinien wypaść dobrze,ale czasem dane subindeksów mogą się nie spodobać. Zastanawia dobra postawa GPW...jak niedawno były powody do narzekań,tak teraz Wig20 jest daleko na przedzie. Na wysokości styczniowego szczytu 2500p. Tymczasem Stasiek ma do takowego daleko(1150p.)...
fasolens / 2010-08-02 19:17
Zeusie, czy w jakich fundach w skandii siedzisz? Masz coś z ML5/ML6?

Mam takie pytanie...wiecie może od czego zależy sytuacja w fundzie SF1?
Zeus52 / 2010-08-03 00:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mam tylko ML5 i ML6.
tedchom_nielog / 83.15.162.* / 2010-08-02 22:34
sf1 zarabia na kazdym ale określonym, czy inaczej mowiac wyraznym tredzie pozdr.
devil000 / 2010-08-02 22:42 / Bywalec forum
tego to pewnie nawet zarzadzajacy ci nie powie sledze go od dwoch lat bo mam w portflu i czasami to dziw bierze w co oni inwestuja chyba maja plantcje kakao i koki gdzies w mozambiku obstawione a powaznie to wrzucaja na przemian bo taki maja portfel robta co chceta bo to komp generuje sygnal
Zeus52 / 2010-08-02 08:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Lato,wakacje,urlopy...a dla innych zap...ol. Sezon. Co nowego? Po bardzo złych danych z Japonii w nocy z czwartku na piątek,teraz złe dane z Chin. Rynek na razie się nimi nie przejął,liczy w tej sytuacji na dopompowanie...w myśl zasady:im gorzej,tym lepiej. Ale warto wspomnieć,że oficjalny odczyt PMI spadł nieco więcej,od prognoz,do nieco ponad 52p.. Spadły wszystkie,poza dotyczącym pracy,subindeksy. Ale to oficjalne dane. W/g pomiarów HSBC indeks PMI w Chinach spadł wyraźnie poniżej granicznego poziomu 50p. Na razie niby w porzo,niewiele się dzieje...tak powierzchownie to wygląda. Ale zobaczymy,co na to po południu Janki powiedzą?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy