Forum Forum prawneCywilne

"Podszywanie" się pod kogoś w Internecie

"Podszywanie" się pod kogoś w Internecie

ktoś1266 / 164.127.157.* / 2015-02-24 02:04
Szanowni Państwo,

Proszę o radę, opinie osoby mające w przeszłości, obecnie podobny problem bądź też zawodowo zajmujące się podobnymi zagadnieniami, a także o poważne podejście do tematu.
Zacznę od tego, że jestem pewny na 99,99% tego, że taka sytuacja ma miejsce Nie napisałem, że na 100% ponieważ do chwili obecnej nie jestem w posiadaniu twardych dowodów i tutaj pojawia się moja proźba.
Sprawa dotyczy podszywania się pod moją osobę w Internecie. Nie wiem czy w formie konta na którymś z portali społecznościowych (nie mam swoich kont), czy innego rodzaju.
Z informacji zasłyszanych, które udało mi się uzyskać to, że jest "Coś" w postaci zdjęcia lub zdjęć mojej osoby może anonsu (chociaż telefonów i smsów nękających nie otrzymuję).
Domniemam, że mogą być przerobione w programie graficznym do odpowiedniego kontekstu.
Ostatnio doczytałem, że można to zakwalifikować jako "stalking" i to już jest karane.
Z wiązku z tym prosze o pomoc w jaki sposób mogę zlokalizować w Internecie takie materiały i mieć twarde dowody aby móc bronić swoje dobre imię."

Najnowsze wpisy