Forum Polityka, aktualnościGospodarka

5,4 mld zł z prywatyzacji - plan Grada realny?

5,4 mld zł z prywatyzacji - plan Grada realny?

skomentuj
Wyświetlaj:
michacel2 / 2010-03-31 20:33 / Tysiącznik na forum
Ten plan jest tak realny, jak chce zaplanowac i POstanowi Platforma czy Tusk. Kirdy wystapia problemy, przeglosowac, chocby bylo zle a wrecz fatalne. Podobnie z nadwyzka NBP Tusk POlozyl lape i chce wszystko zabrac a co z rezerwami? POnadto zrobili to wlasnie w ten sPOsób glosowania POd naciskiem w RPP POlitycznie, lamiac prawo kolejny raz.
Prezes NBP Slawomir Skrzypek:
Uchwała RPP obarczona razacymi wadami prawnymi
31.03. Warszawa (PAP) - Podjęta we wtorek uchwała RPP o zmianie uchwały regulującej sposób tworzenia rezerwy na ryzyko kursowe jest obarczona poważnymi wadami prawnymi - ocenił prezes NBP Sławomir Skrzypek.
Skrzypek: NBP przekaże zysk do budżetu
"Uchwała RPP w sprawie zmiany ustawy nr 9/2006 (w sprawie tworzenia rezerwy na ryzyko kursowe - PAP) obciążona jest poważnymi wadami prawnymi. RPP, podejmując uchwałę o zmianie uchwały nr 9/2006, naruszyła m.in. zasady Rady Europejskiej o prowadzeniu rachunkowości. Uchwała powinna zostać przekazana EBC do konsultacji" - powiedział Skrzypek w środę podczas konferencji prasowej.
"Po drugie, uchwała nie respektuje zasady, że prawo nie działa wstecz" - dodał.
Skrzypek zaznaczył, że wypowiada się jako prezes zarządu NBP i referuje stanowisko zarządu NBP.
Prezes NBP: Wynik NBP za 2009 r. wynosi ok. 4,166 mld zł
Rada Polityki Pieniężnej na marcowym posiedzeniu zmieniła uchwałę z 2006 roku w sprawie zasad tworzenia i rozwiązywania rezerwy na pokrycie ryzyka zmian kursu PLN do walut obcych w NBP. (PAP)
UWAGA !!! - wrogowie czuwaja oraz sa wszedzie, niestety nawet wsród naszych decydentów:
Nie bylem calkiem pewny ale teraz juz nie mam zadnych watpliwosci, bo po utajnionej oraz ocenzurowanej "top secret" 223 aferze rzadu i wladnej honorowo oraz moralnie PO w ministerstwie finansów, nie minelo wspominane 3 dni od nastepnej wielkiej skandalicznej 224 afery, tym razem na szczeblu ogoloconych cieciami Tuska generalów ministra Bogdana Klicha w MON - BRAWO ! - Bronia i Zywia! Ale kosztem narodu. Zgodnie z przewidywaniami i rozwijajaca sie sytuacja nastepna ich afera lub skandal zapewne winien przypadac zatem w swieta Wielkiejnocy, ciekawe czy aferzysci swietuja.

Dla przypomnienia zalaczam reszte cenzurki rzadowej i PO, jako bohaterów bez honoru.
- obludna cenzura wraca ze wzmozona sila - wlasnie calkowicie ucichla medialnie ostatnia 223 afera rzadu PO w ministerstwie finansów, bo desperacko premier Tusk traci calkowicie kontrole nad kolesiami ani nawet skutych ministrow i wysokich urzedników departamentu nie ujawninia sie nazwisk oraz brak reakcji o dalszym postepowaniu prokuratury!!!

- tego jeszcze nie bylo ? cisza w eterze a Tusk zmusza prezesa NBP Slawomira Skrzypka do wydania calej nadwyzki rzadowi przez naciskanie RPP, silowe desperackie zakusy latania dziury budzetowej
- ocenzurowano - rzad z Tuskiem na czele ponownie wrzuca silowo uparcie kwestie wprowadzenia Eurowaluty, jako antydotum i ratunek przed kryzysem oraz bankructwem RP, mimo bankructwa Grecji z waluta Euro. Jednoczesnie po ostrym konflikcie ministra finansów Rostkowskiego z prezesem NBP, doprowadzic nawet do calkowitej likwidacji NBP.

- ocenzurowano - calkowity zakaz pod grozba niedofinansowania, media zakneblowane odnosnie celowego bankructwa stoczni polskich - niewygodny TEMAT TABU !!!

- ocenzurowano - calkowity zakaz komentowania mediom wpadki propagandowej zniecheconej 52% wiekszosci PO w glosowani prawyborów oraz bezwzgledny zakaz psucia wizerunku premiera i PO

- cenzura, scisle tajne - zagrozone nasze zasilki, swiadczenia zdrowotne i rentowo-emerytalne - spladrowane skrycie kasy ZUS oraz NFZ z ograniczeniem ich wyplat juz w pierwszym kwartale klincz i defektyzm wrogi skutkiem zlej polityki PO.

- top secret ocenzurowane - problem utajnionej umowy gazowej z Gaspromem nadal tajemniczy i nie wyjasniany, ciagle oficjalnie nie ujawniono ceny zakupu oraz warunków sprowadzania, lacznie z tranzytem gazu wielce niekorzystny a odpowiedzialny wice-premier Waldemar Pawlak PSL, zamiast zajac sie powaznie rolnictwem, spekuluje glupio szkodzac Polsce - tematem TABU!!!

- cenzura wyczulona ? Euro 2012 zagrozone nie tylko na Ukrainie, co potwierdza Michel Platini a rzad juz desperacko I ochoczo skrycie kombinuje z Niemcami, którzy bardzo chetnie wprowadza nie tylko koleje ale tez swoje porzadki w calej Polsce po swojemu i przejma cala budowe infrastuktury ale czy za darmo lub za poklepywanie premiera ?

- ocenzurowano ? sprawa bezrobocia w Polsce manipulowana i opierajaca sie na klamliwych statystykach. Rzad pozwala ujawniac tylko bezrobotnych zarejestrowanych, którzy figuruja 14 miesiecy na liscie. Nie sa brane zadne dane ilu mlodych ludzi wyjechalo na Wyspy, USA czy do UE, ich dane nie figuruja w statystykach bezrobocia. Ponadto slynna szara strefa i nie sklasyfikowane dane o bezrobociu skrycie zarabiajacych oraz ze sfery KRUS ? Kasy Roliczego Ubezpieczenia Rolniczego calkowity brak danych. Zanizenie procentowe do 13% powinno osiagac grubo ponad 20% - temat TABU ? Rzad
jar5439 / 193.41.230.* / 2010-03-31 14:57
A co to za gospodarz (Skarb Państwa), który niby zarządza ale nie swoim tylko cudzym i to kilku milionów polaków dobytkiem ? Przecież to nie jego, więc nie dba tylko patrzy jak tu się obłowić w trakcie okresu "u koryta" i dać kolesiom i rodzinie możliwość zatrudnienia. Dziękuję serdecznie za takiego gospodarza, wolę sprywatyzować te firmy. Zobaczcie EDF - spółkę energetyczną w Polsce przejętą przez francuzów (10% udziału w rynku polskim). Efektywnością bije dwukrotnie na głowę państwowe molochy, emitując przy tym mniej szkodliwych substancji. Wniosek nasuwa się sam
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-03-31 14:10
Na działalność chazaro-bolszewii, trzeba spojrzeć z dłuższej perspektywy!
Wtedy zobaczymy, że w zależności od etapu mądrości, jedni i ci sami - raz nacjonalizują, rozkułaczaja, po to, aby potem prywatyzować i dokułaczać!
Jednak zawsze - czy to nacjonalizują, czy też prywatyzują, Naród - budzi się z ręką w nocniku! I tyle w temacie działalności, naszych okupantów w Polsce.
CFANIAK_ / 83.25.19.* / 2010-03-31 14:04
Jeżeli są tu jacyś przeciwnicy prywatyzacji, to chyba pomylili portale. Proponuje www.socjalistyczna.pl
lezdrub@interia.pl / 79.185.113.* / 2010-03-31 13:15
Ja mam tylko takie pytanie. Czy dobry gospodarz sprzedaje swój majatek??Jak sprzeda, to z czego będzie żył pózniej???

To jest myslenie na bardzo krótka metę. A co pózniej? Niewola????
dfgdh / 83.11.128.* / 2010-03-31 15:21
Zabiora to co sprzedali
Binarek / 2010-03-31 14:02 / Tysiącznik na forum
Państwo zarządzało przedsiębiorstwami w komuniźmie
W kapitaliźmie to przedsiębiorcy zarządzają firmami

To do wszystkich zwolenników bolszewickich form ustrojowych
Henio twój / 153.19.200.* / 2010-03-31 13:26
Czasami łatwiej się gospodaruje bez gospodarza.

Pozdrawiam
lezdrub@interia.pl / 79.185.113.* / 2010-03-31 13:24
Krzyczeli na Kaczyńskiego,że nie sprzedawał.
Co oni by teraz sprzedawali jakby Kaczyński wysprzedał??
Jak by była dziura??

A jaka kiedyś bedzie dziura, jak wszystko wysprzedadzą.
Kapital rezerwy demograficznej już przejedli.
Emerytów przybywa i z kad bedą dla nich pieniadze.??
Dochodów z dywidendy nie bedzie.

Mysle,że jak tylko wygraja wybory w 2011, to natychmiast podniosą podatki i zablokuja rewaloryzacje rent i emerytur.
Na razie nić o tym nie mówią, bo chca wygrać.

Ale zobaczycie cz tak nie bedzie???
fakty / 95.50.79.* / 2010-03-31 13:45
o tym że problem demograficzny jest i będzie wiadomo było od wielu lat, ale żaden rząd łącznie z pisem nie kwapił się zbytnio do rozwiązania problemu. Dlaczego dopiero PO musiało wziąć się za rzeszę młodych emerytów? Albo dlaczego dopiero teraz mówi się o zwiększeniu wieku emerytalnego? Przecież to powinno zostać zrobione wcześniej.
Wiadomo że decyzje o wydłużeniu wieku emerytalnego nie spotkają się z akceptacją ludzi, ale niestety jest taka rzeczywistość że wyboru już nie ma, i będzie to koniecznością.
skomentuj

Najnowsze wpisy