Forum Polityka, aktualnościGospodarka

560 mld zł na rozwój Polski

560 mld zł na rozwój Polski

wit / .* / 2005-01-12 08:10
Komentarze do wiadomości: 560 mld zł na rozwój Polski.
Wyświetlaj:
andrew / .* / 2005-01-13 15:47
Mam 450 mld zl dlugu, 30 mld deficytu budzetowego, ale co tam, zaplanuje se rozwoj za kolejne 560 mld za dwa lata realizowac beda inni...
Mike / .* / 2005-01-13 11:03
Moim zdaniem te plan ma 2 pozytywne aspekty.Przede wszystkim, jest. Przez ostatnie 14 lat, malo takich rzeczy powstawalo. A jesli juz powstaly to trudno je bylo politykom zaakceptowac (plan Instytutu Smitha, plan Hausnera itp.). Jesli uda sie do niego przekonac wszystkich politykow, jest szansa, ze dojdzie do jakiegos cudownego porozumienia ponad podzialami i chociaz na chwile dobro publiczne wejdzie ponad dobro prywatne albo partyjne. Chcialem rowniez zwrocic uwage, ze razd Belki mial bardzo malo czasu na stworzenie takiego planu i dzialal pod dosyc duza presja.Drugi pozytywny aspekt to sam fakt planowania. Juz samo planowanie dostarcza bardzo duzo ciekaych wnioskow, chociazby takich na co przenzaczyc pieniedze, jakie powinny byc priorytety, czy dusic inflacje kosztem bezrobocia itd. Plan jest niczym, planowanie jest wszystkim.Pozdrawiam z optymistycznym akcentem
rp / .* / 2005-01-13 06:49
Plan do bani? może, nie wiem! Najważniejsze jest planowanie. Za miesiąc znowu coś zaplanujmy, za pół roku też, bo od czego są plany - żeby je poprawiać. A robi to sztab ludzi-lepszych lub gorszych wizjonerów.
planista / .* / 2005-01-13 09:20
Taaaa, bo ktoś kiedyś powiedział: "Nawet najlepiej skrojony plan często kończy się pogrzebem".
rider997 / .* / 2005-01-12 11:56
Smieszy mnie zwlaszcza ostatnia rubryka tej optymistyczne jtabelki powyzej...Prawo zmienia sie z miesiaca na miesiac, dzis mam biznes a za rok moge byc bankrutem bo powstana jakies 2-3 rewelacyjne ustawy a oni zakladaja co bedzie w 2020...hahahahahah
Frugo / .* / 2005-01-16 21:12
Zgadzam sie! Należy zacząć od zniesienia takiej biurokracji (podatek liniowy bez ulg) i ustabilizowania przepisow prawa handlowego. Jak Polska stanie się stabilnym ekonomicznie krajem będzie można zastanawiać się co bedzie w 2020r. Wybudowanie chociaż (śmiesznych) 3 tys. kilometrów autostrad też nie zaszkodzi. No ale trzeba pogratulować rządzącym, że chociaż zaczeli myśleć o przyszlosci :-> Pozdrawiam
wit / .* / 2005-01-12 08:10
Znowu urzędasy a nie rynek ma decyzdować o wszystkim (gratuluje celów, które zapewnią pracę kolejnym naprawiaczom w urzędach!);likwidacja zezwoleń i koncesji, obnizka podatku i ZUS obniżą bezrobocie w jeden rok do poziomu niższego od "docelowego" w 2020. Boże oszczędź nas od takich zarządców.
ROberto Kaszubski / .* / 2005-01-12 11:24
Perspektywa osiągnięcia 11.9 procent bezrobocia w 2014 roku oznacza minimum 9 - 10 lat pracy pod barodzo silną presją pracodawcy, z maksymalnym wysiłkiem i przy minimalnych szansach na poprawę warunków pracy. Obecnie mam 30 lat, brak kłopotów zdrowotnych, spore doświadczenie zawodowe i bardzo malutkie 10 miesięczne dziecko którego już prawie nie widuję - praca. Za 10 lat będę 40 latkiem, z małymi szansami na wykorzystanie dobrodziejstw 10proc. bezrobocia, z organizmem wyniszczonym przez stres. Przy stale malejących płacach realnych i wzrastających kosztach, jedyną rozsądną alternatywą jest emigracja do UK lub Irlandii. Przewiduję 1 rok do 2 lat na CIĘŻKĄ PRACĘ a następnie stabilizację sytuacji osobistej. Bardzo dziękuję za ten "plan" jako pomocny element zagospodarowania swojego własnego życia.
canan / .* / 2005-01-12 19:38
Dla mnie ten plan to koncert życzeń. Jeśli chodzi o planowanie swojego życia to raczej bardzo polecał bym Panu książki Roberta T. Kyiosaki - o niebo wartościowsza lektura. :)
Frugo / .* / 2005-01-16 21:37
Hehehe ok tylko tak jak pisze Kiyosaki trzeba uwierzyc we własną wartość a nasi politycy zdają się widzieć nasz kraj jako problem z którym nie bardzo da się coś zrobić!! Skoro wyż demograficzny jest problemem bo wzrośnie bezrobocie to ja dziekuję bardzo za wspólpracę tym ludziom. Sam jestem w wyżu i widze w nim ogromny potencjał młodych, dobrze wykształconych ludzi, którzy moga popchnąć nasz kraj do przodu zamist (jak coraz więcej moich znajomych) emigrowac zaraz po studiach. Tyle rąk do pracy :) a to ona świadczy o poziomie na którym stoi gospodarka. Pozdrawiam
Chętny na lekturę / .* / 2005-01-13 12:13
Czy nazwisko autora jest dobrze napisane?
domin / .* / 2005-01-13 22:35
na pewno niepewnie mialo byc Kiyosaki

Najnowsze wpisy