6 V - 10 V

privy / 2013-05-06 06:43
Maj to mój ulubiony miesiąc, ale podobnie jak Ted nie jestem optymistą. Wszystko poniżej 2350 to jedynie korekta i w pobliżu tego poziomu będę wywalał wszystko czego nałykałem się przez ostatnie 2 tygodnie. Stany budują dywergencje i brakuje im jakiegoś 1% do wytworzenia 10% poduszki korekcyjnej i dopiero wówczas będzie się można przekonać ile warte jest 2250.
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2013-05-10 22:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dla zainteresowanego...CFD na Nikkei:14760p.(następne +568p...+4% licząc od północy).Teraz byłby czas na przemyślenie ewakuacji...jeśli wziąć pod uwagę czas realizacji i cenę w tym momencie.Na razie tylko przemyślenie.Od tego głowa nie boli.I to by było na tyle...i tak pusto,wszyscy już zaczęli weekend...Dobranoc All.Karaluchy pod poduchy.
Zeus52 / 2013-05-10 22:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Niby to nie koncert życzeń,ale ząbek jest...a co by nie powiedzieć,to tak potężne przesunięcie w górę stop/loss...pod ząbek...to jednak święto w domu...chyba na coś więcej,niż butelka heiniego...:))
Zeus52 / 2013-05-10 18:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Najciekawiej,to wyglądają japońskie 10-latki...już:-17,25%...to tylko jeden dzień handlu na"bezpiecznych"instrumentach...:))Niemcy i Jankesi próbują im dorównać.
Zeus52 / 2013-05-10 13:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zakupy obligacji obcych przez kapitał japoński...mizerne 500mld jenów(tygodniowo:raz 200mld i raz 300mld)...to się nijak ma do wcześniejszej ucieczki,gdy wyjścia były po minimum 800mld-1,3biliona każdego tygodnia).To zaległe dane,lekko wzrostowe...a tymczasem dziś rejterowali nawet ze swoich(-16,25%)...a Nikkei luka i biały korpus.
Zeus52 / 2013-05-10 12:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mocno spadają ostatnio ceny obligacji,ale nieco wybiórczo,na razie na rynkach rozwiniętych...wczoraj ciąg dalszy pogromu na jankeskich 10-Y(i wysoki AHI:+0,2%),dziś na bundach...najbardziej odwrót dotyka japońskie obligacje...tylko dziś,podczas jednej sesji czarna gromnica...spadek o 16,25%.Od szczytu z kwietnia to już ponad 30% spadek na japońskich 10-Y.
Zeus52 / 2013-05-09 10:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
No,z tymi analitykami przesadziłem...nie wszyscy piszą tak nijako,bez perspektyw,w obie strony...tak,by zawsze mieć rację,co by się nie stało...a czytający ich dostają paraliżu decyzyjnego,bo nigdy nie wiadomo,co właściwie ma się zrobić.Akurat znalazłem wyjątek.przy okazji przypomniał mi się.Dębowski pisze inaczej...tworzy prawdopodobny scenariusz wydarzeń...nawet podobnie to wygląda do tego,co pisałem(ruch i zakresy),choć on wychodzi z fal,a nie formacji i kagi.Oczywiście również należy pamiętać,ze to jedynie scenariusz prawdopodobny,a nie pewność.Jeśli się coś prognozuje w ten sposób,zawsze naraża się na możliwość błędu...bo są to konkretne ruchy,w konkretnym kierunku.Zawsze,jeśli się COŚ ROBI można popełnić błąd.Dębowski też może się przez to narażać na zarzut pomyłki...ale każdy powinien wiedzieć,że to jest scenariusz najbardziej PRAWDOPODOBNY,a nie pewnik...no i Dębowski COŚ ROBI konkretnego.Może się mylić...ale liczy się statystyka.
quest77 / 87.204.51.* / 2013-05-09 13:15
zeus pisałeś niedawno o poziomach 15600 czy później 17000 na nikkei. Myślisz że to realne po takich wzrostach z ostatniego pół roku?
Zeus52 / 2013-05-10 02:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nikkei-kontrakty CFD masz już na 14561p...+365p.(+2,57%).Tymczasowo gratki.
al_ lub wierny czytelnik / 89.70.15.* / 2013-05-10 12:04
2.34 masz zdrowie :-)kiedys czasami siedzialem tak po nocach,teraz to czas na sen....polnoc okolice jak cos i do 6-7 rano break;-)
Zeus52 / 2013-05-10 12:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i chodziło też o przełamanie oporu...szczytu z 2008roku o którym pisałem na Nikkei...No i poszli,luka hossy i szczyt pękł...pozostaje LS RGR właśnie w okolicy 15600.
Zeus52 / 2013-05-10 12:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie...ja teraz też zwykle po nocach nie siedzę...tak,jak Ty. Ale to było wyjątkowo...no bo właśnie te pytania o Nikkei...musiałem sprawdzić,jak się ma pacjent..hi,hi stare czasy mi się przypomniały :))
al_ lub wierny czytelnik / 89.70.15.* / 2013-05-10 12:41
u jankow trzyma 32 sp,na razie bez zmian ,liznieta eska,niby powinni wyzej pojsc czekamy na zakonczenie tego tanca i rozpoczynamy robic piramide z esek;-)na fw czekam na test 2315 i moze czas sie obrocic na L (pisalem 59 powinni stuknac zrobili 63) projekcje + fibek na 59-62) s z 59 i dzis 37,nibt to powinna byc 4rka teraz robiona i jeszcze 5tka czeka ale zerkamy i probujemy reagowac jak zawsze...
Zeus52 / 2013-05-10 13:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
U Jankesów to wczoraj,to powinien być właśnie ten oczekiwany"ząbek"....dla zabezpieczenia pozycji long na kagi.Jeśli wyjdą wyżej szczyt,pod ząbek podciągnie się stopy.Dotąd tego brakowało i robiło się nerwowo.
al_ lub wierny czytelnik / 89.70.15.* / 2013-05-10 17:23
na razie 32 sp trzyma a wogole czekamy na tapniecie u jankow;-) moze sie jeszcze chwilke pokreca? jakos 18 maj limit dlugu,ktos ma drobne aby wrzucic ze 2bln aby odroczyc na kolejny rok?;-)
Zeus52 / 2013-05-10 18:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zwróć uwagę na jankeskie obligacje...właśnie mamy ciąg dalszy pogromu.Jankeskie:następne minus 5%(niemieckie:następne minus 8,5%).Obligacje nie,złoto nie,surowce nie...do skarpety kasy nie załadują...pozostają akcje.Nie spodziewam się więc korekty na indeksach!!!Jeszcze nie...bo tak w ogólności,to tak...ale wyżej.
Zeus52 / 2013-05-09 19:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jest dobrze...pary jenowe EUR/JPY,USD/JPY wreszcie wybiły górne ograniczenia trójkąta...tak,że z korektą na Nikkei poczekamy...:)
quest77 / 87.204.51.* / 2013-05-09 21:06
Dzięki Zeus za profesjonalne przedłożenie tematu ;)pzdr
Zeus52 / 2013-05-09 21:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Eeee...tam.Ja to raczej po amatorsku,tak ze swojego podwórka.Co do Nikkei...bez zmian...par jenowych ten ostatni ruch w dół praktycznie nie dotyczył,jak i F-Nikkei...ten nawet bez drgnięcia na wysokim poziomie.Z resztą...u Janków też nie liczyłbym na korektę i eski...tak,jak wczoraj.
Zeus52 / 2013-05-09 15:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Była zła świeczka na F-nikkei i już jej nie ma.Czyli,jak było niżej...nie warto zawracać sobie głowy świeczkami,nawet gdyby powstały...jeśli miałoby się coś zrobić.potrzebna jest konkretna formacja,a nie świeczka..
Zeus52 / 2013-05-09 14:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
To jest tak...ja w tym wypadku nie myślę,ale przekazuję to,co pokazują wykresy.A punktowo-symboliczne mają wyłamanie górą z trójkąta,co jakby potwierdza kierunek i poziom.A co ja myślę? Cóż,nie wyobrażam sobie,aby to poszło tak dalej bez korekty.Cel główny pozostaje bez zmian...ale te 15600 to już byłby max poziom dla korekty.Zaliczone 14400...szczyt z 2008roku jest w tych okolicach,bodaj zaledwie 200p.wyżej.15600 wynikające z P&F...to by się w przybliżeniu nakładało z linią szyi ogromnej RGR z lat 2005/2007.A 17000p....okolice szczytu prawego ramienia tejże RGR.Tak,myślę,ze to zaatakują...tak,jak swego czasu Jankesi swoje podobne poziomy po nieograniczonym dodruku.Tyle,że ja na Nikkey spoglądam sporadycznie...boję się tego,co robią,na tym poziomie...dziwne,ich się boję,a Jankesów nie...może właśnie dlatego,że mało w nich wnikam i nie wszystko kumam.P&F...sugestie jak wyżej...ale podane wyżej przybliżone poziomy również należy brać pod uwagę...w ich pobliżu mogą się dziać dziwne rzeczy.Myślę,że to kwestia horyzontu inwestycji...jesteśmy blisko ważnych poziomów...przy niedawnym wejściu,wysokim...robi się powoli ciasno,w razie draki można zbyt wiele oddać.Przy starym,niskim wejściu...chyba warto poczekać na jakąś ewentualną szczytową formację odwrócenia i dopiero wtedy pomyśleć,co dalej.Wiesz,dla mnie Nikkey to jak ciekawostka...trochę z powodu dużego spreadu na FRX...trochę dlatego,że pewnie nie wszyscy mają to w dostępne fundach.Do niedawna Nikkey nie był w centrum zainteresowania...Jeszcze raz,krótko:te 17000 to na pewno nie teraz,ale po większej korekcie.Przyznaję się bez bicia...to dla mnie nieco egzotyka,jak pewnie dla wielu...jakoś nie żyję tym,nie czuję bluesa.Pozostaje bezduszna technika...rysują jakiś układ lokalnej korekty...ale dla większego ruchu potrzeba formacji,a nie świeczek.Świeczki mogą ewentualnie zapoczątkować tworzenie formacji,jakiegoś jej fragmentu...głowa?a może dopiero lewe ramię?...albo wielkie nic i dalsza jazda.No i powtarzam...horyzont czasowy inwestycji jest w tym istotny.W listopadzie 2011 pisząc o końcu spadków i jeździe na nowe rekordy,zmianie na rynek hossy u Janków też nie myślałem o tym,że to będzie gładko,prosto,jednym ruchem.Nie.Najpierw miał być ruch anulujacy sygnał sprzedaży(przebicie w górę LS-RGR),następnie sygnał kupna(przebicie w górę RH)...i dopiero wtedy wróżenie jazdy na nadbicie szczytów z 2007.Ten plan został już właściwie wykonany(ech,nie powiem...łezka się w oku kreci,gdy sobie przypomnę tamte wróżby i gromy na forum)...pozostała kosmetyka.A z tym bywa najgorzej. Natomiast nikkei dopiero ma zamiar anulować długoterminowy sygnał sprzedaży(LS-RGR)...po tamtej formacji miał tak duży zjazd,że dopiero dociera do LS.A efektów dodruku jeszcze nie ma,bo nie może być...za wcześnie,na razie większość ruchu i tak jest oparta na słowach...coś tam zdaje się zaczęli skupować,ale to początek.
quest77 / 87.204.51.* / 2013-05-09 15:48
krótko węzłowato więc póki co trzymać jeszcze?
Zeus52 / 2013-05-09 18:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na weekly tworzą się dywergencje MACD,RSI...więc korekta niebawem musi nastąpić...ale te dywergencje idą już od dłuższego czasu,na tygodniowych...a nawet jedna tygodniowa świeczka,wcale,jak na Nikkei wcale nie duża,to może być właśnie te brakujące 1000p....więc to akurat może nie być przeszkodą.Ja nie odpowiem na pytanie...czy warto? A masz możliwość zmniejszenia ekspozycji,zamiast kasować całość...bo co by nie mówić,to i tak zbliżają się dość krytyczne poziomy...obojętnie,czy to teraz...jak nie teraz,to nieco wyżej.Może więc po prostu tylko zmniejszyć zaangażowanie...zostawić część i poczekać na rozwój sytuacji.Chyba,że się nie da.
Zeus52 / 2013-05-09 18:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Krótko: Ja bym trzymał.Choćby z tego powodu,że jeśli miałby nastąpić jakiś zrzut,to właśnie teraz...a z fundów nie wyjdę dziś,ani jutro...nie kliknę przycisku"zamknij zlecenie",by w sekundę je zamknąć.Jeśli to zrobię,to zrealizują zlecenie najprawdopodobniej w dołku...po którym powinien być ruch w górę.A konkretnie,to czekałbym właśnie na jakąś formację,niech się zacznie budować...formacje szczytowe:podwójny szczyt,RGR itp.Zawsze będzie następna szansa na wyjście...gdyby mi nerwy nie wytrzymały.ALE...To tylko piszę tak"w razie Niemca"...gdyby faktycznie coś się zaczęło tworzyć,przy tym trendzie będzie następna szansa,następny szczyt.No i ciągle jest niewykorzystany w pełni ruch.Jeszcze inaczej: jest duża szansa na jeszcze lepszą cenę...a w razie spadku i tak wróci,choćby w pobliże obecnego poziomu.A może go przebić.Dlatego ja bym trzymał.Tylko pamiętaj,że to Ty podejmujesz decyzję...popytaj jeszcze innych,może ktoś to widzi inaczej.
Zeus52 / 2013-05-08 22:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pamiętajmy,że FED dodał jedno zdanie w ostatnim swoim komunikacie.Zdanie,którego dotąd nie było:"FED przewiduje także zwiększenie QE3,jeśli zajdzie taka potrzeba."To było niby wiadome...że mogą być zmiany w programie skupu,w zależności od sytuacji w gospodarce...zmiany in minus,lub na plus.Ale ostatnio FED wyraźnie zaznaczył,że przewiduje możliwość zwiększenia dodruku...właśnie dołączając to zdanie do komunikatu.A każde zdanie w komunikacie FED ma swój sens i cel.Nie ma przypadkowych wypowiedzi i nieprzemyślanych chlapnięć ozorem,jak to się często zdarza politykom.Nie ma więc powodów do sprzedaży akcji...a powody do kupna pozostają...bo jak nie teraz,to później będzie lepiej...a jak nawet nie,to FED sypnie większą kasą. Teraz to mamy wręcz licytację...Kto da więcej? Podobno wojny walutowej nie ma.Tylko....co prawda nikt nie skarcił Ninja i Kurody za dodruk...ALE...zaraz później komunikat FED o możliwości większego dodruku....po raz pierwszy,po raz drugi....ktoś da więcej? Panie Draghi,co Pan na to? Aaaa! Przebija Pan! Ujemne stopy? Brawo!!! Po raz pierwszy,po raz dru...O! R.B.of Australia licytuje wyżej! Po raz pierwszy,po raz drugi...kto da więcej?Panie Kuroda...niech Pan,śladem FED,również nie mityguje się tak bardzo,mówiąc o wystarczającym dodruku....może jednak Pan to przemyśli...zwiększamy? Bo może jednak nie wystarczy do osiągnięcia celu inflacyjnego.A Pan,Panie Draghi?Noooo... kto da więcej? I tak to leci.Ale wojny walutowej nieeee maaaa...No bo trudno komuś zarzucać coś,co się samemu robi.No i co w tej sytuacji ma robić rynek,jak nie rosnąć.Ja sobie może żartuję.Owszem.Ale czy to naprawdę tylko żarty?
Zeus52 / 2013-05-08 18:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak prawdę powiedziawszy,to Jankesi też powinni dopiero nabierać rozpędu....i samą podfalą trzecią zaklepać 1650p. Trzeba jeszcze raz to przejrzeć i uściślić poziomy...na razie nie było powodów,bo był czas,więc wszystko było nieco na oko,pi razy drzwi(1650p.-1 etap prawie bez korekty i 1800p.w długim terminie,po korekcie)
al_albo wierny czytelnik / 89.70.15.* / 2013-05-08 20:36
moze i beda atakowac,mam u siebie na systemie taka srednia(hehe wiem ze u jankow juz nic nie dziala)es na 1326,9 sp 32,1 tu do niej nie doszli,dawno jej nie dotykali,prawie jak wiecznosc mozna by powiedziec;-)stalem z boku u nich od kiedy wybili 1598,az sam jestem ciekaw czy linia zadziala i wziolem ski na sp...na fw dzis zamknolem pozycje na fixie...
Zeus52 / 2013-05-08 21:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tylko nie mów teraz:schit! Albo: O Ku....wa! Mówiłem...za wcześnie,zbyt niebezpiecznie brać eski.
al_capponi / 89.70.15.* / 2013-05-08 23:09
nic nie zamierzam sie upierac;-)na razie nie malo wielkiego halo,decyzje jak cos bede jutro podejmowac,zostawilem na noc zaczepne ski z 1630 dzis brane,fw na 59 w cenach zamkniecia i droga na 2400 jak cos otwarta...dzinw sprawa z tym lopem na fw,ta sama kasa kreuje ruch caly czas...
Zeus52 / 2013-05-09 00:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,faktycznie nie wiadomo,kto kogo w konia robi...ja tam z eskami ostrożnie...choć...no cóż,po to są w razie czego stopy,aby chroniły...może więc da się coś ugrać,choć intraday.Ale,z drugiej strony...niby cel widzę na 1650p.(sam indeks),to również ostrożnie...pewnym przy tych poziomach być nie można.Jednak wszystko wskazuje,że powinni,przynajmniej na krótko, ten poziom zaklepać.Przecież przynajmniej część graczy musi to widzieć i pod to grać...techniczne 2 razy wysokość RGR...ta niedoszła formacja.Liczy się tak samo,jakby zaistniała w pełni.I teraz...technicznie,w/g zasad,to 2 razy wysokość,czyli cel na 1650p.,to jest zasięg rażenia,ale MINIMALNY...niejako"ustawowy"zasięg..:)Nie maksymalny.A więc równie dobrze może być 1670,albo 1700(liczby przypadkowe,dla zobrazowania sytuacji).No i falowo...jedynka,krótka dwójka...teraz leci trójka...a gdzie reszta?Trójka zwykle bywa najdłuższa...a na razie zrównała się z jedynką.Może być krótsza od jedynki,ale nie najkrótsza z wszystkich fal...może być coś na kształt"złotego podziału" i może dopiero piątka dotrze do celu...no nie da się tego wywróżyć.Z innej beczki...mamy już bardzo silną linię jang,która wygląda na niezagrożoną,ale faktycznie przydałoby się niebawem załamanie dla zabezpieczenia pozycji....czarny"ząbek"na świecowym...wtedy też będzie można coś więcej kombinować.Jeśli powstanie choć cień szansy na linię jin,albo formację odwrócenia...ale teraz?No nie da się powiedzieć:Tak,WŁAŚNIE TERAZ trend się zmieni...bo ja zasiadłem do kompa i tak mi się wydaje,że już dość tych wzrostów.Nie mówię nawet o długim trendzie...tego zmienić nie tak łatwo...ale nawet krótkoterminowo mamy pełnię rozpędu.Fale dopiero w rozwinięciu.Ja tam wolę coś ominąć(eski),niż wpakować się w maliny.Tyle,że jak mówię...z elkami tez ostrożnie.Nigdy nie ma 100% pewności.To,co się pisze,to tylko przypuszczenia,które wydaja się prawdopodobne...i nie ma sensu za każdym razem mitygować się,że"a może tak,a może nie...",bo wszyscy,jak sądzę,to wiedzą.Każde zdanie należy czytać jako przypuszczenie,coś co wydaje się piszącemu najbardziej bliskie prawdzie,a nie"ja wiem,że tak będzie"...no przecież nie wiem.Ale,z drugiej strony,nie będę pisał,jak zawodowi analitycy,których ekspertyzy zawsze się"sprawdzają"...bo tak piszą,aby później,obojętnie w którą stronę pójdzie rynek,powiedzieć:no,miałem rację.Zawsze.Bo oni piszą obojętnie...jesli przebije opór,to wzrośnie,jeśli wsparcie,to spadnie.Można by to uprościć...jak pójdzie w górę to będzie droższe,jak w dół,to stanieje...masło maślane...dziecko też to wie.Dobrze być zawodowym analitykiem.nie naraża się człowiek na wytykanie błędów...:)
Zeus52 / 2013-05-08 21:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
A z eskami przed 1650p. dałbym sobie spokój...jeśli się na nie spóźnię...to trudno.Za duże ryzyko wejścia za wcześnie.Chyba,że na krótki czas,intra.Tak,jak niedawno nikkei.
Zeus52 / 2013-05-08 20:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
To raczej należy odczytać,jako życzenie...niech nabiorą rozpędu,JEŚLI chcą zrobić"trójkę" dłuższą od jedynki i dojść nią do 1650p. Wtedy przełamaliby dywergencję na weekly,o której pisał privy.Jeśli będą się grzebać,to dojdą do 1650p. ale dopiero po rozwinięciu się całej piątki podfal...i wtedy nadal będą w dywergencji.A to z kolei będzie sugerowało większą korektę....z poziomu 1650p...nic innego nie wypada,ten poziom i tak jest celem.
Zeus52 / 2013-05-08 14:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ciekawe perspektywy otwierają się przed USD/PLN.Można powiedzieć,że są one przepastne...to chyba właściwe słowo.
Zeus52 / 2013-05-07 13:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wig20 rośnie,ale złotówka już nie za bardzo...tzn porusza się jedynie w rytm zmian na EUR/USD...nie dodaje nic od siebie.Obligacje spadają,obroty w miarę duże...ale jeszcze za małe,by mówić o przechodzeniu grubego z obligacji w akcje.Krótko mówiąc: są pewne symptomy przejścia,ale na razie mało wyraźne. Jak dotychczas,to jedynie na głównych rynkach...Niemcy,Stany...mamy ucieczkę z obligacji(zawał) w akcje.
Zeus52 / 2013-05-07 10:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Privy,zwróć uwagę na"bezpieczne"aktywa...złoto!!! Obligacje...najpierw posypały się niemieckie bundy(pogrom),następnie jankeskie dziesięciolatki...w dwa dni(większość w pierwszym)oddały całe ostatnie wzrosty...cały miesiąc wzrostów na ich obligacjach oddany w ciągu niewielu godzin...czarna gromnica armagedonu...:)
privy / 2013-05-07 07:01 / Tysiącznik na forum
Ze względu na dziwne układy na moich kreskach 2320 potraktuję jak sygnał ucieczki. Jeżeli ten poziom utrzyma się przez najbliższe 2 dni wzrośnie szansa na okolice 2400 i po korekcie na nowy trend. Na razie mam słaby ale jednak sygnał kupna dla potencjalnie nowego trendu. Jakoś mi to wczoraj umknęło.
Zeus52 / 2013-05-07 10:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Bywa,że powstaje "reakcja łańcuchowa".Najpierw formacje intra na 5min./15min.,później 1H/4H(to się właśnie dzieje)...ten zakres rażenia implijuje zaś utworzenie formacji na daily...a jej zasięg uaktywnia to samo na weekly.Taki łańcuszek.I w efekcie,w czasie gdy nikt w nic już nie wierzy,mamy jazdę...tak niby z niczego na nowe szczyty. :) Oczywiście to tylko możliwość. Acha! Ale z ninja się trafiło...faktycznie to zwykły traf,nic więcej.Mam na myśli nocną chwilówkę w eskach.No i zobacz,jaki wynik osiągnęli na indeksie...+3,55%.A jaki był planowany na dziś wynik nikkey,jeszcze w czwartek/piątek? O kurna...+3,50%.No tak,niestety pomyłka...o 0,05 p.p..Mea culpa...mój błąd...błagam o wybaczenie.Proszę nie ścinać mi głowy,jeszcze mi się przyda...może rok ciężkich robót wystarczy(?)
Zeus52 / 2013-05-07 02:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i poszli na spotkanie...Nikkei wysoko,za to kontrakty w dół.Hi,hi,hi...czasami wystarczy się schylić po coś,co leży na ulicy i prosi:weź mnie(eski)...:)
Zeus52 / 2013-05-06 23:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zobacz na F-Nikkey...oni chyba myślą podobnie,jak ja...co się będzie działo na indeksie i ich kontraktach po otwarciu przy takiej odchyłce in plus na kontraktach.Chyba już próbują to wyprzedzać.
Zeus52 / 2013-05-06 21:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Przyjrzałem się RSI. DJIA faktycznie od dłuższego czasu tworzy dywergencje na tym wskaźniku.Natomiast Nasdaq i Stasiek...tutaj ani RSI,ani MACD nie da się nic zarzucić. Z ciekawostek: Ciekawe,co też się będzie dziś w nocy działo na Nikkey i ich kontraktach. I jak ustawią nastroje na jutro u nas.Ninja od spadku 2 maja,dotąd świętują...a tymczasem odchyłka na ich kontraktach ma już 500 punktów w górę....pół tysiąca punktów...żeby nie było,że się przejęzyczyłem.
''privy'' / 62.87.225.* / 2013-05-06 21:57
Rzuć okiem na tygodniówki.
Zeus52 / 2013-05-06 22:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
A...tak! Ale tygodniówki...to nie stoi na przeszkodzie,by Stasiek zaliczył 1650p.Może właściwszym określeniem byłoby:"zaklepał" 1650p.....berek! Teraz ty gonisz!... :)Ale znowu...to wygląda róznie dla różnych wykresów(Nasdaq!)...i nieco inną ma wymowę,jeśli popatrzeć na RSI weekly szerzej...tak,powiedzmy od listopada 2010...szczyty i dołki RSI.Taaa...to ma wtedy całkiem inną wymowę. JAKAŚ korekta się należy.Jednak na coś"średniego" nastawiałbym się od 2650p. Tych okolic.
privy / 2013-05-06 22:39 / Tysiącznik na forum
1650 to byłoby przegięcie, dywergencje zostałyby anulowane. Jeśli mają zadziałać szczyt jest gdzieś na tych właśnie poziomach - szczyt lokalny pod korektę a nie pod jakiś dramat rzecz jasna.
Zeus52 / 2013-05-06 23:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,przyjrzawszy się temu jeszcze raz na weekly(Stasiek),tooo...to właśnie nie wiem,czy nie będą anulowane.Mogą być.Ale to niepewne.Poza tym,zależy,w jakim tempie zaliczą 1650p....mogą zaliczyć,a dywergencje pozostaną,jeśli pójdą niepewnym krokiem.Wolę na razie pozostać przy sygnałach:zakupu z przebicia prawego ramienia niedorobionej RGR 2 tygodnie temu(bardzo silny sygnał zakupu),sygnał zakupu z kagi(linia jang) i zakresu rażenia niedoszłej(lokalnej) RGR...właśnie 1650p.no i Keltner...na wszystkich indeksach...nie dali rady zaliczyć dolnej bandy(to jeszcze przed środą 2 tyg.temu),odepchnęła ich nie dotykając...za to mamy nowe,bardzo silne przebicie górnej w piątek(Nasdaq przeleciał nad nią luką hossy).
privy / 2013-05-06 22:43 / Tysiącznik na forum
A co do gpw to jest to dramat. Dziś powinno być co najmniej 3% a nie ma nawet połowy. Jesteśmy
dépassé.
Zeus52 / 2013-05-06 23:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,zgadza się...dlatego nawet,jeśli wyrysowaliby o-RGR daily o której pisałem,to nie ma pewności,w którą stronę pójdzie jej realizacja.Na H1/H4 zrobiło się zgodnie z oczekiwaniami...no,na razie częściowo,bo do pełnej realizacji zasięgu jeszcze nieco brakuje.Ale daily...(?).Trochę dziwne w maju :)
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy