Forum Forum ubezpieczeńInne

94 proc. nie chce ubezpieczenia zdrowotnego. Pomysły Kopacz nie przejdą

94 proc. nie chce ubezpieczenia zdrowotnego. Pomysły Kopacz nie przejdą

Wyświetlaj:
faj12k / 188.47.230.* / 2012-01-06 14:34
Przecież to jest chore. Ja już płacę 1500zł miesięcznie " ubezpieczenia " zdrowotnego. Mam dokładnie takie same świadczenia jak osoba płacąca 20 zł składki zdrowotnej z umowy zlecenia. Gdy idę do doktora to albo dostaję termin za kilka miesięcy albo od razu dobrą radę- proszę odpłatnie to termin krótki. Na leki dostaję receptę - niezależnie od stopnia refundacji - odpłatną 100 %. I czy to nie jest oszustwo? Toż lepiej w razie potrzeby zarejestrować się jako bezrobotny. Świadczenie takie samo - czyli beznadziejnie marne ale przynajmniej nie kosztuje. Chory , śmiertelnie chory jest system, od ministra po salową i sprzątaczkę w przychodni, poprzez jaśnie doktorów , jaśnie urzędników nfz.
SED / 31.63.187.* / 2012-01-06 13:22
NFZ to jedna wielka kpina, płacimy miesięcznie składki z których nie mamy okazjo skorzystać, a to tylko dlatego że kolejki do zabiegów są tak potwornie długie, że człowiek zdąży umrzeć. Coś na ten temat wiem. Gdyby państwo nie okradało nas, każdego było by stać by zapłacić sobie za wizytę u lekarza, u stomatologa. Ubezpieczenia zdrowotne powinny być prywatne, w razie poważnych chorób gdzie leczenie kosztuje krocie ubezpieczyciel powinien pokrywać koszty. Podobną kpiną jest składka ZUS, ludzie nie zdążą dożyć emerytury a mimo to muszą pracować na innych. Od podstawówki dzieci powinni uczyć bankowości by przyszłości potrafiły zaoszczędzić na stare lata, choćby poprzez fundusze.
niwzab / 77.254.166.* / 2011-03-30 11:20
Nie dajcie się zwieść ! Prywatne ubezpieczenia nie są wcale takie dobre. Mam dwa ubezpieczenia. Ostatnio byłem w szpitalu ze względu na chorobę skórną. Płaciłem 3 lata. W szpitalu byłem tylko tydzień. Firma odmówiła mi wypłaty odszkodowania za pobyt w szpitalu, bo w jednym z punktów w regulaminie - niezbyt jasno było wyjaśnione iż właśnie chorób skórnych to ubezpieczenie nie obejmuje.
Przypomina mi się pewna sytuacja, która się wydarzyła w USA. mianowicie człowiek wpłacał przez 15 lat składki na takie ubezpieczenie zdrowotne i zachorował na raka. Niestety konwencjonalne metody leczenia nie pomagały. Pewna klinika zaoferowała pomoc - tj. w tej konkretnej odmianie raka eksperymentalnie leczyli - wykorzystując nową terapię. 70% skuteczności. FIRMA UBEZPIECZENIOWA ODMÓWIŁA wypłaty, tłumacząc to nadal małym prawdopodobieństwem. Tam siedzą matematycy a nie LUDZIE. Dlatego nie rzucajmy się na pomysły Kopacz jak pies na mięcho !
Wierzbno / 89.72.111.* / 2011-03-29 20:46
To co rząd proponuje to kompletna bzdura. Jak muszę być w NFZ, to po co mam jeszcze płacić gdzie indziej ? Jeżeli byłby wybór, to jestem jak najbardziej za. Na umowę o dzieło nie da się niestety całe życie pracować, a szkoda.
Ryszard W / 213.158.217.* / 2011-03-29 19:01
bedziesz sie leczył w luksusowych szpitalach przez wybitnych specjalistów. Uwierzyłes , jezeli tak to juz ci nic nie pomoze ?
Ryszard W / 213.158.217.* / 2011-03-29 18:58
powstaje cos na kształt OFE a rząd PO pózniej powie ,że sie pomylił. Sprostanie administrowaniu prywatnymi ujbezpieczeniami przekracza możliwosci naszej biurokracji. Panie Tusk , czy chodzi o nowe pieniadze na zasypanie dziury budżetowej ?
Drewnis / 212.160.173.* / 2011-03-29 16:27
Jak słucham PiSorów to mi się komuna przypomina. O dostępie do chleba powinna decydować uczucie głodu. Kto bardziej głodny ten pierwszy je. Niestety lekarze nie przychodzą do pracy za dramo. Firmy farmaceutyczne nie rozdają leków. A elektrownia nie dostarcza prądu do szpitala za darmo. Ja rozumiem że głodnych nakarmić a spragnionych napoić ale to słodka idea. Nie mamy zasobów ropy czy gazu z których można by ludziom coś dać. Wiec do rzeczy bez demagogi. Zakładamy że w systemie jest za mało pieniędzy to znaczy szpital może wykonać więcej zabiegów ale nie dostanie więcej kasy z NFZ. Krótki opis sytemu który mamy obecnie. Państwo postanowiło dać każdemu obywatelowi mercedesa. Zbiera więc od wszystkich składkę. I co roku zamawia w fabryce 1000 mercedesów (bo na tyle zebrało). Fabryka może wyprodukować 1500 mercedesów. Ale nie może ich sprzedać bo tyko NFZ może je kupować. Wiec tworzą się kolejki na mercedesy. A jak komuś zależy to przekupuje kogo trzeba i szybciej dostaje mercedesa. Reasumując wspaniały system do przekrętów. Niby każdy kiedyś tego mercedesa dostanie ale nie wiadomo kiedy. Wiec jaka jest propozycja. Po pierwsze trzeba dać ludziom możliwość kupienie mercedesów a dzięki temu fabryka wyprodukuje ich więcej. To proste. Czyli idę do przychodni i Pani w okienku pyta. Darmowy czy komercyjny. Nie stać mnie ustawiam się w kolejce i czekam. Stać omijam kolejkę i jestem obsługiwany poza kolejnością. Efekt. Limit NFZ zostaje wykorzystany na naprawdę biednych. Bogaty nie stoi w kolejce. Przychodnia ma dodatkowy zarobek. Znika pokusa łapówki. Proste. Czy uczciwe- tak. Czy sprawiedliwe społecznie - oczywiście że nie. Ale sory takie jest życie. Taki system obowiązuje na państwowych uczelniach wyższych. Jest limit miejsc na dziennych darmowych studiach a oprócz tego płatne zaoczne. I zobaczcie jak wzrosła ilość studentów na Państwowych Uczelniach. Jakie stały się wydajne zamożne. Nie słyszałem żeby plagą uniwersytetów były długi. Do tego dla biednych studentów są stypendia naukowe i socjalne z pieniędzy zaocznych. Czuję że ten system w szpitalach też by się sprawdził. Zwiększyło by się obłożenie szpitali. Pacjent który by płacił za usługę wybrał by szpital najtańszy. A szpitalom zależałoby na jak największej ilości wykonanych zabiegów. Kto wie może byśmy się stali znaczącym eksporterem usług medycznych. A to wszystko z zyskiem dla biednych bo za nich płaciłby NFZ. Kolejki byłyby krótsze. Personel zadowolony bo by sobie na komercyjnych dorobił. itd itd itd A najlepsze jest w tym to że bogaty by za to wszystko płacił podwójnie. Bo raz w składce na NFZ a drugi z własnej kieszeni. Czyli byłby dojony przez biednych i w dodatku z tego zadowolony. idylla.No a że w przychodni biedna kobieta z chorym dzieckiem musiała by czekać w kolejce a trochę bogatsza od niej była obsłużona pierwsza albo przez innego lekarza. Wiem wiem to okropne ale w sumie korzystne dla wszystkich.
Magellan RW / 213.158.217.* / 2011-03-29 19:06
Drewnis , odpowiedz na pytanie dlaczego M. Thatcher premier W. Brytanii nie zderegulowała ochrony zdrowia. - Bo bała sie wzrostu kosztów trudnych ndo opanowania. Jak sie ma Beatka S- maherka od ochrony zdrowia
darecki6 / 85.89.183.* / 2011-03-29 10:34
http://www.youtube.com/watch?v=YHXKXO1SBeQ
darecki6 / 85.89.183.* / 2011-03-29 10:20
My Polacy potrafimy tylko narzekać ,stękać ,żalić się i wytykać
jaki to nasz kraj niesprawiedliwy .Fakt ,jesteśmy niewolnikami
tego kraju ,władza gniecie i wyciąga ręce po więcej i więcej
.Polska sprawiedliwa i prawa ? jednemu się zabiera by dać
drugiemu ? w kółko by gadać o tym samym ,co z tego gadania
wynika ?Proponuje ?nie płacić bandyckich podatków ,ZUS,nie
kupować paliwa ,nie palić papierosów,nie pic alkoholu ,nie
pracować. niech runie ta zepsuta i bandycka machina .Trza by to
zbudować od początku ?.A może rewolucja ? przewrót ?.
pogadajmy o Polsce w gumiakach?
oborowy / 79.185.87.* / 2011-03-29 00:23
Ją czasem nie Kopnął jakis koń w głowę????

A może tate,albo mamę
Chory / 2011-03-28 13:55
Najlepiej gdyby zlikwiodwać ZUS, a pieniądze które zarabiamy dawać tam gdzie chcemy a nie tam gdzie musimy!!
Pilsener / 2011-03-28 13:40 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Oddaję na dzień dobry połowę pensji a potem jeszcze co najmniej 1/3 kupując produkty i usługi i co mi rząd mówi?
- że jak chcę jechać bez dziur to mam płacić!
- że jak chcę iść do lekarza mam płacić!
- że jak chcę mieć emeryturę to muszę sam na nią uskładać!

Może jeszcze jakiś NFZ2 wzorem OFE stworzymy, co? Przyda się kilka posad dla kolegów i będzie można się wykazać, jak to rząd dba o obywateli!
alexor / 87.205.164.* / 2011-03-28 15:07
Ty nie oddajesz polowy swojej pensji na swoją ani czyjąś emeryturę, a na te tabuny urzędnikow, których namnożył nasz piłkarz-obibok. Na emerytury budżet pozycza
Lysy 25 / 77.255.153.* / 2011-03-28 10:08
Ubezpieczenia są w zasadzie dla biednych.
Bardziej majętni mają odłożoną kasę i w razie potrzeby po prostu zapłacą za dodatkowe usługi medyczne.
Za 30-50 tysięcy PLN można w Polsce właściwie wszystko załatwić z wyjątkiem długotrwałego leczenia onkologicznego (ale jeżeli takie jest potrzebne to kosztem ogromnej kasy i cierpień pożyjemy sobie ze 2-3 lata dłużej a potem i tak do ziemi) i rzadkich chorób genetycznych.
Przeszczepy nie wchodzą tu w grę bo są kontrolowane przez państwo.

Tak więc jak ktoś ma odłożone z 50 000 PLN to nie ma sensu wykupywać dodatkowego ubezpieczenia.
wojens / 109.243.1.* / 2011-03-28 12:20
Co Ty za bzdury piszesz. Jakie dwa lata. Po wyleczeniu odpowiednio wcześnie zdjagnozowanego raka mozna dożyć starości. Ubezpieczenia są dla wszystkich z wyjatkiem bogatych. ale na prawdę bogatych. Bo już pomijając samo leczenie i to nie tylko tych przypadków o których wspominasz ( jest cala masa drogich procedur medycznych ) to przeciętnie zamożny czlowiek będzie oszczedzal na badaniach i w ogóle na profilaktyce. Taki przeswietlenia pluc nawet nie zrobi.
Lysy 25 / 77.255.164.* / 2011-03-28 15:07

Co Ty za bzdury piszesz. Jakie dwa lata. Po wyleczeniu odpowiednio wcześnie
zdjagnozowanego raka mozna dożyć starości.

Po wyleczeniu - tu zakładamy, że pierwsze albo najdalej drugie podejście odniesie sukces.
I tutaj wystarczy te 50 000 PLN.

Natomiast jeżeli będziie potrzebne dalsze leczenie to stan chorego jest w zasadzie terminalny i tylko przedłużamy mu życie - własnie zwykle o 2-3 lata i ogromnymi kosztami.
wolny kibic / 82.26.24.* / 2011-03-28 05:36
Do szpitali sie nie oplaca doplacac ale juz do polis/ubezpieczen tak. Bardzo ciekawa koncepcja ze lepiej jest wkladac pieniadze do prawej niz lewej kieszeni. A propo reformy to za jakis czas te sprywatyzowane szpitale zbankrutuja i bedziemy doplacac nie tylko do stymulowania ale rowniez do szpitali. I moze sie w koncu okazac ze nie bedzie nawet nas stac na to aby umrzec
esu / 78.8.2.* / 2011-03-28 02:28
Niestety mnie na to nie stać bo płacę na ten wasz ZUS, KRUS, mundurówki, NFZ, PKP, Pocztę Polską i tysiące innych mafii, które pochłaniają pieniądze z przymusowych podatków i składek jak gąbka. Przymus płacenia składki na ubezpieczenie zdrowotne to złamanie praw człowieka ty mafio ch.olerna. Nowa forma pańszczyzny nakładana na zwykłych ludzi na rzecz lekarzy cwaniaczków, nowej leniwej szlachty darmozjadów.
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy