Forum Forum ubezpieczeńInne

94 proc. nie chce ubezpieczenia zdrowotnego. Pomysły Kopacz nie przejdą

94 proc. nie chce ubezpieczenia zdrowotnego. Pomysły Kopacz nie przejdą

Wyświetlaj:
oportunio / 213.108.119.* / 2011-03-27 21:49

Chcąc stymulować masowe kupowanie dodatkowego ubezpieczenia medycznego należałoby wzorem innych krajów ograniczyć świadczenia gwarantowane w systemie publicznym.

I o to plebejusze chodzi. Skoro jestescie za biedni, aby opłacac dodatkowe skałtki za to co już opłaciliscie w ramach obowiazkowego przymusu. Obetnie sie wam usługi juz opłacone. Ale nie zmniejszy a raczej zwiekszy obowiazkowe opłaty.
Po prostu rzadzacy wami i pokrewnw elyty, wpadły w sidła własnej chciwosci.
Tak wam dokręcą śrubę, że albo nie wytrzymacie i sie totalnie zbuntujecie, albo wymrzecie.
Ten wybór zostanie wam zostawiony.
de gaule / 79.163.53.* / 2011-03-27 21:21
mam pomysł na panią kopacz: należy ją jak najszybciej WYKOPAĆ!!
ddddddd / 217.153.102.* / 2011-03-27 17:46
Zwolnijcie mnie z obowiązkowych składek na NFZ to ubezpieczę się prywatnie - proste. Jak moje pieniądze nie będą rozkradane to nie braknie ich na moje leczenie.
będzie tak jak u dentysty / 79.185.172.* / 2011-03-27 16:49
TAK KOCHANI. POGADAMY SOBIE DZIŚ. POGADAMY SOBIE JUTRO. POGADAMY ZA 5 LAT I WIĘCEJ, I NIC SIĘ TU NIE ZMIENI. KOLEJKI W SZPITALACH DO ZABIEGÓW BĘDĄ CORAZ DŁUZSZE. Naszych pięniędzy starcza zaledwie dla najbardziej ciężko chorych którzy nie mogą już pracować. Pozostaje niektórym tylko leczyć się prywatnie lub jakioś załatwiać szybsze przyjęcie w państwowych szpitalach. A to że płacicie ZUS czy KRUS najwyraźniej nikogo już nie obchodzi. Rząd myśli tylko o ile podwyższyć składki na ubezpieczenie aby wogóle utrzymać służbę zdrowia.
kress / 91.193.208.* / 2011-03-27 16:09
Bo oni kombinują tak: obowiązkowe składki mają iść do kieszeni kolesi z NFZ, a z dodatkowego ubezpieczenia mamy się leczyć.
Proponuję do obsługi dodatkowych ubezpieczeń zatrudnić jeszcze z milion urzędników.
niewierzący ateusz / 79.186.45.* / 2011-03-27 16:00
państwu redaktorstwu z money się w głowach poprzewracało, wam się wydaje ,że jak ludzie zarabiają ciut powyżej średniej krajowej (o tych co mniej niż średnia to szkoda wspominać ) to ich stać i na składkę dla NFZ i na komercyjne ubezpieczenia zdrowotne ? powaliło was do reszty ?
leser83 / 212.106.16.* / 2011-03-27 22:38
ja tam sie ubezpieczyłem dodatkowo i płace 54 złote i jestem leczony w luksuowych warunkach i bez kolejki a na ubezp. zdrowotne płace 30 pare i ch... z tego
esu / 78.8.2.* / 2011-03-28 02:32
Minimalna stawka miesięczna na państwowe to prawie 250zł. Nie bardzo rozumiem jak Ci wyszło te 30zł?
Andiii 5 / 83.31.85.* / 2011-03-27 15:58
http://niezalezna.pl/8111-ponad-milion-zlotych-wydalismy-juz-na-pitere
rembert2 / 2011-03-27 15:38 / Tysiącznik na forum
Obowiazkowo place na ZUS i trzeba odkladac na starosc,skladke zdrowotna i dodatkowo sie ubezpieczac--na cholere mi ci durni politycy i zlodziejskie panstwo?
wojens / 109.243.1.* / 2011-03-28 10:51
Nie musisz ubezpieczać się dodatkowo. Po co mącisz. Jeśli nie chcesz się ubezpieczać dodatkowo to ta informacja nie jest dla ciebie. Od komentarza też proponuję się powstrzymać.
rembert2 / 2011-03-28 14:53 / Tysiącznik na forum
Akurat ten dziadowski rzad chce wymusic od obywateli dodatkowa kase na to co raz juz sciagnal a do komentarza mam prawo jak i inni przynajmniej do czasu gdy Donald nie zalozy szlabanu na neta
jakub2 / 31.60.81.* / 2011-03-27 14:45
Nigdy wcześniej nie było w tym kraju tak ograniczonych ministrów i wice ministrów w ministerstwie zdrowia jak w chwili obecnej .
lusticus sardonicus / 195.114.163.* / 2011-03-27 14:27
Proponowane recepty uzdrowienia przypominają mi moją rozmowę z panią magister w aptece,która na pytanie: czy korzeń żeńszenia pomoże na mą męską niemoc ,odparła zalotnie: jak pan mocno przywiąże. Magiczna ręka rynku jest bardzo chora.
kress / 91.193.208.* / 2011-03-27 16:13

Magiczna ręka rynku jest bardzo chora.

To nie ręka rynku jest chora. Chore są kolesiowskie układy polityków, którzy nami rządzą. Od 20 lat nikt nie zrobił niczego sensownego ze służbą zdrowia.
WR1 / 213.158.217.* / 2011-03-29 19:23
a co słychac u b. poseł PO Beatki S, znanej maherki od ochrony zdrowia.
Budyń / 89.72.232.* / 2011-03-27 14:58
No chora - bo w Polsce dawno została odrąbana.
Kopacz nie proponuje prywatnych ubezpieczeń tylko dobrowolny haracz.
man13 / 2011-03-27 14:04 / Tysiącznik na forum
Inwestycja w dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne jest tyle samo idiotyczna co szkodliwa.
Idiotyczna - bo raz płacone ubezpieczenie na wszystkie świadczenia powinno wystarczyć a jeśli nie wystarcza to znaczy że każde dodatkowe jest tyle samo warte.
Szkodliwa - bo wpowpowywuje dodatkowe pieniądze w niewydolny system z którego obecny ubezpieczyciel nie jest się wywiązać z obecnych gwarancji
Jedyne rozwiązanie to prywatyzacja opieki medycznej, ustanowienie koszyka świadczeń gwarantowanych na poziomie możliwości publicznego systemu ubezpieczeń, poluzowanie możliwości doubezpieczenia się w konkretnych placówkach medycznych i specjalistycznych firmach prywatnego/społecznego ubezpieczenia medycznego.
Budyń / 89.72.232.* / 2011-03-27 14:59
A co Ci da prywatyzacja placówek ? Potrzebne się pieniądze, a tych jest 1. za mało 2. źle wydawane 3. NFZ robi co może, aby nie płacić i dokładnie tak samo będzie postępował każdy inny ubezpieczyciel.

Prywatny czy Państwowy, szpital bez pacjentów i pieniędzy (albo z pacjentami, bez pieniędzy) zadłuży się i zbankrutuje tak samo.
esu / 78.8.2.* / 2011-03-28 03:03
Da to że prywaciarz liczy moje pieniądze bo mogę pójść do innego i wydaje je sensownie. Państwowy NFZ kasę przepija bo od sensowego wydawania pensja urzędnikowi nie urośnie więc po co się wysilać. Wręcz przeciwnie lepiej umówić się z jakimś przedsiębiorcą ustawić przetarg i wyprowadzić pieniądze do własnej kieszeni.

Więcej pieniędzy nie potrzeba w systemie.
kress / 91.193.208.* / 2011-03-27 16:22

NFZ robi co może, aby nie płacić i dokładnie tak samo będzie postępował każdy inny ubezpieczyciel.

Jak z prywatnym ubezpieczycielem są problemy, to można go zmienić na innego. Właśnie na tym polega różnica. A NFZ na co zmienisz, skoro jest obowiązkowy?
Właśnie dlatego NFZ może robić co chce - bo ma ustawowo zagwarantowany przypływ gotówki od obywateli. Nawet jak nie korzystasz, nawet jak wybierzesz prywatnego ubezpieczyciela, to i tak NFZ dostaje od Ciebie kasę. Idealna maszynka do robienia pieniędzy dla kolesi na wysokich stołkach.
Budyń / 89.72.232.* / 2011-03-27 18:50
@kress

A co jeżeli wszyscy będą tak robić ? :) Tak jak każdy inny oligopol ?
Poza tym, więcej ubezpieczycieli - więcej kasy na dublowanie administracji. Tak jak z OFE.
Pamiętaj - "once you have their money, never give them back".
kress / 91.193.208.* / 2011-03-27 22:44
Idąc Twoim tropem należałoby w ogóle zrezygnować z podatków, składek i ubezpieczeń - no bo wszystko to powoduje albo wzrost administracji albo jakiś monopol/oligopol. Najlepszy rozwiązaniem będzie jak zachowamy 100% pieniędzy dla siebie i sami sobie będziemy organizować i bezpieczeństwo (zamiast policji, straży pożarnej itd.), i służbę zdrowia (lecząc się domowymi środkami) i wszystko inne ;) Z emerytur też zrezygnować, niech każdego utrzymują jego dzieci (przymusowo).

OFE to dla mnie durny pomysł polityków. Niby to prywatne, ale powiązane składkami z ZUS-em. Niby niezależne, ale w każdej chwili może zostać zmienione odpowiednią ustawą. Ni to pies, ni wydra. Jak już ma być prywatne, to w 100%, a nie zmieniające się w zależności od widzimisię polityków.
agafia / 87.207.5.* / 2011-03-27 14:00
Artykul to bzdura na kiju. Jeżeli już co najmniej 13% ma dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne, to twierdzenie że tylko 6% Polaków ich chce jest kłamstwem - bo tych 13% chyba nie ma ich pod przymusem, a więc chce. Natomiast rząd popełnia tu olbrzymi błąd braku informacji. A postsowieckie myślenie - urawnilowki, wszystkim sie wszystko należe za nic, prowadzi nas w kolejne ślepe uliczki. Dopuszczenie dobrowolnych ubepieczen nie oznacza ich obowiązku. kto nie cche , ten nie musi. Ale dziś rozwój usług zdrowotnych hamuja niskie kontrakty z NFZ i one wyższe nie będą, czy wejda ubepieczenia dobrowolne, czy nie! Zamiest więc dac szansę wykorzystania tych 'wolnych mocy przerobowych", to my mówimy NIE. Stara zasada - jak ja nie ma krowy, to niech i sąsiadowi wyzdychają.
Polak Mały / 46.113.131.* / 2011-03-27 14:13
Większość z tych 13% ma ubezpieczenia wykupione przez pracodawców. To pierwsze primo. Drugie primo... prywatne ubezpieczenie posiadam od bodaj pięciu lat. A więc dłużej niż ministrem jest Pani Kopacz. Zastanawia mnie więc na czym polega nowość w pomyśle Pani Minister. Takie polisy można było wykupywać na długo przed rządami PO. Niestety dla mnie ta prywatna polisa to niestety rodzaj dodatkowego podatku. Płacę w końcu na system opieki zdrowotnej... i wolę z niego nie korzystać bo poziom usług jest koszmarnie niski. Ideałem (mającym coś wspólnego z liberalizmem) byłaby sytuacja w której mam jakiś wybór - płacę minimalną składkę na utrzymanie służb ratunkowych i "niedochodowych" placówek specjalistycznych a opiekę podstawową wykupuje tam gdzie mi się podoba. Albo w NFZ-cie, albo gdziekolwiek indziej.
Andiii 5 / 83.31.85.* / 2011-03-27 13:36
http://niezalezna.pl/8132-gilowska-rzady-tuska-czas-zmarnowany-dla-polski
leming w biegu / 84.234.10.* / 2011-03-27 13:29
Ten kto myśli, że okupującej Polskę chazaro-bolszewii zależy na zdrowiu Polaków - ten KIEP!
Im zależy na naszych pieniądzach!
Oszoomowaty / 89.229.238.* / 2011-03-27 13:02
Kto nie ma POpamieci to może sobie porówna dziłanie POmedii i kiboli z PO w 2007 roku iw 2011 roku. Mozna tez sobie porównac klase opozycji - działani debilne PO 3 lata temu i aktualne działania PIS:
"...
Zakończył się 9-cio dniowy protest pielęgniarek z Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych. Siostry okupowały galerię w Sejmie, a 5 z nich przez kilka dni prowadziło głodówkę. Poszło o zmianę w ustawie o działalności leczniczej, która doprecyzowała zasady zatrudniania pielęgniarek na kontraktach w szpitalach. Zdaniem OZZpiP zatrudnianie na kontraktach oznacza więcej godzin pracy i spadek jakości usług zdrowotnych, w opinii związku dyrektorzy szukając oszczędności będą wymuszać taką formę zatrudniania. Rząd powołując się na orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego z 2005 r. stanął na stanowisku, że zakazać zatrudniania na kontraktach nie można. Problem w tym, że zdania prawników są podzielone – z opinii Adama Bodnara z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego wynika, że orzeczenie TK dotyczy zupełnie innej sytuacji i tym samym zakaz zatrudniania na kontraktach w szpitalach może obowiązywać.

Jakże inaczej wyglądał obecny protest pielęgniarek niż ten z 2007 r.! Wtedy do sióstr koczujących w namiotach w „białym miasteczku” na wyścigi przybywali działacze SLD i PO (m. in. obecna minister zdrowia Ewa Kopacz i prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz - Waltz) przynosząc herbatę i kanapki. Zachwyt i aplauz wzbudzała akcja okupacji przez grupę pielęgniarek kancelarii premiera Jarosława Kaczyńskiego. Tamten protest pielęgniarek domagających się jeszcze większych podwyżek płac (za 2 letnich rządów PiS służba zdrowia otrzymała 30 - to procentowe podwyżki) z entuzjazmem nagłaśniały media popierające PO. Teraz do protestujących sióstr nie pofatygował się żaden z tamtych kibiców. Nikt nie przyniósł herbaty, kawy, kanapek…Media sympatyzujące z PO nie kipiały oburzeniem, nie krytykowały władzy. Zamiast poparcia w sprawie ewidentnego pogorszenia warunków pracy (zamiast umów o pracę upowszechnią się kontrakty - będzie dłuższa praca, mniejsze zarobki, brak stabilności pracy) pielęgniarki otrzymały możliwość…kurtuazyjnego porozmawiania z Panią Prezydentową Anną Komorowską. Zarówno A. Komorowska i przedstawiciele rządu na równi traktowali pielęgniarki zrzeszone w OZZPiP (45% ogółu pielęgniarek) i pielęgniarki pracujące na kontraktach (niecałe 5 %) i wygrywali różnice interesów między tymi środowiskami. Cóż, protesty pielęgniarek ze „słusznych” w 2007 r. stały się „niesłuszne” w 2011 r.

Rząd D. Tuska nie ma zamiaru ustąpić. Pielęgniarki będą mieć gorzej niż za rządów PiS (tylko niepoprawny fantasta może twierdzić, że NFZ znacznie zwiększy finansowanie szpitali, a ich dyrektorzy przeznaczą te większe środki dla pielęgniarek zatrudnionych na umowach o pracę oraz upowszechniających się kontraktach). Zrozumiały, że zostały zrobione w balona. ..." Z Salon24.pl

Najnowsze wpisy