Forum Forum dla firmDotacje

Afera solna. Czesi ostrzegają przed żywnością z Polski

Afera solna. Czesi ostrzegają przed żywnością z Polski

skomentuj
Wyświetlaj:
jvelzkeyek / 89.229.74.* / 2012-03-06 20:19
Sól przemysłowa jest wyjątkowo zdrowa

Afery z solą wypadową nie było !

Poznańskie CBŚ słono przesoliło.

Opinię w liny wpuściły media.

Od tygodni grana jest tragikomedia.

Sól wypadowa, sól przemysłowa

jest wedle Sanepidu wyjątkowo zdrowa.

Tylko nie ufają nam południowi sąsiedzi.

Nie wiedzą co w w polskiej żywności siedzi ?

Nad embargiem dla żywności się zastanawiają.

Na aferach najwięcej redaktorzy zarabiają.
http://komentarzedowydarzen.blox.pl
kiinga / 88.199.38.* / 2012-03-06 19:57
Zechciejmy zauważyć kilka faktów;
1.Używamy soli kuchennej (chlorku sodowego) jako substancji spożywczej mimo, że lekarze zalecają ograniczenie jego spożycia do kilku gramów dziennie a nawet jego eliminowanie z jadłospisu.
2.Duża ilość chlorku sodowego może spowodować śmierć wskutek zakłócenia gospodarki elektrolitycznej organizmu. Samobójstwa poprzez spożycie dużej ilości soli były spotykane w Chinach.
3.Zanieczyszczenia soli siarczanem sodu są mało szkodliwe, a sam siarczan sodu jako sól glauberska jest stosowany w lecznictwie jako lek osmotycznie czynny działający przeczyszczająco mniej drażniąco niż siarczan magnezowy.
4.Dopuszczenie środka jako substancji spożywczej jest uwarunkowane spełnieniem warunków technicznych które podlegają ścisłej kontroli analitycznej. W stosunku do produktu technicznego wymagania są zupełnie inne - zwykle mniej rygorystyczne lecz może się zdarzyć, że produkt techniczny spełnia wymagania chemiczne stawiane produktowi spożywczemu lecz nie spełnia np. wymagań w zakresie granulacji.
5. Domniemanie, że w soli mogą być dioksyny wypowiedziane przez chemika z Politechniki Łódzkiej, nie stanowi jeszcze dowodu że są one tam istotnie obecne. Domniemanie to należy potwierdzić analitycznie a dopiero potem je upubliczniać. Trzeba mieć nieco więcej odpowiedzialności z słowo wypowiedziane laikowi- dziennikarzowi i zdawać sobie sprawę ze skutków jakie może ono przynieść.
6. Poziom histerii i niekompetencji w tej sprawie sięga szczytów i jest ilustracją braku wiedzy w naszym społeczeństwie :) pozdrawiam mądry naród który umie szkodzić sobie jak żaden inny
bebi / 88.199.38.* / 2012-03-06 19:42
Poczytajcie sobie o Unii :) której chcieliście i na którą głosowaliście :)
http://www.tvn24.pl/12691,1736830,,,afera-solna-w-islandii-trefny-towar-na-rynku-przez-13-lat,wiadomosc.html
berri / 88.199.38.* / 2012-03-06 19:40
Jejku jak się czyta te durne komentarze .... to słabo sie robi . Afera jest i trzeba ukarać zgadzam sie. Ale co niektórzy chyba maja problemy zdrowotne i to z głową . z pewnością wiekszosć z was głosowała za unią europejska .... i sami sobie dziekujcie że zachorowalność na raka wzrosła. Polskie normy przy produkcji zywności nie dopuszczały wielu substancji do obrotu.... Unia natomiast karmi nas legalnie tym syfem, czyli konserwantami i barwnikami i ulepszaczami smaku.... unia zezwala na to wystarczy napisać na etykietce ze zostało użyte w produkcji. Poza tym sami do tego doprowadzacie drodzy konsumenci :) czy ktos kiedyś widział ser albo wędliny i chleb zapakowane i z terminem przydatności do spozycia kilkutygodniowym ?????? nie !!! no własnie a teraz sami chodzicie do sklepu i kupujecie takie rzeczy, więc producent sie dostosowuje do waszych zyczeń :) smacznego zatem biegnijcie po parówki co mają miesiąc przydatności do spozycia - na pewno sa naturalne :))))
Lorunia / 31.63.66.* / 2012-03-06 09:29
Każda afera dobra aby odsunąć myślenie na temat reformy emerytalnej ! parę tygodni poszukiwanie dziecka ! aż do znudzenia wałkowany temat póżniej sól . Sami strzelają sobie w kolano będzie tak jak z rosyjskim importem warzyw i owoców . Pogadajcie jeszcze dłużej na ten temat pogadajcie !
pajchiw / 2012-03-06 07:29 / Tysiącznik na forum

- Nie oczekujemy problemów. Polska nie informowała żadnego z państw członkowskich (UE) tylko dlatego, że proceder dotyczył trzech podmiotów i tylko i wyłącznie na terenie Polski -

Nadal nie podali, którzy to.
Może się okazać - i pewnie okaże, że kolesie sprzedawali tą sól wszystkim i w Polsce i za granicą.
I że są znaną firmą, albo nawet monopolistą.
No i może być tak, że produkty bazujące na tej soli były (i są) eksportowane poza kraj.
No ale PIW, Sanepid, BHP itd. to w Polsce czysta fikcja. Co to za kontrole, które przeprowadza się dając znać przynajmniej dzień wcześniej? Po co? Czy przypadkiem, nie po to, żeby nic złego nie wyszło?
Bo innego powodu nie widzę...
Albo obowiązkowe pobieranie próbek z każdej partii produktów - zacny pomysł - tylko, że nikt nie bada czy materiał do zrobienia próbek nie jest specjalnie preparowany na potrzeby ewentualnej kontroli - a produkcja? To co innego...
Taką mamy rzeczywistość Panie i Panowie.
grzesiek_pac12 / 2012-03-06 08:28 / Bywalec forum
powinniśmy przestać robić z siebie pośmiewisko i udostępnić listę produktów, no proszę Was? wykryto, że jemy nieprawidłową sól, przemysłową zamiast spożywczej i pomimo, że wiadomo gdzie występuje, to nikt nam tego nie ujawnia.
ojczyzno ma .... / 83.10.162.* / 2012-03-06 06:17
Prokuratura chroni przestępców.W jakim kraju my żyjemy.Rząd znowu chce zamieść pod dywan.Cieć umie zamiatać.
anisolianimarketow / 109.173.169.* / 2012-03-06 01:30
No to media wbiją nam gwoździa do trumny, jak zwykle zresztą szukając afery, niby nic złego ale kij ma dwa końce, jak stanie import polskiego fooda to dopiero odczujemy kryzys. I co w takich sytuacjach robić? Teraz to d. blada, jak sól, a nasze polskye organa kontroli żywności powinni zwolnić i na bruk wyp...ć, posypany oczywiście.
cc / 81.190.102.* / 2012-03-06 00:17
Osoby które nadzorują bezpieczeństwo produkcji żywności powinni podać się do dymisji lub zostać natychmiast zdymisjonowani, niestety rozpoczynając od Ministra Zdrowia na czele, bo to on miał jako pierwszy taki obowiązek. Po ujawnieniu zaniedbań "solnych" ich obowiązkiem było natychmiastowe podanie do publicznej wiadomości listy wszystkich podejrzanych produktów i ich producentów. Nie podanie tej informacji, a wręcz wydanie prokuratorskiego zakazu jest lekkomyślne. Takie postepowanie naraziło cały polski przemysł spożywczy na utratę wiarygodności w Polsce i na świecie, a tym samym na niepowetowane straty ekonomiczne.
Kolo_ / 94.112.82.* / 2012-03-05 22:38
"Przewrażliwienie czeskich sprzedawców żywności" - jaja sobie robicie?
Ze polacy z blogoslawienstwem rzadu i wszelkich instytucji rzadowych, prokuratury itp.. 'zra' w PL syf... to nie znaczy ze inni tez maja... z powodu jakiegos 'dobra wyzszego'....
Smacznego!
skomentuj

Najnowsze wpisy