Forum Polityka, aktualnościPolityka

Amerykanie: Polacy nie zapłacą za tarczę antyrakietową

Amerykanie: Polacy nie zapłacą za tarczę antyrakietową

Wyświetlaj:
durny / 83.5.163.* / 2007-06-02 10:21
Aż dziw bierze że jesteśmy tak głupim narodem w środku Europy, i tym amerykańcom pozwalamy wpieprzać się w nasze sprawy.
Jeżeli potrzebują TARCZY to ja mam gdzięś taką starą pokrywę od kociołka po praniu to chętnie odstąpię bez opłat, co w demokracji jest nie do pomyślenia, bo w tym systemie za wszystko się płaci.
TARCZĘ to niech oni sobie zrobią u siebie, a nie w Polsce.
A my zadbajmy o dobre układy z sąsiadami, bo lepiej mieć przyjaciela za płotem jak za oceanem.
Ile razy już zmoczyliśmy d..ę przez amerykę i jeszcze się nie nauczyliśmy niczego.
Plujemy na rosjan, a amerykańcom włazimy do d..py bez mydła.
jogi4nogi / 83.27.47.* / 2007-06-01 23:41
"Pełne koszty budowy bazy będą pokryte przez Stany Zjednoczone" - nie tak szybko koleżko, najpierw wypowie się w sprawie tarczy polskie społeczeństwo, w demokratycznym referendum, a potem będzie tak, jak wspólnie zdecydujemy. Administracja p. Busha może sobie decydować w USA.
Cagliostro / 87.206.184.* / 2007-06-02 02:38
Witaj YOGI (to też amerykańskie, oto znany miś z Yellowstone !), ale to referendum nie będzie miarodajne, bo może się skończyć jak na Podlasiu. A poza tym:
- za granicą jest jakieś cztery milionów najbardziej aktywnych Polek i Polaków, z których do konsulatów i ambasad dotrze tylko garstka i ci, którzy akurat będą na urlopie w Polsce,
- ze średniego pokolenia pójdą nieliczni, bo "...co mi to da ?!"
- pójdą karnie zastępy moherowych babć, które myślą po swojemu, niekoniecznie obiektynie i korzystnie dla Polski,
- frekwencja sięgnie może 25 % i tyle !
I znów o Polsce, o naszym narodowymn losie, o tak ważnych sprawach, zadecyduje OJCIEC DYREKTOR, czemu ochoczo przyklasną nasi WIELCY WODZOWIE, którym z kolei chroniczna nienawiść do Rosjan i Niemców (a może nawet inne ksenofobiczne kompleksy) skutecznie zamydlą oczy i pozbawią racjonalnego myślenia. A Sejm w karykaturalnym wydaniu tzw. KOALICJI uchwali wszystko "owczym pędem" i będziemy mieć problem na lata, może na wiek cały !
"Co z ta Polską ?" ...

Najnowsze wpisy