Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Amica liczy na znacznie wyższy zysk

Amica liczy na znacznie wyższy zysk

Money.pl / 2008-02-29 15:30
Komentarze do wiadomości: Amica liczy na znacznie wyższy zysk.
Wyświetlaj:
riposta T.M.S / 83.23.217.* / 2008-03-09 15:43
...widząc jak dochodzą kolejne komentarze na forum byłam bardzo zadowolona myślą, że wreszcie coś zaczyna się dziać że info o stronce szybko się roznosi i będziemy mogli w końcu zastanowić się nad postulatami, nad zjednoczeniem sił w walce, o lepsze płace, o to co zrobić aby przekonać kierownictwo, że zasługujemy na lepsze traktowanie, na docenienie naszych wysiłków jakie wkładamy w pracę itd.. że zadowolenie z pracy powinno być dla obu stron zarówno dla pracodawcy jak i dla nas osób zatrudnionych.. ale o co mi chodzi? A więc o to , że obecnie trochę się to wszystko mija z celem, bo zaczynamy wypisywać różne inne rzeczy oczerniać majstrów, koordynatorów .. ja nie twierdzę, że to nieprawda sama jak widzę co się wyrabia na działach, jak majstrowie traktują nas pracowników sami chodząc jak bogowie tez mnie krew zalewa.. i dużo dużo można by dopisać( oczywiście nie można wrzucać wszystkich do jednego wora)!! ..ale przestańmy póki sie nie wyjaśni sprawa naszych zarobków, piszmy o sprawach które mogą nam pomóc wygrać, o łamaniu naszych praw, o konkretach. .. Czekam więc na konkretne potwierdzone informację o odbywających się spotkaniach związków zawodowych z kierownictwem, na czym stoimy i co robić dalej ... pozdrawiam
BEZ / 83.23.225.* / 2008-03-09 19:57
NIE TYLKO TY OCZEKUJESZ CO DALEJ !!! WIĘKSZOŚĆ TEŻ CZEKA NA KONKRETY I TERMINY JAKIŚ SPOTKAŃ !!!!!!!!! KONKRETNE INFORMACJE!!!!!!!!!!!!!!!
dzichad święta wojna / 83.23.248.* / 2008-03-09 15:31
ktoś zwolnij się pierwszy
dzichad święta wojna / 83.23.248.* / 2008-03-09 15:28
ja uważam strajk jest bez sensu stanmy do stołu z dyrekcją i negocjujmy to jedyna szansa. Wiadomo że 5 zł nie ma szans na przejscie . Ja mam pare rad do dyrekcji po pierwsze . przedstawmy plam podwyzek na pare lat bo wiadomo że w ciągu jednego roku nie podnieśiemy ludziom tyle , aby ich zadowolić. Trzeba ustalić obowiązki kierowników , majstrów , koordynatorów , montazu i logistyków , aby każdy wiedział co ma robić i jak robić. Wtedy unikniemy kłótni i tak zwanego przez wielu pracowników mobbingu . Atmosfera na zakładzie jest kiepska , ale to jest wida dyrekcji bo się tym nie interesowała. Musi być dużo spotkań z pracownikami . No i najważniejsze należy okreslić droge awansu . A wie pan dyrektorze dlaczego? Bo to jest podstawowy fundament w dzisiejszych czasach na podbudowe przedsiębiorstwa . Jest wielu utalentowanych pracowników na zakładzie pozwólmy się im rozwinąć . Przecież jeżeli pracownik wie że nie awansuje to zniechęca się do pracy co powoduje że staje się mało efektywny .
a teraz chciałbym okreslić sposób sprawiedliwy na podwyżki . Dajcie podwyżki ludziom młodym co pracują kilka lat i doruwnajcie ludzi z montazu do stawki minimalnej 11 zł spowoduje że będzie to sprawiedliie bo nie będzie podziału na młody czy stary tego się nie stosuje w dzisiejszych czasach to było za komune . Kazdy pracuje tak samo i tak samo kierownik wymaga więc dlaczego starzy mają 11 a młodzi 8 .50? Jesli chodzi o premie to można dzielić na starych i młodych tu starzy mogą otrzymać więcej za starz
T.M.S / 83.23.217.* / 2008-03-09 15:52
nic dodać nic ująć ;)
ktos1234567890 / 83.3.138.* / 2008-03-09 15:16
BLUBRY STAREGO MARYCHA.Marnujecie tylko miejsce na tym serwerze piszac te wszystkie bzdury.Co wy byscie zrobili gdyby to byla wasza firma?Co byloby priorytetem dla was?Czy to aby pracownik mial wysoka pensje czy raczej utrzymanie firmy na rynku.Co z tego ze dostalibyscie wysoka podwyzke,pensje,premie jak za rok nie mieli byscie dokad przyjsc do pracy.Pomyslcie czasem o skutkach waszych pomyslow,postulatow.Nie widze sensu istnienia tego forum.Oczerniacie tu tylko innych,a prawda jest taka ze kazdy chcialby byc na miejscu tego ktorego oczernia.Jak wam tu zle to idzcie gdzie indziej na Amice swiat sie nie konczy.
17 / 83.23.225.* / 2008-03-09 20:05
KRETÓW TU NIE POTRZEBUJEMY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
a1b2c3d4 / 79.184.125.* / 2008-03-09 15:46
Widocznie musisz niezle zarabiać,skoro tak mówisz.Nikt z nas nie chce zrujnować tej firmy,jedynie dostać szanse na godne życie,więc przestań chrzanić!!!Wiadomo,że 5zł nam nie dadzą,ale od czegoś trzeba zacząć rozmowy!!!Uczciwie i sumiennie pracuję.Tę uczciwość chę zobaczyć w zarobkach.Ponadto chcę pracować w Amice,a jeżeli firmy nie stać na godne utrzymanie pracownika,to po cholere ten cały zachód?Niech się sami zdeklarują,to my,pracownicy będziemy wiedzieli na czym stoimy i co dalej robić,bo jak słusznie zauważyłeś-ŚWIAT NIE KOŃCZY SIĘ NA AMICE.....
??? / 79.184.98.* / 2008-03-09 14:20
Powiem wam jedno.Pracuję na montażu już prawie 20 lat.Znam wszystkich o ktorych tu wypisujecie,niejednokrotnie ich oczerniając.W ten sposob wyświadczacie im przysługę,góra takich właśnie potrzebuje.Po pierwszych postach góra zaczęła się zastanawiać.Po ostatnich śmieje się z nas w głos.
żona weterana / 83.238.63.* / 2008-03-09 17:36
Raczej się nie śmieja,tylko boją. W piątek dyrektor Pralek powiedział głośno pracownikomiże szefostwo najbardziej boi się strajku MONTAŻU NA KUCHNIACH.Ale strajk to zawsze jest ostateczna forma protestu.
Mi.tł.mo. / 83.238.63.* / 2008-03-09 21:00
dyrektor pralek nic nie powiedział bo Pralki nie mają dyrektora . Na Pralkach jest tylko kierownik , i jako pracownik pralek wiem że to co piszesz jest nie prawdą
kozioł / 82.160.182.* / 2008-03-09 00:48
Mam pytanie???? może ktos wie co my w amice dostaniemy na święta wielkanocne!!!! czy będą to bony.... tak jak kiedys za dwnych czasów a może jajeczko z niespodzianką bo ja biedny robol nie mam za co wyprawic świąt ktory sam pracuje za marne 1.200
bambo / 83.3.138.* / 2008-03-12 14:47
Co najwyżej możesz rodzinke do Olimpicu na siłke zabrać albo niech się odnowią troszke :D
Lolita / 82.160.182.* / 2008-03-10 18:38
kozioł-tobie się marzą bony ....lub jajeczko z niespodzianką,,,,wybij sobie to z głowy!!!a z czego keirownictwo bedzie jezdzic na narty ..... a by mogli te pieniądze przeznaczyc ludziom na skromne bony !!! Koziołek licz na siebie!!!!!!!!!!
mafioza / 83.23.226.* / 2008-03-10 14:57
przeterminowane czekoladowe jajeczka puste w środku oczywiście, bo te pełne są już zarezerwowane dla wybranych.... tak nas cenią ..
Amber / 79.184.93.* / 2008-03-09 00:36
Nie wiem co o tym sądzicie,ale chcialabym przedstawic kilka postulatów,o które warto walczyć:
1)miesięczny okres rozliczeniowy-klarowny i dajacy szanse śledzić na BIEŻĄCO swoje nadgodziny
2)rozwiązać problem sobót-zwiazki mają ponoć jakiś dobry pomysł.Nie wnikam.Dajmy im szansę.
3)wyższa stawka na godzinę.Myślę,że 5 zł to byłoby już przyzwoicie i dało nam spokojniej żyć.
Skupmy się na tym,co faktycznie istotne,a nie na brudnych kiblach czy pomówieniach,bo TO NIE O TO TU CHODZI.Wewnętrzne problemy wydziałowe załatwiajmy na innej płaszczyźnie.Przecież nie mamy walczyć o darmowe drożdżówki i kawe na stołówce,tylko o SIEBIE!!!Opamiętajmy się,bo przejdzie nam pod nosem jedyna szansa na lepszą przyszłość...........
don pedros mori :D / 83.23.212.* / 2008-03-13 20:26
tej Amber chyba ciebie pogielo :) do szkoly pod gorke podchodziles z matmy pałe miales bo wedlug moich obliczen to 168godz x 5 zl =840 podwyzki! zł .
A w postulacie o ile waliczylismy???

wedlug mnie realna podywzka to 2zl x 168 =336 zl ( ewentualnie mozna walczyc o 3 zl zeby bylo o co sie targowac . A ty piszesz 5 zl!!
SB tł / 83.15.233.* / 2008-03-09 21:21
Tak tylko jedno mieśęczny okres rozliczeniowy. Potrzebują nas w soboty do pracy to niech płacą w danym miesiącu w całości
Bar33 / 2008-03-08 22:35
Poczytajcie uwaznie co teraz napisze!-Piszecie/niektorzy /o dupowłazach,lizusach-ZADNA TO REWELACJA I NOWOSC-Tak jest nie tylko w Amice-Nie wierze tym ktorzy pisali tutaj ze gdzie indziej jest inaczej-chyba ze pisali o...jakims raju tak jest i bedzie wszedzie-Poprostu takie czasy i...ludzie-Ale nie o tym chcialem pisac.Skupiacie sie na "opluwaniu" innych-ROBIAC IM KRZYWDE-Mam na mysli tylko taka osobe jak-P.SZ.Akurat co do tej osoby sie mylicie-TZN.Tak uwazam-mam do czynienia z ta osoba prawie codziennie i szdze ze robicie Jemu przykrosc piszac tak o Nim /jestem niestety tylko "robolem"-pisze tak bo niektorzy pomysla ze pisze to ....inny mistrz lub../Niektorzy pisza...stanmy jutro-wiecie co nam/wam za to grozi?-Bylo by to nielegalne i czy to sie komus podoba czy nie takie sa FAKTY!Najpierw musza byc spelnione pewne warunki-Petycja-Negocjacje a dopiero pozniej strajk i to ostrzegawczy-Poczekajmy na to co przynoosa rozmowy zwiazkow i delegacji jaka pojdzie razem do dyrekcji-Moze warto by pomyslec nad takim czyms jak jednosc bo z tym zauwazylem ze BEDA klopoty-Piszmy o swoich prawach co trzeba zmienic i czego żadac a nie takie rzeczy o jakich napisalem wyzej
Domyslam sie ze bede krytykowany przez niektórych ale to takie......"trzezwe" spojrzenie a nie tylko ...k.... h....itp-Pozdrawiam-Pracownik Amiki
Zbiniu / 150.254.181.* / 2008-03-09 00:04
Mam pytanie czy było referendum akcji protestacyjnej przeprowadzone przez związki? Trochę jest słaby przepływ informacji.
Axor / 150.254.181.* / 2008-03-08 23:55
Petycja i negocjacje tak.Mam pytanie czy związki zrobiły referendum wśród załogi.U nas 80% osób wypowiedziało się za akcją protestacyjną,to dało związkom kartę przetargową w rozmowach z dyrekcją.W głosowaniu brali udział wszyscy niezależnie czy byli członkami. Dostaliśmy ok.200zł podwyżek.Negocjacje trwają dalej. P.S jest trochę słaby przepływ informacji/ nad tym powinny popracować związki. Pozdrowienia dla taśmy klepkowej z Kuchni i całych Lodówek
Gienia nr 1 / 82.160.182.* / 2008-03-08 23:05
Wrescie ktoś mądrze się wypowiedział....i pisze na temat a nie jak do tej pory!!! sledze forum to sa wypisywane same głupoty!!!! no i oczrnianie komus dupy a tego P.Sz też znam i jest fajny z niego gosciu ...zostawcie go w spokoju.....pozdrawiam
Bar33 / 2008-03-08 23:10
Genia--DZieki za ...madre i mile slowa!!!-Mysle ze takich ludzi jest wiecej-Co TAK mysla-Paweł jesli to przeczytasz lub przeczytales-NIE MARTW SIE!-Zreszta tak mi powiedziales--I TAK TRZYMAJ!-Genia Pozdrawiam....moze pracujemy blisko i sie ..znamy:)
Gienia nr 1 / 82.160.182.* / 2008-03-08 23:38
Bar33-- chyba się znamy !!!!! bo nie piszemy głupot i tak trzymaj mądry człowieczku....)
Mi.tł.mo. / 83.238.63.* / 2008-03-08 20:29
Witam. Pracuje na tłoczni od wielu lat . Tłocznia zawsze była postrzegana jako najgorszy dział w fabryce .Proponuje wszystkim nie zadowolonym pracownikom montażu żeby starali się o karne przeniesienie na tłocznie (bo tak tylko można się tam dostać).Czytając wasze posty dziwię się jak z tymi ludżmi wytrzymujecie, mam na myśli waszych przełożonych. Na tłoczni atmosfera jest dobra a nawet bardzo .Począwszy od kierownika który jest O.K. , ale mógł by się jeszcze trochę postarać i wstawić za nami ludżmi z najgorszego działu,skończywszy na mistrzach i koordynatorach.To nie są banały z wszystkimi możemy się dogadać i wszystko załatwić jak człowiek z człowiekiem.Mimo wszystko zarobki są nie zadawalające powinny być wyższe , ale to nie jest w/w wina.Jestem za strajkiem,i popieram was.
P.S. Życzę Wszystkim takiej atmosfery w pracy jak u nas. Czasami bywają drobne zgrzyty ale ogólnie jest O.K. Mi.tł.mo
szefo / 82.160.182.* / 2008-03-09 22:20
Ja zostałem karnie przeniesiony na montaż za małą kłótnię z mistrzem który oczywiście nie miał racji
Ubek z tłoczni / 83.15.233.* / 2008-03-09 21:07
Ja też pracuję na tłoczni i zgadzam się z twoim postem oprucz mistrza Kubiaka z tym człowiekiem nie da się pracowec,o ucieka przed każdym problemem
romek 22 / 83.23.231.* / 2008-03-08 19:08
kocham Pawła szymanowicza jest fajnym facetem i najseksowniejszym majstrem
Romek
Albino / 82.160.182.* / 2008-03-08 22:00
Romeczku czy ty nie jestes przypadkiem gejem!!!!!!!! że się kochasz w Pawle Sz........u!!!!!!!!!!! zamiast h..a!!! masz p..e !!!smiec się chce jak to się czyta,,oj oj bądzcie ludzie poważni !!!pozdrawia>
albina / 82.160.182.* / 2008-03-08 21:41
Romeczku czy ty nie jestes przypadkiem gejem !!!!!!!!!!!!!ze kochasz P...a Sz.........a!!! Chyba że masz p...e !!!a nie h...a!!!smiac się chce co ta wiara wypisuje!!!!! Romeczku a dlaczego nie intersujesz się strajkiem!!!! napisz komentarz jak by tu w Amice lepiej zarabiac>>>>.........
witek z lodowek / 82.160.182.* / 2008-03-08 16:01
kolejny raz pozdrawiam wszystkich :D
jak czytam posty to mi śmiać mi sie chce i watpie w to zeby ktos z Wassie postawi i zastrajkował
A dlaczego ?? Za dużo jest w tej firmie za przeproszeniem dupowlazow kapuśow oraz tych co na chamca chca sie wybic ,wiem to a to dlatego bo pracowalem w tej firmie pracownicy pokazuja jeden przez drugiego jacy to nie sa dobrzy i pomiedzy soba sie kluca p******** i wogole żednada ale coz tak bywa jaki od kandydatow nie wymaga sie wyksztalcenia wtedy takimi ludzmi latwo sie manipuluje i zastrasza
w mojej obecnej firmie mamy dosc poawzne zwiazkin zawodowd z wtorymi kierownicto sie liczy !!! a przelozenie nie zwracaja sie do podwladnych jak w amice tylko z kultura no ale coz u nas szkolenie jednego pracownika trwa min pol roku a zeby powiedziec ze ktos cos potrafi to i rok za malo dlatego pracownikami sie nie pomiata bo nadeszly czasy gdzie trudno o dobrze zorganizowana kadre :) sam uczestniczylem w strajku pomimo tego ze bylem na okresie probnym i nic mi za to nie zrobiono wiec przeciwnie stalem sie szanowany :) ale inna firma inne obyczaje
podejrzewam ze w amice strajk nie ma bytu a to dlatego ze ludzie sa niezorganizowani co tu wiele ukrywac pamietam slowa jednego z pracowniko jak na moje odchodne powiedzial mi ze jeszcze bedeplakal za amika zycze wszystkim p-racujacym tam zeby wam sie spelnilo to co uslyszalem , ale jakos powatpiewam w to pozdrawiam
??? / 79.184.98.* / 2008-03-09 14:09
z twojej wypowiedzi jasno wynika że jesteś psem.
niedowiarek_1 / 83.23.169.* / 2008-03-08 18:45
PODAJ JESZCZE NAZWE TEJ FIRMY
CIEKAW JESTEM OGROMNIE ...
szefo / 82.160.182.* / 2008-03-08 07:10
Właśnie wróciłem z nocnej zmiany i jestem tak narobiony że mi się nie chce nic więcej pisać. STRAJK!!!!
amica / 79.187.54.* / 2008-03-08 10:40
umiesz tylko pisać
amica / 79.187.54.* / 2008-03-08 09:31
ludzie,przecież wy nie wiecie co to jest strajk
WALENTY / 83.23.225.* / 2008-03-08 11:49
NIE wiemy ale może BĘDZIEMY WIEDZIEĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
zdesperowany / 83.238.63.* / 2008-03-07 23:56
Wróciłem z popołudniowej zmiany , czytam forum ,każdy ma internet ,powiem naszemu kierownictwu no hej ,pisze i jestem w sieci ,mam komputer w domu . Po co była więc blokada tego forum,prawda zawsze wyjdzie na jaw .
KUKURYKU / 83.3.138.* / 2008-03-07 22:58
AMICA DO DUPY!!!! A LUDZIE WE WRONKACH NIC NIE UMIEJA ZORGANIZOWAC!!!SAMYM GADANIEM NIC NIE ZROBICIE A MARNUJCIE SIE ZA GLUPIE TYSIAC ZLOTYCH. BRAK SLOW!!! BEZ KOMENTARZA!!!!
zdesperowany / 83.238.63.* / 2008-03-07 23:41
masz racje pracuje tak już 12 lat może nadszedł koniec tej farsy
weteran / 83.238.63.* / 2008-03-07 23:36
kuchnie to cała amica bez nich tej fabryki by już nie było precz z darmozjadami , ipasożytami .Ludzie zmontażu do boju
MIG29 / 83.23.42.* / 2008-03-07 19:28
CZY KTOŚ MOŻE POINFORMOWAĆ CO USTALONO DZIŚ NA KUCHNIACH W NASZEJ SPRAWIE???????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
wronczanin / 83.3.138.* / 2008-03-07 20:09
według moich informacji to nic nie ustalono! chyba nawet nie odbyło się żadne spotkanie! spotkanie ze związkami było wczoraj na którym nic nie ustalono! Ma być spotkanie ale tylko mają przyjść przedstawiciele danych działów! Kiedy nie wiem!
ŻĄKIL / 82.160.182.* / 2008-03-07 19:46
DZIŚ NIC SPOTKANIE ZE ZWIĄZKAMI BYŁO WCZORAJ I TYLKO DOSZŁO DO KŁUTNI WIĘC TRZEBA WYBRAĆ PRZEDSTAWICIELI ABY MÓWILI W IMIENIU WIĘKSZOŚCI BO WSZYSCY NIE DOJDZIEMY DO POROZUMIENIA PONIEWAŻ JEDEN WRZESZCZY PRZEZ DRUGIEGO POZDRAWIAM KOBIETĘ Z DONOŚNYM GŁOSEM
MIG29 / 83.23.42.* / 2008-03-07 21:00
CZY ZWIĄZKI W KOŃ CU ZAJMĄ JAKIEŚ STANOWISKO W TEJ SPRAWIE CZY TYLKO BĘDZIEMY CZEKAĆ ????? NIE MOŻNA TEGO TAK ZOSTAWIĆ!!!!!!!!!!!!! SPRAWY POSZŁY ZA DALEKO KTO BĘDZIE NAS INFORMOWAŁ CO JEST GRANE?????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mmmmmmmmmmmmm / 79.184.124.* / 2008-03-07 22:56
Z tego co wiem,to zwiazki chca wypracowac kompromisowe rozwiazania-tak aby wilk byl syty i owca cala.Co z tego wyniknie,to chyba wie TYLKO sam Bog,bo nikt ze zwiazkow nie podaje zadnych oficjalnych komunikatow do wiadomosci pracownikow.Nie oczekuje,ze zaczna wydawac dla nas biuletyn,ale mogli by od czasu do czasu powiedziec co jest grane i na jakim sa etapie przygotowan do rozmow!!!DROGIE ZWIAZKI-MY,ZWYKLI PRACOWNICY NIE MAMY BLADEGO POJECIA CO ROBIC,KOMU I CO MOWIC BEZ RYZYKA NARAZENIA SIE!!!!!!!!!!!!!!!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy