Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Analitycy zalecają kupno akcji KGHM

Analitycy zalecają kupno akcji KGHM

Money.pl / 2008-05-26 18:00
Komentarze do wiadomości: Analitycy zalecają kupno akcji KGHM.
Wyświetlaj:
Kenobi / 2008-05-26 18:00 / Uznany malkontent giełdowy
Ceny miedzi notowane są w spadających dolarach, więc to tylko złudzenie, że rosną. Trudno się temu dziwić, kiedy rozwija się recesja, w której popyt na surowce spada, przy jednoczesnym wzroście podaży spowodowanym uruchamianiem nowych inwestycji, na co z powodu znacznego wzrostu cen mocno w ostatnich latach zwiększono nakłady. Import do Chin, największego konsumenta miedzi mocno spadł w pierwszych czterech miesiącach w porównaniu do ub. roku, a opublikowane ostatnie dane pokazały wzrost produkcji w Chinach aż o 22,7%. Zapasy miedzi w tym miesiącu na LME wzrosły o ponad 10% (ze 110 na ok. 125 tys. ton), również w Szanghaju wzrosły znacznie od początku roku. Nadwyżka podaży nad popytem rośnie, w przyszłym roku ma osiągnąć kilkaset tysięcy ton. Jednocześnie obok rozwijania lokalnej produkcji, Chiny inwestują na całym świecie w wydobycie, co pozwoli im uniezależnić się od spekulantów (ostatnio w duże depozyty w Afganistanie).
bybu / 83.5.218.* / 2008-05-26 21:31
depozyty w afganistanie c`hyba ciemnych ui nienawistnych do amerykaów talibów midz chyba nie wiesz co piszesz oni tam latamiprodukowali narkotyki co ty piszesz
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy