Forum Forum dla firmKsięgowość

Aplikacja do wspomagania sprzedaży

Aplikacja do wspomagania sprzedaży

lapszyn / 2007-12-13 14:45
Witam,
poszukuje aplikacji do prowadzenia firmy, ktora powinna miec nastepujace funkcjonalnosci:

- wystawianie faktur w językach co najmniej polskim i angielskim (ewentualnie mozliwość całościowego zdefiniowania własnego wzoru faktury w innym języku),
- możliwość wystawiania faktur w rożnych walutach (min. PLN, USD, EURO),
przy czym konieczne jest tez wystawianie faktury dwuwalutowej lub
listowanie w PLN przynajmniej wartości podatku VAT,
- możliwość utrzymywania kilku odrębnych numeracji faktur (dla kilku roznych
rodzajów działalności - zaprogramowanie formatu, a pozniej juz automatyczna numeracja zgodna z własnym formatem),
- swobodne wystawianie dokumentów sprzedaży - faktura sprzedaży, paragon, dokumenty korygujące, a także możliwość zapisu dokumentów do formatu elektronicznego (doc, pdf),
- swobodna edycja elementów faktury, zarówno samego rozkładu poszczególnych
elementów (możliwość wstawienia grafiki, własnego tekstu) jak i samych pozycji
faktury - nazwa towaru, cena, marza,
- możliwość budowania bazy kontrahentów, klientów i towarów,
- obsługa magazynów z numerami katalogowymi towarów (szczególnie ważna możliwość nadawania towarom indeksów),
- współpraca z drukarkami i kasami fiskalnymi,
- możliwość pracy w sieci z tymi samymi bazami (na tej samej firmie),
- mozliwość eksportu danych do plików csv, xls.

Prosze o porade, jesli ktos z forumowiczow korzysta z programu, ktory spelnia wszystkie powyzsze wymagania.

Pozdrawiam
Gnome / 217.153.206.* / 2007-12-20 19:51
Nikt nie odpowiedział - aż dziwne, powinno się zaroić od akwizytorów wciskających Ci swoje produkty. Może więc ja odpowiem (i nie jestem sprzedawcą tylko użytkownikiem).

Najpierw odpowiedz sobie ile możesz wydać. Bo postawiłeś dość wysokie wymagania. Pewnie znajdzie się darmowy lub tani produkt który spełnia Twoje wymagania - ale mozesz potrzebować supportu w trakcie użytkowania (a może i podczas instalacji i wdrożenia też). To ile możesz wydać - albo ogranicza Ci zakres poszukiwań albo poszerza.

Ale do rzeczy - zacznij od ściągnięcia wersji demo. Większość producentów oferuje bezpłatną wersję testową na czas np 60 dni. Podam Ci zaledwie 2 możliwości (a jest ich dużo więcej).

1)
http://www.faktur.pl/?site=products&product=faktur
i tu wybierz produkt Faktur2

2)
http://www.symfonia.pl/pl_new/default.asp?id=1003
i tu masz dużo większy wybór - od Symfonia Start Faktura i Kasa (tyle ze tu chyba nie ma magazynu czyli tylko usługi) do Symfonia Premium Handel - gdzie masz chyba wszsytko co potrzebujesz. Pierwszy program kosztuje ok 50 zł, drugi ok 1200 zł - co musi mieć przełożenie na funkcje.

Opowiem trochę o 1 programie - znalazłem go przypadkiem gdy mój super zaj... skopany program klasy ERP za setki tysięcy złotych po raz kolejny się wywalił na wystawianiu faktur. I okazało się ze ten prosty i tani programik potrafi naprawdę dużo. Bez problemu możesz mieć fakturę w rożnych językach (gotowe szablony oparte o słowniki, kartoteka towarow z możliwością dodania tłumaczenia - spoko), dowolne warianty numeracji, korekty itp. Nie wiem na ile edytowalny jest szablon wydruku - skontakuj się z producentem.

To tyle mogę polecić bez rozpisywania się nad każdym punktem. Zresztą - nie znajdziesz programu za niewielkie pieniądze który spełni 100% oczekiwań. Przetestuj te lub inne i może się okazać że część oczekiwań jest spełniona w części a z innych mozesz zrezygnować.

Jak chcesz więcej informacji to kontakt na gnome72@o2.pl

Pzdr i powodzenia

Najnowsze wpisy