art 270

ts221 / 2009-06-16 21:20
witam
jestem oskarżony z art 270 ,jastem właścicielem firmy ktoś w mojej firmie podpisał faktury nazwiskiem innego pracownika policja wraz z grafologiem nie ustalili kto złożył ten podpis i sprawe podpisu umorzono mi natomiast postawino zarzut posługiwania się tymi fakturami.Co mi grozi,jak mogę sie bronić dodam ze nie miałem nic wspólnego z tymi podpisami.
Wyświetlaj:
po / 93.105.86.* / 2009-06-16 22:47
Witam.Art. 270. § 1. Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto wypełnia blankiet, opatrzony cudzym podpisem, niezgodnie z wolą podpisanego i na jego szkodę albo takiego dokumentu używa.
§ 3. Kto czyni przygotowania do przestępstwa określonego w § 1,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Czy Pan skorzysał materialnie na sfałszowaniu faktury?
ts221 / 2009-06-17 09:36
faktury zakupu były normalnie rozliczane gdyż tak jak pisałem ja nie miałelem świadomości ze podpis jest podrobiony.
ts221 / 2009-06-17 22:06
faktury nie przechodzily przez moje ręce rozliczaniem faktur zajmuje sie pracownik ja nie jestem wstanie sprawdzic podpisy na kazdej fakturze.

Najnowsze wpisy