Forum Forum prawneCywilne

AUKCJE ALLEGRO - DZIAŁKA ZA 1 ZŁ KUP TERAZ - PROŚBA O POMOC

AUKCJE ALLEGRO - DZIAŁKA ZA 1 ZŁ KUP TERAZ - PROŚBA O POMOC

roman1945 / 89.79.64.* / 2010-02-15 19:04
Witam, kupiłem na Allegro przez funkcję KUP TERAZ 142 ary działki http://www.allegro.pl/item915410563_dzialka_krakow_soboniowice.html za okazyjną cenę 1 zł. Mimo że w treści aukcji podana jest cena 1.800.000zł Oczywiście chciałbym tę działkę mieć wiec skontaktowałem się ze sprzedającym który po długim milczeniu odpowiedział ze działki nie sprzeda za tą cenę. Jak się można domyślić będą poważne problemy z finalizacją tej transakcji mimo że ze swojej strony dokonałem wszelkich wymaganych przez Allegro ruchów. Co radzicie Panowie i Panie? Nie zamierzam odpuścić bo zawsze chciałem wybudować sobie osiedle domków jednorodzinnych. Dlatego jeśli ktoś z Pan/Panów prawników byłby chętny pomóc mi wyegzekwować działkę na drodze sądowej chętnie podzielę się prowizją.
racjonalista86 / 213.156.118.* / 2010-02-16 08:35
Umowa zakupu nieruchomości nie jest wiążąca, do jej prawomocnego zawarcia potrzebne jest spisanie aktu notarialnego. Dodatkowo w przypadku opcji kup teraz, o której piszesz zachodzi możliwość unieważnienia sprzedaży w wypadku gdy widać wyraźnie pomyłkę ze strony sprzedawcy.
Zważywszy na te okoliczności lepiej zajmij się czymś pożyteczniejszym niż czekanie na ludzką pomyłkę.

Najnowsze wpisy