B3System S.A.

skomentuj
smaqu / 194.187.55.* / 2010-09-21 09:36
[b]B3System S.A. złożył ofertę zakupu COIG S.A.[/b]

Warszawa, 21 września 2010 r. – B3System S.A. – dostawca zaawansowanych technologicznie rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa IT – złożył ofertę zakupu akcji prywatyzowanego przez Ministerstwo Skarbu Państwa Centralnego Ośrodka Informatyki Górnictwa S.A. Wśród pozostałych zainteresowanych znajdują się m.in. inne notowane na GPW spółki: Asseco Poland oraz Infovide-Matrix.

- „Na COIG patrzymy głównie pod kątem dalszego wzrostu skali działania B3System. Obecnie jesteśmy w trakcie łączenia się z COPI S.A. Ten proces powinien zakończyć się do końca br., co sprawi, że od początku 2011 roku będziemy już podmiotem którego przychody wzrosną z poziomu 40-50 mln zł do około 150 mln zł w skali roku. Włączenie do naszych struktur takiego podmiotu jak COIG pozwoliłoby na osiągniecie dodatkowych ok. 40-60 mln zł przychodów, a co jeszcze istotniejsze pozwoliłoby na generowanie efektów synergii i przychodów w nowych obszarach. Co więcej, uważamy że zarówno COPI jak i COIG są podmiotami, których działalność można w bardzo efektywny sposób zaadaptować i połączyć z obecnymi strukturami B3System, co jest szczególnie istotne z punktu widzenia redukcji kosztów i wzrostu rentowności połączonego podmiotu.” – mówi Mirosław Kaliński, prezes B3System S.A.

B3System S.A. pod koniec listopad 2009 roku podpisała umowę inwestycyjną z właścicielami COPI S.A, na mocy której B3System S.A. przejmie całkowitą kontrolę w COPI S.A. Proces połączenia ma zostać zakończony jeszcze w 2010 roku.

- „Nasza strategia akwizycji opiera się na dopasowaniu pod względem komplementarności produktów. Dlatego tak bardzo interesujące jest dla nas COPI S.A. B3System specjalizuje się w sprzedaży i wdrażaniu produktów z obszaru bezpieczeństwa informatycznego, natomiast COPI zajmuje się z dystrybucją produktów i usług z obszaru przechowywania i ochrony informacji. Jeśli chodzi o COIG to widzimy tu głównie synergie na poziomie wykorzystania bazy klientów. Z jednej strony moglibyśmy dotrzeć z naszą ofertą do klientów COIG, w tym podmiotów z nimi współpracujących, a z drugiej wyjść z zupełnie nowymi produktami, dopasowanymi do ich potrzeb, tym bardziej że COIG dysponuje bardzo dobrym zapleczem infrastrukturalnym.” – dodaje Mirosław Kaliński, prezes B3System S.A.

Prywatyzacja COIG rozpoczęła się już w 2009 roku jednak na początku 2010 roku MSP zdecydowało nie zapraszać do negocjacji w sprawie zakupu akcji firmy żadnego z ówczesnych oferentów. Kolejne podejście do prywatyzacji podjęto w lipcu br.

16 września MSP poinformowało, że oferty złożyły cztery firmy: Asseco Poland S.A., B3SYSTEM S.A., INFOVIDE-MATRIX S.A. oraz Web Inn S.A..
skomentuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy