Forum Forum finansoweInne

Balcerowicz i MFW krytykują Mechaurząd

Balcerowicz i MFW krytykują Mechaurząd

Money.pl / 2006-08-22 18:16
Komentarze do wiadomości: Balcerowicz i MFW krytykują Mechaurząd.
Wyświetlaj:
M. / 62.29.141.* / 2006-08-23 10:20
"Polski system finansowy odznacza się obecnie stabilnością i bezpieczeństwem". Niech ktoś mnie poprawi, jeśli mam niewłaściwa wiedzę o bankach w Polsce: Jesteśmy jednym z nielicznych krajów, gdzie wiekszość udziałów w bankach mają zagraniczni inwestorzy (88%). Czyli pieniedzmi zarabianymi przez polskich podatników i polskie firmy obracają zagraniczni własciciele. Banki (de facto zagraniczne) inwestują głównie w obligacje skarbowe, czyli (zwieksza sie dług państwowy za granicą) zamiast udzielać dużych kredytów gospodarczych , które by pobudzały gospodarkę krajową.
Jeśli jest inaczej to proszę o sprostowanie.
Marek53 / 83.24.26.* / 2006-08-22 23:24
Pan Balcerowicz twierdzi:"Proponowane zmiany i nieuniknione zaburzenia mogą podważyć zaufanie zagranicznych właścicieli i w efekcie skłonić ich do przekształcenia obecnych filii w oddziały, które podlegałyby nadzorom inych krajów".
Totalne kłamstwo. To już funkcjonuje i to od dawna. Dwa lata temy składałem wniosek o kredyt w PEKAO SA. Zupełnie przypadkowo dowiedziałem się, że wniosek jest wysyłany do "centrali" i tam rozpatrywany.. Dyrektor oddziału przyznała, że nie ma nic do powiedzenia. Dodam, że chodziło o niewielki kredyt na dokończenie budowy domu, wysokości 1/5 zabezpieczenia hipotecznego.
zx / 83.16.202.* / 2006-08-23 08:05
Panie Marku myślę, a raczej jestem pewien, że Prezesowi Balcerowiczowi chodzi o coś zupełnie innego. Nie sądzę aby pański wniosek kredytowy był wysyłany do centrali Unicredit we Włoszech, co najwyżej do centrali PEKAO S.A. w Warszawie. Nie ma w tym nic złego ani zdrożnego bo banki zazwyczaj mają scentralizowane piony analityczne bo tak jest taniej, wygodniej i przede wszystkim bezpieczniej. To o czym zaś mówi Prezes Balcerowicz to zupełnie inna historia. Przed naszą akcesją do UE nasze prawo bankowe było tak skonstruowane, że jak ktoś chciał rozpocząć działalność bankową to najprościej było założyć bank ze wszelkimi szykanami czyli w formie spółki akcyjnej zarejestrowanej w polskim sądzie rejestrowym, podlegającej w całości szykanom polskiego prawa bankowego, ksh i tak dalej. Oczywiście w tamtym systemie było również możliwe działanie w formie oddziału banku zagranicznego na terenie Polski ale było to obwarowane tyloma szykanami, że o ile pamiętam tylko francuski Societe Generale był dostatecznie zdeterminowany aby przejść całą procedurę. Ich oddział mieści się w Warszawie przy Marszałkowskiej i jest to oddział Societe Generale w Paryżu. Taki oddział polega na tym, że w Polsce są tylko struktury sprzedażowe, back office i szczątkowe kierownictwo, natomiast całe piony analityczne, finansowe, administracyjne i inne mieszczą się w centrali w Paryżu. Jest to zatem nie tyle bank ile outlet banku znajdującego się za granicą. Co by nie mówił ludzie, którzy konstruowali prawo bankowe wykazali się dużą dalekowzrocznością stawiając duże bariery przed otwieraniem takich oddziałów, bo dzięki wiekszość inwestorów po przejęciu banku, przekształcała go na swoją modłę co nie zmieniało faktu, że pozostawał on bankiem. Zapobiegło to niewątpliwie w przekształcenie wielu banków we wspomniane już outlety, co ma na przykład taką zaletę, że trochę ludzi na rynku pracuje jako analitycy, dealerzy i tak dalej. Przy okazji duża część nowoczesnej wiedzy bankowej musiała zostać tutaj zaimplementowana, co trudno odczytywać w kategoriach straty dla kraju. Po naszej akcesji do UE sprawy wyglądają inaczej ponieważ takich utrudnień w otwieraniu oddziałów banków zagranicznych jak przed akcesją już nie ma. W związku z tym należy się spodziewać, że nowo wchodzące na nasz rynek banki będą wybierały taki właśnie sposób bo dużo łatwiej i taniej jest zbudować tylko strukturę sprzedażową, niż strukturę sprzedażową i całą resztę. Pozostaje pytanie co zrobią właściciele banków w formie spółek akcyjnych. Jak zwykle zapewne odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Nie zamierzam tutaj oceniać racji w sporze Prezes Balcerowicz vs PiS. Być może nowy nadzór przyspieszy procesy integracji polskich banków z bankami ich właścicieli, a w konsekwencji ich degradację do poziomu commercial outlets. Być może nie. Nie mam na ten temat zdania bo się na tym nie znam natomiast odezwałem się bo Pański przykład nie wydaje mi się adekwatną ilustracją do użytego przez Pana cytatu z wystąpienia Prezesa Balcerowicza. Jednocześnie z góry wszystkich przepraszam za brak obelg w moim wystąpieniu.
a / 83.27.27.* / 2006-08-22 23:39
Marek 53. Co za spotkanie. Panie Marku klapa. Myślałem, żeś pan inteligentny, a pan nie potrafisz czytać tekstu ze zrozumieniem. Widzę, że jedyną cechą pozwalającą panu wchodzić na salony jest niechęć do puszczania bąków w towarzystwie. Proszę jednak próbować, dużo czytać, czasem nawet wyborczą, no i dokończyć ten dom zabezpieczony hipotecznie.

Masz pan zadatki na prezydenta, on też nie ma żadnych kwalifikacji na to stanowisko. Razem ze swoim bratem, pierwszym singlem IV RP tworzą strażacką orkiestrę nadętą, A różnica między Balcerowiczem a Kaczyńskim jest taka jak między Kawalerem Orła Białego a starym kawalerem
Marek53 / 83.24.26.* / 2006-08-23 00:09
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa., Istotnie, Pana tekstu nie zrozumiałem, pewnie jestem nie dość inteligentny. Defekt genetyczny. Wzrok mi też nie dopisuje, więc wyborczej nie czytam.( Za drobny druk i reklamy szamponu No. 1 nie odróżniam od programu Hanny G.)
Stąd pewnie nie wiem, jaki jest związek Pana odpowiedzi z newsem i również moją wypowiedzią. Pewnie żaden, ale to nieistotne.
Cieszę się jednak, że Pan myślał. A w każdym razie myślał, że myślał. Cogito, .....
ws / 83.31.9.* / 2006-08-22 18:16
Portal finansowy Nr. 1", jak sam siebie nazywa Money.pl, nie zna się na finansach. Pod płaszczykiem finansów zajmuje się politykierstwem. Robi to w sposób "szmatławy" manipulując nami. Prześledźcie to. Krytyczne wpisy o swich działaniach bezpardonowo usuwa. Kto za tym stoi? Brzydzę się oszustami i manipulantami. Fe. Nie odwiedzajcie tego portalu. Uczcie się, ale bojkotujcie oszustów i manipulatorów. Macie inne, bardziej obiektywne, fachowe i przyzwoite portale.
Dopóki Money.pl publikuje i nie usuwa ze swojego forum wulgarnych, ale i obraźliwych wpisów - ja mam prawo umieszczać swoje krytyczne uwagi na ten temat. Chamskie postawy i szmatłastwo cały czas prowokujecie. Sami to siejecie. Spójrzcie nawet na same tytuły waszych tzw. "wywiadów". Mam bardzo rozległe znajomości. Oni mogą was zalać setkami protestów. Jeszcze tego nie uruchamiam, bo liczę, że się Money.pl opamięta. Jeśli chamstwa nie będziecie "siać", tylko skrupulatnie eliminować - ja zaniecham swoich nawet uwag krytycznych pod adresem Money.pl W przeciwnym razie, nietrudno przeiwdzieć, że wkrótce będziecie mieli kłopoty nawet z prokuraturą. Jeśli ktoś prowadzi strzelnicę, musi zadbać, aby do przechodniów nie strzelano. Na forum społecznym nie ważne, czy coś jest prywatne, czy państwowe. Nie pomoże tu żadna "krycha", "maniuś", czy "MSMAXXIS". Prywatnym możecie być u siebie w domu. Podsycacie bezpardonową, niecenzuralną i wulgarną krytykę. Robicie to rękami "anonimów" i niezorientowanych ludzi. Spróbujcie, gdy was ktoś krytykuje, tymbardziej, że robi to w dozwolony sposób. Ja nei z roli, ani z soli, jeno z tego co mnie boli. (nie jestem z Samoobrony, czy LPR-u, zresztą to nie wasza sprawa.)
keskese / 2006-08-23 01:30 / Reprezentacja Polski
uwielbiam ws - tyle jadu wywołał u różnego rodzaju platfusów...
ozdobaster / 2006-08-22 23:14 / Bywalec forum
Biedny ws nikt go nie kocha i nikt nie rozumie. Musi mu być bardzo ciężko skoro nawet w Naszym Dzienniku go nie chcą a tu jesteśmy dla niego tacy dobrzy, że nie chce nas opuścić.
yes / 83.21.24.* / 2006-08-22 21:12
Ten głąb ws zalogował sie wszędzie z tym samym komentarzem, chyba wzorowałsie na tekstach z czasów Bieruta.
Desstin / 2006-08-22 19:27 / Bywalec forum
Heh, kolega faktycznie jest wszędzie.Niechybnie wirus i to prymitywny...
MSMAXXIS / 2006-08-25 16:17 / Bywalec forum
Proponuję redakcji Money, aby weryfikowała ilość postów zawierających tekst w 95% (może odrobinę mniej lub więcej) podobny do już wysłanego. Mały programik rozwiąże problem tego typu postów i spamu (z tego co wiem, dokładnie powyższy tekst pojawił się 8 razy pod różnymi artykułami - nie muszę dodawać iż nie dotyczy tematu komentowanych artykułów).

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: