Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Balcerowicz: zapowiedź powołania komisji śledczej próbą politycznego zastraszenia

Balcerowicz: zapowiedź powołania komisji śledczej próbą politycznego zastraszenia

Wyświetlaj:
jl / 83.7.14.* / 2006-03-13 00:33
Panie Premierze .Na sąsiednim forum trwa dyskusja n.t.Psy szczekają , karawana jedzie dalej. Tak trzymać.To nie psy , to kundelki.Ja i moja rodzina jestesmy Panu wdzięczni za przemiany ustrojowe ,dzięki którym nie wstydzę się rozmawiając z rodziną , kolegami i przyjaciółmi z USA, Niemiec i Francji. Janusz Lal z rodziną. Upoważniam Redakcję Money.pl do udostępnienia mojego adresu do korespondencji.
matoł / 83.29.211.* / 2006-03-13 01:54
?? Jesteś wdzięczny Balcerowiczowi za przemiany ustrojowe ?? a czym on przyczynił się w tych przemianach ? To działania opozycji podziemnej w latach 50, 60 i 70-tych przyniosły efekty w postaci Solidarności i upadku reżimu komunistycznego nie tylko w Polsce!! Dla przypomnienia - Balcerowicz w latach 70-tych był członkiem PZPR - to fakt historyczny, ale nie odbieram mu przez to zasług w dziedzinie gospodarczej i ekonomicznej po roku 1989! Tylko proszę o prawdę historyczną, bo tylko na prawdzie można budować przyszłość
joasia / 83.8.250.* / 2006-03-13 13:44
Przemiany gospodarcze wspaniale oddziaływują na przemiany polityczne - utrwalają je znakomicie.
Tu są niezmierzone zasługi p. Balcerowicza.
Arti.zet / 195.136.36.* / 2006-03-13 10:54
Do matoła

Działania opozycji z lat 50 ,60 i 70 tych odbywały się na płaszczyźnie politycznej, działania Balcerowicza opierają się na płaszczyźnie finansowej a przemiany gospodarcze i strukturalne naszego kraju tak jak wszystkich krajów swiata oparte są o politykę pieniężną która wyznacza kierunek działan ekonomicznych i kreuje rozwój.Balcerowicz jest najlepszym fachowcem swoich czasów o którego autorytet zabiegały już różne osobistości.
Radzę spojrzeć na wskaźniki czy nawet na wartość pieniędzy w portfelu.W latach 80 -tych ludzie zabijali sie za 1 jednego dolara a pensja wynosiła 20 dolrów. Teraz minimum to 200 usd a za dolora kupuje się butrlkę koli.
Wiem że nie kżdy "prostaczek" potrafi zrozumieć szereg zależności którym poddana jest polityka monetarna -ale niech takowy pokaże palcem co balcerowicz zrobił źe
anty-lobbysta / 195.216.109.* / 2006-03-14 09:02
Balcerowicz zrobił dobrze ale jeszcze lepiej dla siebie i swojej rodziny. Zobacz np gdzie pracuje i kim jest jego żona. Gang bankowych lobbystów dyktuje od lat warunki (oprocentowanie kredytów dla firm i przeciętnych zjadaczy chleba). Czy nie przychodzi Ci do łepetynki że coś tu jest nie tak? Rekordowe bezrobocie, produkcja w zaniku, biedy więcej niż tirówek na wiosnę. A złotówka mocna. Gdzie tu logika?
Najniższa w UE inflacja. I najwyższe procenty w bankach. Przecież to sprzeczność. Jakim cudem działa system gdzie przy 1% inflacji przedsiębiorca płaci 20-30% od kredytów? I kjakich do k. nędzy sposobem ma konkurować z
normalnym przedsiębiorcom w Unii. gdzie jest 4% inflacji i 4,5% na kredyt !?

Najnowsze wpisy