Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Balicki: PO odpowiedzialna za chaos w szpitalach

Balicki: PO odpowiedzialna za chaos w szpitalach

Wyświetlaj:
andowc / 83.30.117.* / 2008-07-22 19:01
Za choas na "giełdzie", "rynku" itd.., i co jeszcze ?
obserwator / 2008-01-03 13:31 / Tysiącznik na forum
zwracam uwagę że lekarze w Polsce stwarzaja obecnie najwieksze zagrozenie dla zycia i prawa. Sa grupą spoleczną ktora w ostatnim czasie zdegenerowala sie w wiekszości, sadzac po wypowiedziach przedstawicieli zawodow lekrskich. Atr 68 Konstytucji jest martwy, nawet RPO nie moze sobie poradzić z lekarzami aby słuszny interes pacjentow byl chroniony. Podatnik, pacjent, obywatel nie ma zadnego prawa sprawdzić co zostalo zastosowane i jakie sa koszty jego leczenia szpitalnego, czy nie sa dopisywane zabiegi i lekarstwa ktore nie zostaly zastosowane. Brak kas rejestrujących w gabinetach, brak rejestracji czasu pracy i miejsc pracy, powodowal że lekarze rozuchwalili sie że nawet marszalek powiedzial w przypływie osmieszenia strajkow lekarskich: pokaz lekarzu co masz w garazu. Zaskakuje mnie slabość obywateli ze ich przedstawiciele nie dbaja o ich interesy, jakby im usta zadrutowano. System zdrowia jest niereformowalnyi ,brak etyki , oraz lekcewazenie treści przysięgi lekarskiej, juz przesądza że lekarze to potwory w ludzkiej skórze. W Polsce nieznajomość systemu podatkowego pozwala na zamydlanie opinii publicznej, zabrano polakom prawie wszystkie ulgi, inni je mają, za to wszystko co sie kręci wokól sluzby zdrowia to potężne budżetowe pieniądze do zabrania ludziom , ktorych sie skreśla z terminow zabiegow i operacji, bo brakuje lekarzy anestozjologow, ktorzy nie pracuja bo nie dano zapewniono im wiekokrotnej średniej placy zasadniczej. Natomist ze strajkującymi górnikami sie nie rozmawia, uniemozliwiono zjazd kolegoe do kopalni, nie prowadzi sie rozmów, wezwano ABW aby zrobila porzadek bo strajk jest nielegalny.
Zatem widzimy: lekarzom wolno wszystko, gornikom nic a żadaja jak słysze tylko 1,5 zł do godziny przcy pod ziemia.
Czyzby lekarze byli zacofani i potrafili sporzadzać projektow aby pobrać pieniądze na rozwój i modernizacje szpitali z Unii Europejskiej, widac że łatwiej zmusić spoleczeństwo do klęczenia na kolanach zamiast sami wziąć się za robotę. Szkoda że mamy za mało dobrych prawników, młodych, ktorzy za błędy lekarskie winny sądąwnie ścigać wszystkich nieudacznikow lekarzy czy też pielegniarki. Tak nawiasem mowiąc: obecny minister zdrowia byla w sejmie poprzedniej kadencji, przewodnicząca sejmowej komisji zdrowia, zatem też niech się weźmie za pracę bo czas ucieka, a wyglaszane mowy bez pokrycia to macenie wody aby ukryć brzydotę poczynań.
KAP / 2008-01-03 11:46 / Tysiącznik na forum

Tymczasem zdaniem Prawa i Sprawiedliwości dobrym pomysłem na poprawę sytuacji w służbie zdrowia jest systematyczne podnoszenie składki zdrowotnej. W przyszłym tygodniu posłowie tej partii złożą projekt ustawy zakładający podnoszenie składki o 1 procent co roku, aż do poziomu 13 procent. Jeszcze nie wiadomo, czy LiD ją poprze. Zdaniem Balickiego ta propozycja pachnie polityczną hucpą.


mysle ze to wytarczy za komentarz. moze ktos zauwazyl ze Czesi wprowadzili czesciowa odpolatnosc ? proponuje isc tym tropem.
arch / 2008-01-03 12:52 / Tysiącznik na forum
jesteś hipokrytą -162.27.160.* | KAP
Sejm klepnął podatek Religi [0]
pozdrawiam tanie panstwo -:)))
Marqus / 79.187.251.* / 2008-01-03 12:42
nie żartujmy z tą częściową odpłatnością - kto płaci tą drugą część - aniołki ?? ale droga jak najbardziej słuszna , bo ludzie muszą widzieć i czuć że wydają pieniądze.
kostkarubika / 79.187.37.* / 2008-01-03 11:58
musicie przegłosowac szybciej prawną Eutanazję, wtedy platfusy skończy się wasz problem. Zaoszczędzicie i na emeryturach, na refundowanych lekarstwach i całej reszcie "bezprawnie" dawanych ludziom starym i chorym w Polsce.
Patrz na swojego Faraona i jego kapłanów Cherchora i Metreza; z Asyrią nie będą walczyć! A imie jego Izaak !
Zaglądaj do literatury KAP, wciąz ten sam cap.
maa / 2008-01-03 11:41 / Tysiącznik na forum
Jako jeden z odpowiedzilanych za obecny stan Balicki powinien miczeć.
Przecież to on kontynuował kontrreformy ZOZ rozpoczęte przez Łapińskiego z ramienia SLD. Reforma Buzka jaka była wiadomo - więcej jak ułomna. Ale po paru latach zaczęła sie docierać i prawdopodobnie można ją było kontynuować.
Mam nieodparte wrażenie, że odpowiedzialne za obecny stan SLD i PiS usiłują zbić kapitał na swoich zawinieniach. Obie te partie mają identyczną "wizję" służby zdrowia - państwowa i centranie sterowana.

Dotąd mnie zastananawia, po co pan były premier Jarosław K. ogłosił wybory? Czy spodziewane kłopoty w służbie zdrowia nie były jedną z przyczyn? Mając większość, na którą liczył, mógłby bez problemu zwiększyć składkę zdrowotną o 3% np. Na coś innego PiS nie stać.

A swoją drogą, dlaczego PO nie miała w szufladzie gotowego planu? Przecież o wszystkim wiedziała, także o tym, że żadnych pieniędzy w budżecie na spełnienie dyrektywy UE względem lekarzy PiS nie zapewnił? Czy tym nie powinni zajmowac sie ekonomiści, a nie p. Kopacz?

Mam nadzieję, że PO po prostu uwierzyła w bajki o intuicji i politycznej inteligencji pana byłego premiera Jarosława i zwyczajnie nie spodziewałą się wcześniejszych wyborów.
mmmq / 93.172.28.* / 2008-07-22 18:49
Odezwal sie ekspert od 7 bolesci
tomaszniewierny / 79.187.37.* / 2008-01-03 11:19
najważniejsze kolego, że chleboszczaki chcą zabrac z budżetu NFI ten "podatek Religi" 4 miliardy powiększa i tak już miliardowe zyski ubezpieczycieli, w tym głównie Eureko, któremu zapewne oddadzą kontrolę nad PZU. A co tam ! Kupili firmę za mniej niż jednoroczny zysk.
Ten podatek anie nie spowodował podnieisenia cen polis a jego likwidacje nie spowoduje ich obniżenia na pewno. Kilku dżentelmenów od kubańskich cygar dostanie dużżą kasę aby coś kupić w Polsce, może jakis szpital dobrze wyposażony w sprzęt kupiony za pieniądze z Wielkiej Orkiestry.
KAP / 2008-01-03 11:38 / Tysiącznik na forum
o i tu tez jestes anonimowy spod naku 'uprzejmiedonosze'? a mozer bys sie tak nauczyl podpisywac?
ALII / 2008-01-03 09:17
PIS powinien chwilowo (na jakieś 6 miesięcy) ucichnąć w sprawie służby zdrowia. Nie podoba mi się wprowadzenie dodatkowego podatku nazwanego zwiększeniem składki zdrowotnej. Leczę się prywatnie od wielu lat nawet zabiegi szpitalne opłacam z własnych pieniędzy i uważam, że niesprawiedliwe jest to że muszę dodatkowo opłacać tzw państwową służbę zdrowia. Państwowa służba zdrowia niestety umiera. Uważam, że pani minister Kopacz jest dobrą specjalistką i jeżeli nie zabraknie jej determinacji to może jej się udać cokolwiek unormować w tym zabagnionym przez SLD i PIS temacie. A zarzuty ze strony przedstawicieli tych partii po miesiącu pracy nowej minister są po prostu nieuczciwe.
Cspostrzegawczy / 2008-01-03 11:46 / Tysiącznik na forum
zwiększając składkę zdrowotną zmniejsza się wpływy do budżetu, a nie jest to dodatkowy podatek - dla podatnika praktycznie nie będzie różnicy.
A Kopacz nic nie zwojuje bo nie ma wsparcia Tuska w strategicznych sprawach, a "zapełnianie wyrwy łatkami" nie wiele pomoże.
unikat2 / 79.187.27.* / 2008-01-03 12:31
a co jesli zaczniesz placic 13 % dochodów jako skladke zdrowotna a odpisac bedziesz mogl tylko 9 %? Nie ma róznicy przy 4 %?. A tak swoja droga to trzeba wprowadzic w prywatnych praktykach lekarskich kasy fiskalne ( w zeszłym roku w takich placówkach zostawilem okolo 3 tys. zl przyznaje, ze z wlasnej nieprzymuszonej woli i co? nawet paragunu nie mam, kasa z reki do reki) niech placa podatek od faktycznych zysków, drugi przyklad: chcesz zrobic badania, ktore sa wykonywane tylko w szpitalu - i- albo czekasz pol roku, albo walisz na prywatna wizyte do lekarza płacisz a na badania idziesz na drugi dzien.
Niech nie udaja ze jest im tak zle i ciezko, bo to juz zaczyna wkuuu...
Tlumaczenie, ze nie bedzie lapowek jesli bedza godziwie zarabiac to jedna wielka bujda. W zeszłym roku w mojej rodzinie zachorował kuzyn (rak płuc), został przyjety do szpitala ( z kompletem badan), lekarz mu na to "trzeba operowac, ale kolejka jest długa, jesli da Pan tyle a tyle to cos sie zrobi, albo do domku i czekac". Czlowiek chce zyc dlatego na takie propozycje przystaje. I oto co sie stalo: lekarz kase wzial i za 3 dni wypisal ze szpitala, bo " w pana stanie na operacje jest juz dawno za pozno". Kuzyn umiera po 1,5 mies. Jest to fakt, ktory bardzo mnie boli do dzis, i jak widze lekarza, ktory twierdzi, ze jest uciskany i biedny, przemeczony i pracuje tylko dla dobra pacjenta, to krew mnie zalewa.
Wiem ze nie wszyscy sa tacy, ale tego przypadku dlugo niezapomne.
jjulia1980 / 159.50.203.* / 2008-01-03 09:50
Zob. moja wypowiedź na dole jjulia1980. To prawda! Co do PO. PO odmówioła otwarcia zawodów lekarskich m.in. zniesienia monopolu Izby Lekarskiej. Teraz o przyjęciach na specjalizacje decydują konsultanci !!!
Była taka sytuacja sprawdź m.in. na www.mz.gov.pl że Izba Lekarska za nie przystapienie do strajku groziła pozbawieniem prawa wykonywania zawodu (Łódź). wtedy PiS chciał otworzyć m.in. zawody lekarskie ale też prawnicze. Niestety PO się temu zdecydowanie przeciwstawiła!
Problem w tym że jak teraz sprywatyzujesz sł. zdrowia to to będzie tak jak w latach 90-tych. Dostaną ludzie po układzie.
Zwróć uwagę że otworzenie zawodów lekarskich czyli: zniesienie limiów na specjalizacje, państwowe egzaminy - mozna zdawac tez poza granicami Polski!, otworzenie na lekarzy i usługi świadczone zagranicą --- nic nie kosztuje !!!
Cspostrzegawczy / 2008-01-03 09:13 / Tysiącznik na forum
To samo co dzieje sie w szpitalach - "tak zabagnić by jedynym wyjściem była prywatyzacja" robi się też z mediami publicznymi - nie wprowadza sie nowego systemu ściągalności abonamentu, a pozostawia aktualny i się go jeszcze krytykuje, by raptownie spadł i doprowadzić media do zapaści i rozprzedać.
Czyli "kręcenie lodów" przez PO jest ważniejsze niż majątek narodowy, a może to zwykła nieudolność ?
ALII / 2008-01-03 09:30
Drogi Panie, czytam Pańskie wypowiedzi i jak dotąd wydawały się raczej sensowne. OK jesteś człowiekiem o tzw "ukształowanych poglądach" ale chyba tym razem demonizujesz. Udowodnij mi proszę rzeczowymi argumentami, że PO chce doprowadzić coś do zapaści i rozsprzedać.
Cspostrzegawczy / 2008-01-03 11:39 / Tysiącznik na forum
To są moje odczucia oparte na wg mnie nieracjonalnych działaniach które mają drugie racjonalne dno.
Np dlaczego PO nie chce pieniedzy z Funduszu Pracy przeznaczyc na służbe zdrowia, przecież bezrobocia u nas prawie nie ma i te pieniądze zostana po prostu w tym funduszu zmarnowane na "niepotrzebne kursy".

Zapaść jest potrzebna by sprzedac tanio i szybko.

Szczególnie boli mnie walka o TVP i PR czyli polskie media, które są obecnie na straconej pozycji, szkoda bo udział publicznych mediów w Polsce w porównaniu z innymi krajami jest wysoki i poziom wg mnie całkiem niezły.

Teraz przy raptownym spadku wpływów z abonamentów TVP i PR muszą się praktycznie poddać walce rynkowej - czyli obniżać koszty i likwidowac programy dla wąskich grup.
Np. radio - medium wyobraźni zostanie zamienione na muzyka + krótkie informacje oraz jakiś komentarz raz na dzień.
Społeczeństwo w szerokiej masie coraz bardziej sie trywializuje, żadko myśli samodzielnie, a najczęściej powtarza cytaty z mediów, dlatego łatwo nimi sterować mając opanowane media.
Brakuje tylko TVP, która mimo wielu zastrzeżeń jakoś stara się być obiektywna, co przeszkadza komercji.
Marqus / 79.187.251.* / 2008-01-03 12:51
nie ma dla publicznych mediów ratunku, radio to naprawdę nie jest produkt pierwszej potrzeby czy ratujący życie aby go ratować - zabierając wszystkim pieniądze pod przymusem. Praktycznie wszystko jest w internecie, a za parę lat będzie tak tani dostęp , że każdego będzie stać. PS
Zapaść jest potrzebna by sprzedac tanio i szybko.

szybko - wcale nie musi oznaczać tanio jeżeli skorzysta się z otwartej licytacji. W każdym razie osiągnie się cenę rynkową.
arch / 2008-01-03 10:55 / Tysiącznik na forum
Dzisiejsza GW
-"Skala nadużyć szacowana jest na wiele miliardów!!!! (..)RUM (Rejestr Usług Medycznych )ma system uszczelniać .

Kopacz -"nie miała możliwości zajęcia stanowiska .(???)"

Sośnierz "znowu ktoś próbuje ,odwlec wdrożenie systemu "

Prezes Izby aptekarskiej Piechula -
"-nikt nie chce uszczelniać systemu ,bo nikomu to się nie opłaca
-ani koncernom farmaceutycznym ,
ani lekarzom ,-
ani aptekarzom !!!"
arch / 2008-01-03 08:06 / Tysiącznik na forum
K. Radziwiłł, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, w liście do minister Kopacz :
-" zwiększenie nakładów na leczenie może się dokonać tylko przez zwiększenie nakładów publicznych na ten cel, tak aby na zdrowie szło właśnie 6 proc. PKB. "..(...)krytycznie ocenia np. niepłacenie placówkom za tzw. nadwykonania, aby z tych pieniędzy finansować podwyżki płac."
jjulia1980 / 159.50.203.* / 2008-01-03 09:36
Arch, to 6% PKB zostało ustalone kilka lat temu. Kto ustalił, kilka osób przygotowało plan akcji strajkowych na 3 lata. Poczatek akcji powstanie witryny terazzdrowie (ciekawe dlaczego znikałe?! - ale wpisz w google - tam zobaczysz kto za tym stoi (patroni))
Tak wygląda Polska skok na 70 mld rocznie i żadnej reakcji!

Byłam widziałam ! Rozmowy i plan kiedy i jaki szpital ma strajkować. Cel o ciągłość strajków (że Polska wrze) a a co jakiś czas większa akcja.
Jak organizować konferencje i spotkania (m.in. zakaz wpuszczania osób postronnych)
Metody ZMUSZANIA do strajku lekarzy (Radziwił m.in. grozby zakazu wykonywania zawodu!!!! - zob Łódź (2 lata wstecz. Znajdziesz m.in. na www.mz.gov.pl!!!!)

I tak dalej!!!
KAP / 2008-01-03 11:43 / Tysiącznik na forum
wszedzie rzadzi ujklad spiskowy? ej chyba sPiSkowa weersja dziejów nie sprawdzila sdie bardziej niz Kod Leonarda da Vinci? wiec moze rzaczowa dyskusja. PiS przez 2 latan ie zrobil nic konkretnego a teraz rzada konkretów po jednym miesiacu dzialan nowego rzadu. szkoda ze nie po tygodniu.....
arch / 2008-01-03 13:05 / Tysiącznik na forum
Jesteś hipokrytą !!!- twoja wcześniejsza wypowiedź
162.27.160.* | KAP
Sejm klepnął podatek Religi [0]
pozdrawiam tanie panstwo -:)))
dareg / 212.160.93.* / 2008-01-03 08:55
czyli jednak religa miał rację

Najnowsze wpisy