Forum Forum finansoweBanki

banki internetowe czy tradycyjne?

banki internetowe czy tradycyjne?

emerytka56 / 2012-07-16 08:58
Co sądzicie o bankach tylko i wyłącznie i nternetowych, które nawet swoich siedzib jako takich nie mają (podobno i takie istnieją)? czy to jest bezpieczne rozwiązanie i niczymw bezpieczeństwie nie odbiega od banków tradycyjnych?
Wyświetlaj:
Fuksiar / 46.112.119.* / 2012-07-18 14:45
Zawsze możesz skorzystać jak np. PKO BP, które ma i konta tradycyjne i Inteligo i w razie potrzeby - pożyczki, kredytu, to łatwiej przejść na tradycyjne i masz od razu też łatwiej ze wszystkimi procedurami pożyczkowymi na przykład.
Martinos23 / 46.112.15.* / 2012-07-18 10:23
Wlasnie 30 minut temu bylem w ZUS w Gdańsku na Starowce to co widzialem przeraziło mnie 4 osoby na krzyz i nagle trzy pracownice jedna w krótkich spodenkach z rudzilcem na głowie stoją przy maszynie wydającej numerki i mowią do siebie trzeba podnieść ilość klientów ty drukuj tych wiesz emerytów ja wezme zasiłki dodrukowaly nieiwm ile ale to nagralem na telefonie i w poniedziałek wrzuce na YOU TUBE jak one gadały beka bedzie naprawde powinni roznieść ten ZUS tam same darmozjady
....
mirek13 / 77.65.84.* / 2012-07-17 13:57
A nie lepiej mieć i to, i to.
Jak chcę to załatwiam przez internet, ale czasem łatwiej się dogadać w oddziale. PKO pod tym katem niewątpliwie góruje.
Pamiętać trzeba / 2012-07-17 14:42
Ja szczerze bez wątpienia o wiele bardziej wole internetowy.., przynajmniej wszystkim sie sam zajmuję i nie musze za to płacić, a jak dla mnie każda zaoszczędzona złotówka jest ważna!!
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2012-07-17 10:02
Opieranie się na świecie wirtualnym, czyli na ułudzie że w bankach są pieniądze prędzej czy później odbije się negatywnie. Pamiętajmy - kryzysy każdego rodzaju najlepiej przechodzą ludzie KONSERWATYWNI !

Każdy inteligentny człowiek wie że tak samo jak w funduszach emerytalnych w bankach nie ma pieniędzy, jeśli zaniesiemy nasze pieniądze do banku to wiemy że banki mają współczynnik wypłacalności zaledwie w okolicach 8 - 12 procent, a według zasad rachunkowości nasze pieniadze zaniesione do banku stają się własnością banku (HAHA !!!).
Ale nie trzeba mieć wiedzy o systemie bankowym czy emerytalnym, tylko odruchowo im nie ufać i zawsze dobrze na tym braku zaufania wyjdziemy.
Tak więc obojętne czy bank tradycyjny czy internetowy gotówka w obu jest wirtualna, więc nie ma wielkiej różnicy, z tym że rozważając sytuację kryzysową siła nacisku klienta większa będzie kłębiąc się przed okienkiem niż przez maila czy telefon, których można nie odbierać, a dostęp do konta zablokować jednym kliknięciem.

Czyli generalnie konto internetowe jest bardzo wygodne i tanie, więc warto je mieć choćby do płacenia rachunków przelewami, natomiast oszczędności już lepiej trzymać w bankach z okienkiem dla klienta, część oszczędności dywersyfikując i wogóle trzymając poza tym całym złudnym systemem bankowym.
Tomasz P. / 2012-07-16 13:18
mBank jest takim bankiem pzrecież i od paru lat mam tam konto i chwalę sobie, jeszcze żadnej pzrykrej sytuacji z nimi związanej nie miałem
czysta łza / 2012-07-16 13:17 / Bywalec forum
jak dla mnie to są nawet bardziej bezpieczne niż tradycyjne, a po co w góle ci taki tradycyjny bank jeszcze w obecnej dobie? ozreciez już zupełnie wszytsko można załatwić pzrez Internet

Najnowsze wpisy

Konto firmowe - najlepsza oferta: