Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Banki podnoszą opłaty przez nowy podatek. Szałamacha chce posiedzenia komisji

Banki podnoszą opłaty przez nowy podatek. Szałamacha chce posiedzenia komisji

Wyświetlaj:
Darek416 / 188.127.23.* / 2016-01-29 10:46
nie wiem w jakim banku macie konto, ale moje nadal jest darmowe w pko bp, a że korzystam z ipko, to i tranzakcje robie za frekacza.
raf12313 / 194.126.66.* / 2016-01-28 11:00
przy przywalaniu podatkow nalezy uwazac zeby ci drudzy tez mieli z czego zyc. Skoro nowy podatek ma uszczuplic zyski bankow o 80% to chyba tez to jest przegiecie i znajac zycie jak zawsze w naszym kraju zaplaci za to klient . nie mowie zeby nie opodatkowac tylko zrobic to z glowa i przewidywac skutki swojej decyzji.
komorken / 90.156.80.* / 2016-01-28 10:22
Jak widać i banki należy unarodowić, bo cóż to za rozpasanie na wolnym rynku. W ogóle rynek też unarodowić. Co to za pomysł, aby gospodarka wiedziała lepiej od rządzących.
Bawarrspamm / 89.79.225.* / 2016-01-27 19:45
Bankowcy to mogliby obniżyć swoje wynagrodzenia a nie szukać metod doatkowego zysku...
Zacznijmy brać przykład z Islandii i wsadzać tych złodziei.
desmede / 83.137.1.* / 2016-01-27 19:36
Na wszystko jest sposób.
Ustawowa likwidacja banków i zakaz działalności.

Zostaje tylko PKO. Upaństwowiony. Zakaz procentu zakaz lichwy. Zakaz opłat.


Jak w Libii. Dopóki jankesi nie wywołali wojny system bankowy Libii był jedyny który skutecznie opierał się kapitalistycznemu wyzyskowi klientów.

I to działało bez bólu od lat 50tych do likwidacji kadafiego.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Oczyszerokootwartezezdziwienia / 195.245.213.* / 2016-01-28 12:40
Ty tak poważnie, czy to bardzo zgrabna prowokacja?
redneck / 83.15.101.* / 2016-01-28 10:13
hmmm a nie było przypadkiem finansowane z ropy? no i nie przeszkadzało to Muammarowi lokować ogromnych pieniędzy w akcjach banków europejskich np. UniCredit...
Luk714 / 109.243.169.* / 2016-01-27 19:06
a już myślałem że PIS umożliwi obywatelom samoobronę ułatwiając dostęp do broni
JA6969 / 193.36.183.* / 2016-01-27 18:23
Ja p... co za debil. Czy którakolwiek firma (a banki są firmami) w momencie wzrostu kosztów nie podnosi cen???
Panie Szałachała może jedz do zambezi tam zajmować się finansami to może coś ci z tego wyjdzie bo w tym kraju tylko się ośmieszasz.
R... / 46.232.130.* / 2016-01-27 18:07
"Wyobrażam sobie sytuację, w której prezes banku PKO BP, który jest kontrolowany przez Skarb Państwa, złoży oświadczenie publiczne, w którym zaprasza klientelę konkurencji, w przypadku gdy tamte banki próbowałyby podwyższyć swoje opłaty. Wówczas działając w takiej logice, stracą biznes. Po to Skarb Państwa ma narzędzia jakim są jego aktywa, aby osiągać rozsądne cele gospodarcze - mówił."
- przecież to jawny atak na wolny rynek!!! Rząd chce sterować tym co mają do zaoferowania i w jakich kwotach prywatne przedsiębiorstwa!!! I to jest demokracja???!!! Śmiech i wstyd - taki człowiek ministrem :(
iza397 / 79.189.159.* / 2016-01-27 14:48
panie szałamacha, jak sie panu nie podoba, niech pan zmieni bank na polski :)
lsd / 91.237.36.* / 2016-01-27 14:12
Banki podnoszą opłaty bo mogą, to jest prywatny interes i nikt nie może narzucić im cen. Podpisaliśmy porozumienia międzynarodowe o ochronie inwestycji, a mają one większe znaczenie niż krajowe prawo. W tym wypadku rozumiem banki i wina leży w 100% po stronie rządu. Nie ma żadnego powodu, aby banki przy niskiej rentowności opodatkowywać podatkiem obrotowym. To było kolejne złamanie przyjętych wcześniej reguł. Podatek VAT wyklucza korzystanie z podatków obrotowych. Obrotowy podatek nie jest podatkiem od zysku, a więc jego koszt jest bardzo wysoki dla opodatkowanego. Płacisz go niezależnie od uzyskiwanych dochodów. Tym tematem powinni zająć się nasi posłowie w PE, gdyż nasz parlament składa się w większości z analfabetów. Przy malejących wpływach budżetowych, państwo będzie takie drakońskie podatki nakładać na kolejne branże które są rentowne, aż do czasu kolejnych wyborów, gdy odejdą w niebyt. Potem czeka nas kolejne 10 lat przywracania normalności, gdy nasi sąsiedzi będą się bogacić a Polacy wyjeżdżać w poszukiwaniu lepiej płatnej pracy za granicą. Komuna wróciła, tylko czy Polacy na nią czekali? Ponad połowa z nas uważa swoją sytuację materialną za dobrą. W imię czego niszczona jest praworządności i gospodarka, skoro większość nie popiera zmian, a poniesie konsekwencje? Polska już raz przegrała proces przed KE za odgórne regulowanie cen gazu. Czy ktoś wierzy, iż wadliwe prawo może się obronić przed sankcjami ze strony KE?
Tomasz1144 / 83.7.19.* / 2016-01-27 16:04
Niska rentowność banków w Polsce? Czy Ty wiesz o czym Ty piszesz?
Zastanów sie rownież dla kogo jest ten kraj dla małych Polaków którym trzeba dać pieniadze czy dla zagranicznych bankow
spoko-1 / 77.253.72.* / 2016-01-27 15:41
ale bzdury-na zachodzie jest taki podatek i jest normalny-a tu jest pokazowe bicie piany-zobaczysz za 3 miesiące uspokoją się jak konkurencja wyłamie się aby pozyskać klientów
Bakarat / 83.31.176.* / 2016-01-28 00:55

na zachodzie jest taki podatek

Ty to dopiero piszesz bzdury, gościu!. Najpierw się doucz, w jakich krajach jest taki podatek i dlaczego, a w jakich takiego podatku nie ma - i dlaczego. Potem przez chwilę wykonaj proces myślowy (jeśli potrafisz) i zastanów się, dlaczego ten podatek wprowadzany w Polsce jest nadużyciem. I z góry uprzedzę - nie podawaj mi tu przykładu Węgier, bo a) najpierw zorientuj się u źródła, jak aktualnie wygląda sytuacja gospodarcza na Węgrzech b) doucz się i zadaj sobie pytanie, dlaczego Orban sukcesywnie wycofuje się z tego podatku w swoim kraju.
Pozdrawiam myślących, a nie powtarzajacych za przygłupami
xenon588 / 188.117.147.* / 2016-01-27 14:12
Banki podnoszą opłaty sukcesywnie od kilku lat i nie ma to nic wspólnego z podatkiem wprowadzonym obecnie.
ZMA / 46.204.242.* / 2016-01-27 14:08

Banki podnoszą opłaty przez nowy podatek. Szałamacha chce posiedzenia komisji
[/TO DYZMA PISOWSKIEJ EKONOMII
J.M. / 31.51.107.* / 2016-01-27 14:03
Bardzo mi przykro Panie Ministrze ale gospodarka rynkowa rzadzi sie innymi prawami Pan jako MF powinnien znac sie na mechanizmach takiej gospodarki ... aaa ... tzn ze Pan sie nie zna .... czy aby napewno jest Pan na odpowiednim stanowisku ... teraz niech Pan mi odpowie pod tym komentarzem ... jaka firma lub bank a PKO BP jest jednym i drugim zrezygnuje z zysku
dobromir / 77.253.72.* / 2016-01-27 15:51
no może szczurek się znał, czy roztowski (3x w ciągu roku nowelizował budżet)a kto narobił 500mld dodatkowego długu publicznego -twoi znawcy -a tu poczekaj Szałamacha potrafi i zadziwi jeszcze takich ślepców jak ty
J.M. / 5.152.211.* / 2016-01-28 09:28
3mam kciuki .... bardzo bym chciał żeby mnie MF zadziwił ... jednak nie chce mi się w to wierzyć ...a tak przy okazji ... kolejna podmiot chce nam obniżyć ranking ... ponieważ Nowy budżet jest bardzo zły ... ale to tak na marginesie
tomcioooo / 79.186.219.* / 2016-01-27 13:13
autor ułomny czy jak ? wyraźnie jest że banki nie mają podstaw prawnych do podnoszenia opłat. tak czy nie?! więc po co te durne teksty o tym żę minister nie przewidział tego posunięcia?! skończcie z takimi prostackimi insynuacjami. teraz banki niech się tłumaczą dlaczego podnoszą koszty i tyle w temacie, a nie money.pl próbuje z ministra strugać durnia jakiegoś...
Rozawionyd / 212.160.172.* / 2016-01-27 14:14
Od kiedy banki muszą mieć podstawę prawną do wyceniania swoich produktów ? Wskaż mi prawo, które o tym mówi....
lsd / 91.237.36.* / 2016-01-27 14:06
Podnoszą bo mogą, bo to jest prywatny interes i nikt nie może narzucić im cen. W Polskim prawie Nie istnieje mechanizm umożliwiający odgórne regulowanie cen, mało tego podpisaliśmy porozumienia międzynarodowe o ochronie inwestycji, a mają one większe znaczenie niż krajowe prawo. W tym wypadku rozumiem banki i wina leży w 100% po stronie rządu. Nie ma żadnego powodu, aby banki przy niskiej rentowności opodatkowywać podatkiem obrotowym. To było kolejne złamanie przyjętych wcześniej reguł. Podatek VAT wyklucza korzystanie z podatków obrotowych. Obrotowy podatek nie jest podatkiem od zysku, a więc jego koszt jest bardzo wysoki dla opodatkowanego. Płacisz go niezależnie od uzyskiwanych dochodów. Tym tematem powinni zająć się nasi posłowie w PE, gdyż nasz parlament składa się w większości z analfabetów. Przy malejących wpływach budżetowych, państwo będzie takie drakońskie podatki nakładać na kolejne branże które są rentowne, aż do czasu kolejnych wyborów, gdy odejdą w niebyt. Potem czeka nas kolejne 10 lat przywracania normalności, gdy nasi sąsiedzi będą się bogacić a Polacy wyjeżdżać w poszukiwaniu lepiej płatnej pracy za granicą.
taki tam / 213.227.93.* / 2016-01-27 14:02
A muszą mieć jakąś podstawę prawną? Albo: jaka podstawa prawna zakazuje im podnoszenia cen?
A to, że nakładany podatek jest finalnie przerzucany na klienta to wie każdy, kto czytał coś z normalnej a nie socjalistycznej ekonomii.
bankizawszegora / 185.54.184.* / 2016-01-27 13:04
co zrobić, bank nie może stracić ani złotówki, no bo jak?
desmede / 83.137.1.* / 2016-01-27 19:42
Sprawa prostą jak budowa cepa.

Likwidacja ustawowa banku.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy