Forum Forum podatkoweInne

Będą odszkodowania za błędy fiskusa

Będą odszkodowania za błędy fiskusa

Money.pl / 2006-04-27 15:30
Komentarze do wiadomości: Będą odszkodowania za błędy fiskusa.
Wyświetlaj:
jfk / 83.27.203.* / 2006-04-28 18:32
Jakie błędy,LUDZIE, opamietajcie się .Jezeli jakaś kontrola trwa pół,rok, albo półtora to nie są błedy,TO JEST SWIADOME DZIAŁANIE NA WYMUSZENIE ABY UZYSKAĆ PREMIĘ.Urzedy skarbowe mają prawników którzy w założeniu maja kontrolować urzędasów decyzje,a własciwie podpowiadają jakich kruczków użyć by wymusic kasę .
jfk / 83.27.203.* / 2006-04-28 18:31
Jakie błędy,LUDZIE, opamietajcie się .Jezeli jakaś kontrola trwa pół,rok, albo półtora to nie są błedy,TO JEST SWIADOME DZIAŁANIE NA WYMUSZENIE ABY UZYSKAĆ PREMIĘ.Urzedy skarbowe mają prawników którzy w założeniu maja kontrolować urzędasów decyzje,a własciwie podpowiadają jakich kruczków użyć by wymusic kasę .
sylwia z kwidzyna / 82.177.183.* / 2006-04-28 12:17
tak powinnni płacic urzędasy to by wiele zmieniło!!!
bobo / 83.10.235.* / 2006-07-18 18:16
słuszna racja, napewno byli by ostrozniejsi w swqoich decyzjach
ergie1 / 213.76.89.* / 2006-04-28 09:09
Bardzo dobrze! Ja poszedłbym dalej z taką odpowiedzialnościa i obciażył nią osobiście urzędasów !
Mają pensyjki, materiały prawne, niech ponoszą osobista odpowiedzialność za źle wykonaną pracę, za którą dostali pensje. Może wtedy szanowaliby podatników, którzy podatki opłacają z własnych pieniędzy.
niuniuś / 83.24.175.* / 2006-04-28 00:00
Fajnie! jestem sobie kierowniczyną w US, pod sobą mam kilku prawników, dostęp do sopockiego Lexa, w szafie komentarze do ustaw. Bajka!
Ale jak siedzę i czytam te wszystkie komentarze, orzeczenia WSA, NSA, SN, glosy, to włosy mi na głowie odrastają. Moi podwładni prawnicy przestali rozmawiać o komentarzach - nie mają zastosowania w naprawdę trudnych sprawach - tak popapranego prawotwórstwa nie ma żaden kraj na świecie. Art. 81b OrdPU - kochany ustawodawodawco i urzędniku w MFie jakie decyzje wydają USy, art. 20 PDOF, art. 16 ust. 1 pkt 46 PDOP w zw z art 91 VAT - zgodnie z VI dyrektywą VAT ma być neutralny, art. 3 PCC i wiele innych. System podatkowy funkcjonuje tyle lat, a wciąż nie usunięto mnóstwa starych niedopatrzeń. Ustawodawca nie może wyobrazić sobie życia i stworzyć pod nie przepisów. OK, ale na Boga, przecież koleś z MF, który mnie na co dzień rozlicza chyba wie, do nędzy, czym się zajmuje. Czy setki zapytań w trybie US do IS, IS do MF to tylko słanie papierów do kosza w innym gmachu. A teraz oburzony Naród będzie mnie karał za błędy. Jak kogoś skrzywdzę, bo podobnie jak Sędzia SA, SN normalnie nie wiem jak się w tym bajzlu poruszać, to rozanielony Podatnik popędzi do gazety i mnie obsmarują tak, że nawet jako babcia klozetowa nie będę mógł znaleźć pracy. Po czym poproszą mnie żebym zapłacił odszkodowanie. A wejdźcie sobie na strony sejmowe (www.sejm.gov.pl) tam na prace sejmu i popatrzcie na projekty ustaw razem z uzasadnieniami a potem na ustawy. Po pierwsze często nie wiadomo, kto zgłosił poprawkę, po drugie jaki jest jej cel. Tak jest z projektem zmian w OrdPU z zeszłego roku, tak jest z wprowadzeniem w 2001 leasingu do KC, tak jest z...
Ludzie! Rozumiem, że to na mnie się pluje, bo jestem na pierwszej linii układu człowiek - państwo, ale dlaczego ja nawet nie wiem komu mam zawdzięczać pewne zaszczyty, które mogą mnie spotkać.
Dlaczego idąc do kolejnych wyborów i kreśląc jakieś nazwiska zastanawiam się czy czasem nie wybieram idioty, który zaproponował przepis w takiej formie...
Nie ubezieczę się, nie stać mnie na to. Zresztą dlaczego się ubezpieczać od cudzej ignorancji i głupoty?
xxx / 212.219.142.* / 2006-04-28 14:00
Niestety, urzednicy zasluzyli sobie na marna opinie swoim postepowaniem. Jest masa przykladow na to, ze decyzje podejmowano, aby sie wykazac. Taki kierowniczyna (oficjalnie Naczelnik US) swoja decyzja moze doprowadzic czlowieka do ubostwa i nad tym, najczesciej nie zastanawia sie. Bo nie jemu zabieraja dom/mieszkanie, samochod, wchodza na oszczednosci etc. Mam nadzieje, ze wreszcie na urzedasow padnie strach, a w konsekwencji beda myslec, co robia.
kluściczka :) / 83.23.239.* / 2006-04-28 08:08
Nikt ci głupia nie każe czytać poprawek, bo nikt nie wie czy przejdą czy nie i po co zaptrzątać sobie głowę i mieszczać. A soro ja to ładbie zostało powiedziane, ty nie wiesdz jak "poruszać się w tym bajzlu" to skąd ma wiedzieć przedsiębiorca, który mało tego że musi znać przepisy podatkowe, księgowe to jeszcze zajmować się wieloma inymi rzeczami związanymi z prowadzeniem firmy. Wy macie znać przepisy podatkowe i jak przyjdę do US z kolejnym zapytaniem to nie chcę słyszeć do 3 osób 3 różnych interretacji, bo na własną "urzędasową" interpretację nie mam ani czasu, ani chęci, ani ochoty. Od 3 osób powinnam usłyszeć to samo. Później będzie was można traktować naprawdę poważnie.
A i jeszcze jedno, jak Ci nie odpowiada być kierowniczkę to się zwolnij, albo przenieś się na niższe stanowisko. Osób na Twoje miejsce na pewno nie brakuje. To tyle pozdrawiam Cię ........................
klściczka :) / 83.23.239.* / 2006-04-28 08:08
Nikt ci głupia nie każe czytać poprawek, bo nikt nie wie czy przejdą czy nie i po co zaptrzątać sobie głowę i mieszczać. A soro ja to ładbie zostało powiedziane, ty nie wiesdz jak "poruszać się w tym bajzlu" to skąd ma wiedzieć przedsiębiorca, który mało tego że musi znać przepisy podatkowe, księgowe to jeszcze zajmować się wieloma inymi rzeczami związanymi z prowadzeniem firmy. Wy macie znać przepisy podatkowe i jak przyjdę do US z kolejnym zapytaniem to nie chcę słyszeć do 3 osób 3 różnych interretacji, bo na własną "urzędasową" interpretację nie mam ani czasu, ani chęci, ani ochoty. Od 3 osób powinnam usłyszeć to samo. Później będzie was można traktować naprawdę poważnie.
A i jeszcze jedno, jak Ci nie odpowiada być kierowniczkę to się zwolnij, albo przenieś się na niższe stanowisko. Osób na Twoje miejsce na pewno nie brakuje. To tyle pozdrawiam Cię ........................
księgowa / 83.238.146.* / 2006-04-28 09:21
no to se pogadało jakieś człowieczysko - przeciez naprawdę urzedasy maja ostro pod górkę - szczególnie że to średnia statystyczna Polaków wg rozumu, ale ja zaliczyłam w ostatnich dwóch latach 8 (osiem) kontroli z US i UKS w trzech tylko firmach które rozliczam i przyznam że maja ostro pod górkę w tym bałaganie naprawdę popieprzonych przepisów to nie da się normalnie poruszać - i k.. m.. to nie jest wcale trudne uzyskać zgodną z przepisami odpowiedź na jedno pytanie w trzech wersjach.
Obywatel / 157.243.1.* / 2006-04-27 15:40
A ja sobie nie zycze, zeby panstwo ze zdartych ze mnie podatkow, wyplacalo komukolwiek, jakiekolwiek odszkodowania. Za bledy popelnione przez urzedasow maja placic URZEDASY ! Jesli urzedsy boja sie bledow popelnionych niecelowo, to niech sie od tego ubezpiecza. Dotyczy to nie tylko fiskusa, ale wszystkich dziedzin, gdzie funkcjonariusz przez blad zawodowy moze wyrzadzic komus krzywde (np. aparat sprawiedliwosci, policja, lecznictwo...).
Urzędas / 83.31.119.* / 2006-04-27 20:39
A kto kochany Obywatelu ma niby płacić za to ubezpieczenie? Pracuję w urzędze skarbowym za 1200 PLN miesięcznie i ledwo starcza mi na życie więc pewnie taka polisa obciąży całe społeczeństwo, nie sądzisz? (w tym również Ciebie i mnie bo obaj płacimy podatki). Trochę zdrowego rozsądku by się przydało ;)
bleeeeeeeeeeeee / 83.23.239.* / 2006-04-28 08:29
Tobie ledwo starcza na życie 1200 PLN?? A co mają powiedzieć osoby zarabiające 650 PLN na m-c??
emil / 83.27.42.* / 2006-04-27 23:36
W jakim urzędzie ty pracujesz za 1200 PLN? Chyba nie w skarbowym, albo tam tylko sprzątasz. Wiem coś na temat zarobków w US.
Urzędas / 83.31.119.* / 2006-04-27 23:50
1200 netto oczywiście - ale już niedługo bo robię uprawnienia doradcy podatkowego i dopiero wtedy będę z was podatników zdzierał kasę hehe
xyz / 83.23.239.* / 2006-04-28 08:34
No i wtedy będziesz mógł, a nawet będziesz musiał wykupić polisę ubezpieczeniową i nie będziesz płakał?? Jestyeście płytcy w tym Urzędzie wszyscy, bo jak czytam wasze wypowiedzi to mi się chce płakać i to z żalu, że państwo zatrudnia w większości tak "płyki" naród, a jak pomyślę jescze, że to za moje pieniądze to ........................... nienawidzę skarbówki
księgowa / 83.238.146.* / 2006-04-28 09:24
szkoda że taka nienawiśc nie może być skierowana wyżej - do rządu który za to wszystko odpowiada - jest autorem całego bałaganu
George / 83.25.248.* / 2006-04-27 15:39
Moim zdaniem aby przywrócić normalność należy co najmniej:
1. Wprowadzić zasadę personalnej odpowiedzialności urzędnika za jego błedy
2. W przypadku odwołania od decyzji urzędu wstrzymać egzekucję,
3. Radykalnie przyśpieszyć procedury sądowe, które w przypadku spraw gospodarczych ciągną się latami.

Jeśli za błedy urzędników będzie płacić budżet, czyli my wszyscy, a urzędnik będzie kryty, przypadki JTT i Pana Kluski nadal będą się zdarzały.
iwi / 83.24.234.* / 2006-04-27 15:48
Popieram w 100%.
xxxxxx / 80.48.130.* / 2006-04-27 15:30
Ci co działają w szarej strefje są nietykalni bo dla fiskusa są niewidzialni - no bo i po co -mają frajerów co sami dali na siebie namiary rejestrując działalność .To zmora scigać szarą strefę bo ona też niszczy uczciwego przedsiębiorcę ...
ZAWA / 83.16.176.* / 2006-04-27 18:12
Myślisz że szary to nieuczciwy? On tylko nie daje się strzyc do gołej skóry. NIE TOPIąC KASY W STUDNI BEZ DNA DZIAłA W INRERESIE SWOJEJ RODZINY I KRAJU.
AWAZ / 83.18.243.* / 2006-04-30 17:17
To samo powiedział mi pewien kryminalista, kieszonkowiec. On działa tylko w interesie własnej rodziny.
Jak się okazuje wszytsko można usprwiedliwić, przynajmniej we własnym mniemaniu.
PREZES / 83.28.11.* / 2006-05-02 20:22
Prawo chore jest - sytuacja w sądach teź - a za tym i wszystkie kolejne rządy bo nic z tym nie zrobiły. Poseł to nie jest już prestiż, tylko koleś, nawet dzieci o tym wiedzą. Odpowiedzialność urzędników to podstawowa sprawa, ale musi być ograniczona kwotowo - inaczej tylko kluska klusce będzie w stanie wypłacić szkodę. Każdy użędnik ma przełożonego i on też odpowiada. A za całość odpowiada ten co kradł - jeśli skarb państwa chce sie wzbogacić w bezprawny sposób to musi też odpowiadać.

Najnowsze wpisy