Forum Forum ubezpieczeńInne

Będą wyższe odszkodowania za błędy w sztuce medycznej

Będą wyższe odszkodowania za błędy w sztuce medycznej

Wyświetlaj:
Annegi / 2010-11-10 11:16
Możliwe są do uzyskania odszkodowania za błędy w sztuce zawodu, w tym błędy lekarskie (lekarza rodzinnego też, błędy przy operacjach), gwałtowne pogorszenie zdrowia w wyniku niewykonania badań, porażenia mózgowe, złą diagnozę, w tym złą diagnozę zdrowia płodu. Odszkodowania z tytułu błędów medycznych są trudne do wyegzekwowania, ale jest to możliwe.Odszkodowania z tytułu błędów medycznych związanych z błędami podczas zabiegów i operacji dotyczą sytuacji, gdy pacjent doznał uszczerbku na zdrowiu, który NIE stanowi prawdopodobnego następstwa zabiegu. W przypadkach ewidentnych, gdy podczas zabiegu doszło do uszkodzenia innego organu lub części ciała, możliwe jest uzyskanie odszkodowania nawet na drodze polubownej. Gdy dochodzi do gwałtownego pogorszenia zdrowia pacjenta w wyniku błędnej diagnozy lub co gorsza w wyniku niewykonania koniecznych badań roszczenie najczęściej jest zasadne. Porażenia mózgowe są najczęściej wynikiem okołoporodowych błędów lekarskich. Są to bardzo trudne sprawy a każda wymaga oceny kilku specjalistów. Niestety nadal często zdarza się, że na skutek zaniedbań lekarzy w kwestii badań prenatalnych dziecko rodzi się chore, często nieuleczalnie. Dzisiejsza medycyna potrafi wiele schorzeń leczyć w okresie prenatalnym, jeżeli więc doszło do zaniedbania w postaci braku skierowania przyszłej mamy na odpowiednie badania lub niewykrycia choroby mimo oczywistych wyników badań, można wystąpić o odszkodowanie. Odszkodowania można uzyskać także z tytułu zakażenia żółtaczką B, C, wirusem HIV, gronkowcem, sepsą, itp. Dotyczy osób, w których sytuacji można udowodnić wszczepienie wirusa w placówce medycznej. Wiele osób nie wie też jak ubiegać się o odszkodowanie za wypadek w miejscu publicznym, np. przewrócenie na chodniku, wpadnięcie w dziurę, poślizgnięcie na nieodśnieżonej ,nierównej lub śliskiej powierzchni, inne wypadki wszelakiego rodzaju. Dla zainteresowanych osób podaję kontakty: tel. 512 610 442 lub annegi@interia.pl lub oczywiście forum
bikejoshua / 83.25.184.* / 2010-05-14 13:34
Bardzo szanuję ten portal, ale przed napisaniem powyższego artykułu autor mógłby zapoznać się chociaż z aktami prawnymi w tej mierze. Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 26 kwietnia nie powoduje podwyższenia dotychczasowych minimalnych sum ubezpieczenia, gdyż ten nowy obowiązek został wprowadzony obok, a nie zamiast dotychczasowych 2 rodzajów obowiązkowych ubezpieczeń OC lekarzy. Przedstawiona przez autora suma ubezpieczenia (46.500 euro) dotyczy właśnie tych 2 pozostałych obowiązkowych ubezpieczeń, a nowe ubezpieczenie było do tej pory w pełni dobrowolne bez jakiegokolwiek określenia minimalnej sumy ubezpieczenia.
Ponadto nie wiem, z czego autor wnioskuje, że odszkodowania będą obecnie wyższe?! Sąd orzekający w sprawie nie może kierować się przy orzekaniu wysokością ubezpieczenia, które posiada albo nie posiada lekarz.
Marius1919 / 2010-06-14 11:21
Nowe Obowiązkowe Ubezpieczenie OC Lekarzy i Lekarzy Dentystów powinno być zawarte od 12 czerwca 2010 roku zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów z 26 kwietnia 2010 roku.
Z ubezpieczenia tego zwolnieni są jedynie lekarze zatrudnieni wyłącznie na umowę o pracę, tu działa prawo pracy i za szkody odpowiada pracodawca.

Dodatkowe informacje - tel.: 0-501 704 195

Najnowsze wpisy