Forum Forum dla firmKsięgowość

Będzie PIT od bonów towarowych

Będzie PIT od bonów towarowych

Money.pl / 2009-08-06 21:41
Komentarze do wiadomości: Będzie PIT od bonów towarowych.
Wyświetlaj:
durnypolaczek / 77.253.46.* / 2009-08-07 19:23
Ten przepis jest dowodem, że w Polsce są równi i równiejsi wobec prawa. Jest to więc kolejny dowód na Polskę jako państwo prawa (mafijnego - masz kasiurę, jesteś gość, a kwity możesz sobie... . Dlaczego - przykładowo - ten sam dochód (200 PLN w bonach lub 200 PLN w banknotach) w jdnej formie podlega opodatkowaniu, a w drugiej nie? Tylko mafioso możeto wyjaśnić. Gdzie go szukać? Każdy wie, chociaż nie każdy powie.
error1963 / 95.49.35.* / 2009-08-06 21:41
Ale czego się boicie? Nie zmuszajcie ludzi do robienia zakupów w konkretnych sklepach. Wolę decydować sama gdzie robię zakupy . Jeśli mój sklep osiedlowy mnie zadowala , to czy z talonem ,czy bez i tak do niego pójdę . Bony zmuszają do zakupów , nie mają nic wspólnego z nagrodami i premiami .
D. / 78.8.59.* / 2009-08-07 09:08
Bardzo dobry pomysł, realizuję w swoim sklepie bony tylko dlatego żeby moi klienci nie musieli z nimi jeżdzić do hipermarketów, ale wolałabym obniżyć ceny dla klientów niż płacić prowizję w wysokośći 3% wartości sprzedaży dla emitenta bonów. Popieram wolny wybór klienta.
syl11 / 79.191.23.* / 2009-08-14 06:15
Brawo Minister!!! Nareszcie normalnie, po to są pieniądze a nie jakieś papierki na których cwaniaki zbijają kasę za załatwienie bonów.
R71 / 95.40.231.* / 2009-11-15 19:52
Jestem przeciwny wprowadzaniu podatku od bonów czy talonów, – bo jest to narzędzie motywacji pracownika jak i również zwiększanie obrotu w rożnych sklepach a zwłaszcza tych mniejszych ( każda operacja finansowa kosztuje, ) ale płacić kilka razy podatek od tych samych usług / towarów a otrzymasz pieniądze i co schowasz do skarpety lub wydasz w kasynie. Osoba posiadająca bon / talon wydaje więcej niż jego nominał i jest to ok. – trzeba nakręcać gospodarkę. Może posiadaczy kart kredytowych opodatkować dodatkowo oni tez wydaja więcej niż płacąc got.? Bonami można płacić prawie wszędzie i za wszystko otrzymujemy, co roku bony z funduszu socjalnego wraz z informacja gdzie można wymienić na towar i dostać jeszcze dodatkowo rabat. Na całym świecie działa tak forma premiowania pracowników bez dodatkowego opodatkowania. Czy Pan Minister zastanowił się ile zarobi czy raczej straci na wprowadzeniu PIT od bonów. Redukcja zatrudnienia w firmach drukujących, emitujących bony / talony, sklepach spadną obroty itp. Miało być mniej podatków – mniejsze.. Jest sporo jeszcze dziedzin które można by było zalegalizować oraz opodatkować może powietrze opodatkujmy. Oj zaczynam tracić zaufanie do tego rządu a głosowałem na nich ..

Najnowsze wpisy